BT odpovídá ovulaci,ale ovulační testy negativní...

twinkle
18. črc 2018

Ahoj holky.
Téměř rok se snažíme o miminko a už jsem to začala řešit s doktorem.Ten mi udělal ultrazvuk v době očekávané ovulace a nebyl si moc jistý,ale něco co by mohl být folikul tam prý je... počkame prý co řekne hormonální profil.merim BT a tam hodnoty také odpovídaji ovulaci,ale ani jeden ovulační test nebyl pozitivní...máte podobnou zkušenost? děkuji za radu.

leniczka23
19. črc 2018

ano, muze se to stat. A nebo ji prosvihnes. jsou zeny co maji pozitivni ovulak jen par hodin. Jak casto si testovala?

frne
19. črc 2018

@twinkle o první dceru jsme se snažili skoro 2 roky, o druhé mimi jen chvilku, vždy jsem měřila BT a i když jsem měla ovu z grafu potvrzenou, ovu test nikdy nebyl pozitivní. Stejně tak v cyklech, kdy jsem otěhotněla. Takže ovulace musela minimálně 2x proběhnout 😀 a stejně nic. Ale je to přesně tak, jak je napsáno výše. Pozitivitou ovu testu můžeš klidně prošvihnout 😉

twinkle
autor
19. črc 2018

@leniczka23
@frne
Díky,to jsem netušila...
Zdá se mi podezřelé i to,že sám doktor si nebyl moc jistý...
Za tento cyklus jsem testovala asi sedmkrát....a vždy to stejné ikdyz značek OV testu bylo víc...

hermij
19. črc 2018

Jak píšou holky, může se prošvihnout... Navíc často k ní dochází v průběhu noci :D
Smím se zeptat, jak dlouhé míváte cykly?

twinkle
autor
20. črc 2018

@hermij
Já netušila,že se musíme trefit co nejblíže hodinu,věřila jsem,že stačí den...
Cykly mám 26 dní...běžné jsem mívala 28 až 32,ale předloni já byla na operaci s myomy a teď se mi cyklus ustálil na těch 26 dnech...

hermij
23. črc 2018

@twinkle Zkuste se měřit hlavně v době od konce ms (jakmile už třeba špiníte) po potvrzení ovulace (nevím, zda znáte pravidla, kdyby ne, tak jednoduše - cca. do 20. dne cyklu). Z těchto dat je to málo čitelné. Přijde mi, že máte krátkou luteální fázi, která je důležitá k uhnízdění. Pokud máte třeba víc takových grafů, můžete mi poslat soukromou zprávu a podívám se na to.

twinkle
autor
6. srp 2018

@hermij děkuji, vyzkouším hned další cyklus....teď jsme byli na dovolené,tak jsem netestovala vůbec...zítra jdu k doktorovi,tak uvidím jestli něco uvidí...BT měřím teprve druhý měsíc,ale vypadá ,že teplota se kolem 13 dne cyklu drží nahoře až do menstruace.tzn,že luteální fáze vychází na 13dni.
Nicméně doktor mi nechal udělat hormonální profil,tak zítra uvidím jestli budeme vědět víc....

twinkle
autor
7. srp 2018

Tak jen pro upřesnění píšu jak dopadl můj HP....zjistilo se ,že mám moc nějakého hormonu a že nevoluji....
Tak ty ovulační testy ani nemohly být pozitivní....
Už mám léky,tak snad to půjde dobře...
Děkuji zúčastněným za váš čas...😊

katule1990
10. říj 2018

Ahoj holky, můžu se k vám prosím přidat? Mám stejný problém, nikdy mi nevyšly pozitivní ovu testy, zkoušela jsem to cca ve 3-4 cyklech, testovací čárka vždy slabá, zdaleka ne tak silná jako kontrolní. Začala jsem měřit BT, dle ní ovu probíhá, dle ultrazvuků (chodíme do CAR) také vždy bez problémů. Přikládám graf BT. Je možné, že na mě prostě ovu testy nefungují a vše v pořádků probíhá, nebo je možné, že např. nepraskají folikuly? A ještě bych se vás chtěla zeptat, jestli si myslíte, že byla ovu spíš 13 DC (jak je v grafu), nebo 14 DC (jak mi ukazuje womanzone). Moc děkuju 🙂.

hermij
10. říj 2018

@katule1990 Ovulační vzestup je 15.DC. Asi 30-40% žen má ovulaci v den před vzestupem. STM Vám přesně neřekne, kdy ovulace nastala, ale potvrdí, že k ní došlo. Takže cca. po 17.DC již není šance otěhotnět (do dalšího cyklu).
Ovulační testy nejsou spolehlivé. Musela byste si je dělat několikrát denně, abyste zachytila právě probíhající ovulaci. Může k ní docházet v noci. Je to vážně jen chvilka, pár hodin :D Takže zbytečně vyhozené peníze, to měření je více vypovídající + sledování plodných příznaků (hlen při návštěvě WC - juknout na kalhotky a toaleťák, stačí, nikam netřeba strkat prsty).

katule1990
10. říj 2018

@hermij Moc děkuju za odpověď 🙂. Nejspíš u mě fakt dochází jen během chvilky ke zvýšení lut. hormonu. Hlavně, že píšou 99 % spolehlivost :D. Ostatní znaky jsou jasný (ultrazvuk, hlen, asi i čípek), hlen mám i zaznamenaný, ukázkový bílkový byl 13 DC, pak už hlen moc nebyl. Myslíte tedy, že je nejpravděpodobnější den ovulace 14 DC? 13 DC manžel nebyl doma, tak jsme to stihli až 14 DC, předtím pár dní abstinence, protože máme hodně špatné výsledky spermiogramu a vypadá to, že jsou trošku lepší, když počkáme. Je to věda, už se snažíme fakt dlouho, tak se snažím tomu jít naproti...

hermij
11. říj 2018

@katule1990 To jo, když se chvilku abstinuje, tak se (prý) spermie trochu nahromadí a jsou celé natěšené na průzkum nového prostředí 🙂 Uvidíte, třeba se zadařilo. Nejlepší je cílit na dobu před ovulací, kdy je dostatek hlenu, který spermie vyživí a přežijí v něm i pár dní.

katule1990
11. říj 2018

@hermij Aha, já jsem si zase říkala, že když ty spermie nejsou úplně top, tak že tam moc dlouho nevydrží. Snažila jsem se proto cílit přesně na ovulaci, aby hned doplavaly k hotovýmu 😀. Takže je i v případě líných a málo spermií lepší sex třeba den před ovu? Spermie celé natěšené na průzkum nového prostředí mě pobavily 😂. Minule jsme před IUI taky počkali, bylo jich víc, ale bohužel to nedopadlo. Tak třeba máme pidi šanci teď, ale nevím, jestli jsme ovu neprošvihli, když jsme to stihlia až 14 DC večer.

hermij
11. říj 2018

@katule1990 Těžko se radí. vy tu ovulaci totiž nemusíte přesně trefit. Hlen a bazální teplota ukazují, že se blíží, anebo že již proběhla. Ovulační testy detekují pouze hladinu LH v moči, tzn. "někdy teď proběhne, probíhá, anebo proběhne ovulace". To je ta jejich 99% spolehlivost :D A gynekolog na UZ vidí vyzrálý folikul, ale kdy se ten rozhodne uvolnit do vejcovodů... ví jen Pán Bůh 🙂 Takže nestresujte se počítáním dní kdy jo a kdy ne, trocha abstinence neuškodí, ale ať Vás to zbytečně nestresuje. Hodně zdaru 🙂

katule1990
11. říj 2018

@hermij Děkuju, jste moc hodná. Snažím se tím tolik nestresovat, jen přemýšlet nad tím, kdy by bylo nejvhodnější to zkusit a co navíc pro to můžeme udělat. Samozřejmě mi nejde na to nemyslet, je to po té době těžký. Nejhorší to je, když přijde MS, kromě toho zklamání trpím na hrozné bolesti při MS (1. den opravdu hrůza, 2. lepší), což mi nepřidá. Snad se na nás brzy usměje štěstí. Ještě jednou děkuju za podporu.

hermij
12. říj 2018

@katule1990 Mrkněte na knihu Cyklická žena, příp. Rudý měsíc od stejné autorky. Ne se vším souhlasím, ale spousta tajů o ženách je tam dobře popsaná. V době ms zklidnit, zvolnit, co pracovní nasazení dovolí. A menstruaci berte jako velkého pomocníka do budoucna. Bolest je způsobená průchodem krve děložním hrdlem. Ženy, které ještě nerodily ho mají užší, takže se jím krev musí vyloženě "prodrásat" > bolest a křeče. Rodičky zase mohou mít trable s odchodem větších kusů děložní sliznice - taky bolí. Ale díky tomu si děloha trénuje každý cyklus vypuzovací funkci a kontrakce, které se musí naučit jako přípravu na porod 🙂 Já se teď třeba na každou ms těším, protože si dopřeju víc spánku a je to období, kdy žena dokáže odpouštět více, než kdy jindy, tak se pak ráda se všema usmiřuju a získávám k věcem odstup a nadhled 🙂