Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
Dobré ránko holky, tak druhá čárka na testu sílí, nicméně dostat bych to měla až zítra, tak na mě prosím myslete ať ta mrcha nepřijde... ☹
@purblanca ahojky, abych ti pravdu řekla,že kdybych měla myslet na to jak bude až otěhotním a pak jestli to finančně zvládnem...tak bych si dítě snad nikdy pořídít nemohla, říkám si nějak bude, nějak to zvládnem...je mi 35 let...nejvyšší čas na to mít dítě....2.5 roku nám to nešlo...tak ted tenhle rok snad už konečně... říkají, že rok 2011 je rokem plodnosti takže bychom tady na stránkách do konce roku měli bejt všechny těhotné 🙂
Vy se máte holky, že už jste tolikátý den DC - já jsem dnes teprve 8DC - takže ještě neproběhla ani ovulka.......držím vám pěstičky ať mrcha nedorazí....... 😉
@purblanca a stejně kdyby se stalo a otěhotněla jsi...tak by jsi byla nejštastnější a v ten moment by jsi to určitě hned neřešila...jak já říkám nějak bude...a rodiče určitě by alespon trošičku v nejhorším pomohli...no můj táta už se na vnoučka, nebo vnučku už moc těší..jednoho vnoučka už má od ségry...tak byl bral ještě další 🙂
@moncicak.as teda to je situace.. a s mimčem by to nešlo, když děláš i tak z domu? třeba by ti šéf ještě chvíli počkal.. než ti skončí mateřská a přejdeš na rodičák..
@ivis85 Jj, musí ještě dorozběhnout ještě jeden projekt, pak prý bude přemýšlet o odchodu, bude to počítám určo alespon rok...Takže dítko by bylo určo až tak za 2 - 3 roky...
Každej mi radí něco jiného, jsem z toho na větvi ☹
Situace u nás je asi následující. Jsme v podnájmu a kluka mi do školky nevezmou ani náhodou, páč nemáme trvalák. Jdeme ted do nového bytu, kde budeme platit ještě o 4 tis. víc. I proto dělám doma, a momentálně jsem na tom s mateřskou líp, než jsem byla v původní práci.
Dělat nechci přestat, ale taky mě zajímá, jestli bych to zvládala s 2 děckama ještě 2-3 hodky večer dělat...případně víc hodin,pokud bych byla na místě šéfa.
Manža zatim dělá od 16.hodin, ale jakmile by přešel na jinou pozici a pracovní dobu, jsem v háji, páč nebudu mít dopo hlídání a makat nemůžu, jen zase takhle z bytu.
2.dítko moc chci, ale zároveň se děsim, zda to zvládnu, Tedík je mamánek a spí s námi v posteli, je to furt mami mami...
Ale je mi jasný, že tohle si musím rozhodnout sama...já tak nesnášim tahle rozhodování, to mi to nemohl napsat, když jsem byla už těhu? 😀 😀 😀
holky jukněte sem...ted mi to přišlo na facebooku..mě se to teda bohužel netýká ☹
zr.ska@ Ahojíček,moc Ti gratuluji k druhé čárečce,mám za Tebe velkou radost a moc Ti těhulkování přeji. U mne je na test ještě moc brzy,jsem 7DPO a tak bych se ráda zeptala,jestli jsi na sobě zaznamenala nějaké změny,např.bolest v podbřišku,nevolnost,unavenost,zvětšení prsou,atd. Po kolika dnech jsi testovala?
já nevim, ale rozhodla bych se asi spíš pro to dítě ... Když ti šéf řekne, že ZA ROK (MOŽNÁ) bude odcházet a by bys mohla jít místo něj, tak v tom nevidím žádnou velkou jistotu. Za rok se může změnit tolik věcí, vůbec třeba nemusí odejít a nebo na jeho místo může jít někdo jiný.. fakt to ale záleží na tobě, jen ty znáš všechny okolnosti. můžete se kdyžtak přestěhovat do levnějšího bydlení, ne? ale na druhou stranu jsi fakt mladá (tuším 24?), tak s druhým dítětem absolutně není kam spěchat, ale to co ti řekl šéf v práci mi přijde spíš něco jako "slibem nezarmoutíš" než reálný příslib do budoucna, rok je moc dlouhá doba. No ale já u toho nebyla, takže to musíš vědět ty. Za další i z podledu hlídání je lepší zfouknout ty děti "dohromady", protože když pro prvního nebudeš mít školku, tak tě to zas nebude tak trápit, když budeš doma s druhým. A jestli budeš moct pracovat z domu - po večerech - s dvěma dětma? To ti nikdo dopředu neřekne 😀 Takže jsem ti nepomohla. Osobně bych asi volila spíš to druhé dítě, s prací je to jen slib, žádná jistota. Navíc bydlíš v Praze, takže kde jinde bys měla sehnat nějakou možnost přivýdělku, když ne tam. 🙂
A kdybys otěhotněla hned, tak prvnímu bude už 3 a 1/4 roku, to už buderozumný a ledacos mu vysvětlíš, navíc ho vždycky můžeš posadit k televizi nebo k počítači (nekamenujte mě) 😀 😎 některé holky se tu snaží o rozestup 1 a 1/4 roku - to je teprv masakr 😀
Navíc taky může změnit práci manžel (najít si líp placenou). Chce rodinu, tak holt musí makat. Můj muž před dvěma měsíci práci změnit, právě z tohodle důvodu. Měl sice celkem dobře placenou, ale teďc má líp 😀 Ale my máme dvě hypotéky a inkaso v bytě platíme 8 tisíc, takže jen na bydlení nám padne dvacka ani nemrknem. 😔
ahojky, souhlasím s lenka 5731 ohledně toho věkového rozdílu dětí, ohledně toho , když se nedostane náhodou do školky, že stejně budeš doma s druhým dítětem, a jak řkám nějak pak bude...přítel ted taky nebere nic moc, ale průběžně koukáme po jiné práci, kde by měl o trošku víc...a pokud možno aby jako já nedojížděl do Prahy z Kladna do práce, a pracoval někde v blízkosti Kladna, aby se ušetřilo aspon za jeho cestování...
@lenka5731 ty brďo, to my ani dohromady nemáme.. za bydlení dáváme polovic co vy, jsou to 2/3 našeho příjmu..
proto nemůžeme mít vlastní bydlení, nám totiž hypo nikdo nedá 😅 až se vrátím do práce po dětech.. tak to snad bude veselejší a půjdem do vlastního, teď bychom neměli ani na suchej chleba.
já myslím, že nebudeme mít ani na suchej chleba, když budu na mateřské...taky splácíme dvě lišky, k tomu důchodové spoření, životní pojistky,... atd. však to znáte...
Víte o nějaké práci na doma? Co je na netu, to jsou všechno podvody, jak tu psala jedna paní/slečna...alespoň tak se mi to zdá ☹
@purblanca no to my jsme všechny spoření a pojistky museli zrušit, protože každá koruna se fakt hodí. Práci na doma jsem zkoušela a musím říct, že je velmi těžké se uživit a ještě se přitom starat o dítě, domácnost a denně vařit. Asi po 2 měsících jsem to vzdala a nevydělala jsem si ani korunu (prodej oblečení - ještě mám doma za několik tisíc a je mi líto to prodat za pakatel)... Pak jsem zkoušela kosmetiku, tak to je další přivýdělek k ničemu, dneska je internet plný věcí za směšné ceny a když si chce někdo vydělat, tak musí nakupovat velké množství - takže vložit velké fin.prostředky, aby to měl za nižší ceny a tím si něco vydělal.. a to si málokdo může dovolit, nakoupit třeba za 20tisíc a čekat 3 měsíce než se mu to aspon vrátí..
jj co je na netu je podvod...všichni chtěj kč pčedem..a pak nic. a bbo to je avon, dedra...a na to zas já nemam nerv
@purblanca no mi asi taky né..ale já uvažuju bejt doma ty 2 roky...3 roky doma to bychom asi finančně z toho co dávaj nezvládli...no a po těch 2 letech ..bud zas rychle otěhotnět..hi,hi...anebo holt přítel si najde práci na krátkej dlouhej úvazek...nebo skončí v práci a půjde na úřad práce, a bude doma hlídat..anebo prostě využiju tatku 🙂
@amj jj, přesně tak, dělám avon, ale objednávám jen sobě anebo kamarádkám, na nic vydělávat opravdu nechci a někomu se vnucovat, na to nemám žaludek 🙄 takže na něm si nic nevydělám.
@deyana no, to je právě druhá věc, dítě ještě nemám, takže si to neumím představit, zda bych to zvládala, jsem teď asi naivní, že ? 😅
Jenže pořád mě to trápí... mamka mi taky říkala, že mi pomůže, tak snad tam budu mít oporu...
Jste tu holky moooc fajn. Děkuju za rady a názory 🙂 Byla jsem i na beremku, ale totálně se mi znechutilo...doufám, že koník je o něčem jiném a lepším 🙂 nevěsty si na beremku spíš nadávají a posílají se do oněch míst, místo toho, aby si pomáhaly...radily, jak to bylo na začátku, když sem se tam zaregistrovala... neříkám, že všechny, ale stačí těch pár málo, i ty to dovedou znechutit. Jsem ráda, že jsem tady ! 😵

@moncicak.as ty jooo, to je pech... zrovna teď, když se to nejmíň hodí, že ? Já mám taky dilema, pracuju na ŽL, takže kdyby se nám mimčo podařilo, tak pak budu bez práce. Nemůžu počítat, že by na mě laskavě čekali ☹ Znovu si pak shánět práci... vím, je to daleko, ale i tak na to občas myslím, co bude potom...No, ale vzhledem k věku už čekat nebudu, letos mi bude 30 a tak mimčo už chceme 🙂 Každý mi říká, že na to co bude pak nemám myslet, ...ale... Přijde mi to trochu nezodpovědný, nemyslet na to, jak se uživíme pak 😒 Asi to moc hrotím, že 😨 ale já už taková jsem 😠