Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

purblanca
14. črc 2011

@moncicak.as ty jooo, to je pech... zrovna teď, když se to nejmíň hodí, že ? Já mám taky dilema, pracuju na ŽL, takže kdyby se nám mimčo podařilo, tak pak budu bez práce. Nemůžu počítat, že by na mě laskavě čekali ☹ Znovu si pak shánět práci... vím, je to daleko, ale i tak na to občas myslím, co bude potom...No, ale vzhledem k věku už čekat nebudu, letos mi bude 30 a tak mimčo už chceme 🙂 Každý mi říká, že na to co bude pak nemám myslet, ...ale... Přijde mi to trochu nezodpovědný, nemyslet na to, jak se uživíme pak 😒 Asi to moc hrotím, že 😨 ale já už taková jsem 😠

purblanca
14. črc 2011

@marcelkap děkuju za potvrzení přátelství...dívala jsem se na tu tabulku, ale neuvědomila jsem si, že jste začali v červnu a my začneme v srpnu.... takže bych asi do vaší tabulky nezapadala 😒 byla bych dva měsíce pozadu...

zr.ska
14. črc 2011

Dobré ránko holky, tak druhá čárka na testu sílí, nicméně dostat bych to měla až zítra, tak na mě prosím myslete ať ta mrcha nepřijde... ☹

kive76
14. črc 2011

@purblanca ahojky, abych ti pravdu řekla,že kdybych měla myslet na to jak bude až otěhotním a pak jestli to finančně zvládnem...tak bych si dítě snad nikdy pořídít nemohla, říkám si nějak bude, nějak to zvládnem...je mi 35 let...nejvyšší čas na to mít dítě....2.5 roku nám to nešlo...tak ted tenhle rok snad už konečně... říkají, že rok 2011 je rokem plodnosti takže bychom tady na stránkách do konce roku měli bejt všechny těhotné 🙂

kive76
14. črc 2011

@zr.ska myslím na tebe...mě by taky menzes měla přijít zítra, nebo pozítří tak doufám, že nepříjde 🙂

purblanca
14. črc 2011

@kive76 ano, máš pravdu, moc to prožívám 🙄 to je taková "blbá" povaha 😠

kvetinka6
14. črc 2011

Vy se máte holky, že už jste tolikátý den DC - já jsem dnes teprve 8DC - takže ještě neproběhla ani ovulka.......držím vám pěstičky ať mrcha nedorazí....... 😉

kive76
14. črc 2011

@purblanca a stejně kdyby se stalo a otěhotněla jsi...tak by jsi byla nejštastnější a v ten moment by jsi to určitě hned neřešila...jak já říkám nějak bude...a rodiče určitě by alespon trošičku v nejhorším pomohli...no můj táta už se na vnoučka, nebo vnučku už moc těší..jednoho vnoučka už má od ségry...tak byl bral ještě další 🙂

kive76
14. črc 2011

@kvetinka6 díky, díky

deyana
14. črc 2011

@zr.ska sílí, tak MS nepřijde 😉 kdyby se blížila MS, tak slábne, určitě držíme pěsti, dej vědět a zítra ještě testni 😉

deyana
14. črc 2011

@moncicak.as teda to je situace.. a s mimčem by to nešlo, když děláš i tak z domu? třeba by ti šéf ještě chvíli počkal.. než ti skončí mateřská a přejdeš na rodičák..

moncicak.as
14. črc 2011

@ivis85 Jj, musí ještě dorozběhnout ještě jeden projekt, pak prý bude přemýšlet o odchodu, bude to počítám určo alespon rok...Takže dítko by bylo určo až tak za 2 - 3 roky...
Každej mi radí něco jiného, jsem z toho na větvi ☹
Situace u nás je asi následující. Jsme v podnájmu a kluka mi do školky nevezmou ani náhodou, páč nemáme trvalák. Jdeme ted do nového bytu, kde budeme platit ještě o 4 tis. víc. I proto dělám doma, a momentálně jsem na tom s mateřskou líp, než jsem byla v původní práci.
Dělat nechci přestat, ale taky mě zajímá, jestli bych to zvládala s 2 děckama ještě 2-3 hodky večer dělat...případně víc hodin,pokud bych byla na místě šéfa.
Manža zatim dělá od 16.hodin, ale jakmile by přešel na jinou pozici a pracovní dobu, jsem v háji, páč nebudu mít dopo hlídání a makat nemůžu, jen zase takhle z bytu.

2.dítko moc chci, ale zároveň se děsim, zda to zvládnu, Tedík je mamánek a spí s námi v posteli, je to furt mami mami...

Ale je mi jasný, že tohle si musím rozhodnout sama...já tak nesnášim tahle rozhodování, to mi to nemohl napsat, když jsem byla už těhu? 😀 😀 😀

d.h.86
14. črc 2011

mužu taky poprosit o něco na tu hubnutí?

kive76
14. črc 2011

holky jukněte sem...ted mi to přišlo na facebooku..mě se to teda bohužel netýká ☹

http://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?fb...

jessulka
14. črc 2011

zr.ska@ Ahojíček,moc Ti gratuluji k druhé čárečce,mám za Tebe velkou radost a moc Ti těhulkování přeji. U mne je na test ještě moc brzy,jsem 7DPO a tak bych se ráda zeptala,jestli jsi na sobě zaznamenala nějaké změny,např.bolest v podbřišku,nevolnost,unavenost,zvětšení prsou,atd. Po kolika dnech jsi testovala?

lenka5731
14. črc 2011

@moncicak.as

já nevim, ale rozhodla bych se asi spíš pro to dítě ... Když ti šéf řekne, že ZA ROK (MOŽNÁ) bude odcházet a by bys mohla jít místo něj, tak v tom nevidím žádnou velkou jistotu. Za rok se může změnit tolik věcí, vůbec třeba nemusí odejít a nebo na jeho místo může jít někdo jiný.. fakt to ale záleží na tobě, jen ty znáš všechny okolnosti. můžete se kdyžtak přestěhovat do levnějšího bydlení, ne? ale na druhou stranu jsi fakt mladá (tuším 24?), tak s druhým dítětem absolutně není kam spěchat, ale to co ti řekl šéf v práci mi přijde spíš něco jako "slibem nezarmoutíš" než reálný příslib do budoucna, rok je moc dlouhá doba. No ale já u toho nebyla, takže to musíš vědět ty. Za další i z podledu hlídání je lepší zfouknout ty děti "dohromady", protože když pro prvního nebudeš mít školku, tak tě to zas nebude tak trápit, když budeš doma s druhým. A jestli budeš moct pracovat z domu - po večerech - s dvěma dětma? To ti nikdo dopředu neřekne 😀 Takže jsem ti nepomohla. Osobně bych asi volila spíš to druhé dítě, s prací je to jen slib, žádná jistota. Navíc bydlíš v Praze, takže kde jinde bys měla sehnat nějakou možnost přivýdělku, když ne tam. 🙂

lenka5731
14. črc 2011

@moncicak.as

A kdybys otěhotněla hned, tak prvnímu bude už 3 a 1/4 roku, to už buderozumný a ledacos mu vysvětlíš, navíc ho vždycky můžeš posadit k televizi nebo k počítači (nekamenujte mě) 😀 😎 některé holky se tu snaží o rozestup 1 a 1/4 roku - to je teprv masakr 😀

Navíc taky může změnit práci manžel (najít si líp placenou). Chce rodinu, tak holt musí makat. Můj muž před dvěma měsíci práci změnit, právě z tohodle důvodu. Měl sice celkem dobře placenou, ale teďc má líp 😀 Ale my máme dvě hypotéky a inkaso v bytě platíme 8 tisíc, takže jen na bydlení nám padne dvacka ani nemrknem. 😔

lenka5731
14. črc 2011

Vlastně neumím počítat, je to 23 tis měsíčně za bydlení a hypotéky 😕

kive76
14. črc 2011

ahojky, souhlasím s lenka 5731 ohledně toho věkového rozdílu dětí, ohledně toho , když se nedostane náhodou do školky, že stejně budeš doma s druhým dítětem, a jak řkám nějak pak bude...přítel ted taky nebere nic moc, ale průběžně koukáme po jiné práci, kde by měl o trošku víc...a pokud možno aby jako já nedojížděl do Prahy z Kladna do práce, a pracoval někde v blízkosti Kladna, aby se ušetřilo aspon za jeho cestování...

kive76
14. črc 2011

@lenka5731 téda to máš teda hroznou pálku ☹

kive76
14. črc 2011

@lenka5731 tuhle částku bereme s přítelem dohromady...☹ a tak z té mojí se platěj všechny poplatky, jeden úvěr, SIPO, mobily, atd...

deyana
14. črc 2011

@lenka5731 ty brďo, to my ani dohromady nemáme.. za bydlení dáváme polovic co vy, jsou to 2/3 našeho příjmu..
proto nemůžeme mít vlastní bydlení, nám totiž hypo nikdo nedá 😅 až se vrátím do práce po dětech.. tak to snad bude veselejší a půjdem do vlastního, teď bychom neměli ani na suchej chleba.

purblanca
14. črc 2011

já myslím, že nebudeme mít ani na suchej chleba, když budu na mateřské...taky splácíme dvě lišky, k tomu důchodové spoření, životní pojistky,... atd. však to znáte...
Víte o nějaké práci na doma? Co je na netu, to jsou všechno podvody, jak tu psala jedna paní/slečna...alespoň tak se mi to zdá ☹

deyana
14. črc 2011

@purblanca no to my jsme všechny spoření a pojistky museli zrušit, protože každá koruna se fakt hodí. Práci na doma jsem zkoušela a musím říct, že je velmi těžké se uživit a ještě se přitom starat o dítě, domácnost a denně vařit. Asi po 2 měsících jsem to vzdala a nevydělala jsem si ani korunu (prodej oblečení - ještě mám doma za několik tisíc a je mi líto to prodat za pakatel)... Pak jsem zkoušela kosmetiku, tak to je další přivýdělek k ničemu, dneska je internet plný věcí za směšné ceny a když si chce někdo vydělat, tak musí nakupovat velké množství - takže vložit velké fin.prostředky, aby to měl za nižší ceny a tím si něco vydělal.. a to si málokdo může dovolit, nakoupit třeba za 20tisíc a čekat 3 měsíce než se mu to aspon vrátí..

amj
14. črc 2011

jj co je na netu je podvod...všichni chtěj kč pčedem..a pak nic. a bbo to je avon, dedra...a na to zas já nemam nerv

kive76
14. črc 2011

@purblanca no mi asi taky né..ale já uvažuju bejt doma ty 2 roky...3 roky doma to bychom asi finančně z toho co dávaj nezvládli...no a po těch 2 letech ..bud zas rychle otěhotnět..hi,hi...anebo holt přítel si najde práci na krátkej dlouhej úvazek...nebo skončí v práci a půjde na úřad práce, a bude doma hlídat..anebo prostě využiju tatku 🙂

purblanca
14. črc 2011

@amj jj, přesně tak, dělám avon, ale objednávám jen sobě anebo kamarádkám, na nic vydělávat opravdu nechci a někomu se vnucovat, na to nemám žaludek 🙄 takže na něm si nic nevydělám.

@deyana no, to je právě druhá věc, dítě ještě nemám, takže si to neumím představit, zda bych to zvládala, jsem teď asi naivní, že ? 😅
Jenže pořád mě to trápí... mamka mi taky říkala, že mi pomůže, tak snad tam budu mít oporu...

Jste tu holky moooc fajn. Děkuju za rady a názory 🙂 Byla jsem i na beremku, ale totálně se mi znechutilo...doufám, že koník je o něčem jiném a lepším 🙂 nevěsty si na beremku spíš nadávají a posílají se do oněch míst, místo toho, aby si pomáhaly...radily, jak to bylo na začátku, když sem se tam zaregistrovala... neříkám, že všechny, ale stačí těch pár málo, i ty to dovedou znechutit. Jsem ráda, že jsem tady ! 😵

purblanca
14. črc 2011

@kive76 já jsem slyšela (i někde četla), že když chceš jít na dvouletou variantu, tak musíš brát hooodně vysoký plat, aby jsi na tuhle variantu "dosáhla"... nebo je to hloupost, nevíš ? 😅

kive76
14. črc 2011

@purblanca vymyslený to mám pěkně, ted už jenom otěhotnět , a jak říkám kdo ví co jak bude...mohli by nám zase dát aspon nějakou kačku na porodný od příštího roku...to bych brala...ale takhle mě nic nedaj...

kive76
14. črc 2011

@purblanca jojo...no hodně vysoká není.... myslím, že kolem 16000 hrubýho..to naštěstí mám.., teda s odřenejma ušima..ale mám..🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru