Odložení očkování ve 3 měsících. Zkušenosti?

vendysh
3. pro 2020

Ahojky maminky, zřejmě tady už takové téma bylo, ale já bych raději čerstvé zkušenosti maminek, které odkládály očkování nyní u 3 měsíčních dětiček Hexacimou. Kdy jste prvně po odkladu začaly očkovat? Když jsou nežádoucí účinky, lze ještě rozložit na jednotlivé vakcíny, nebo už ne? Děkuji za každou zkušenost i radu.

zelenaesmolda
3. pro 2020

@vendysh
proc chces odkladat ockovani?

madbetka
3. pro 2020

Nejstarší dcera dostala poprvé hexu ve 3m, druhá v 8m, nejmenší v 6m (minulý týden byla na druhé injekci).
Reakci měla jen ta nejstarší (po první i druhé dávce, u třetí už pak ne), obě mladší dcery to zvládly úplně v pohodě. Možná náhoda, možná ne 🙂

MMR jsme pak už odkládali i u nejstarší.

dashyyy
3. pro 2020

@vendysh syn reagoval na hexu, tak pak dostal booster hexacimy a bez reakce - ten byl ale očkován podle tehdejšího 3+1 a hexacima byla velice neznámá, nebyla úplně sranda ji sehnat.. dcerka dostala už od začátku hexacimu a první těsně před 6. měsícem a všechny dávky bez reakce 🙂 rozklad na monovakcíny by byl super, už jen kvůli konzervantům, ale představ si očkovat 6 nemocí zvlášť a jsem si téměř jistá, že by sis to musela platit.. stačí, že se s hexacimou musí doočkovat hep.B (nebo dříve musela, teď nevím jak to je.. u syna jsem hexacimu i žloutenku platila, u dcery jsem pak platila už jen žloutenku)

makovice88
3. pro 2020

@zelenaesmolda A na to se snad paní ptá? 🧐

@vendysh My dali prvni davku na 5 mesicich, druhou davku na 7. A byla uplne bez reakce ☺️

nita1984
3. pro 2020

Syn měl první hexu v 6ti měsících, druhou myslím na deseti a na třetí by měl jit za týden v 15ti měsících. Reakci žádnou neměl

me_druhe_ja
3. pro 2020

Zde se očkuje poprvé ve 2m Hexa a Prevenar. Proběhlo bez problémů. 🙂 Já osobně bych odkládala jen při špatné reakci.

jancabr
3. pro 2020

První dávku Hexacimy dcera dostala až kolem půl roku. Další po asi 3 měsících s poslední až za další skoro rok. MMR odkládám také, není důvod spěchat. Dostane nejdřív před nástupem do školky

astyna88
3. pro 2020

Všechny mě děti jsem nechala očkovat od 6kg. Nejdříve ve 3 mesicich.

daasqua
3. pro 2020

My dali Hexacimu po 4 měsících (ve 2 měsících či kolika to bylo "doporučené" jsme teda rozhodně nechtěli) - čekali jsme hlavně, až holka bude mít větší váhu, protože jinak bychom nemohli dát ani nějaké léky, plus ten jejich doporučený termín nám přišel dost přes čáru. Manžel obecně chce co nejvíce oddalovat očkování, dokud není trochu vyzrálý mozek (nějaké přepážky tam, už přesně nevím), jinak jsme klidně pro i některá nepovinná očkování. Potom za 3 měsíce a další za další 3 měsíce byly další dávky.

dejvitka
3. pro 2020

@vendysh odkladala jsem prvni hexu az po 6.mesici, ted je mu pres rok a teprv za mesic jdeme na 3. Vsechny mel bez reakce, jine ockovani nema.

puhelin
3. pro 2020

Tech 6 nemoci v hexacime lze ockovat i rozlozenych na vice vakcin, ale tezko rict, jestli je lepsi dat vic vpichu (s odstupem) nebo jeden a mit to za sebou. Take jsme odkladali.

surikata131
3. pro 2020

@dashyyy spíš bych řekla, že v případě 6 monovakcín by byla celková dávka konzervantů a dalších látek vyšší, než když se to podá v 1 vakcíně...
My jsme očkovali hexu od 6m, ale bylo to z rozhodnutí pediatra kvůli ekzému, zatím 2 dávky bez problémů, 3.dostane ve 14m

veruuu_kubesovic
3. pro 2020

zaráží mě, že někdo nechá naočkovat 3měsíční miminko? a že mi o tom naše pediatra nikdy neříkala, na to že mám 2 děti, které jsou očkovány ovšem nejdřív ve 4-5měsících...

dandaa
3. pro 2020

Dcera měla teď první očkovaní v 8m, dřív než v půl roce bych neočkovala. I naše mudr raději očkuje déle.

jannym
3. pro 2020

Dcera byla ockovana v 8 mesicich klasickou hexou, ve 3 mesich byla odeslana na neurologii a ockovaly jsme az nam to na neuro dovolily, reakce mirne, zvysena teplota, mirny prujem a podrazdenost, syn ockovan od 3 mesicu podle rozpisu a rekce byla podrazdenost a citlivost v miste v pichu, dr dopredu upozornuje ockovat jen zdrave dite, pokud se neco rodicum nezda vede diskuzi

jako_mala_holka
3. pro 2020

@veruuu_kubesovic to by ses divila, i mladsi, nekteri pediatri ockuji hexu uz od 9 tydnu, prijde mi to docela silene 😕 my nechali prvni hexu ockovat prave ve 3m a priste uz bych nechala nejdriv v 6m... ted se budu domlouvat s dr, jak to bude s dalsi davkou, jestli je treba moznost odlozeni na 7-8m, tak uvidime

puhelin
3. pro 2020

@veruuu_kubesovic V ockovacim kalendari maji prvni hexu v 9 tydnech.

dashyyy
4. pro 2020

@surikata131 pokud by to byly monovakcíny z našich dob, tak to bezesporu 😀 upřímně ani nemám tušení, jestli vůbec by u nás bylo možné sehnat monovakcíny na všech 6., já bych hexu už nikdy nedala po našich zkušenostech

surikata131
4. pro 2020

@dashyyy Jo, dřív ty vakcíny byly větší drijáky...myslím že by to šlo teoretický rozložit na kombinaci tetanus, záškrt, černý kašel (ale Boostrix je od 4 let, nemám přehled jestli je jiná varianta), zvlášť polio a hepatitida B, proti haemophilovi asi monovakcína není

felixfelicis
4. pro 2020

Odkladala jsem u jednoho z deti do roka, dite kupodivu prezilo 🙂 Jestli jde doockovat rozlozene (kdyz uz jedna davka byla Hexacima) netusim, rekla bych spis, ze ne. Zkus se zeptat na Facebooku ve skupine Informovane ockovani a muze se hodit, tam bude urcite nekdo vedet.

EDIT: Ted nerozumim, jestli otazka zni, dokdy jde ockovani odkladat, nebo dokdy lze odkladat dalsi davku. Rozestupy mezi 1. a 2. davkou jsou 2-6 m a mezi 2. a 3. 6-12 m, tak si to spocitej, aby to vyslo.

dashyyy
4. pro 2020

@surikata131 ono pak uhlídat rozestupy a všechno by byl mazec, no my máme naštěstí zaočkováno.. čeká nás jen přeočkování MMR časem a možná nechám časem udělat protilátky na černý kašel, ten už znovu teda fakt nechceme

normalnimatka
4. pro 2020

co to znamená "Když jsou nežádoucí účinky, lze ještě rozložit na jednotlivé vakcíny, nebo už ne? " ?
odkládat se dá samozřejmě jak dlouho chceš ty, třeba i do smrti. ať žuž má dítě za sebou nějaký nú, nebo ne.