icon

Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

avatar
moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 5441 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
  • Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
  • V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).


Nejčastější otázky

Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.

Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.

Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.

Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).

Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.

Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
  • Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.


Sporné názory

  • Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
  • Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
  • Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).


Zmíněné značky a firmy

Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost

Zmíněné produkty a metody

kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)

Místa a osoby

Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice

avatar
akdara72
16. čer 2011

@ivis85 ahojky tak se všechno změnilo dneska ve 3 odpol.dorazila ☹ ☹ ☹ takže zase zklamání no ale tak si počkám na další ovulku a budu se snažit víc 😀 😀 😀 jinak mívám to pravidelně proto mě ted přišlo divný se to ukázalo toho 14 teho ale dneska je to přesně 28 dní...

avatar
terioza1
16. čer 2011

@ivis85 Clostil je na podporu ovu, estrofem na rusr sliznice. Listovka se prej bre 3mesice pred planovanym otehotnenim, to znamena, ze u nekterych jeste pri Ha - nez se rozhodnou vysadit... Ja tomu moc nerozumim.. 😀

Jinak holky, dnes jsem bolesti v levem podbrisku navstivila nemocnici, nemohla jsem opet chodit. Po RTG mi bylo receno, ze dnes vecer(15.DC) prasknou, pac je jeden na prave strane 19.6mm a na leve strane 21.7mm ( to je ten, co me tak boli..!!!!!). Bylo mi receno, ze se mame milovat dneska vecer a hned rano. Kdyz jsem se ji zeptala, zda budou spermijky dostatecne zrale, rekla mi, ze lepsi vic, ze se vzdycky jedna najde... Pry se tim zabyva v teplickem centru pro neplodnost. Pichla mi algifen na bolest, poprala nam stesti a sli jsme dom... Tak uvidime teda...

avatar
terioza1
16. čer 2011

jo a sliznici mam prej jak z knizky... prej clostlbegyt pomaha pri ovu, ale zabranuje rustu sliznice, proto na par dni je nasazenej estrofem, aby sliznice dorostla... 🙂

avatar
moncicak.as
16. čer 2011

@akdara72 Přesně tak, nebud zklamaná, ono to brzy vyjde 🙂 Já u prvního po sexu měla opřený nohy o zed do svíčky, aby to vyšlo, tak to třeba zkus 😀 Chlap se mi sice smál ale zapadla jsem hned první měsíc 😀 😀 😀

avatar
moncaka
autor
16. čer 2011

moncicak.as: 😀 😀 😀

avatar
terioza1
16. čer 2011

@moncicak.as romantika po sexu 😀 -->svicka... Ja to ale delam taky a ten muj si uz o me mysli, ze nejsem normalni 😀 Chlapi no... 😀

avatar
moncaka
autor
16. čer 2011

Taky to potom budu muset zkusit 😀 co na to řekne ten můj 😀

avatar
ivis85
16. čer 2011

@akdara72 tak další pokus bude lepší 🙂
O nohách nahorů jsem taky slyšela a včera odskoušela, tak uvidíme jak to dopadne - no a manža jen říkal, že jsem posedlá 😀 ale v dobrém
@terioza1 listovku jsem si koupila loni, když jsme byli nalomený, že už to zkusíme (pak to selhalo na financích) a měla jsem pocit, že po ní přibírám 🙄

avatar
maxi.smile
16. čer 2011

@moncicak.as týýbrďo! Tak držím palce!To by bylo super! Já očekávám MS koncem příštího týdne, tak uvidím..asi týden mě pobolívá v podbřišku, ale mám podezření na prdy z čočky 😀

avatar
maxi.smile
16. čer 2011

@ivis85 normálně mi mluvíš z duše! Já jím listovku asi měsíc a mám fakt pocit, že jsem nějak ,,zoplácovatěla" 😒 Jsem taková nacucaná, oteklá...tak jak je to s tou listovkou a tloustnutím? 😨

avatar
terioza1
16. čer 2011

@ivis85 fakt jo? To ja zase nemam nejak chut na jidlo, uz vubec ne na sladky a to jsem sladkomaniak... nemusela bych jindy jist nic jinyho, nez sladky. Ted nic. A bylo mi asi 2x nebo 3x spatne vecer.. jako na zvraceni. Ale ted vpohode. Ja jsem se rozhodla, ze finance a nebo nejakou karieru neresim. Nechci riskovat, ze se pak treba nedockam. I kdyz jsem mlada, nikdy nevis, co se kdy stane.. A to by me pak teprve vodvezli.... Nemit dite = nezit 🙂

avatar
moncicak.as
16. čer 2011

@maxi.smile Já jsem nadmutá snad pořád, to už raději neřešim 😀 😀 😀 Asi nejim dost Actimelu 😀 Já soudim spíš dle prsou, citlivý je mám jen v těhu, mimo těhu bych snad ani kolíčky necejtila 😀 😀 😀 😀

avatar
maxi.smile
16. čer 2011

@moncicak.as tak to já zase prsa nemám citlivý vůbec..nikdy..ani když jsem byla těhu..nic...jen..po kojení jsem je měla šílený..takový měkký...a teď asi před týdnem se mi jako trošku nalily, zpevnily..ale asi to bude tím, že jsem prostě trošku přibrala, řekla bych...pleť mám jak struhadlo (hezkou mám jen s HA, což se vylučuje se snažením se o mimi 😀 ) ..tak hrdě očekávám MS...Samozřejmě trošičku stále doufám, i bych řekla, že by to tenhle měsíc mohlo být reálný...ale...ale....Když ne, tak prostě třeba příště 🙂 Hlavně..při první těhu jsem neměla absolutně žádné příznaky..jen jsem měla možná mírně zvýšenou teplotu...a později jsem musela snídat, jinak se mi trošku motala hlava...jinak absolutně nic... 😅

avatar
marcelkap
16. čer 2011

@ivis85 Já listovku právě s HA neberu, až po vysazení. Právě že mi to přijde divný to brát najednou.

@moncicak.as Myslím na tebe, ať mrcha nedorazí.

@terioza1 Já jsem měla clostil předepsanej z CARu, ale nedošlo na něj, povedlo se nakonec samo. Taky myslim, že listovka je dobrá hlavně v prvních 3 měsících těhu.

@moncaka Jé, nějaké povýšení nebo dobrá nabídka?

avatar
terioza1
16. čer 2011

@marcelkap tak to gratuluju, tomu se rika stesti.... Ted beres clost?

avatar
marcelkap
16. čer 2011

Jéjda, jsem nějak předtim nedočetla do konce. Tak ještě pokračování 😀
@terioza1 A to jsi jela ke svojí dr. nebo ti tohle řekli jen tak v nemocnici? Tak hodně štěstí a koukejte na tom pořádně pracovat.
@moncicak.as Já taky ležela vždycky po sexu s nohama nahoře 😀

@ivis85 @maxi.smile Tyjo holky, chtěla jsem si jít zítra koupit listovku, ale úplně jste mě vystrašily s tim tloustnutím. Ne že bych se chtěla chlubit 😕 ale zhubla jsem 22 kilo, tak bych to nechtěla zase jen tak zkazit. Teda počítám s tim, že až budu těhu, tak pěkně zase přiberu.

avatar
marcelkap
16. čer 2011

@terioza1 Teď neberu nic. Ten clostil jsem brala před prvním těhu.

avatar
terioza1
16. čer 2011

@marcelkap v nemocnici... ja nejela ke svoji dr, staci nemocnice... To se neboj, skacem na to v podstate porad 😀

avatar
moncaka
autor
17. čer 2011

marcelkap: jedná se právě o povýšení, takže bych toho ráda opravdu dosáhla, bude to mít pro mě i výhody do budoucna, což se mi bude opravdu hodit 🙂 Byla bych hloupá, kdybych takovou příležitost zahodila.

avatar
ivis85
17. čer 2011

Dobré ráno snažilky 🙂
@marcelkap s tím přibíráním nevím, mě to tak přišlo, ale každý tělo reaguje jinak, sice jí mám, ale brát jí nebudu, zumba mi pomohla shodit pár přebytečných kil a jak píšeš i ty, v těhu to půjde nahoru, tak to nebudu přikrmovat. Myslím, že když se tělu v jiné formě poskytne vše potřebné, tak je to zbytečný do sebe cpát, pokud to přímo neurčí lékař.
@terioza1 Tak to je asi dobrá nemocnice, u nás by něco takového asi bylo tabu ☹ i když je tu pár doktorů, co maj city 😵 takže první snažení by vypadalo dobře, když ovu potvrdil dr. 😀 S těma penězma- my předělávali barák a máme dost poplatků, takže jsme prostě "museli" počkat. Mít 7 nebo 11 tis, tak by se s náma asi miminko chodilo pást ☹ vím, že jsou na tom lidi i hůř, ale nemůžu přivést dítě do domu, kde nejde elektřina, teplá voda a tak ...
@moncaka tak ať se ti v práci daří, ať ten prcek nemusí otálet 😵

avatar
janaj0
17. čer 2011

ahoj snažilky, čtu tady, že probíráte listovku - po listivce jako takové nepřiberete - chuť k jídlu zvyšuje přidaný vitamin B. Pokud chcete, co nejčistší nechte si u Dr. předepsat Accidum folikum. Listovka je určitě důležitá především v prvním trimestru. Zbytečné jsou spíš těhotenské vitaminy. Ponich naroste akorát mimi - stačí mít pouze pestrou stravu. Jinak mi jsme se rozhodli pro druhé, ale už dřív - v květnu, takže k vám bohužel nepatřím. Přeji brzké // všem

avatar
vvvecna
17. čer 2011

teda vás dočíst,je hrůza,co toho napovídáte 🙂

avatar
ivis85
17. čer 2011

@janaj0 Ahoj, tak děkuji za upřesnění, až najdu // tak se poradím s dr.
@vvvecna ahojky, s maličkým nemůžeš jen a jen koníkovat viď? brala jsi nějaké vitamíny nebo listovku při Tomáškovi?

avatar
vvvecna
17. čer 2011

@ivis85 no moc to nejde,ale občas má obdoví,že si vyhraje nějakou tu hodku sám
při tomíškovi nejdřív listovku a vitamínu před otěhotněním nějaké a potom když jsem byla těhu tak jsem dobrala listovku a mamavit,tedka zatím beru jenom listovku a uvidíme 🙂

avatar
maxi.smile
17. čer 2011

za mě taky s Terez před těhu listovku a pak jsem brala mamavit..a velká po vitamínech nebyla...odhady velké byly, ale nakonec byla akorát 🙂 Jinak jsem po ani jedněch nepřibírala..do porodu jsem přibrala, podle mě krásných 12 kg. Po porodu bylo vše pryč, čekaly mě státnice...a jak jsem je udělala, rozkojila se, přišla chuť na skladké a trošku jsem se zakulatila 😉 Ale nic hrozného...prostě jsem trošku naplácanější, ale manžovi se líbí, tak mě to nijak nestresuje 😀

avatar
deyana
17. čer 2011

Ahojky, tak já se přidám 🙂 Antikoncepce vysazena v prosinci, mysleli jsme, že se hned zadařilo, ale v lednu dorazila MS :-/ Pak v březnu těhu testík pozitivní, ale mimi se neudrželo, v dubnu jsme se nesnažili, květen nám nevyšel, od června znovu měřím BT, dneska asi 6.DPO, takže příští týden testujeme.. Beru železo s listovkou, železo na únavu..

avatar
ivis85
17. čer 2011

@maxi.smile no 12 kg to je paráda, ale na fotkách ti to moc sluší a oplácaně nevypadáš, kolik vážíš?(jestli se můžu zeptat)
@deyana ahojky, vítám tě tu 😉 tak od hormonů si tělo odpočalo a teď už jen aby tomu přálo štěstí.
Já brala HA asi 7 let a před 2 lety jsem měla trombozu, tak mi jí zakázali. Nijak zvlášť jsme se nechránili, jen si dávali trochu majzla hlvaně +- v době ovu. Teď doufám, že jsme byli tak šikovní, že se to nepovedlo, že nenastane žádná komplikace (i když červík strachu ve mě je ☹ )

avatar
deyana
17. čer 2011

@ivis85 můžu se zeptat, proč doufáš, že se to nepovedlo?

avatar
ivis85
17. čer 2011

No napsala jsem to trochu zmatečně - myslela jsem v té době, když jsme se moc nechránili a mimi ještě nechtěli, protože by to mohlo naznačovat, že je někde problém, když jsem neotěhotněla během dvou let ...

avatar
ivis85
17. čer 2011

@deyana ale doufám, že teď, když se snažíme, tak se to povede 🙂

Strana