Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

amj
14. črc 2011

@purblanca jj, taky tak. ale pak jsem navíc utratila ještě víc než jsem měla v plánu, ptz se mi líbí to a pak zas ono :D
hele s prckem se dá zvládnout i nemožné..co si normálně říkáš že bys nezvládla. Vždycky se najde nějaký řešení...
jo a s tou 2 letou mateřskou to tak je...potřebuješ na to vysoký plat. nemůžeš brát 2 letou když bereš v práci 10tis

deyana
14. črc 2011

@purblanca Naivní to určitě ne.. ale nikdy nevíš jaké dítko budeš mít, já si myslela jaká to bude pohodička a sranda a pravda je, že jsem se skoro 3 roky nevyspala, jsem podrážděná, unavená, líná, změnilo se mi tělo, vlasy, všechno, nemám se ráda, nesnáším jak vypadám, ale jsem tak unavená, že s tím nemůžu nic udělat. To bych mohla zase někde padnout na hubu a už to nechci zažít. Mám i dny, kdy nevylezu z domu, protože jsem tak unavená že jen sedím a hlídám malou 😅 a to jsem si myslela že děti po obědě spí, že jim dáš hračku a je půl hodiny pokoj a tak 😀 4x denně vytírám. Vařím, uklízím, ale na ostatní nemám čas ani náladu. Hodně to člověka poznamená. Někdy si říkám, ať už mám ty děti za sebou, ať už jsou velký a já v práci mezi dospělýma.

deyana
14. črc 2011

@kive76 16 hrubýho? počkej, to jsem měla a řekli mi že to je málo.. tak leda že by se to změnilo teda..

kive76
14. črc 2011

@purblanca tak 16 500,- nebo 16 000 hrubýho...

kive76
14. črc 2011

@deyana aha, tak to je divný, tak se to asi změnilo..a kdy že se ti narodillo dítě v jakém roce?

kive76
14. črc 2011

1. Rychlejší čerpání

Rodič, který se předem rozhodne, že zůstane s dítětem na rodičovské dovolené jen do jeho dvou let, bude po ukončení PPM měsíčně dostávat 11 400 korun. Pro tuto variantu se musí zažádat v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém dítě dosáhne 22 týdnů života. O tuto variantu čerpání, ale může zažádat pouze rodič, který má nárok na PPM ve výši alespoň 380 Kč na kalendářní den (tj. maminka pobírala mateřskou min.11 400Kč)

aha, tak ted to študuju, tak to né.....

amj
14. črc 2011

@kive76 a maj to v čistým nebo hrubým?

kive76
14. črc 2011

@deyana no a tady zas píšou....Jaký plat mi zajistí nejvyšší možnou rodičovskou?
Nejméně 16 a půl tisíce hrubého. Dávku však budete pobírat jen 19 měsíců.

takže fakt to teda nevím.

deyana
14. črc 2011

@kive76 No jasně.. já měla PPM něco přes 10tisíc, takže s 16tis. hrubého na to nedosáhneš.. rodila jsem v létě 2009

kive76
14. črc 2011

@deyana to je fakt hustý...mít tak 9tisíc čistýho...z tý rodičovský se prostě nedá vyžít...Na současnou rodičovskou ve výši 7 600 Kč měsíčně (pobírá se do tří let dítěte) bude nutné brát alespoň 11 tisíc hrubého. Kdo má plat třeba 9 tisíc,může dostat nejvýše 6 200 rodičovské.

deyana
14. črc 2011

@kive76 kdepak, pokud ti to na rodičák vyjde míň jak 7600, sociálka to doplatí právě do těch 7600 - takže to je pro všechny maminy stejné -aspoň že tak..

amj
14. črc 2011

protože ty zákony vymejšlej tam nahoooře. já si pamatuju jak ta hvězda od Topolánka řikala (podotýkám r. 2007/2008) že neví, na co si maminky stěžujou, že 7600 po dobu 3 let je vysoká částka a že ona ji ani nepotřebuje!!! je to mazec s tim vyžít, to jako jooo, kolikrát jsme měli co dělat, aby bylo na zaplacení všeho a zbylo na plíny a sunar.

deyana
14. črc 2011

@amj jo to máš pravdu. Na to, že to má být pro matku i pro dítě, je to žalostně málo. Třeba ve srovnání s důchody 😀 A co teprv Topolánkův plat.. bych mu dala 8tisíc ať platí nájem, benzin, mhd, všechno jídlo a pití co spotřebuje.. ani na den by mu to nestačilo a to má skoro všechno zadara a z peněz platičů daní.

kive76
14. črc 2011

@deyana no tak ted jsem našla jinej článek tam píšou...že když máš 16000 hrubýho...tak bys měla mateřskou...11070 a 17000 hrubýho ...11760 ..takže na tu dvoletou můžou jen ty co měli mateřskou minimálně 11400... tak změna mám 17980 hrubýho...nevím kam jsem celou tu dobu koukala..takže to bych měla splnovat..ufffff jestli zas něco nezměněj...

moncicak.as
14. črc 2011

@purblanca Já si práci na doma našla na webu anonce, ale přijde mi, že to bylo hodně velký štěstí..už dělám tak rok a čtvrt.. 🙂

kive76
14. črc 2011

@amj c hrubém to uváděj v tabulkách a podle toho se počítá rodičovská...at.d..

purblanca
14. črc 2011

Hmmm, a od 2012 to má zase klesnout 😒
http://aktualne.centrum.cz/finance/rodina/clane...

kive76
14. črc 2011

@deyana aha...tak já nevím..já to jen všude čtu...

purblanca
14. črc 2011

Opravdu je na co se těšit a stát se to vyloženě "snaží" mladým rodinám usnadnit 🙄

amj
14. črc 2011

@deyana já bych jim dala všem 10 hrubýho, at si to na půl rok zkusej... ať z toho zaplatěj všechno, navíc léky atd... a viděli by. No je to šíleně málo. Tady co žiju tak je ten systém jinej... Můžeš dát dítě do školky (jeslí) cca od 10 měs. Máš to zadara, včetně školkovýho oblečení. Protože tu není mateřská tak dlouho jak u nás. Je tu kratší dobu, zato vyšší.

kive76
14. črc 2011

@purblanca no uvidíme co teda provedou...abychom vůbec něco braly...

deyana
14. črc 2011

@kive76 No tak tím pádem to splňuješ 😉 i když teda já se přiznám, že jsem nakonec ráda za 3roky - hlídání nemám, jesle tu nejsou, tak co bych s holkou dělala, když si představím, že bych za měsíc už byla v práci.. takže pro mě nakonec vyhovující ty 3 roky 😅

kive76
14. črc 2011

@deyana no tak to víš, že ty 3 roky by byly nejlepší i pro to dítě...to já jentak uvažuju...co jak...až se zadaří...to se taky pak uvidí co a jak bude...

kive76
14. črc 2011

tady ten další článek od roku 2012 asi jak by to mělo vypadat..
Rodič, který v blízké době plánuje dalšího potomka nebo se chce rychleji vrátit do práce, si tak bude moci vybrat kratší čerpání příspěvku. Dosud byla dvouletá varianta dostupná jen pro lidi s hrubou mzdou přes 16 tisíc korun.

Výše rodičovského příspěvku však bude omezena 70 procenty předchozího výdělku (vyměřovacího základu) a maximálně 11 500 korunami měsíčně. Drábek tím chce zamezit situaci, kdy by některé matky dostávaly od státu více peněz, než si předtím vydělávaly v zaměstnání.

Rychlost čerpání a tedy i výši měsíčního příspěvku by si rodiče mohli opakovaně měnit podle aktuálních potřeb, změna bude možná maximálně jednou za čtvrt roku

deyana
14. črc 2011

@purblanca to je teda článek, zase zjistili, že lidi volili variantu na 3 roky, protože byla nejvýhodnější, a najednou to musí taky omezit. Jo, jsem pro, když budeme mít podnikové jesle a školky, tak proč ne. Ale u nás je to utopie, jen se rodinám bere, ale podmínky pro normální život jsou čím dál horší, ničím to nekompenzujou.

deyana
14. črc 2011

@amj můžu se zeptat kde žiješ? a myslíš že ten váš systém je vyhovující? já už si totiž dost začínám i myslet, že v těch státech kdy je mateřská jen pár měsíců, je to snad fakt lepší pro život než tady v té 3leté bídě.

amj
14. črc 2011

@deyana nevím jestli je vyhovující... jako určitě je to jiný... ty děti jsou víc v kolektivu, a ty maminy tu vypadaj víc odpočatý a neztahaný. V čr to je do práce, z práce, do školky, domů... tady dělaj hodně na poloviční úvazek... Já ze svý zkušenosti prvního dítěte (roč. 2007) můžu říct, že jsem byla ráda, že mateřská je na konci a mažu do práce, protože to utáhnout bylo celé velice náročné. (byli jsme v tý době v čr)
Jo jsme ve španělsku

deyana
14. črc 2011

@amj já si to tak nějak představuju, myslela jsem si, že je lepší být doma, ale vidím že ne. člověk je z toho hlavně finančně - pořád ve stresu a co se týče práce, zakrní, zapomene jazyky a tak.. španělsko, tam musí být krásně.. já pořád melu že bych se tam chtěla přestěhovat 😀 U nás dělat na poloviční úvazek pro mě znamenalo plat 3tis. měsíčně. Před asi 3 měsíci. Takže dost jako na prd. To se mi ani nevyplatilo.. hlídání, jídlo s sebou, a tak.. no prostě hrůza.

amj
14. črc 2011

@deyana jo, jenže to je v čr..půl uvazku, půl peněz. tady to je jiný... normálně tu vyžiješ v pohodě z jednoho platu. takže ta druhá osoba může dělat zkrácenej uvazek a stejně má hezký peníze. Ono co ti vyřeší že bereš 7600 po dobu 3 let, ale je to spíš na živoření než na život. Jo krásně tu je. vedro 😝

deyana
14. črc 2011

@amj Jo a to se mi líbí. že se tam dá vyžít normálně.. u nás aby se oba rodiče dost otáčeli aby se dalo vyžít ze dvou platů.. ale určitě nemít půjčky tak bychom na tom taky byli jinak. Jenže nějak žít musíme a z těch našich platů se nic ušetřit nedá. Pak je otázkou, jestli raději pracovat, vydělat a pak mít dítě, nebo to přežít, mít dítě a pak být v pohodě a utrácet.. těžko říct, ani jedno není moc lákavé. I když já kdybych se vrátila do práce, máme o skoro o 10tis. víc a to by byl život, panečku, luxus 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru