Jaký čaj v těhotenství?

kapecko22
18. srp 2022

Dobrý den. Jsem na úplném začátku těhotenství 4+4 dneska. Byla jsem si v lékárně koupit nějaké těhotenské čaje (viz foto). Četla jsem, že v těhotenství by se neměl kontryhel. Ale ve všech těhu čajích se nachází. Paní v lékárně mě ujištovala, že je ho tam v těch směsích tak málo, že to nemůže ničemu uškodit. Že jinak by se ty čaje ani nemohly vyrábět/prodávat... Mohu čaje tedy pít bez obav? Piju čaj vždy jen ráno 1 hrnek...

katherine177
18. srp 2022

@kapecko22 pokud je to čaj pro těhotné,tak v pohodě

lencaa11
18. srp 2022

@kapecko22 čaj tento je v pohodě je to pro tehu speciálně

beruska97
18. srp 2022

@kapecko22 já naopak včera četla že kontryhel je dobrý na udržení těhotenství

kapecko22
autor
18. srp 2022

@katherine177
@lencaa11
Děkuji. Bojím se, abych něco nedělala špatně...
@beruska97
To slyším poprvé... Já právě četla, že spouští stahy dělohy nebo tak něco...

konidana
19. srp 2022

@kapecko22 neřeš a žij. Těhotenství není nemoc 😉 mě osobně vůbec nenapadlo kupovat spešl čaje. Prostě jsem pila totéž, jako kdybych těhotná nebyla. Jen to pivo jsem si teda nedávala😂

elesse
24. srp 2022

Klidně bych je pila, tím spíš jeden hrnek, ten nemá vliv vůbec na nic. Tak hlavně klid🙂 Jinak čaje piju pořád stejné, jen si hlídám černé a zelené, abych spolu s kávou neměla moc kofeinu, jako bezpečné množství se udává cca 200 - 250 mg, takže když mám 2 espressa, už si k tomu většinou ten zelený čaj neuvařím, pokud neusínám za chůze

jako_mala_holka
24. srp 2022

Vypadá to ok, já mám teda ráda Sonnentor Zakrátko maminkou, chutná mi nejvíc z těch "tehotenskych" čajů, jinak nejsem moc čajová, z klasických mám ráda snad jen takové ty kořeněné, a to jen v zimě, jo a občas mátový, to i teď si někdy udělám, když je mi těžko na žaludek nebo jsem měla nevolnosti

elesse
24. srp 2022

@jako_mala_holka Vidíš, a zrovna máta doporučovaná vůbec není, mimo toho, když pomáhá na nevolnosti. Ale to by se člověk zbláznil, co může a co ne

jako_mala_holka
24. srp 2022

@elesse to já vím, proto jsem napsala, že ho mám ráda běžně, ale udělám si ho v případě potřeby i v těhotenství 🙂 a zatím všechno dobrý, už jsem ho teda dlouho neměla, jsem 23tt 😄 obecně většinou když toho člověk nevypije na litry nebo nesní na kila, tak myslím, že ok... Já měla na narozky i decku vína (střik s vodou), i když bych to říkat neměla, aby mě tu někdo neumlátil palicí 😁

jako_mala_holka
24. srp 2022

@elesse jo vidím že jsem to poprvé napsala trochu neobratně 🙂 ale už je asi jasné, jak jsem to myslela 🙂

veronikav31
24. srp 2022

@konidana ja si pivo dávala,malé,pomáhalo me na nevolnosti víc než lizatka 😉 jen nevím zda děti mají tak chytré mozky po pive nebo po nás,rodičích ...

konidana
24. srp 2022

@veronikav31 já bych si malé taky dala, aspoň lok nebo nealko, kdyby mi to nevracel žaludek. Tělo se holt radši preventivně bránilo😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru