Manžel má z několika center odlišné výsledky spermiogramu

eviknufik
18. kvě 2015

Ahoj, holky, chtěla bych zjistit jak to měli vaši mužíčci s hodnocením SPG? Manžel byl na SPG v několika centrech a vždy s jiným výsledkem. Jediné v čem byly výsledky totožné, tak bylo OAT. Vím, že se SPG mění, ale aby se lišil o miliony? Např v Heliosu měl v květnu koncentraci 200 tis. a v říjnu v Repromedě to bylo již 7 mil. Navíc nechápu, jak je to s vyhodnocováním morfologie. Jednou nám v Heliosu bylo řečeno, že pod asi 3 mil se morfologie nedá vyhodnotit (několik SPG jsme měli pod touto hranicí a morfologie hodnocena nebyla) a ejhle při konc. 200 tis. už byla morfologie vyhodnocena. V Repromedě koncentraci vyhodnotili i při konc. 2 mil
Všechna centra se ohánějí kritérii WHO a jejich manuálem. Pak tedy nevím, jak to vyhodnocují ☹ a kterým výsledkům resp. centrům mám věřit 😒

handangervidda
18. kvě 2015

Můj gynekolog mi naznačoval něco v tom smyslu, že jsou centra, která si špatnými výsledky spermiogramu vyrábí klienty. Neřekl která, ale říkal, že zrovna Repromedě se dá věřit.

eviknufik
autor
18. kvě 2015

@handangervidda tak to jsi mne potesila, bo jsem tam MM objednala na kontrolní SPG 🙂

blondynka400
18. kvě 2015

@eviknufik neexistuje úplně jednotná metodika a ani způsob, kterým se to provádí. Hodně záleží i na zkušenosti dané osoby. Jsou tedy i také rozdíly, co se kde dá a nedá ještě vyhodnotit. A i když se vše závěrečně vyhodnocuje podle daných kriterii, i tak se najdou rozdíly, co je pro někoho normospermie, už pro jiného být nemusí. Každopádně morfologie by neměla být problém při jakémkoliv počtu (ale je to běžné, že od určitého množství už jí udělat neumí). Ale ten počet spermii 7 versus 200 tis se mi zdá osobně hodně divný.... 😒 Rozdíly jsou, ale až takové, to je hodně zvláštní...
A souhlas, že některá centra s výsledky manipulují...

eviknufik
autor
18. kvě 2015

Pro názornost vkládám ještě výsledky:

petule1983
19. kvě 2015

@handangervidda Můžu se zeptat, kolik stojí SPG v Repromedě? Vím, že Helios jej nabízí zadarmo, ale na stránkách Repromedy nemůžu nic najít.. Díky za odpověď 🙂

handangervidda
20. kvě 2015

@petule1983 My jsme měli žádanku od gynekologa, byli jsme na něm jen jednou, takže netuším.

eviknufik
autor
20. kvě 2015

Základní spg je zadarmo

sofie333
22. kvě 2015

@eviknufik
Ahoj, přítel taky podstoupil několik SPG v několika centrech, morfologii nám dělali u všech, ale pouze v Heliosu byla vždycky mizerná. Můžu se zeptat jakou morfologii vyhodnotili v různých centrech Vám?

petule1983
22. kvě 2015

Ahojte holky, díky za odpovědi 🙂 . V základním spermiogramu se také hodnotí morfologie nebo ta se už připlácí?

sofie333
22. kvě 2015

@petule1983
v základním SPG je zahrnuta i morfologie.

petule1983
22. kvě 2015

@sofie333 Děkuji.. asi se ptám blbě, ale když jsme byli naposledy v Heliosu, tak nám řekli, že morfologii neudělají, že snad byl nízký počet spermií, tak vlastně ani nevím, jak to chodí jinde 🙂

sofie333
22. kvě 2015

@petule1983
Aha, tak to nevím. My měli vždy jakž takž počet dobrý, jen ta morfologie je špatná 😔

eviknufik
autor
22. kvě 2015

Ahojte holky, v zakladnim SPG se hodnoti pohyb, morfologie a mnozstvi. My byli vzdy pod limitem, i kdyz naposledy v Repromede jsme meli morfologii 10% 🙂
Sofie333:

eviknufik
autor
22. kvě 2015

Vypadá to, že Helios asi záměrně vyhodnocuje zle. Jaké máte vy výsledky holky z různých center?

kalipso
22. kvě 2015

@eviknufik manžel byl na spermiu v Repromedě 1x a pak 4x v Reprofitu a hodnoty mu lítaly hodně (od 2mil po 80 mil) i v rámci Reprofitu. Spermio hodně záleží na tom, v jakém stavu je muž (nachlazený, nebo třeba je velké horko...) hned se to projeví a to klidně o desítky milionů. 😒 Já bych to nějak neřešila, nepřijde mi to u vás nějak extra výrazný ty rozdíly.

sofie333
22. kvě 2015

@eviknufik
@kalipso
Jasně, to záleží,spíš ale počet a pohyblivost. Morfologie bývá většinou podobná. Na Obilňáku jsme měli morfologii kolem 15%, Repromeda 8-10%, Helios 0,5-1% 😖 😠 A to už je teda velký rozdíl! 😠

eviknufik
autor
22. kvě 2015

@kalipso tak počet chápu, ale přijde mi divné, že všude vždy něco vyhodnotí pozitivního, jen v Heliosu ne. Je to záměr?😨

eviknufik
autor
22. kvě 2015

@sofie333 to teda je, prostě Helios se asi snaží🙂

sofie333
22. kvě 2015

@eviknufik
A to ještě Texl listoval dalšíma výsledkama od různých testovaných a nejvíc tam bylo 6 % morfologie - to jsou jejich nejlepší výsledky SPG. Divný ne? 😅

eviknufik
autor
22. kvě 2015

@sofie333 to teda jo, skoda, ze jsem se tim nezacala zaobirat driv. Mozna bychom meli usetrene dve IVF. Ale kdo vi., Kazdopadne na SPG tam uz manzu posilat nebudu. Preci jen i blbe 2 %zni lip nez 0,5 % 😉