Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
@ivis85 Jako ospalá ... 😅 my to tak doma říkáme, nevím proč placatá 😕 asi jako přejetá parním válcem ? 😀
@ameliejulliette @deyana přesně jak říká deyana, zajímavej 😀 😀 tak to jo, to doufám nebudu potřebovat, protože to už bych z postele nevytáhla paty, spánek je moje droga!
@kudelkabudouci vítám další snažílkovací mamku, možné je všechno, +- do 14 dnů to zjistíš 😉 držím palce, aby tam byly //
Holky, dekuji za gratulace, dneska si udelam jeste test a uvidimejak ta carka bude dneska vypadat. Ty vago, nevim, jestli to souvisi s timhle vsim, ale uz dneska 6x jsem byla na velky... to snad neni pravda, mam porad pocit na velkou.... Ale kvuli prckovi na tom hajzlu budu treba spat 😀
@kudelkabudouci ahojky, to poznas az nejak okolo ms... takhle brzo ne.. 6-7dni trva, nez se vajicko dostane do delohy a pak teprve zacina produkovat hormon HCG... Moc vam to preju. At se brzy zadari... Dr v nemocnici mi rikala, ze se spermijaci v dobe ovu maji strilej odpo pred ovu nebo vecer, rano druhej den a jeste rano po tom.. ( ja mela ovu v noci). Prej cim vic, tim lip.. Drzim pesticky...
@moncicak.as Před ovu by měl být pokles, ale když je jenom jeden, tak to myslim nemusí nic znamenat. A ty vyšší teploty by pak měly být aspoň 3 dny.
@terioza1 gratulace veliká, ať ten duch jenom sílí.
@marcelkap Dneska pokles ještě o 1 desetinu stupně na 36.8. Pro jistotu si skočim pro ovu test (budu zkoušet poprvé), ať je prča 😀 😀 😀
nj,není to nic jednoduchýho,ale tak jak se říká,člověk se naučí celkem se vším žít
hlavní je,že máme malýho,i když nemocnýho,ale i tak jsme za něj moooc rádi
ted snad zaberou ty homeopatika,začínám zas cítit,že mě to dost pohltilo a bojím se,že budu mít nervíky každej měsíc,chjo
@kudelkabudouci Ahojky, vítej. Tak jestli jsi měla ovu a zasnažili jste se, tak klíďo můžeš být těhotná, to je jasný. Teď musíš jen čekat 😉
@terioza1 mě zase dr. říkal, že nejlepší je, aby byly aspoň den nebo dva "uzrálý".
No každopádně my stříleli včera večer a teď mám takový divný tlaky v břiše na jedný straně, tak si myslim, že by to ta ovu mohla bejt. Tak snad to ty spermouši zvládnou 🙂
@moncicak.as Jo, to je dobrej nápad, udělej si ten test, to bude jistější. No ale je divný, že bys měla ovu hned takhle po MS.
Holky, chtěla bych vás poprosit, abyste mi veškeré nové info, změny a úpravy - jako např. začátek MS, nalezené // atd psaly do IP. Kdybych náhodou nezvládla dočíst tady nebo to nějak přehlídla. A všechny, které ještě nejsou v tabulce a chtějí se přidat, moc ráda zapíšu.
@terioza1 děkuju moc, jj u nas se to zkouselo v 12hod v noci tak jsem zvědavá. Byla bych moc šťastná kdyby to vyšlo na poprvé 🙂
ahojky holky..
gratuluji k nově nalezeným //... to je paráda...
Já jsem dneska už doma, byla jsem u Dr., výsledky relativně OK a máme zelenou na mimíska, juchůůů... 😉)) teď se jen zadařit... asi dneska ze samé radosti znásilnim manžela 😀 což mi připomíná, že jsem už zase 7DC... no a na víkend přijedou tchánovci, tak to asi nic moc nebudééééé... ach jooo... ☹ Jsem to volala mamce, že můžeme mimískovat, tak byla šťastná... 😉
no, ještě chviličku si odpočinu po tom dopoledním běhu po ordinacích a pustím se do úklidu a do vaření... 😉
jo, jsem zapomněla napsat, že máme na otěhotnění 3 měsíce... pak jdu zase na kontrolu a když bude můj stav stejný, tak budu muset na léčbu a to budeme muset čekat... chjoooooooooo... musíme zabrat ve snažení... 😉
@martinka87 tak perfektní zpráva, tak snad s váma tchánovci nebubou spát v jedné cimře ne? 😉 uberete volume a překážky jsou ta tam 😀
@moncicak.as taky se mi zdá na ovulku brzo né? to jsem zvědavá co ti ukáže test ...viděl bych to tak v pondělí nejdřív 😎
@terioza1 dodatečně gratuluju, nějak asi přeskakuju odstavce 😀 takže v červnu jste dvě 😵 jen tak dál a víc takových
@martinka87 nějak jsem asi pozapoměla, ...myslela jsem že jsi šla jen na běžnou kontrolu 😕 nebo jak je to myšleno s tím stavem?
no asi budeme muset, ale soustředit se na to, že nesmíš pomalu ani vydat hlásku je na prd... 😉 ikdyž máme barák, tak ložnice a pokoj pro hosty jsou vedle sebe...
a kontrola.. no, já jsem nemocná, mám roztroušenou sklerózu, takže podle toho se řídí všechno... 😉
@d.h.86 to nebude výtok, ale asi plodný hlen 😉 a to buď za něj ráda, spousta holek ho nemá vůbec 😉 Mě teda tentokrát ovu testy taky nevyšly, byly slabý a tak jsme se snažili aspoň každý druhý den a nic z toho nebylo nakonec, tak už začínám propadat hrůze, kdoví jak dlouho to bude trvat.
@d.h.86 Já to právě mám dnes, pobolívání podbřišku a musim mít vložku, jak teču 😒 Mě už nepřekvapuje nic na mym těle, u něj nemůže být o nějaké pravidelnosti ani slovo 😀 😀 😀 Heled, ovu test asi negativní, sice jsem vypila půl litru koly ( a píšou tam 2 - 3 hodiny předtim omezit tekutiny), prostě testovací čárka je slabší, než ta kontrolní. Manža se prý ,,obětuje" 😀 😀 😀 klidně i dnes, jestli chci 😀 😀 😀 Je praštěnej 😀
@martinka87 aha, tak o této nemoci jsem toho moc nevěděla, tak jsem se jen zběžně mrkla na net, no a má to tolik příznaků, se kterými se u sebe setkávám, až bych ze sebe udělala hypochondra 😀 ale to nechci nijak zlechčovat, dá se to úplně vyléčit? 😕 A co to může znamenat při těhotenství?
@moncicak.as Ovu neovu, jen sexujte a sexujte, ona se zavrtá mrška jedna spermošníková 😉
tak ovu test,měly by být obě čárky stejně tlusté,mě se jeden měsíc zesilovala,ale stejnak nebyla,jak by měla
@kudelkabudouci to by bylo fajn, vid... napoprve... ty jo, to bys me snad i bredbehla :D
@kudelkabudouci ja nevim, jak to pocitat... 3/11 v Egypte jsem mela plodnej tejden, strelili jsme asi 2x, 4/11 souloz kazdy den i nekolikrat, 5/11 poprve clostil a nepovedlo se, 6/11 podruhe clostil a zrejmne se zadarilo
@terioza1 taky moooc gratuluju - já si test ještě nedělala - pořád vyčkávám....ale taky mám problémy s tím záchodem jako ty....a dnes mám i dost citlivé prsa....tak snad tam mimi bude - v neděli si dělám test - jestli teda do té doby nepřijde MS. 😉 Jo a vždy před MS tak týden špiním - a zatím niiiic.....:o)

Ahojky holky, tak se k Vám konečně můžu přidat. S manželem se začínáme snažit o druhé mimi 🙂 doma máme už 2 letou holčičku Terezku a rádi bychom jí pořídili sourozence 🙂 Chtěla jsem se Vás zeptat, v neděli jsem měla ovulaci a s manželem jsme se zasnažili, myslíte že bych mohla být těhotná?HA neberu už 3 roky.