Aplikace Menstruační kalendář. Máte zkušenosti?

skororozvedena
6. pro 2020

ženy, nemáte někdo dlouhodobější zkušenosti s aplikací Menstruační kalendář (ikonka bílá kytička na červene knize)? Měřím si denně ráno teplotu, chtěla jsem se zorientovat ve svém cyklu. No, jde mi ted hlavně o to, zda se dá spolehnout na jejich výpočet ovulace, kvůli plodným dnům. Doteď jsem antikoncepci nepotřebovala, ale změnilo se to 🙂 Hormonálku odmítám. Akorát ty teploty mi dost skáčou, není to rozhodně učebnicové, tak jsem z toho trochu nejistá.... Budu ráda za sdílení zkušeností. Předem moc děkuji!

amazonkajanik
6. pro 2020

@skororozvedena mám jí snad 4roky. Ovulaci jsem musela změnit,mám ji dřív,než kalendář uvádí,páč je to průměr. Jinak,jsem s ní spokojená. Hlásí kdy má přijít ms,kdy ovulka,atd

skororozvedena
autor
6. pro 2020

@amazonkajanik počkej, myslíš že udává průměr? ale mě to tam dost skáče, někdy 14. den, pak ale taky 12.den, tak jsem myslela, že to není jen průměr, ale nějaká sofistikovanější metoda. Takže bys mu v tomhle nevěřila? mě ty teploty fakt lítají dost zvláštně... ale to možná kvůli nedostatku spánku, nebo nevím kvůli čemu.. :-/

ema90
6. pro 2020

@skororozvedena Pouzivam ji uz asi sest let. Ms mi vzdy sedela na den presne.
S ovulaci to bylo horsi, tam to litalo +- 3 dny.
Nicmene stacilo v tomhle obdobi testovat a zadarilo se 😊
Ale jako antikoncepci bych to nepouzivala, jak pisu- ovulace litala a ani s temi testy to neni 100%.

misak48
6. pro 2020

@skororozvedena používám ji taky, podle teploty během dvou cyklů zjistíš, jak dlouhou máš luteální fázi. Ta se tam pak zadá v nastavení a ovulaci to ukazuje tak, že to od předpokládané MS (kterou bere průměrně podle předchozích) odečte tu lutealni fázi.

madbetka
6. pro 2020

Doporučuji aplikaci OvuView, ta funfuje dobře, ještě se mi nestalo, že by vyhodnotila ovulaci jinak než já.
STM používáme taky jako antikoncepci.

miskuet
6. pro 2020

Tuto aplikaci jsem používala cca půl roku před plánovaným otěhotněním. Výpočet ovulace seděl - otěhotněla jsem napoprvé. Obecně se mi líbí, jak je promakaná, je tam snad vše.

lachtanice86
6. pro 2020

@skororozvedena mam ji zhruba 6let. Ms sedí ale ovulace ne, v mem případě o 3dny, jen prostě matematicky průměr

kosi_cek
6. pro 2020

Tato aplikace to určuje podle kalendářové metody, s tím, že si tam můžeš lecos nastavit, třeba délku luteální fáze a pak taky jak se ten průměr bude započítávat, např. jestli má brát v úvahu třeba nějaký delší cyklus, takže určitě jde jistým způsobem ta přesnost ovlivnit, ale pořád je to jen kalendářová metoda, která nepočítá s tím, že se třeba délka cyklu může střídat nebo prostě s nepravidelnými cykly, navíc nekalkuluje vůbec s tou BT a nechává vyhodnocení jen na Tobě, což je ovšem stále lepší než spoléhat na nějakou aplikaci, že to vyhodnotí dobře.
Podle předpovědi té aplikace bych se tedy vůbec neřídila, je to hodně orientační a v té první části cyklu je to o dost o tom, kolik dní si lajzneš započítat jako bezpečných a je nejlepší vycházet ze tvé dlouhodobé zkušenosti, ale vždy se může vyskytnout nějaká odolnější spermie nebo přijít ovulace dříve než jindy..Takže jistota je až ptvrzená ovulace podle BT +třeba jiné provázející příznaky, které tě upozorní, že v brzké době proběhne, či probíhá...
Já jsem s tou aplikací spokojená, protože je v češtině a přehledná a funguje ofline.

palja
6. pro 2020

@skororozvedena taky mám tuto aplikaci, měřím BT a dělám ovul. testy. Aplikace mi vždycky ukáže ovulaci o týden později, takže se na ni spolehnout nedá.

amazonkajanik
6. pro 2020

@skororozvedena taky záleží na délce cyklu.když ho máš jednou 27,pak 38,pak 30 tak to lítá ve všem. Mě se ustálil cyklus na 28dnech,ovulace byla 13dc a ten den jsem i splodili syna. A hlavně jsem si ji pořídila proto,že my ty staré,papírové nevyhovovaly,pravidelně jsem zapominala zapisovat. Tenhle se připomene a je tam možnost zadat i budík na léky

terka80
6. pro 2020

@skororozvedena nejlepsi aplikace je fertilityfriends co se tyce ovulace podle bt ti ji ukaze presne ale musis samozrejme dodrzovat mereni ve stejny cas

skororozvedena
autor
7. pro 2020

Moc Vám všem děkuji za sdílení. Vypadá to, že to budu muset vymyslet nějak jinak ... Možná zkusím OvuView.