Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
Jak některé píšete, že s manželem snažení neřešíte a že on by ani nechtěl, tak u nás je to skoro naopak. Pořád se mě ptá, vyzvídá, zkoumá, hledal si informace o tom, jak často bychom měli mít sex...Předhazuje mi, že mám těhotenské příznaky a ptá se mě, jestli mám výtok 😀 . Takže já před ním nic neutajím, což mě trošku mrzí, protože za 14 dní budeme mít výročí svatby a kdyby se to povedlo, byl by to krásný dárek. Jenže do té doby mě donutí udělat několik testů a sám si je zkontroluje, jestli nepodvádím 😀
@svija miminko má přece přednost takže bych hned přestala
@jinka09 no tak s tou prací to je teda špatný..
kdybych se měla omezovat kdyby náhodou což jsem dělala zezačátku nemusela bych taky pít 5 let.. po pár měsících sem to přestala řešit, dpokud nebudou // tak to nebudu řešit, spousta lidí to vůbec neví
@ckei no tak hlavně že se to vyřeší, budem tě mít rádi i tak 😀
@yesu no ono je to hodně o přátelích..
koukám samé nekuřačky a nepijete, holky a co děláte o víkendu večer 😀
@malinka_02 tak já o víkendu, je-li akce, tak piju, žváro v pyskách k tomu nepotřebuji 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@majdasch tak to je taky hustý 😉 no já bych možná byla docela ráda..ten můj se sice vyptával kdy ovvulka bude a ať koupím testíky, ale pak když byla tak si dal pár sklaniček navíc a nic, tak mě pěkně naštval
@ckei správný, už sem se lekla, že jen já sem hospodský povaleč 😀 to si samozřejmě dělám srandu.. bohužel kouření je zlozvyk z mládí a hlavně všichni kamarádi i manželka rodina kouří, několik marných pokusů, ale přestat nedokážu, tak sem to omezila že bkouřím jen o víkendech večer u vínka a ještě super lehké cigarety, jde spíš o pocit něčeho v ruc a jinak ne a hodlám to hned utnout jakmile budou //
@malinka_02 tak to by mě naštval taky, ale vím, že tohle by mi manžel nikdy neudělal, v tomto je nesmírně zodpovědný. Holt, ale jediný, co se k tomu dá napsat....chlapi, no 😀
@malinka_02 No, tak to určitě nejsi 😀 😀 😀 😀 já sedávám s kámoškama někdy i třeba 4x-5x týdně na kafi 😀 😀 vždy se s nějakou kamoškou domluvím a jdu......takže v pohodě 😀 😀
@antana123 jo jo přesně tak, i když u moře v hotelu all inclusive bych se taky někdy zdržela dýl, ale pak mi roste pěkně pupík 😀
Ahoj holky, zdravím vás po víkendu. Byli jsme na 1 noc v hotelu na zámku Štiřín a dneska na Karlštejně. Paráda, jsem úplně nabitá. Podotýkám, že bez Lindy, tak si užívala u babičky 🙂
Tak to my o tom, kdy je asi tak ovulka nějak extra nemluvíme, ale asi musí být manželovi jasný, kdy je ta frekvence šmajchlování větší 🙂 Nějak to zatím nechci moc řešit a zbytečně plašit, zatím tomu necháváme volný průběh. Ale sem ráda, že tady jsme na tom všechny podobně, tak se alespoň můžeme vypovídat..
@janule8 no když koukám na ten seznam těhulek vtabulce p 3/4 roce snažení tak ne úplně stejně 😉 ale sem ráda že si mám s kým pokecat s někým kdo mě chápe a neříká nesmš to řešit 😒 jak kdyby to šlo
@malinka_02 to nejde neresit, ja uz tedka rikam, ze az se budem snazit o treti, jdu k mudronovi hned prvni mesic, at se mnou neco udela 😀
Po tech par mesicich mozna neni od veci mereni bazalky nebo ovu testy, aby clovek vedel, jestli se bubec strefuje spravne 😉
@amallie to už teď plánujete i třetí??Tak to je pěkný, děti jsou radost.
@malinka_02 tim že jsme na tom všichni stejně v diskusy, sem spíš myslela že jako to potřebujeme nějak ventilovat ven a mluvit o tom, a to jak snažilky tak těhulky. Jinak sem slyšela, že pokud žena kouří, neměla by v těhotenství přestávat naráz, pouze postupně. Tělo je na přísun nikotinu zvyklé a kdyby ho najednou nemělo vůbec, tak je to pro něj ještě horší. Já sice nekouřím, ale kuřáky celkem chápu 😉
@antana123 tak sem se dočetla že máme stejné datum svatby 😀 jinak máš moc pěkného chlapečka..
Tak už tu máme zase pondělí, tak aktualizuji tabulku a přeju hodně nových těhulek v tomto týdnu 🙂
Těhule:
terioza1
jituska86 5 t.t.
maxi.smile
lilin
frapik
marcelkap
Lenkajp
michelina1
kimm88
Snažilky
jinka09.........................2.DC
blondatabruneta..........4.DC
kive76............................ .6.DC
amallie...........................7.DC
philipa.......................... .7.DC
Malinka_02.................. .8.DC
d.h.86............................ 8.DC
yesu...............................8.DC
janule8..........................9DC
Baibies ......................... 11.DC
sluuniicko.......................11.DC
puleckovi .......................12.DC
moncaka=ckei.........................13DC
Pajinka 85.......................14.DC
brambora....................... .14.DC
kotatkoz......................... 19. DC
rajule.............................. 20.DC
martinka87................... .23.DC
Antana123.................... .24.DC
svija................................ 28.DC
ameliejulliette................ 35.DC
luckamb........................??DC
Ahoj, tak u nás dnes mrcha přišla, tak aspoň budeme mít nějakou legraci na příští měsíc 😉. A aspoň si teď chvíli užiju s mojí novou hračkou, menstruačním kalíškem 😝.
terioza1
jituska86 5 t.t.
maxi.smile
lilin
frapik
marcelkap
Lenkajp
michelina1
kimm88
Snažilky
svija................................1.DC
jinka09...........................2.DC
blondatabruneta..........4.DC
kive76............................6.DC
amallie...........................7.DC
philipa.......................... .7.DC
Malinka_02.................. 8.DC
d.h.86............................ 8.DC
yesu...............................8.DC
janule8..........................9DC
Baibies ......................... 11.DC
sluuniicko.......................11.DC
puleckovi .......................12.DC
moncaka=ckei.................13DC
Pajinka 85.......................14.DC
brambora....................... .14.DC
kotatkoz......................... 19. DC
rajule.............................. 20.DC
martinka87................... .23.DC
Antana123.................... .24.DC
ameliejulliette................ 35.DC
luckamb........................??DC
ahojky Holky, tak cely vikend sme boli v nemecku na Insle Rugen bol tam nadherne a aj pocasicko krasne vyslo, pekne pod mrakom a sem tam so slnieckom 😵
Vcera 33DC a test negativny avsak MS stale meska, asi ked mam negativne testy tak tehu neni som. Kedy sa riesi s doktorom meskanie MS? totizo ja som ju mala vzdy pravidelnu prvykrat co mi to teraz robi.
@janule8 vitaj pri snazilkach a prajem skore vydarenie 🙂
@svija to je mi luto, ale najblizsie sa to vydari 🙂
teda holky, jen sem nakouknu a tolik nových těhulek!!!!Obrovská gratulace a jen tak dál! 😉 Já jdu na kontrolu až 25.8., tak uvidíme, jestli něco uvidíme 😀

@pajinka85 - jsem si prohlídla tvé fotoalbum a Kubíček je moc pěkný kluk 🙂 - Úplně vidím toho mýho prcka za dva roky 😀 .