Nechali jste dítě očkovat MMR v 15 měsících?

ladyhacek
19. bře 2016

Ahoj vím, že je tady hodně diskuzí o odkladu a pod, ale m by zajímalo zda je tady někdo do nechal očkovat normálně v 15m?
Zjišťuji vše možné a všichni snad už žádají o odklad

siiia
19. bře 2016

Ahoj, my jsme očkovali normálně dle kalendáře.... po první dávce měla dcera 12. den na jednu noc jen mírnou teplotu, druhou dávku jsme měli dostat v říjnu, ale dcera měla od té doby pořád rýmu nebo něco, tak jsme byly před 12 dny.... dokonce třetí den po očkování dostala "virozu" horečky 2 dny, kašel a rýmu, dle doktorky se ji oslabila imunita po očkování a něco někde chytila, tady mi maminky říkaly, že to je nevyžádaná reakce, který se jeví jako viroza... nu což, přežily jsme, už má jen slabší rýmu... pevně věřím, že nic horšího nás už snad nečeká....

victress
19. bře 2016

nechala jsem naočkovat v 16ti měsících, první tři dny hůř spal, pořád se v noci budil a plakal, týden nato dostal syn virózu stejně jako dcera od @siiia, ale jinak snad OK 🙂

siiia
19. bře 2016

@victress jo vidíš? bych zapomněla, že taky nějak hůře spí od toho očkování, v noci se přetočí na druhý bok a nahlas zařve nebo zakvíkne, tak jako když ji rostly zuby a přes den je víc taková protivná a podrážděná... no snad to brzo přejde a jsem upřímně ráda, že už je tohle očkování za námi.... držím palečky i vám i @ladyhacek

jaya
19. bře 2016

@ladyhacek Prvni syn v 16 mesicich, reakce strasne, bezprostredne po vpichu se mu spustila krev z nosu, pak apatie, vyspal se nastesti z toho a dalsi realce prisly 8.den vysoke horecky snad 4 dny, následoval regres v reci. Druhy syn ve 23 mesicich. Vse ok. Az 14.den nejake teploty. U dalsiho ditete bych taky odlozila na co nejpozdeji. Kdyby slo ockovat jenom spalnicky, naockovala bych jenom je.

siiia
19. bře 2016

@jaya ježiši to zní hrozně ☹ bobek malá, doufám, že se z toho dostal a vše zase dohnal

mogwaika
19. bře 2016

@ladyhacek ano u syna nechala v 15 m., zkušenosti zlé, u dcery jsme měli odklad 🙂

marcicek84
19. bře 2016

@ladyhacek my jedeme dle doporučení dr. Petráše http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_03.htm kdy doporučuje obě dávky MMR dát po 2. roce (ve 3. roce) z důvodu méně častých reakcí a komplikací na vakcínu, vše se dočteš v odkaze, chtěl to protlačit i do novely zákona o očkování a to se tedy nepovedlo...každopádně novela schválená zatím není, takže moje dcera dostane 1. dávku v 2. pol. října (po 2. narozkách) nebo až v březnu (kvůli potvrzení přihlášky do školky) a dřív o tom nechci ani slyšet, jsou děti, které to snesou i dle očkovacího kalendáře, ale takových je hrozně málo, tak zase proč zbytečně riskovat, když ty nemoci se tady běžně nevyskytují a když už, tak je stejně chytnou i očkované děti...

jaya
19. bře 2016

@siiia jo je uplne ok. Mozna imunita slabsi. Chytne kdejakou virozu,co jde kolem. Nestovice taky chytil hnedka, jak byly v okoli... Nastesti atb mel zatim jenom jednou, ma 4,5.

siiia
19. bře 2016

@jaya to mě mrzí, ale aspoň že to neskončila nijak vážně.... dcera byla taky do roku a půl úplně zdravá a od té doby chytne 5x za zimu rýmu a sem tam virozu, prostě pořád něco... já byla taky pořád jako dítě nemocná, možná jsem to měla stejně, mohlo to taky začít po nějakém očkování, mamka už nepamatuje přesně, každopádně jsem z toho "vyrostla" ve škole už to bylo lepší a v dospělosti jsem nemocná tak 1x za 2 roky... držím palečky, ať se z toho malý taky brzy vyhrabe 🙂

vetyver
19. bře 2016

Odložili jsme především z důvodu dalšího těhotenství, otěhotněla jsem v jejích 13m,tak dostala mmr až v 2letech 3m.reakce žádná, u syna taky odlozim.

blahova_andrea
19. bře 2016

syn byl očkovaný hned v 15m, u dcery odkládám, po reakcích u syna se fakt netěším a v sezoně nemocí očkovat nechci

iwurosima
19. bře 2016

Já nechala syna očkovat hned v 15ti měsících. Sem ráda, že to máme za sebou, taky sem trochu váhala. Naštěsí se to obešlo bez jakýchkoliv vedlejších účinků, jen maličko zvedlou teplotu měl. Po očkování sem zjistila, že sem těhotná, tak mě to trochu vylekalo, ale gynekolog mě uklidnil, že tam není vůbec žádné riziko, takže teď už sem uplně v klidu 🙂

jaya
19. bře 2016

@iwurosima Davala bych si pozor na synovu moc. Idealne, at s ni manipuluje jenom manzel. Me se prave doktorka ptala, jestli nejsem tehotna, ze by ockovani odlozila. V prvnim trimestru tam nejake riziko je prave proto, ze je to ziva vakcina. Tak snad to bude ok.

iwurosima
19. bře 2016

@jaya Gynekolog mě ujistil, že v prvních pěti týdnech těhotenství neovlivňuje prakticky nic 🙂 už je to víc jak měsíc a já mu věřím 🙂 snad bude všechno v pořádku

ladyhacek
autor
19. bře 2016

@jaya když je žena těhotná tak dítě by se nemělo očkovat?

jaya
19. bře 2016

@iwurosima Ja nevim, jak dlouho se to vylucuje v moci, to je fakt. To uz bys asi neco chytla, takze to bude dobry.

@ladyhacek No mluvila o prvnim trimestru. Problematicke jsou myslim hlavne zardenky, ktere by tehotna mohla dostat pri manipulaci s moci.

mogwaika
19. bře 2016

@ladyhacek mně doktorka řekla, že nemůže vyloučit, když by dítě z MMR mělo jako nežádoucí účinek spalničky nebo zarděnky v slabé formě, nakažlivost onemocnění. Ale nečetla jsem ani jednu studii, kdy by se těhotná od dítěte nakazila

ellfka
22. bře 2016

taky se optam... Jsem 32tt a mam doma 15m spunta, pristi tyden nas MMR ceka. Jak to ale tak ctu, mela bych opravdu odlozit? Nase dr. je na to trochu pedant a proti vystrelkum dnesni mody "neockovat nebo posouvat" ma dost vytyceny nazor. Jde mi o to, zda ted to nebude mensi zlo ( nejaka ta reakce jeste ted pred porodem) nebo nejaka ta reakce po porodu a s novorozencem :-/ aby toho nebylo malo, tak jsme se meli videt ted se svagrovou, ale rano meli ve skolce info, ze se jim objevily zardenky. Tchyne pracujici v Ikemu hned volala, at to zrusim, ze by se mimi mohlo narodit slepe. Ja v pripade narusene imunity bych to odnesla pasovym oparem, coz je infekcni a lezak v nemocnici. A ted babo rad... Riskovat navstevu nebudu urcite, ale co ten odklad ockovani?? Dcerma mela navic minuly tyden virozu s teplotami, do ted nemarodila ani pres navstevy kurzu plavani. Co by jste delaly vy, holky?

anetka1701
22. bře 2016

já jsem odkládala a jsem za to ráda. 15m dítě je na tuto vakcínu moc malé. naše doktorka mi řekla, že jsem rozumná a že ona odklad po druhém roce jen a jen doporučuje.

anetka1701
22. bře 2016

@ellfka rozhodně bych odložila!! Tedka je fakt epidemie nějaké hnusné virozy, chytne to po očkvání a máte zaděláno na průšvih. Navíc dítě by mělo být zcela zdravá měsíc před MMR.

marcicek84
22. bře 2016

@ellfka - odložila bych očkování do 2 let, za prvé už budeš po porodu, miminko odrostlejší, a 2 leté dítě to taky zvládne lépe, po tom 2. roce jsou reakce právě o dost mírnější, po viróze počkat min. 14 dní, ideálně měsíc..

jaya
22. bře 2016

@ellfka Jenom ty jsi zodpovedna za svoje dite/deti. Kdyz se neco semele, tak od vas doktorka stejne da ruce pryc. Urcite bych to nechala na pozdeji. Pokud bude doktorka rozumna, pochopi. Nebo muzes najit jinou, ochotnejsi. Navic uz nevim, kde jsem to slysela, melo se MMR ockovani plosne odkladat na ukonceny druhy rok a preockovani az nekdy kolem dospivani. Tak jsem myslela, ze uz to v platnosti je. 🙄

berynka
22. bře 2016

Už trochu informovaná jsem mladší dceru nechávala očkovat ve 2 a čtvrt (před nástupem do školičky). Ač kojená, tak byla docela nemocná. Sama dr. doporučovala počkat, až bude naprosto zdravá, nejlépe koncem jara začátkem léta, kdy je menší pravděpodobnost chřipek a viróz.

hojda
22. bře 2016

Syn ano očkovaný v 15 měsících, cca týden po očkování začaly noční děsy a stavy, kdy o sobě nevěděl, také se mu objevily pravidelné 3 denný horečky ke 40 každý měsíc (asi syndrom Pfapa), nevím zda to bylo vyvoláno očkováním, ale začátek spadá do období po MMR. Dcera očkováná až ve 3 letech a 2 měsících. Cca týden po očkování taky noční buzení a zmatenost, pláč, ale mnohem mnohem klidnější průběh než u syna, dávala jsem také bylinky z TČM po očkování. Nikdy před a nikdy po se u dětí podobný stav v noci neopakoval, takže tam vidím tu přímou souvislost s očkováním.

ellfka
22. bře 2016

a muzu ja si urcit, jak moc to chci posunout? Ona je Vanocni drobek, cili druhe narozeniny nam vyjdou presne do doby viroz :-/ aby nas nehnala po porodu a sestinedeli na novy termin.

ellfka
22. bře 2016

dnes studuju cely dena moudra z toho fakt nejsem...v pribalovem letaku stoji, ze ockovani ma probehnout po ukoncenem 15m, do kdy ale nepisou, snad jen ze se uvazovala horni hranice 18m

hojda
22. bře 2016

@ellfka Bylo to tak že horní hranice nebyla stanovena, proto toho maminky využívaly, že říkaly, že očkovat budou, ale neřekly kdy🙂 třeba ve 30 letech🙂. Nevím, jestli to tak pořád zůstalo, nebo je nějaká změna.

berynka
22. bře 2016

@ellfka tak těch 15 měsíců je dolní hranice resp. kdy nejdříve začít očkovat a to mi přijde opravdu hodně brzo. U staří dcery to bylo před těmi x lety právě "až" v 18 měsících.
Promyslete si to a řekněte doktorce, jak by to pro vás bylo optimální. Pokud máte obavu z reakce nebo nátlaku, vezměte si s sebou nějakou oporu... tatínka, babičku ap. 😉 .

ellfka
22. bře 2016

moc diky, holky.

maraida
22. bře 2016

@ellfka to je ale zajímavá informace...spalničky ve školce kde jsou všichni očkovaní 🙂 To je ale paradox.právě proto já tomuto očkování nevěřím.Dceři jsou 4 roky a nemá ho...