BT. Jak poznám ovulaci?

moncici00
21. kvě 2022

Ahoj holky,
Chtěla bych se zeptat. Minuly měsíc jsem začala měřit bazalni teplotu.
Minuly týden jsem si dělala ovulacni test - nebyl pozitivní ale druhá // tam byla, jen slabší než kontrolni. Pak jsem se na to vykaslala. Zkusila jsem ovu test dnes a čárka byla ještě slabší než minuly týden.
Koukám na graf, 4 dny se teplota držela stejná, dneska vyskočila nahoru. Podle aplikace FF a i jiné mám mít ovu 23/24.5. Jsem lajk, jak poznám ovulaci? Sex máme nechráněný ob den, minuly týden byl i 2 dny za sebou. Snažíme se teprve druhy měsíc. Co pomohlo vám? Mám strach ze ten okamžik proměnami. Přítel teď mění praví a bude dělat 12ky takže nebudeme moci mít sex obden. Děkuji za rady.

katule1990
21. kvě 2022

@moncici00 Nějak to nechápu s tím ovulačním testem, ty sis ho dělala během menstruace? To je celkem k ničemu. Měření bazální teploty ti ukáže ovulaci až zpětně, ovulace je potvrzená, když jsou tři po sobě jdoucí naměřené hodnoty vyšší než šest předcházejících. Takže z tohoto grafu zatím nic vyčíst nejde. Aplikace ti vyhodnotily ovulaci jen na základě odhadu v souvislosti s délkou cyklu, to neznamená, že to tak ve skutečnosti bude. Blížící se ovulace jde zachytit ovulačními testy (ale ne každému se to ukáže) nebo to jde např. poznat podle plodného hlenu. Nicméně bych to nehrotila, teprve jste se začali o dítě snažit, nechte tomu volný průběh.

moncici00
autor
21. kvě 2022

@katule1990 Menstruaci jsem měla od 11.5 do 14.5, ovu test jsem delala den po menstruaci. Dnes prave mám světlý výtok ale nachlazena nejsem a bolí mě prsa. Tak uvidím jestli to tento měsíc vyjde nebo ne. Ale nejradši bych nemerila a užívala si ale zase si říkám kdyby to jednou po mne chtěla vidět gynekolozka tak abychom se na ty grafy podívali 🙈

katule1990
21. kvě 2022

@moncici00 Proč by to měla chtít vidět gynekoložka? Ta stáří těhotenství určí poměrně spolehlivě podle ultrazvuku. Ale měření BT od věci samozřejmě není, člověk má pak aspoň přehled, jak funguje jeho tělo, je to zajímavý 🙂.

moncici00
autor
21. kvě 2022

@katule1990 mě tenkrát řekla ze si ji mám 3 měsíce zapisovat a pak přijít ze kdyby mi neslo otěhotnět taky abychom se na to podívali 🤷🏼‍♀️ Mě prijde ze mám tu teplotu nějakou divnou 😃 4 dny stejnou a pak ji mám tak vysokou 😁 ja myslela ze by pak naopak měla jít teplota dolu 😃

klpoiu
21. kvě 2022

Teplotu máš v pořádku. Jelikož ale svou teplotu ještě neznas,tak vyhodnotit graf přesně můžeš až opravdu s příchodem další ms. Ale ten vzestup je dnes už dost velký, takže pravděpodobně zítra půjde ještě více nahoru a potvrdí ovulaci ze včerejška na dnešek. Co se týče testu. Dělat ho ihned po ms je zbytečný. Už podle bt. Pokud se potvrdí ovulace ten 10dc a nezadari se tento měsíc , tak další cyklus začni s testy cca 8dc můžeš i den dřív. 10dc bych už udělala i dopo a odpo. Hlavně dělat tak jak se mají.

moncici00
autor
21. kvě 2022

@klpoiu děkuji moc, ja v tom prave strašně plavu a raději dam na osobní zkušenost 🙈 dneska mám výtok a větší chuť na sex než jindy a poboliva mě podbrisek, měla jsem za to, ze to patří k ovulaci 😃 Nechrání sex byl naposled ve čtvrtek a dnes si myslím ze by mohl byt další pokud nebude přítel unavený 🤭 pak bychom měli mít ob den, maximálně ob 3 dny tak uvidíme 🙈

klpoiu
21. kvě 2022

@moncici00 Jestli ovulace byla či nikoli,ukážou až další dny. Pokud bt bude nahoře jako dnes tak ovu byla 10dc. A to by ste se trefili pekne. Můžeš udělat ovulační test. Klidně i teď. Je dobrý cas. Ale nikdy ho nedělej ráno po probuzení.

moncici00
autor
21. kvě 2022

@klpoiu dobře, děkuji, snad to vyjde 🙈

moncici00
autor
22. kvě 2022

@klpoiu tak dnes šla teplota ještě víc dolu - 36,5

klpoiu
22. kvě 2022

@moncici00 A test sis dělala??

moncici00
autor
22. kvě 2022

@klpoiu nene nedělala, u nás je o víkendu lékárna zavřena, včera jsem si delala v 10 ráno poslední co jsem mela a druhá čárka byla jen slabounká