Bazální teplota - je před MS vysoká teplota?

majleer
30. kvě 2019

Ahoj holky, měřím první mesic, ale zatim se v tom moc nevyznám... chtela bych se zeptat jestli je vzdy pred ms vysoká teplota? Příkladam graf.
Dekuju za názory!!

sudylichozrout
30. kvě 2019

@majleer to vypada, ze jsi teprve mela ovulaci. Po ni se teplota zvysuje a pokud zustane vyssi 18 dnu, je tehotenstvi hodne pravdepodobne. Jinak klesa tak den pred menstruaci, nektere zene ale treba az v prubehu ni.

majleer
autor
31. kvě 2019

@sudylichozrout ovulaci jsem mela 12DC mam to potvrzené, ale diky...

sudylichozrout
31. kvě 2019

@majleer Ten graf je zvláštní, protože se ti po ovulaci ta teplota vůbec nezvedla. Máš potvrzené, že se vajíčko z folikulu uvolnilo?

majleer
autor
31. kvě 2019

@sudylichozrout to bohuzel nemam :( jen ze proběhne ovulace behem 2 dni... což byl ten pokles

hermij
31. kvě 2019

@majleer ááááááááááááááááááááááááááááááááá, mě z těch kolujících mýtů picne 😂😂😂

Paní (@sudylichozrout) má naprostou pravdu. Teprve teď to vypadá na ovulaci. Bazální teplota ji potvrdí nejspolehlivěji. Ovulační testy jsou velice často úplně mimo a na UZ bys musela chodit denně, aby Ti řekli ano, včera byla ovulace, už tu dneska folikul není. Na teplotě uvidíš krásný teplotní nárůst vlivem progesteronu, který se těsně po ovulaci ve velkém uvolní ❤💃

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
majleer
autor
31. kvě 2019

@ttm aha. Holky dekuju moc jsem zas o neco chytřejší a priste uz budu vedet

vendelinka08
31. kvě 2019

@majleer myslim ze jsi cerstve po ovulaci...dle teplot. Na pot rzeni bych se nespolrhala. Graf zatim vypada v poradku a uvidis jak bude dale pokracovat. Jak dlouhe mas cykly?

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
majleer
autor
31. kvě 2019

@vendelinka08 cykly mam 27/28 dni 🙂

hermij
1. čer 2019

@majleer Co dnešní teplota?

majleer
autor
1. čer 2019

Ta posledni je z dnes @hermij

hermij
1. čer 2019

@majleer Super 🙂 K tomu hned několik věcí do budoucna, anebo blízkého budoucna 😃 Ovulace cca. 21.DC (přesně to nikdo neurčí, ale odehrála se někde kolem teplotního vzestupu). Luteální fáze se počítá od 22.DC včetně. Pokud opravdu míváš cykly 27-28dní a snažíte se o mimi, tak je to průšvih. Uvidíš, co tento cyklus. Zdravá LF by měla mít ideálně více, než 12 dní, takže bys MS měla tento cyklus dostat nejdříve 9. června, ne-li později. Při cyklu 28 dní by nyní LF měla jenom 7 dní, to by se oplodněné vajíčko nemělo šanci uhnízdit 😞. Kdyby to tak bylo, nevěš hlavu, dá se to poměrně snadno napravit 🙂 Užíváš nějaké doplňky stravy? Ženské bylinky? Ať vím, co ne/doporučovat 😉
Kdyby se ale v tomto cyklu náhodou zadařilo, tak je třeba, abys pak na gynekologii nahlásila korigované měsíčky - první den MS bys řekla 15.5.2019 (datum, které bylo 8.DC). není to lhaní, ale korigování. Ačkoli je na tom medicína líp a líp, tak gynekologové ještě vypočítávají termín porodu postaru dle MS a ovu tím pádem přisuzují čtrnáctému dni v cyklu, tzn. že by Ti na prvním ultrazvuku mohli říct, že je miminko příliš maličké, protože by bylo o týden mladší, než si oni myslí podle termínu poslední MS. Je to na hlavu, ale děje se to. Čtu to tady na koníkovi několikrát do měsíce 😞 Hodně zdaru 😉

majleer
autor
1. čer 2019

@hermij jezis mockrat dekuju, moc ste mi pomohla a objasnila mi, jak to je... o mimi se snažíme uz pres rok a porad to nejde.. tak je urcite mozne, ze je to tou krátkou LF ze? No uvidime, jak to dopadne, ale moc si od toho nic neslibuju. Jeste jednou mockrat dekuji ❤️

majleer
autor
1. čer 2019

@hermij jinak zatim nic neuzivam, zatim odcházím 1x do mesice na ultrazvuk kolem 11DC

hermij
1. čer 2019

@majleer No tak to tam toho asi moc nevidí 😅 pokud ovuluješ běžně takto. Folikuly třeba už jsou, ale maličké. Snad Tě moc nestrašili, že třeba neovuluješ... Já jsem zdravotnice, takže naprosto chápu, že v ordinaci lékaře není čas na dlouhé vysvětlování ☹😒 Je to škoda. Třeba by mohly bývat kurzy pro "snažilky" (něco jako pro těhulky - budoucí maminky) 😎
Už nyní bys mohla začít užívat nějaké těhu vitamíny. Fertiprona, Superfolin, Chytré miminko... něco, kde je kyselina listová (B9) a další vit. a minerály. Ve chvíli, kdy zjistíš, že jsi těhotná, tak už budeš vyživovat miminko 🤰 Co se LF týče > Vit. C, E, B6, 9, 12, hořčík, zinek a selen jsou látky, které podporují funkci progesteronu, který ovlivňuje délku LF + doporučuje se maximálně ztlumit noční osvětlení pro spaní (budík, zastínit okno... - to kvůli produkci hormonu melatoninu, opět má vliv na tvorbu progesteronu). Buď zkus pohledat tyto látky právě v doplňcích (ale neužívat víc, než 3 různé preparáty, to by zase bylo moc), anebo ve stravě - lahůdkové droždí, oříšky, zelená zelenina (brokolice, špenát, kapusta, řapíkatý celer...) i další barevná zelenina, červená řepa, luštěniny... Do tří měsíců by se měly projevit změny 🙏 Kdyby lékař navrhoval řešení léky, tak to zkus ještě chvilku pozdržet a dej šanci vitaminům a minerálním látkám. naše tělo funguje jen natolik, jak mu to dovolíme a podle množství energie, které mu dodáme. Stimulace ovulace je zbytečná, protože ovuluješ ukázkově (aspoň v tomto cyklu) a LF se může natahovat uměle gestageny jako Utrogestan, Gynprodyl apod., ale to bych vážně nechala až když nezabere to, co jsem psala ;)

majleer
autor
1. čer 2019

@hermij no prave... nechapu proc me sestra objednava na tak brzy
Ja jsem si hodne dlouhou dobu delala ovulacni testy, které mi vycházely snad pokaždé 16DC a dnes merim prvni mesic BT a jsem z toho uplne zmatená, protoze jsme se snažili především kolem tohohle dne cyklu. Ale dekuji vitaminy urcite zkusim, urcite bych do sebe nechtela cpát nějaké léky 😓 mockrat dekuji za radu 🙏

hermij
1. čer 2019

Hlavně se kvůli tomu nestresuj, nikde jsi nepochybila ;) Hodně toho o našich tělech nevíme a je moc fajn, že ses začala zajímat. Netřeba si plánovat milování na nějaký den "D" (jsou výjimky, kdy je muž třeba kamioňák a není moc doma, anebo se manželé míjí kvůli směnnému provozu...), ale je třeba nějaký mít v době před ovulací. Příchod ovulace signalizuje i hlenový příznak, toho je také dobré si všímat ;) Můžu doporučit web http://cestykditeti.cz, kde paní vytvořila moc pěkné povídání o sledování znaků plodnosti a má i pěkné články v blogu.

majleer
autor
1. čer 2019

@hermij bohuzel take delam na smeny a nekdy to ani nacasovat nejde :(
Dekuji moc za vsechny rady moc si toho vážím 🙏

mariladka
20. čer 2019

@hermij Dobrý den, omlouvám se, že vstupuji do jiné diskuze, ale Vy se vyznáte a tak bych Vás ráda požádala o radu. Měřím BT teprve měsíc a až od 12DC, kdy jsem byla na gyndě a ovulace nebyla potvrzena. Vůbec netuším jak dlouhý mám cyklus, po porodu jsem kojila rok, pak další dva měsíce žádná ms, tak jsem dostala injekci na vyvolání, ta dorazila, ale týden po skončení jsem začala špinit a špinila skoro 4týdny, pak jsem dostala prášky na oddálení (měla jsem vysokou sliznici, tak mě to prý s těmi prášky mělo vyčistit), prášky jsem brala 12 dní, pak se dostavila ms, a ted prostě vůbec netuším, zda teda nějaká ovulace proběhla. Myslela jsem, že ano, ten 17DC, ale matou mě ty teploty, že to tak skáče. Snažím se měřit plus mínus ve stejnou dobu, ale občas se probudím dřív někdy později (někdy syn jen zaknourá v postýlce a mě to probudí a pak zas spím, takže nějaký dlouhý spánek před měřením není).
Jen doplnění - před těhu jsem mívala po komplikacích (po vysazení HAK se mi cyklus srovnával tři roky, jakože ms co tři měsíce) cyklus cca 35-38dní, a ovu cca kolem 20-24DC, to jsem vždy na sobě poznala. Ale třeba otěhotněla jsem v cyklu, kdy ovulace dorazila až 40DC. Takže vážně ted netuším co čekat 😀
Moc Vám děkuji, že si na mě najdete chvilku 🙂

hermij
20. čer 2019

@mariladka Píšu sz.

niwito
22. čer 2019

@hermij muzu se zeptat take na názor, minuly mesic jsem mela ovulaci 21 den (podle testu), jenze tenhke měsíc mi to neukazal, ale merila jsem si prave i bt. O miminko se snazime, manzel je kamionak a proto se v tom potrebuju zorientovat, ja si myslim, ze to bylo tedy jak je teplota 36,8 tak den před ni, ale jista si nejsem. A jeste ty prvni ctyri teploty jsou jakoby nezadane, to jsem nemerila. To bylo tyden po ms. Ty plodne dny podle zlute vyznaceneho neberu v potaz, je to samosebou predvyplnene v tom kalendari, jen jsem chtela přehledný graf. Predem dekuji.

hermij
25. čer 2019

@niwito Pár dní jsem tu teď nebyla, jak vypadá záznam nyní? Na tomto to vypadá na start ovulace, ale nemohu nic potvrdit.

hajglish
27. bře 2020

Zdravim,omlouvam se ze se pridavam do teto diskuze,ale tak i ji obnovim.Ano vim zacala jsem si pozde merit Bt mam graf od 15DC cyklus mam 32 dni.A moje otazka zni vypada to nadejne?

jaja01k
27. bře 2020

@hajglish Pokud se teplota bude držet vysoká, znamená to, že proběhla ovulace.

hajglish
27. bře 2020

@jaja01k Toho 17teho?

jaja01k
27. bře 2020

@hajglish Já bych řekla spíš až toho 23.

hajglish
27. bře 2020

@jaja01k Aha tak ted jsem z toho uz fakt nejaky jelen 😄Ale dekuji

hermij
27. bře 2020

@hajglish No Ona mohla být mezi 17.-18.DC, ale na to máte moc málo teplot, tak musíme vycházet z toho, co vidíme před sebou ☹ Takže mohla, ale to bohužel z aktuální křivky nevidíme. Ovulace proběhla 100%, jen nevíme kdy, takže už nemusíte měřit a jen čekejte... Buďto jste dnes 8.DPO nebo 4.DPO 😀😝 TT dělat nejdříve 12.DPO, lépe 14.DPO, to už by měl být spolehlivý výsledek. Držím pěsti 🙏

hajglish
27. bře 2020

@hermij Ja vim no bohuzel.Uvidime 😉Sex byl ob dva dny a i presne jak 17teho tak i 23 teho takze ted se dej vule bozi 😉Ale dnes me dost boli vajecnik a podbrisek