Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

nadis.h
8. led 2010

Dennco měla bys to říct dr!! Abys tam neměla nějaký zánět či něco podobného jestli třeba neuděli špatně tu kyretáž po MA.

babulka555
12. led 2010

caute baby 😉

tak 11.2. idem na laparku do Gynfivu. Uz som si co to precitala, tak uvidime.
neviete ako je to s PNkou? kto vam ju vypisal, obvodak alebo nemocnica?
alebo ste ju mali uz vypisanu od obvodneho v den nastupu?

dik za info?

nadis.h
12. led 2010

Babul já jí měla už od předtím od obvodní.Začala jsem marodit s chřipkou a skončila na gyndě a laparce. 😀 Ale co vím tak by jí měli vypsat v nemocnici a pak Ti jí dají s sebou pro Tvého obv gyndr.

harmanceky
17. led 2010

ahojte babulky, mate niektora skusenost - po laparke ste absolvovali IVF, alebo este sa da IUI? Ja som mala pred rokom laparku, zistili nepriechodny vajcovod, absolvovala som 3 IUI, ale bezuspesne. Teraz pojdem na laparku zas s tym, ze mi pravdepodobne odstrania ten vajcovod. Potom navrhuje doktor IVF, ale ja sa toho obavam.

zlatanka30
17. led 2010

harmanceky ahojky.pokial mas ten vajcovod neprechodny tak ivi je zbytocne to sa robi iba vtedy ak su vajcovody v poriadku.ak ti vajcovod odstrania tak jednoznacne ivf to sa robi uz ked chyba vajcovod alebo vajecnik.preco sa obavas ivf??

nadis.h
17. led 2010

Harmanceky:Já šla na laparku už s tím,že jsem tušila že vejcovody budou špatné. A taky že jo.O oba jsem přišla a tudíž šla na IVF. Není se čeho obávat! 😉 Výsledek stojí za to!! 🙂

harmanceky
18. led 2010

Ahojte, zlatanka, nadis.h, obavam sa toho, lebo neviem co s telom urobi to mnozstvo hormonov a bojim sa aj toho "vyberu" vajicok.

nadis.h
19. led 2010

Harman neboj se. 🙂 Odběr vajíček (OPU) je v narkoze.Tudíž o ničem nevíš.Nejhorší na tom všem je ty nervy a čekání jak to dopadne.

damaska
21. led 2010

Ahojky holky, já se k Vám přídám, jestli neva. Čeká mě laparka, tak jsem trochu nervozní,ale zase jsem se od Vás hodně dozvěděla. Už od loňského června mám bolesti v podbřišku, přes všechny možné diagnózy, řekli, že to nakonec mám od zad (pracuji jako účetní, takže sedavé zaměstnání). Se skoromanželem jsme se rozhodli, že vysadím antikoncepci, a zkusime pomalu pracovat na miminku. Jenže bolesti se objevili znov a horší. Tak nakonec je rozhodnutu, že půjdu na laparoskopii a uvidí se, co tam zlobí. Jen musím počkat do konce měsíce na Ms, jestli náhodou nejsem těhotná. Nevíte jaká je zhruba objednací lhůta? V červenci máme svatbu, tak bych chtěla být už po.

nadis.h
21. led 2010

Ahojky Damasko,já jsem měla přijít na objednání hned jakmile mi skončila ms to jsem přišla v pátek a ve čtvrtek jsem měla nástup a v pátek zákrok.Záleží jak kde a jak jsou vytížení.

jerryjanka
21. led 2010

damaska - ja som sa na laparku pytala 14.1 svojho doktora a na laparku idem 4.2 takže ani 3 tyždne to nie su

safarikovap
22. led 2010

Ahoj holky!
Tak nedá mi to, abych taky nepřišla s příspěvkem. V podstatě s totožným, jako damaska. Od loňského června bolesti na pravé straně podbříšku. Nejdříve jsem samozřejmě navštívila gynekoložku s podezdřením na nějaký zánět, cystu...nic. Takže se rozjela peripetie všech vyšetření - chirurgie, neurologie, urologie, sono břicha, močáku...až ve finále kolonoskopie. Všechno bez nálezu 😒 Předem musím říct, že v životě jsem se nikdy s ničím neléčila (až na chřipku), gynekologické problémy absolutně žádné, jenom v 25 letech operace slepáku. Teď je mi 28, jen pro úplnost. Všechna výše uvedená vyšetření jsem absolvovala od června, zhruba do srpna 2009. A pořád bez výsledku...takže jsem to nechala být, protože bolesti nebyly extra silné, někdy nebyly vůbec, pak se zase vrátily...a s tím i šílené bolesti zad (ty byly možná větší než bolesti toho podbříšku). Člověk si holt zvykl, ale...nic jsme neponechaly náhodě a hned po začátku bolestí jsem vysadila antikoncepci (po 10 letech). Miminko bylo tak jako tak v plánu, jen jsme chtěly s přítelem dodělat rozestavěný domeček. V listopadu 2009 jsem byla na běžné půlroční gynekologické prohlídce a paní doktorka mně samozřejmě vítala se slovy, jestli už mám po operaci, jak jsem dopadla atd...tak jsem jí řekla, že mně posílají od čerta k ďáblu...znovu mi udělala ultrazvuk, cytologii - vše O.K. a pro svůj i můj klid jsem KONEČNĚ PO PŮL ROCE dostala od ní doporučení na laparoskopii. Smutný, že ne od chirurga, když na 99% všichni říkali, že to budou srůsty po slepáku (který mají vliv pouze na trávení, nikoliv na případné otěhotnění). No nic, doporučení jsem měla v ruce, ale protože bylo od gynekoložky, musela jsem na laparku do gynekologického zařízení - zvolila jsem Obilňák u nás v Brně. No, zkrátím to - na operaci jsem šla cca 4 týdny od objednání, letos v lednu. Kromě laparoskopie, když už mě měli na stole, jsem byla i na zjištění průchodnosti vejcovodů atd...Výsledek??? Mega srůsty na střevech po slepáku, midi pidi srůstečky na levém vaječníku. Endometrioza žádná (nevím, proč jsem si myslela, že srůsty = endometrioza), vejcovody průchodné, ale...polypy v děloze!!! Takže nebýt gynekoložky, tak se asi fakt můžeme o miminko snažit jak chceme a nic...jsem ráda, že jsem to zjistila hned na začátku a nemusela jsem tohle absolvovat po ročním snažení o prcka😉 Já, takovej poctivec, kterej kromě zubaře chodí pravidelně na všechny prohlídky, a najednou tohle ☹ V tuto chvíly už čekám jen na hystologiie, snad to bude dobrý a hotovo, začíná maximální se snažení o miminko. Od gynekoložky jsme dostaly s přítelem klasiku - kyselinu listovou a vitamín E (na správný vývoj spermií a vajíček...nebo tak nějak 🙂 ). A aby toho nebylo málo, řekla jsem si, když už mám za sebou i kolonoskopii (pro neznalé - vyšetření tlustého střeva), tak že už zvládnu všechno a ve svých 28 letech jsem se objednala na mamograf, abych byla fakt v klidu. Tak jak jsem do teď mimčo neřešila, tak teď začnu - hlídání ovulky atd...Otěhotnění by mělo jít spontáně, takže umělko jsme vůbec neřešily.
Pokud máte někdo z laparky strach, tak v pohodě - mně to teda hodně ulehčila moje "spolubydlící", se kterou jsem byla na pokoji (moooc fajn, doufám, že si Táni tuhle diskuzi přečteš, abys viděla, jak Tě vychvaluju) a mimo jiné taky personál, který byl na Obilňáku...no luxusní!!! Klobouček dolů před sestřičkama...a samozřejmě i doktorama 🙂 Samotný zákrok proběhl v úterý, ve čtvrtek jsem šla domů - bez komplikací, jizvičky se pěkně zacelily (měla jsem 4 dírky), dneska je to od operace cca 10 dní a pohoda. Vzala jsem si 3 týdny dovolené na rekonvalescenci, ale cítím, že bych už zvládla jít do práce (dělám v kanclu, takže nic namáhavého), ale nebudu to přehánět a ještě celý příští týden si budu doma válet šunky 😀
Všem vám držím palce, kdo se na to chystáte!!! A hlavně neváhejte - jak říkám, jsem ráda, že jsem to neodložila a nesnažila se o mimčo třeba další půl roku - zbytečná ztráta času...

safarikovap
22. led 2010

Jen pro úplnost...kyselinu listovou jsem dostala já, vitamíny E baštíme oba...aby to někdo nepochopil špatně a nemyslel si, že jsem fakt úplnej tuleň 😉

damaska
22. led 2010

Ahojky Safarikovap, takové šílené cesty Ti nezávidím, ale také prolezla kde co, dokonce mi dělali vyšetření na pohlavní choroby, a tvrdili mi že mám chlamydie a ty bolesti od toho, když se na odběry na pohlavní choroby vynadívali všichni medici, protože to se jen tak neděje, tak mi řekli, po týdnu, když přišly výsledky, že je nemám. Holky mě bylo tak hrozně, a to mi káča pitomá tvrdila, že budu sterilní když mám bolesti tak dlouho. Další bomba, pak byla teorie, že mám od těch zad, rehabilitační doktor mi řekl, že jsem obezní a jak jsou mou tíhou namáhány svaly na zádech, tak mě bolí podbřišek. Připadala jsem si jako hypochondr. A gynekolog mě posílal na laparoskopii už od loňského srpna. Moje praktická, která to měla rozjet, předoperační atd.,řekla že je proti operaci, že bych pak měla problémy otěhotnět.

Po šílených bolestech, který se střídají v různých intervalech mě nakonec také doporučila laparoskopii. V rodině máme specificky dlouhý slepák, tak mi ho určitě vyndají, jen se bojím co tam ještě najdou. Do teď jsem neměla žádné gynekologické problémy. Ach jo. Myslela jsem si že to je antikoncepcí, vysadila, bylo líp a pak se to zhoršilo. To je pech.

Jdu na tu laparku do nemocnice ve Strakonicích (Jižní Čechy), kde je úžasné oddělení gynekologicko-porodnické, alespoň si ho všichni chválí, tak uvidím. Raději se tam zajdu domluvit, začátkem února. Snad mi dají nějaký dobrý a hlavně brzký termín. Už bych to chtěla mít za sebou. Jsem strašně ráda, že to tady můžeme prodiskutovat.

prdecek
22. led 2010

ahojky holky,

myslíte, že mi udělají laparku kdybych měla kvasinky? myslíte, že se dají za 4dny výlečit canesten krémem nebo tou jednou tabletou na zavedení? nevím co mám dělat, měla sem atb a teď mi s toho vzniklo toto, už mám po předoperačním vyšetření a v úterý bych měla nastupovat do nemocnice. Co myslíte?

jerryjanka
22. led 2010

ahoj - mne brali stery a povedali mi že ak niečo zistia tak nepojdem
ale snad to nebude take -
inak ja nastupujem až 3.2 a 4.2 mi ju maju robiť
takže sa ta pred tym spytam ake to bolo 😀

prdecek
22. led 2010

a myslíš, že se dají tím canestenem vyléčit? Dneska jsem si to odpoledne začala mazat a je to lepší. Zítra si koupím ten čípek.

damaska
22. led 2010

Ahojky, ještě bych měla dotaz. Byl jste někdo na laparce a nosíte kontaktní čočky? Já mám totiž silné dioptrie na dálku, ale tím jak je nosím pořád, vidím tak max na půl metru. Je mi jasné, že si čočky budu muset vyndat na pokoji, ale nebude vadit, když pak nic neuvidím, nebo si mám pak vzít brýle a před usnutím si je sundat. Nevím, poraďte, nebude vadit když nic neuvidím když mě povezou na sál?

nadis.h
22. led 2010

Damasko možná bude lepší když nic neuvidíš. 😀 Mě z pokoje vezli na vozíčku,protože jsem měla ovázané nohy a na zpátek mě taky vezli (logicky).Takže brýle na sále potřebovat nebudeš.

luko
22. led 2010

damaska: ja som si do nemocnice brala len okuliare, aj ked vacsinou nosim sosovky, pred op. som si nechala okuliare na izbe, tiez som maximalne slepa bez nich ale isla so mnou sestricka...ja som nebola na laparke ale klasicky operativne mi odstranovali cystu

tatranka111
22. led 2010

ahojte tiež ma čaká laparoskopia tak by som chcela vediet, tie ktoré ste to už podstúpili čo všetko má čaká?
myslím predoperačné vyšetrenia, samotná operácia a ako je to po operácii

prdecek
23. led 2010

tatranka tak předoperační nic není, to mám už zasebou. Vezmou Ti krev, musíš donést moč, vyšetří Tě jako při preventivní prohlídkce a pošle na EKG. Výsledky jsou druhý den.

harmanceky
23. led 2010

Ahojte kocky, ja som absolvovala laparku pred rokom, velmi som sa bála, lebo som v živote nebola v nemocnici, ale bolo to v pohode. Tiez nosim sosovky, sice nie take silne. Do nemocnice som si brala okuliare a na sal som si odtlacila postel sama, aj s obviazanymi nohami 🙂 Tam som si este naha posedela v strasne studenej miestnosti kym sa vsetci poobliekali, sama som si presla na operacny sal, sama som si vyliezla na kozu, este ze ma zakryli, lebo som si tam pripadala strasne! 🙂 A potom uz ma uspali, takze chvalabohu...

harmanceky
23. led 2010

Ale musim sa priznat, ze teraz ma caka druha laparka a obavam sa aj tak. Nie je to prijemny pocit. No aspon viem, co ma caka.

nadis.h
23. led 2010

Harman tak to je děsný! 😖 Já byla na laparce v březnu a super.Až na sestry potom. Ale to je skoro všude. 😝

ivana98
23. led 2010

ahoj dievcata,
co este chcete vediet? ja som mala lsk + hsg tento pondelok...
PN mi dal moj gynekolog (ktory ma aj operoval) priamo v nemocnici a standartne ju davaju na 1 tyzden. Ja sa uz citim celkom dobre a v pondelok pojdem zas do prace.

Po operacii mi dali na doma kopec tabletiek od bolesti, ale ja som ich vobec nepotrebovala... iba som si doma valala sunky a davala pozor na brucho.. citis kazdy pohyb brusnych svalov 😀

tie predoperacne vysetrenia su malina. A prdecku, na tu mykozu si urcite nieco daj... Aj ked... laparke by to mozno neprekazalo, iba ak ti budu robit aj hysteroskopiu..

natulaaa
27. led 2010

ahojte holky,já jsem tady nová a bulím,protože jsem ted přišla z gyn.a řek mi že musím na laparoskopii,mám tam 9 cm velkou cystu,máte s tím nekterá zkušenost,a jak je po operaci bývá špatně?moc děkuji

harmanceky
27. led 2010

Ahoj natulaaa, neboj, laparka nie je nic hrozne. Po tom sa aj rychlo zotavis. To ani nie je klasicka operacia, uspavaju na cca 15 minut, u kazdeho je to individualne. Mne osobne spatne nebolo vobec, skor ma potom bolel chrbat z tych plynov, ale v pohode. Ked operuju rano, uz navecer kážu chodiť, takže ...

natulaaa
28. led 2010

no mí říkal d že mě budou operovat max.hodku,takže kežby 15 min

nadis.h
28. led 2010

😉 Natul po cystě to bude ok. Já měla bolesti,ale mě brali vejcovody a odstranovali srůsty. Nic to není neboj nic.