A proto je potřeba očkovat

karlajasmine
28. bře 2017

http://www.bbc.com/news/health-39419976

Kamaradka z Rumunska mi o teto epidemii uz vypravela. Je zajimave, ze ''ockovani nefunguje'', a pritom se tyhle nemoci vraci prave v poslednich letech po te hysterii proti ockovani.

caverina
29. bře 2017

@urtica a to je právě to....ten vlastní obrázek...ne ten podsouvany ať už z té či oné strany...

urtica
29. bře 2017

@caverina Přesně. Je to i o víře, protože absolutně pravdivé, nezávislé a čisté údaje, které bychom potřebovali k správnému vyhodnocení, nemáme.

astyna
29. bře 2017

@urtica

nebo si vzít učebnici chemie a zjistíš, že obávaný hliník se vyskytuje přirozeně i v přírodě, mateřském mléku a přechází stejně tak do krve, jak z očkování a nebýt jeho, nejsou vytvořené imunitní reakce. A přitom tady holky brojí za to, aby se vyjmul z vakcín úplně. Ale čím nahradit aktivátor už neví 🙂 ony vlastně ani neví, že nic neví 😀

Jako dobrý zdroj se mi jeví Petráš - vakciny.net - tam je to hodně srozumitelně vysvětleno.

PS: včera jsem koupila v nouzi mléko babylove bio a vtipné na něm bylo to, že aby byl bio, tak tam museli dát navíc plnidla a stabilizátory, takže de facto - člověk si myslí, že "bio" bude lepší kvalita, ale přitom jsem koupila mléko, které je složením víc podobné plastu než nebio mléko Bebivita.

urtica
29. bře 2017

@astyna Jj, Petráš je fajn - jednoznačně provakcinační, ale je vidět, že se snaží o objektivitu. Vakciny.net jsou podle mě nejlepší dostupný zdroj na argumenty "pro".
S tím bio souhlasím, nedávno se mi stalo něco podobného s meruňkami...

kajalka
29. bře 2017

@astyna Hele, když se tady furt oháníš chemií atd, tak si zjisti, jaká je vstřebatelnost z trávicího traktu a jaká při aplikaci vakcíny.

rebe
29. bře 2017

@blecha94 To, že je zanedbatelné riziko, neznamená, že se nemůže přihodit nic vážného! Posuzování rizik s sebou nese dvě hlediska - kromě vážnosti následků také pravděpodobnost, s jakou nastane. Pokud něco může přinést něco až vážného, co může třeba i skončit smrtí, ale četnost výskytu těchto jevů je na úrovni několika promile, tak, ať se ti to líbí nebo ne, celková míra rizika je velmi nízká. Nikdo nikdy neřekl, že "spalničky jsou v pohodě a o nic nejde". Pouze konstatuji, že v dospělosti přináší prodělání těchto nemocí rizika, která jsou statisticky častější, z mého pohledu vážnější, a vakcína proti nim již nemusí chránit. Netahej sem zase blábolení o autismu, nikdo neví, co jej způsobuje a proč, tak je to trapná berlička.

caverina
29. bře 2017

@urtica jasne,protože absolutní pravda neexistuje...ať každý dělá co uzna za vhodné a s čím dokáže žít...

komive
29. bře 2017

@kajalka Prave ze hladiny hliniku v krvi nejsou vyssi pri vakcinaci nez napr. pri kojeni.

blecha94
29. bře 2017

@lajochova84 Říká se tomu ironie, přečti si o tom něco. :D

no_title
29. bře 2017

@slimacikmia já se nad nikým neurážím, ale nás se alergoložka opravdu na rodinnou anamnézu neptala a pediatrička podle mamky taky ne. Pediatra měla v papírech jen onemocnění prarodičů, rodičů, o širší rodinu se nezajímala, přitom tam byly 3 autoimunní onemocnění, takže tak. 😉

no_title
29. bře 2017

@slimacikmia navíc alergoložka očkovala i když jsem měla lehkou virózu, to byla další chyba. Ono ani doktoři nejsou neomylní, ale zaplatí to pacienti těmi následky, bohužel.

luckaamilan
29. bře 2017

@flamarion
Dovolim si s vami nesuhlasit. Nikdy som nevidela neockujucu maminku v batikovanych satech/obleceni...len niektore pouzivaju latkovky a hlavne vsetky su mile a vyrovnane , zlate. Prave naopak sa mi neustale potvrdzuje, ze silno ockujuce maminky su tie agresivne a presadzujuce sa, neustale nespokojne.... ZIME A NECHAJME ZIT🙂
Vacsina neockujucich maminek sa do ockujucich nenavazi, tak preco to nemoze byt i naopak.

caverina
29. bře 2017

@luckaamilan ale no tak...to nemyslíte vazne😀právě ze ty neockujici neustále mají potřebu dělat jakousi"osvetu"...jestli očkovat a kdy očkovat..zrovna včera jsme toho tady byla svědkem..

rory_g
29. bře 2017

No panejo, to jsem se zase dozvěděla věcí, nestačím zírat...ráda bych se smála, ale ono je to k pláči...

absintka19
29. bře 2017
astyna
29. bře 2017

@kajalka

výsledek je ale stejný ne? vše se vstřebává do krve 🙂 nebo ty si myslíš, že se vakcíny píchají do krevního oběhu? 🙂

Jinak toto nesouvisí s chemií, ale biologií.

pajula123
29. bře 2017

V blizke rodine mame dve autoimunitni onemocneni (muj bratr,neter-od segry),manzel je tezky alergik,ma epilepsii a astma,syn ma tezkou formu alergie na BKM a s motorickym vyvojem nepospicha. Nase dr. mi,avsak az po podepsani reverzu,rekla,ze je-li v rodine autoimunitni onemocneni,je duvod k obavam z ockovani. Podle nemale casti diskutujicich jsem vsak prastena eko-bio matka v batikovanych satech,co si precetla par clanku na netu. Je mi to sumak,kdyz se podivam na neter,ktera ve 20 letech potrebuje biologickou lecbu za statisice rocne,klidne budu ta posahana a onalepkovana,jen at to maly take nema. A pro rypalky zduraznuji,ze dr. to priznala AZ po podepsani reverzu.

majaaa82
29. bře 2017

@pajula123 Z tvého příspěvku vyplývají dvě věci: a) Problematické tedy není očkování samotné, ale choroby, které jsou přítomny v latentní či otevřené formě. Očkování je pouze další zátěž, kterou už tak nemocný organismus neunese a rozjede se nějakej velkej problém b) Je logické, že pokud máte v rodině genetickou predispozici potíží, že s očkováním nespěcháš.

Zbytek jsou jen řeči, aby to tu žilo... 🙂

komive
29. bře 2017

@pajula123 Ale u tebe neni zadny pochyb o tom, proc je nutne odlozit ockovani. A zejmena tve dite by melo profitovat z kolektivny ochrany.

majaaa82
29. bře 2017

@caverina Neočkující matky jsou jak vegetariáni/vegani. Neustále mají potřebu ostatní přesvědčovat, že to co dělají, je správné (přitom přesvědčují akorát sami sebe). A hlavně... víš o nich ihned, protože o tom prostě nedokážou mlčet... 🙂

pajula123
29. bře 2017

@majaaa82 @komive No a presto jsem dle dr. nezodpovedna a delam chybu,ze neockuji...a na rodinnou anamnezu se neptala. To mi vadi-potencialne problemovych deti je vic,ale pokud rodice aktivne "nervou" a nestaraji se,naprosta vetsina dr. to neresi. A ani nam neda nikdo kontraindikaci,takze reseni problemu se skolkou atd. nas nemine. A takovych "odmitacu ockovani" je mnohem vic.

caverina
29. bře 2017

@majaaa82 to je právě to...mě je úplně jedno ze neockujou..jejich dite,jejich zodpovednost..ale nemusi neustale poucovat...to mi fakt vadi😉

flamarion
29. bře 2017

@luckaamilan Neockujici se nenavazi...tak ten byl dobrej. :D

colleto
29. bře 2017

@astyna nechce se mi zbytečně ozývat, ale...a přes střeva přechází do oběhu stejná koncentrace čehokoli, jako když se píchne něco do oběhu, popř. do svalu (odkud se to nevykaká 🤒). Jistě lze odpovědět i na toto a vy nám to povíte (nic proti
vám osobně).

Zkrátka vy jste pro očkování. Je to v pořádku. Jiní mají jiný názor.
Vymstít se to může oběma skupinám. Doufejme tedy, že těch ošklivých věcí pro naše
děti bude co nejméně.

Ale zajímalo by mě...tato diskuze je založena pro argumenty pro očkování.

Bylo by dobré slyšet i příběhy, kde skutečně bylo a je očkování přínosem, tady v čechách
v dnešní době. Nemá cenu vypisovat další, zkrátka je tu někdo, kdo řekne:
- mám dítě naočkovaný na TBC a jsem 100% za, protože soused ve vesnici má tuberu a neléčí se
- jsem hrozně ráda za očkování žloutenky A (epidemie v Brně 2016) a byli jsme klidnější,
že se snížilo riziko nákazy našeho dítěte
- jsem ráda za očkování proti příušnicím už v 15. měsících, protože máme malého syna
a byla u nás epidemie příušnic (Jihlava v posledních měsících jestli se nepletu)

Já teď mohu říci, jsem ráda, že dcera je naočkovaná hexou, protože je riziko tetanu (je malé
dítě, které je věčně odřené, třísky atd.) a opravdu bych nechtěla, aby někdy onemocněla
touto nemocí.

Nicméně, jsem pro osobní přístup očkování, ne pro rigidní očkovací kalendář, a nikdy bych
si netroufla říct, padni komu padni, hlavně že moje dítě nemělo komplikace nebo trvalé následky.

Napište, v čem pro vás je očkování důležité a v čem to mělo pro vás pozitivní dopad...
protože to že to může být i pěkný průšvih nezatajují ani výrobci vakcín.

flamarion
29. bře 2017

@majaaa82 Ano aneb Jak poznas vegetariana/vegana/biomatku...Jednoduse, tito lide ti to zacnou do 5 minut cpat sami...

majaaa82
29. bře 2017

@colleto Osobně vnímám jako největší plus to, že se pomocí proočkování populace podařilo mraky nebocí téměř vymýtit. Dětská úmrtnost za posledních třeba 70 let rapidně rapidně klesla. To je něco, co nedokáže vyvážit ani tuna antiočkovacích matek na jedný hromadě.

Jsem bytostně přesvědčená, že antiočkovací matka by zůstala "anti" přesně tak dlouho, dokud by nepochovala dítě, které zemřelo na nějakej sajrajt, proti kterýmu se běžně očkuje.

caverina
29. bře 2017

@colleto já jsem ockovaci a samozrejme souhlasim s tim aby ockovani bylo individualni v tom smeru ze kdyz je dite nejak nemocne aby se to posunulo a odlozilo na pozdejsi dobu...ale proč to tu ty neockujici řeší s náma ockujicima? tím žádné změny nedosáhnou..my přece nejsem ty které to můžou vyřešit....

majaaa82
29. bře 2017

@caverina Já k tomu mám zhruba stejný postoj jako k domácím porodům. Roď si doma/neočkuj dítě, ale pokud budeš mít nějakej problém, neseš za dítě plnou zodpovědnost. Pokud zemře, patříš do kriminálu. A to nechávám stranou otázku spoluúčasti na případné léčbě... je to na dlouho. (jo a hovořím obecně, ne přímo k tobě, aby sis nemyslela, že ti nadávám) 😀

caverina
29. bře 2017

@majaaa82 mě jedno co si kdo dělá..jen ať to nec pe druhym...taky jsem neměla příjemný porod díky personálu ale rodit doma by mě nikdy nenepadlo

kajalka
29. bře 2017

A pak kdo je tady agresivní a naváží se do všech okolo, koho ještě prodrbete? Abstinenty, nekuřáky, lidi, co nemají doma tv,..? Jakmile někdo vybočuje z řady, už je na něj posměšně ukazováno. A nedej bože, aby se zmýlil, hned by platil tučný pokuty..