Může nepravidelná menstruace ovlivňovat početí?

petruna
1. únor 2007

Může nějak nepravidelná menstruace ovlivňovat početí ? Asi se ptám hloupě a v první řadě mě pošlete ke gynekologovi, ale dřív než se tam dokopu bych ráda věděla, jaké máte zkušenosti s nepravidelnou menstruací. Já jí měla nepravidelnou skoro vždy...Jeden čas i pravidelně jednou za 2 měsíce, pak jsem brala prášky, které už od srpna neberu, tak nevím, jestli to mám teď nepravidelný v souvislosti s vysazením prášků. Srpen už je přecejen dávno pryč. Teď jsem to nedostala cca měsíc a pořád nic, těhotná bych být neměla, chráníme se a žádné příznaky těhotenství nepozoruju. Díky za jakékoliv rady a zkušenosti.

peta185
25. únor 2013

Ahoj holky mám takový problém. Od dubna minulýho roku do října mám nepravidelnou ms. Měla jsem ji 1 za 2 měsíce. Doktor mi předepsal Orgametril na pravidelnou ms a ovulaci po 3 měsících se mi měla ms rozjet sama od sebe bez pomocí prášku, ale nerozjela a když jsem šla s tím k doktorovi napsal mi další prášky. Řekl že mám hormonální poruchu, ale nic jinýho s tím nedělá. Na žádný vyš. mě neposlal jen mi dává prášky. Jsem z toho už zoufalá. Ty prášky nemůžu brát pořád. A pak mi ještě řekl že se uvidí časem. Ale já mám docela strach, jestli budu moct po tom čase mít ještě dítě. Je 23 a na nepravidelnou ms jsem mladá. Sám doktor mi řekl, že kdyby mi bylo 30 měla jsem 2 děti a žádný jiny neplánovala, tak to řešit nebude. Ale defakto to neřeší ani teď. Co mám dělat?

děkuji za odpověď

terezet
1. bře 2013

@peta185 já bych okamžitě změnila doktora a tomu novému bych rovnou řekla, jak na tom jsem a co chci... Ten doktor může mít názor jaký chce, i takový, že jsi mladá, ale podle mě na to prostě prdí a neví, jaké to je, když ženská každý měsíc čeká a čeká... blbec...

peta185
2. bře 2013

Přesně to chci udělat. V pondělí budu volat jinému doktorovi a doufám, že ten už semnou bude dělat něco víc. A děkuji za odpověď 🙂

snailgirl
25. zář 2013

Ahoj, je mi 23 let a mám nepravidelný cyklus prakticky pořád. V patnácti mi museli dát vyvolávačku, a pak to přišlo prakticky, kdy chtělo. Mám rozmezí od 14 dní až po 2 měsíce. Chtěla sem se spíš zeptat, těch které to takto mají bez způsobení antikoncepcí, tedy přirozenně. Chodila jsem k doktorovi, který říkal, že moje menstruace je zcela normální. Načéž jsem se ho zeptala , jestli by mě nemohl obědnat na endokrinologii, protože jsem se zde dříve léčila. Bohužel se se mnou neshodl a nikam mne nedoporučil. Tak jsem přešla k jiné doktorce a ta mi hned řekla, že by bylo velice nepravděpodobné, kdybych s tímto cyklem otěhotněla a nabídla mi tedy hormonální léčbu na srovnání cyklu. ☹

snailgirl
25. zář 2013

*objednat... mám před obědem 😀

jenny.kay
25. zář 2013

@snailgirl Od puberty jsem měla hrozně nepravidelné cykly, srovnaly se až HA. Po vysazení cykly 50, 33, 33, 18. Doktorka mě už chtěla poslat na hormonální profil, ale následující měsíc jsem přirozeně otěhotněla. Cykly se mi srovnaly docela obstojně až po porodu, kdy jsem je měla v rozmezí 27 - 31 dní, což je na mě dost dobrý výkon. Uvidíme, co se mnou udělá druhý porod, snad to svišť nerozhází, ale třeba spíš ještě srovná. Já myslím, že ideální je nejdříve udělat ten hormonální profil, aby se vědělo, co kde hapruje a pak to teprve řešit správnou cestou.

snailgirl
25. zář 2013

My se zatím přímo o děcko nijak zvlášť nesnažíme, rozhodli jsme se, že to necháme na náhodě a nějak na plno bychom do toho šli až tak za půl roku nebo za rok. Hrozně se na to těším, jenže náhoda se nějak ne a ne dostavit. Dohodly jsme se tedy s doktorkou, že za půl roku s tou léčbou začneme a uvidíme jak se to bude vyvíjet. 🙂

snailgirl
25. zář 2013

@jenny.kay My se zatím přímo o děcko nijak zvlášť nesnažíme, rozhodli jsme se, že to necháme na náhodě a nějak na plno bychom do toho šli až tak za půl roku nebo za rok. Hrozně se na to těším, jenže náhoda se nějak ne a ne dostavit. Dohodly jsme se tedy s doktorkou, že za půl roku s tou léčbou začneme a uvidíme jak se to bude vyvíjet. 🙂

jennyska
13. lis 2013

@julineckas @kellysha @bajana @verunek7 @werunqa @ellionor @maximka33 @ruzenkaa @apollo11 @andelka @petruna @snailgirl @jenny.kay @peta185 @terezet

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s nepravidelnou mentstruací na https://www.modrykonik.cz/poruchy-menstruacniho... do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním snažilkám nebo maminkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.

simdan
22. led 2014

Ahoj holky,nikde jsem to tady nenašla,tak se chci zeptat,zda má některá tak poblblou MS jako já-jeden měsíc cyklus 24dní,další měsíc 32dní,sem tam se to posune plus,mínus jeden den.Nechápu to.Máte s tím někdo zkušenost?když jsem to řekla gyndovi,nijak se nad tím nepozastavoval a napsal mi do karty cyklus 26-28dní... 😒

bocicek15
22. led 2014

Ahoj Peto,vubec bych nemela strach ja jsem mesicky nemela 3mesice a pred tim nepravidelne a otehotnela jsem ani nevim jak a ted mame doma 2mesicni holcicku myslim ze je to vse o tom ze na to myslis dej tomu volny prubeh a neres to a uvidis ze to vyjde🙂

macetka
29. led 2014

Ahoj holky, mám takový menší problém... měla jsem celkem pravidelný cyklus 28-32 dní... minulý měsíc to bylo 45 dní, teď je to opět 32dní, ale není to MS jako vždycky.. je taková hnědočerná a je jí málo :( myslíte, že je něco špatně?

maikkynna
13. únor 2014

Ahoj holky, tak se k vám přidávám. MS mám nepravidelnou odjakživa, Za poslední rok se trochu srovnala a chodila vždy v rozmezí 25-30DC. Minulý měsíc 33 DC a ted jsem 36 DC a nic. Od pátku mě bolí podbřišek a prsa. Už mě to opravdu nebaví, jsem z toho zoufalá :( Vyzkoušela jsem spoustu doplňků, které jsou k sehnání v lékárně, ale nic.....

simca190
24. čer 2014

Simca
Ahojky vsem..
Pridamse take k tem s nepravidelnou MS. Je to necely rok co jsem vysadila antikoncepci. Prevcirem mi doktor zjistil ze mam zanet... Dva cykly po vysazeni jsem mela pravidelne ale pak se mi to rozhodilo a mam to jednou za mesic-za mesic a pul. Krome tobolek na zanet mam i prasky na srovnani MS... Chtela bych se zeptat jestli tu nekdo je kdo ma podobny pribeh a snazil se o miminko. U me zatim nic :( neumim si vypocitat plodne dny diky rozhraseneho cyklu :( moc dekuji za odpoved 🙂

redrosse
24. čer 2014

Ahoj, přidám svoji zkušenost, možná už někdo odpovídal podobně, nechce se mi to všechno pročítat, je tu toho hodně 😀 Brala jsem antikoncepci 6 let, v lednu 2012 jsem vysadila a do května 2012 jsem menstruaci vůbec nedostala. Gynekoložka mi píchla vyvolávací injekci, za 14 dní jsem dostala menstruaci a od té doby až do otěhotnění (říjen-listopad 2012) jsem měla menstruaci nepravidelnou v rozmezí 40-60 dní. Nechráněný pohlavní styk jsme měli ihned po vysazení (od ledna 2012), otěhotněla jsem tedy až 9 měsíců po vysazení, 6 měsíců po vyvolávací injekci. Dodnes ale nevím, kdy jsem měla či neměla ovulaci a dodnes nevím ani přibližné datum početí, s mým cyklem ani tyto informace zjistit nešly. Stáří plodu (dnes už ročního syna 🙂) bylo odhadováno utz.