Čaj k zdárnému početí. Máte zkušenost?

market19
5. říj 2023

Ahojky ,

Nechala jsem si namíchat podle zdejšího receptu v bylinkářství caj k zdárnému početí ?

100g třezalka, 100g kopřiva, 100g kontryhel, 50g hluchavka, 30g měsíček, 20g řebříček. Polovina lžíce se spaří v 1/4 litru vody. Nechá se 15 minut louhovat. Pije se 3x denně mimo menstruaci.

Máte někdo zkušenosti s tímto čajem? V Bylinářství mi bylo doporučeno být 1 l se dvěma vrchovatými lžičky té směsi každý den nic prý nemám vynechávat a mám užívat 1 měsíc . Mám 1 den do menstruace a včera jsem dost špinila , ale hned to přestalo . Ještě k tomu mi doporučili užívat 2 tablety Drmku ráno a 1x tableta methylfolat večer .
Nevím zda mi ten kontryhelu nemohl způsobit to špinění ale je to v mixu bylinek tak doufám ze ne .
Pokud máte zkušenosti s čajem popřípadě nějaká rada jak teda užívat . 🙂

reeeza
5. říj 2023

@market19 ahoj, já jen vím že kontryhel se používá v období od ms do ovulace. Na podporu ovu. Po ovulaci se přestává pít. Možná je v prvních dnech těhu nevhodná?🤷‍♀️

market19
autor
5. říj 2023

@reeeza nevím no , jako dost čtu že některé holky ho fakt pijou celou dobu protože je to v té směsi tak ten kontryhel není tak silný

veruuu_kubesovic
5. říj 2023

@market19 mě teda kontryhel totálně rozhodil cyklus a celou dobu cyklu se opravdu nepije...

veruuu_kubesovic
5. říj 2023

@market19 a co poradil gynekolog a jak dlouho se snažíte? Jinak verit bezmezně bylinkarstvi, kde jsi pro ně jen "hodně dobrý prodej" mi přijde trochu podivné...

market19
autor
5. říj 2023

@veruuu_kubesovic snažíme se teďka 4 měsíc . Vysadila jsem HA . Bylo mi řečeno že v té směsi ten kontryhel nevadí prý není tak silný

mama_mila
5. říj 2023

Spíš než bylinky bych zkusila inositol, mně pomohl, si myslím, měla jsem pak ukázkovou ovulaci a během 3 cyklů jsem byla těhotná (snažili jsme se rok). Pila jsem i čaj, ale spíš jen tak pro pocit. Měla jsem Sonnentor Zakrátko maminkou, byl výborný.
A 4 měsíce jsou úplně v pohodě, žádný stres 😉.

market19
autor
5. říj 2023

@mama_mila užívala jsem Inofolic ale v bylinkarstvi se divala na to složení a říkala ze tam je úplně minimum kys.listové a doporučila mi užívat drmek a methylfolat který se prý v těle lépe vstřebává

mama_mila
5. říj 2023

@market19 ale tam nejde o listovku, ale právě o ten inositol. A teda nic proti, ale o tomhle bych se v bylinkářství fakt neradila. Kyselina listová pro početí podstatná není, spíš v prvním trimestru a obecně v těhotenství.
Každopádně držím palce, někdy je to o nervy, vím to 😉.

daasqua
5. říj 2023

Já pila do ovulace jen domácí kontryhel. U první rovnou a hned jsem otěhotněla. U druhého napřed 2 měsíce ne, pak jeden jsem pila a taky jsem hned otěhotněla. Možná ale náhoda, byli jsme oba zdraví a manžel je hyperplodny 😀 Třezalka se myslím nesmí při opalování, což teď nehrozí.

market19
autor
5. říj 2023

@daasqua no asi se budu řídit původním plánem co jsem našla na internetu . Jakmile přijde menses na 2 týdny vysadim pak opět začnu pít 🤣

veruuu_kubesovic
5. říj 2023

@market19 4 měsíce je teda hodně málo, to bych si užívala sex, přidala inositol a hlavně se nesnažila o to, to celé prekombinovat, protože když si jednou rozhodis svůj ms cyklus hodně blbě se to dává nazpět 😉

lencaa11
5. říj 2023

@market19 doporučuji drnek ,vitamíny pro oba a bylinky jsou ok a když je to namíchané tak jsou tam určitě % bylinek od každého něco

market19
autor
5. říj 2023

@lencaa11 drmek užívám 2 ráno . Je to namichane no složení je v popisu

marketa1218
5. říj 2023

@market19 Kontryhel mi teda také nepomohl a naopak spíš cyklus rozhazel. A 4 měsíce jsou úplně v pohodě, brzy se určitě povede.

reeeza
5. říj 2023

@market19 ještě mě napadlo, nemohlo to špinění být nidace?

market19
autor
6. říj 2023

@marketa1218 doufám ze když je to v té směsi tak mi to nemůže ublížit přes menstruaci vynechám pak zase začnu

market19
autor
6. říj 2023

@reeeza to ne , test jsem měla negativni a včera mi začala menstruace o den dřív no