První IVF, zkušenosti se Sanus Pce

sara1983
27. kvě 2019

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak velká je šance že nám vyjde hned první IVF. Já neměla vajíčka ale pí.doktorka mi napsala Clostík a na utz 12tý den cyklu jsem měla 15 mm což říkala že je v normě. Problém je, že přítel má špatný spermiogram, má jich málo a některé mají špatný tvar takže prý inseminace nemá význam. Holky, měla jste to některá stejně nebo obdobně? A ještě se chci optat jaké máte zkušenosti se Sanusem v Pardubicích. Děkuju moc za odpovědi

luckastep
27. kvě 2019

V sanusu jsme sice nebyli ale v Unice v Brně. Podstoupili sme IVF, připlatili jsme si ještě metody navíc a na první pokus to vyšlo a za měsíc rodím ;) odebrali mi 5 vajíček po hormonální léčbě po 5 dnech zůstali 2 embrya jedno zavedli, druhý zamrazili. Manžel měl taky špatný spermio ale zvládli jsme to ;) zvládnete to určitě taky 🙂

sara1983
autor
27. kvě 2019

Já mám právě strach, že když je špatný spermio tak aby to mělo vubec nějakou šanci. Určitě si taky doplatíme aby to bylo co nejvíc pojištěný. Pí.doktorka mi říkala ať nemám strach že je mi 25 a že tam je ta šance veliká ale když tady pročítám co holky píšou tak na mně jdou nervy.

luckastep
27. kvě 2019

@sara1983 taky jsem byla na nervy eště když v té době to kamarádce taky nevyšlo ale šli sme do toho s tim, že to určo vyjde a taky vyšlo 🙂 jinak jsme si připláceli ICSI, prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching a metodu MACS. Ale stálo to za to 🙂

luckastep
27. kvě 2019

@luckastep jooo a s tím věkem nám to opakovali snad stokrát. Že sme mladý a tím pádem máme velkou šanci, že se to povede ;) mě bylo v tý době 27 manželovi 29

sara1983
autor
27. kvě 2019

@luckastep no přítelovi je 36 ale doktorka mi říkala že nejdůležitější je můj věk. Malinko jste mně uklidnila, děkuji. Můžu se zeptat, kolik jste za to všechno dopláceli? Já jen pro orientaci

luckastep
27. kvě 2019

Nooo když sme to počítali s lékama plus cesty do Brna a ty procedury tak těch 45 tis.

sara1983
autor
27. kvě 2019

@luckastep no levný to není, ale dala bych cokoliv jen aby tam už byli ty vysněný dvě čárky.

luckastep
27. kvě 2019

To jsme si taky říkali po 5 letech snažení a dvou potratech. Ale tak začli sme hodně šetřit, přispěla i rodina a pak jsme se do toho vrhli 🙂

sara1983
autor
27. kvě 2019

@luckastep no tak to si neumim ani představit 5 let. My se snažíme rok. To Vás obdivuju, už po roce jsem z toho skleslá. Je super, že už za měsíc budete mít doma drobečka. Gratuluji 🙂 hlavně ať máte vše v pořádku 🙂

luckastep
27. kvě 2019

No my furt věřili, že se to povede když se to 2x povedlo ale nedopadlo. Až hold došlo na ivf a nelituju toho ani náhodou 🙂

sara1983
autor
27. kvě 2019

@luckastep tomu rozumim. Já si řikám že nejsme první ani poslední a že si hold musíme nechat pomoct 🙂 věřom tomu že to vyjde na poprvé.

nikinu
27. kvě 2019

@sara1983 ahoj no to je individuální každá to máme jinak.Nam se to povedlo až na podruhý kdy byli zvýšený dávky a ještě jsme si priplatily metody.Nekomu to vyjde na poprvé někomu na podruhý někomu až na potřetí.Jinak druhé embryjko máme zamrazene.Me je 29 a přítelovi 30.Jinak hodně štěstí ať se to povede na poprvé 😉🍀

sara1983
autor
27. kvě 2019

@nikinu děkuju moc 🙂 doufám, že to bude vše v pořádku. Ještě se zeptám, jak dlouho je cca čekací doba než projdeme všema vyšetřeníma k prvnímu IVF?

luckastep
27. kvě 2019

My byli na první konzultaci ke konci srpna, když začla ms dostala jsem antikoncepci aby přesně věděli kdy začít s léčbou a 15.10. jsem měla transfer a ke konci měsíce jsem testovala.

sara1983
autor
27. kvě 2019

@luckastep děkuju moc za info, jste moc hodná. Já jsem z toho všeho ještě vyťuklá. Zítra jedu na konzultaci k mojí dr aby mi řekla co vše nás čeká.

hermij
27. kvě 2019

@sara1983 A jak dlouho se snažíte, jestli se můžu zeptat? Pokud se Tobě nastartovala ovulace a muž MÁ spermie, tak je dost velká šance, že se vám zadaří přirozeně. K početí potřebuješ jedno zdravé vajíčko a jednu zdravou spermii. Vajíčko roste a vyvíjí se 90 dní a spermie 72 dní, takže potřebují čas. Ve chvíli, kdy nasadíte kvalitní doplňky stravy, zaměříte se na režimová opatření, zjistíte kde co hapruje... tak změny jsou vidět za tři měsíce. Počet i kvalita spermií se mohou významně navýšit. Hlavně sebou nenechte manipulovat. Kolik už tu bylo početí u žen, kterým lékaři řekli, že neovulují, že má muž špatné spermie, že to přirozeně nepůjde a ono bum, šlo to. Ano, někdy to nejde, ale nejprve tu je tolik způsobů, jak se dá vlastní plodnost podpořit, než se vůbec může začít uvažovat o nějakých komerčních, málo spolehlivých, a hlavně nepřirozených zkratkách :( Šance v CAR jsou 20-40% podle metody. Což je hodně málo. Napro metody mají zato 80% šanci. Hlavně, pokud máš vajíčka a muž aspoň nějaké spermie... Dala bych ještě šanci vám dvěma, ale je to vaše volba. Gynekologové i CAR z toho dost těží (finančně). Hlavně z malé informovanosti žen, které jsou navíc velmi zranitelné, protože si miminko upřímně přejí :( Zjisti si opravdu maximum informací i z jiných zdrojů, než jen od vlastní lékařky. Z vlastní praxe například docela pochybuji, že jsi opravdu neovulovala. Pochybuji, že dělala veškerá potřebná vyšetření, co měla, ale pojišťovna dává za tato vyšetření pakatel a proto je gynekologové málokdy dělají... ale možná pro Tebe udělala, co mohla. To nevím. Jen sebou , prosím, nenech manipulovat ;) Přeju vám, ať se dobře rozhodnete a nic neuspěcháte.

sara1983
autor
27. kvě 2019

@hermij mně po pravdě ani nenapadlo že by se mnou manipulovala. Snažíme se rok, tvrdila mi že neovuluju, tak jsem dostala Clostík a další cyklus už říkala, že tam vajíčka jsou. Příteli ale na spermiu zjistili, že jich je málo a že mají špatný tvar. A je to pravda, že ta touha po miminku je hrozná, takže kdyby mi řekla cokoliv, tak to asi udělám. Řekla nám, že inseminace po konzultaci s lékařem v Sanusu v našem případě nemá význam, že u nás početí přitozenou cestou má hrozně malé šance. Tak já nevím.

nikinu
27. kvě 2019

@sara1983 podle toho jakou dobu myslis.Me brali krev a přítelovi dělali spermiogram.Krev je až druhý den spermio hned ten den.Pak ti dají takový plán kde si napíšeš měsíčky a jak ms přijde tak od druheho dne si začneš píchat hormony mezitím jdeš na kontrolu kolik se ti udělalo foliku.

fijanek
27. kvě 2019

Měli jsme to stejně a vyšlo hned první IVF, máme roční dcerku. Manželovi je 47 a mě 36, takže naději máte podle mě velkou. A stálo nás to taky těch cca 45 tis se vším, byli jsme na klinice Gennet

hermij
28. kvě 2019

@sara1983 Kolikrát dělala lékařka UZ na průkaz ovulace? A dělal se spermio opakovaně? 🙄 Jak jsem psala, spermie se vyvíjí 72 dní, tzn. že v době odběru vidí spermie, které byly ovlivněny životním stylem 3 měsíce zpátky 😲. Proč se nezkusí nasadit doplňky stravy, nezjistí se muži anamnéza (byl třeba na vyšetření u urologa?), atd. Rok je strašně málo. A nepíšeš, že by se cokoliv zkusilo. Lékařka to může myslet dobře, chce, aby se vám zadařilo co nejdříve, ale tohle mi jako manipulace připadá :( Namísto pár stovek až tisíc za úpravu životního stylu a uzdravení Ti nabízí nákup dítěte za desetitisíce 😢 Pokud je 1983 Tvůj rok narození, tak chápu, že nějaká nervozita tam bude, asi i velký tlak, aby se brzy objevily dvě čárky, ale fakt bych nejdřív něco zkusila. CAR nenabízí léčbu, ale řešení situace. Pokud neovuluješ, tak nejsi zdravá a měla by ses uzdravit. Pokud má chlap špatné spermie, totéž. Ale hlavně, že je má. V každém ejakulátu, i u superplodných mužů, jsou nějaké spermie mrtvé, vadné, málo pohyblivé apod. To jsou ti bojovníci, co první padnou, když se setkají s kyselým prostředím v pochvě. Jen ti odolní se procpou až do vejcovodů ;)
Co bych radila? Chlap ať nasadí třeba ten Fertilan, Ty si začni sledovat bazální teplotu, ať vidíš, zda ovuluješ a nemusíš přitom chodit zbytečně ob den na folikulometrie, BT je vysoce spolehlivá v průkazu ovulace. Jsem zdravotnice, věnuju se poradenství "neplodným" párům a jsem v kontaktu s lékaři včetně gynekologů. Mám zkušenosti a nepopisuješ adekvátní postup :( Samozřejmě neznám detaily vaší situace a nemám práce soudit či odsuzovat, to ani nechci. Jen se Ti snažím nabídnout motivaci, abyste třeba ještě 6 měsíců zkoušeli přirozeně s max. snahou podpořit vaši přirozenou plodnost a tedy tím své zdraví. Pak můžeš říct, že jste se opravdu snažili a hledat další cesty... Zkus pročíst zajímavé články na těchto webech: http://www.ditevitano.cz/, http://cestykditeti.cz/, https://katerinaburesova.cz/. I pokud si zvolíš umělou cestu, tak byste měli maximálně podpořit Vaše zdraví, abys mohla zdravě donosit a porodit dítě a měli jste energii a lásky na rozdávání ❤
Nechci tu nic vnucovat, ani nabízet, ale zkus to ještě zvážit a dej na svou intuici a srdce, oni Ti našeptají 🙂 Moc moc držím pěsti, aby se brzy zadařilo 🙏🤰