Bazální teploměr. Čím to je, že není tak dobrý jako rtuťový?

luckamatylda
23. únor 2021

Ahoj, četla jsem, že rtuťový teploměr je na měření bt lepší než digitální teploměr, protože je digitální často chybový. Zkusila jsem jedno ráno změřit digitálním teplotu 3x hned po sobě a opravdu pokaždé jiná teplota, a poměrně rozdílná. Nechápu, čím to je, ve skutečnosti se během 2 minut nemůže teplota skokově změnit...

amazonkajanik
23. únor 2021

@luckamatylda opravdu,rtutovy je nej. Mám digi z lékárny a ukazuje někdy i o stupeň méně. Kolikrát měl syn horečku přes 38 a já ho nechala, páč digi ukazoval po odečtu 37,4. Až jednou jsem potřebovala u sebe a jelikož horečku na sobě vycítim, bylo mi divné,že ukazuje jen 35,8🤦 tak jsem vzala rtutovy (bohužel jsem pak rozbila) a ten ukázal 37,8

klokanka31
23. únor 2021

@luckamatylda Není už špatná baterie v teploměru?

michaelarousova
23. únor 2021

@luckamatylda tak ja merila vzdy digitalnim primo na bazalni teplotu a nikdy se mi nestalo ze by mi ukazal po sobe jinou hodnotu☺️

luckamatylda
autor
23. únor 2021

@klokanka31 Mám ho nový cca měsíc a půl

madbetka
23. únor 2021

Na bazální teplotu je nejlepší digitální, která měří na dvě desetinná místa.
Navíc je důležité to, že měříš jedním - ten měří stále stejně, takže ty změny teploty v průběhu cyklu vidíš. Ta hodnota, jak je teplota vysoká, není důležitá, důležitý je ten průběh.

kocila
23. únor 2021

@luckamatylda u měření je nejzásadnější změřit hned po probuzení (nesmí se vstát), takže položit na stolek, po probuzení hned změřit ve stejný čas a napsat první hodnotu ( i hýbáním se teplota mění)..neměřit v podpaží ani na čele...

palja
23. únor 2021

@luckamatylda já mám na měření bazální teploty digitální bazální teploměr. Vždycky měřil špatně, i po výměně baterie. Až mi tady na MK poradila jedna paní, že prý po zapínání mám ještě teploměr nechat tak 2-3minuty měřit, že prý to měření ještě dobíhá a najednou úplně jiné hodnoty. Takže to ještě tak ty 3 minuty nechám měřit.
Ale teplotu u dětí nebo u sebe měřím normálním teploměrem (má v sobě galium, rtutovy se už nevyrábí).

luckamatylda
autor
23. únor 2021

@palja Děkuji, zkusím. A rtuťových mám doma ještě několik, babička pracovala ve firmě, kde je kdysi vyráběli, tak jsme v pozůstalosti našli zásoby 😆