Očkování Hexavakcínou. Zkušenosti a nežádoucí účinky?

sarabous
7. led 2024

Dobrý den , chtěla bych se zeptat na zkušenosti s očkováním hexa vakcínou a hlavně na nežádoucí účinky , protože mám doma 2 měsíční holčičku a četla jsem o tom samé negativní věci jaké mají děti problémy po očkování právě touhle vakcínou a očkování se bráním a malou očkovat nechci děkuji za odpovědi 🙂

michaela666
7. led 2024

@sarabous U nás bylo každé očkování ( dáváme jen povinné) bez jakékoliv reakce.

martinka_33
7. led 2024

Nejmladsi po prvni dávce na rice se vrátila ve vývoji o 2 mes. Druhá dávka byla vadná, stahovali ji protoze mela jako nezadozci ucinek zanet spojivek. Sanozrejme ji stahovali az po tom co ji mala dostala a hadej co mela, pul roku zanet spojivek... Myslim ze uz zadne ockovani dlouho neuvidi.

sarabous
autor
7. led 2024

@martinka_33 je to strašný 🙁 ja to právě nechci četla jsem o tom strašné věci a jak tak čtu tak je to vážně pravda
Děkuji za odpověď

gruyerre
7. led 2024

@sarabous mám tři děti, reakce buď žádná nebo chvíli lehce zvýšená teplota

mirozka
7. led 2024

Obě děti jen zvýšená teplota nebo jednodenní horečka.

lilian2111
7. led 2024

Dávala jsem až kolem půl roka prvni dávku, každá další s velkým odstupem - komplet naočkovaná hexa v roce a půl. A žádný nežádoucí účinek, možná neklidný spánek - ale těžko říct jestli to mělo souvislost. 🙂

gruyerre
7. led 2024

@sarabous mimochodem, když čteš tyto informace, dáváš si pozor, co je to za zdroje? Na tohle téma koluje po internetu hrozná spousta dezinformací a hovadin.

veroniquecz
7. led 2024

@lilian2111 měla jsem to stejně 👍

magdaveselkova
7. led 2024

Já zase nikdy neslyšela negativní reakci 😂. Ani u jednoho dítěte žádný problém, to samé kamarádky. Za měsíc nás to čeká opět a i tak jsem zvědavá jaké to bude.

krisstina93
7. led 2024

Ani jedno z našich 3 dětí nemělo žádnou reakci ani následky. Dávala jsem i nepovinné, ale je teda fakt, ze všechna očkování odkladam, nenechavam ockovat hned jak to jde, ale aspoň par měsíců jim dávám čas vyrůst, zesílit, odpočinout si mezi dávkami apod.

martinka_33
7. led 2024

@sarabous ta adná vakcína byla smůla, vetsina jich vadných neni. Ale to vrácení se ve vývoji po po té první (nevadné) dávce bylo viditelné. Konkrétne před očkováním uz slézala z gauče a stoupala si u nábytku, po očkování sedela jak pecka na gauči dokud ji nekdo nesundal a stoupat si začala znovu az v 15ti mesicich.
Starsi deti dostaly hexu az nekdy ve dvou a pul letech a zadne nasledky jsem nepozorovala.

martinka_33
7. led 2024

@gruyerre hele ja nerozporuju ze se internet hemží hovadinama ale moje nejmladší díte je opoždenej důkaz toho, ze tohle hovadina neni!!!

trilien
7. led 2024

@sarabous posúvali sme očkovanie na pokyn kardiológa. Prvú davku sme dali v 10m. Pričom prvá aj druha dávka boli bez akéhokoľvek vedľajšieho účinku. (Tretia dávka dcéru čaká).

xnikax1
7. led 2024

@martinka_33 to je jako u nás prevenar, špatná šarže 2022. Kluk teda neměl žádné reakce, ale dodnes na to pomyslím. Je mu 2 roky a 4 měsíce a nemluví vůbec. 😕 Nejhorší na tom je že to bylo dobrovolné.. Dodnes nevím jestli to má souvislost, ale hloda to že 🤔

esmeralda11
7. led 2024

Bez reakce.
A pokud vás děsí možné nežádoucí účinky vakcíny, které jste vyčetla někde na netu, doporučuji si přečíst taky to, jak vypadá průběh onemocnění, proti kterým tato vakcína chrání.

me_druhe_ja
7. led 2024

Dvě děti, starší má i mimo jiné neurologicky problém, mají všechna očkování, většinou měli i dvě naráz.
Ani jedno nemělo nikdy žádnou reakci po nicem. 🙂 ani zvýšená teplota, nic.
Každopádně vím, že někdy si zrovna ty můžeš u toho vytáhnout černýho Petra. Nicméně to je skoro se vším, to by člověk nemohl nic, ani být těhotný. Protože riziko, že se ti narodí dite s nějakou vadou, handicapem, postižením je daleko vyšší, než si spousta lidí myslí. Bohužel vím, co čem mluvím...

martinka_33
7. led 2024

@xnikax1 ono se to špatně prokazuje, jestli opožděný vývoj by byl i bez očkování nebo ne. Většinou tu zmenu vidí jen rodice, protoze s ditetem jsou pořád. Naše malá má taky 2 roky a 4 mesice a rozpovídává se ted po Novem roce, do te doby si vystačila s deseti slovy 😀 U toho uz nemuzu odhadnou zda je pozustatek opozdenosti po ockovani nebo by byla nemluvna i tak. Ale u toho pohybu to bylo jasne videt.

martinka_33
7. led 2024

@xnikax1 ten prevenar stahovali spolu s tou vadnou hexou, to byl nejak říjen 2022 myslim. Jako duvod jsem nekde cetla ze se objevoval prave casto zanet spojivek, no a malá mela olepené oči fakt pul roku a vubec nic na to nepomáhalo.

martinka_33
7. led 2024

@me_druhe_ja je to tak jak pises, clovek vzdycky musi zvazit rizika x profit. Nic neni bez rizika, ale kdyz riziko převáží, je lepsi se tomu vyhnout a naopak. Ale nemam ráda kdyz nekdo tvrdi "moje deto nemely reakci na ockovani, takze ockovani ke bezpecne". Nejhorsi je ze se ta spojitost problemu spatne prokazuje, proto na to temer neexistuji statistiky a ty by byly super, pomohly by pak rodicum v tom zvazovani %spatnych reakcí x %spatnych nasledku po nemoci proti ktere se ockuje.

me_druhe_ja
7. led 2024

@martinka_33 U všeho jsou bohužel možné vedlejší účinky , i u blbyho Paralenu. Já vím, že očkování může způsobit různý věci (akorat teda není pravda, když někdo tvrdi, že očkování způsobí autismus. To je zapsáno v genech už dávno a očkováni maximálně urychli nastup. Nicméně pokud někdo je autista, projevi se to u něho dřív nebo později s i bez očko), ale pořád je to procento děti, které to nějak negativně ovlivní, minimální. Stejně jako máš pořád staticky nejpravděpodobnější, že se narodí zdravé dítě. Taky nikoho nestrasim: Ježíš hlavně nebuďte těhotný, narodí se vám dítě se zmutovaným genem, protože mě se narodilo. 🙂 prostě jsem si vytáhla černýho Petra. Někdo to má u očkování. A někdo nikdy. 🙂

dashyyy
8. led 2024

My jsme si černého petra vytáhli taky.. kluk se po třetí dávce Hexy přestal hýbat, hadrová panenka, vůbec nepoužíval nohy, trvalo to měsíce, rozhýbala ho až vojtovka.. když se z toho vyhrabal, chytil černý kašel a hemofila influenzu. Po kontrole protilátek tělo absolutně bez reakce na jedinou dávku, nevytvořilo se nic, hodnoty 0.. je doočkovaný pediacelem, vše pak již s odstupem, holka má zkrácené a odkládané schéma hexacimy.. já jsem v hexu úplně ztratila důvěru.. kluk ale byl slabší kus od narození, narodil se dřív, dlouho nepásl koníčky, šestinedělí šílený koliky.. neměla jsem dovolit klasické schéma, ale odkládat co to šlo

swan42
8. led 2024

@sarabous vazne se do tohohle tematu chces poustet? 🙈🤣
Kolikrat jsou pravdivy pribehy oznacovany za dezinformace a hovadiny. Svet si zkratka nemuze dovolit neverit farmacii. Jako prvni me bije do ocni jedina schvalena moznost a nemoznost vyberu. V mym okoli, vcetne nas samych xy nezadoucich reakci. Formular na hlaseni NU je stavenej tak, ze je nezajima vlastne nic jinyho nez smrt nebo trvaly nasledky, ktery stejne nakonec svedou na neco jinyho nez ockovani, zbytek NU je sranda a matky hysterky.
Jako dalsi me bije do oci to, ze do 5 je to povinny a najednou od 5 uz ne? 😅
Ze je tam i zloutenka B, ktera se prenasi jen krvi a pohlavnim stykem? O tu jehlu na piskovisti by se muselo to dite pichnout asi tak do 5 vterin od vpichu nakazenyho aby to chytlo 🤷‍♀️
Je takovych veci, ktery moc nedavaji smysl...na kterych je videt ten obrovskej pharmalobby tlak, ze me to stavi na zadni, i kdyby to prodluzovalo zivot o 50 let a zajistilo mi to penize, stesti a 3 kouzelny orisky 🤷‍♀️
Osobne bych doporucila davky co nejvice oddalit a zavest nejaka opatreni aby to dite lepe zvladalo (absolutne zdrave 14 dni pred, zvysene davky C a D a mozno pak detoxikovat hlinik-coz je neurotoxicky jed, z tela ven atd)
Ja davala prvni davku az v puli roce, druhou kolem puli roka a treti jeste nemaji ani jeden v podstate...

Zaverem: 1.nebudu tu s nikym diskutovat, jen odpovidam zadavatelce na to, co si o tom myslim a ze kolem neznam nikoho, kdo by (do ruzny miry) nezadouci reakci nemel
2. Je to jen na zakonnych zastupcich ditete. Na tobe a otci. Ockovat nemusis, ale je treba si uvedomit vsechny dusledky.

swan42
8. led 2024

Oprava- druhou kolem roka

swan42
8. led 2024

@dashyyy 😔🫂

sarabous
autor
8. led 2024

@swan42 děkuji za odpověď samozřejmě vše zvážím pouze jsem chtěla znát jak to měli ostatní vím že každý to snáší jinak někdo problémy má někdo ne , ale i tak jsem se zeptala ovšem z mého okolí jsou spíše negativní nežli pozitivní věci na toto očkování každopádně budu to oddalovat jak jen to bude možné 🙂

leymea
8. led 2024

Starsi syn nikdy nemel reakci na ockovani (Hexa, Prevenar, Priorix) 🙏 mladsi syn taky nemel reakci na Hexu a Prevenar, az na tu posledni Hexu. Po 3 dnech od ockovani se mu rozjel Pfapa syndrom. Od te doby vysoke horecky kazde 3 tydny. Nikdy jsem nebyla presvedcena, ze za to muze ockovani, ale presto jsem se imunologa zeptala jestli to muze byt z ockovani. Imunolog mi to nepotvrdil, ale ani nevyvratil. Takze tam je jeden velkej otaznik. Imunolog nam priorix odlozil, ale kontraindikaci nam nenapsal, takze pred nastupem do MS (s jeho souhlasem) jsme naockovali Priorix. Nastesti vse v poradku 🙏 nikdy jsem s ockovanim problem nemela, vzdycky jsem si davala pozor aby deti byli zdravy, aby byla dostatecna doba od nemoci, co slo jsem radeji odkladala, byla jsem opravdu opatrna, z kazdeho ockovani jsem mela strach. Mladsimu synovi jsem mohla jeste dat ockovani Bexero, ale vzhledem k tomu, ze to bylo do pul roka veku ditete tak jsem mela jasno, ze behem takovy kratky doby do nej nenaperu tolik vakcin. Nepovinny jsem dala Prevenar, hlavne kvuli zanetum stredniho ucha (jako dite jsem na to trpela), ve finale obe deti maji zanety stredniho ucha (starsi od 4 let, mladsi od 5 mesicu), dneska bych uz Prevenar nedala.

nattt
8. led 2024

@sarabous mrkni na Trec/Krec test, da se udelat jednoduse z paticky a znaci, jestli dite ma nejake problemy s imunitni odpovedi na ockovani, je sice urceno pro zive vakciny (coz hexa neni), ale ptala jsem se v ordinaci a rekli mi, ze je velka pravdepodobnost, ze i co se tyce nezivych vakcin, tak to bude taky v pohode. Pisu to ted hodne laicky, odborneji na strankach. Pomohlo mi to se uklidnit. My teda odkladali hexu az myslim kolem 1 roku prvni davku (kvuli atop.ekzemu), byla jsem az panicky vyplasena z ockovani. Ale vse dobre, zadna reakce ani na hexu ani na pozdejsi MMR. Vsude jsem davala vetsi odstupy.

mata2hari
8. led 2024

Dcera byla očkovaná téměř podle kalendáře a vždy byla jen večer v den očkování protivná, mručivá a s teplotou do 38..další den v pohodě. Chápu Tvé obavy. Taky jsem si nebyla jistá, jestli odložit nebo ne, nakonec jsem odkládala o 14 dní, kvůli rýmě a u všech očkování (i bexsero a Mmr) byla v pořádku 🙏

jelenice_zavodnice
8. led 2024

@sarabous Na tvem miste bych mene cetla, zejmena tech militantnich nazoru zhlukujicich se v urcitych skupinach a vic bych se poptala u tve pediatricky treba i to, jakou vakcinou budete vlastne ockovat.
Protoze existuje jak OL Infanrix Hexa a nebo OL Hexacima coz jsou rozdilne ockovaci latky od ruznych vyrobcu. Takze kdokoliv ti cokoliv v techto prispevcich doted napsal, je pro tebe nerelevantni, protoze pokud dobre ctu, nikdo ti nenapsal, jakou presne vakcinou bylo dite ockovane.
Mam tri deti, byly ockovany jak Infanrix Hexou, tak Hexacimou a z nezadoucich ucinku jsem pozorovala zvysenou teplotu jednou a jednou nejakou vyrazku na nozce. Jinak nic, ockovani bylo dokonceno a ockovalo se jeste ve schematu 3+1 pro vsechny. Ted je to schema 2+1 az na vyjimky, kterou tvoje miminko zrejme nebude, kdyz to nezminujes.

sahrazad1
8. led 2024

Hexu jsem měla až u nejmladšího dítka . První dávka na 8 měsících , druhá o 3 měsíce později , treti taky o 3 měsíce později . Není kam spěchat . Spis koj , tím chráníš dítě taky , a nelez s ditkem do obchodních center a pod . Ale teď , v době nachlazení a chřipek , bych neockovala ničím .