Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
Ahoj holky, tak hlásím, že jsem samovolně potratila.... ☹ ☹ bylo velmi málo HCg v krvi, začala jsem špinit a včera to už šlo samo ven...ve špitáli nám řekli, že máme nechat proběhnout jeden normální cyklus a pak hned na to opět skočit...tak uvidíme....je to děsné, ale takový je život, jsem jen ráda, že do mne nemuseli sahat, že si to tělo pomohlo samo, ale i tak je mi strašně smutno.
@kleopatra35 to mě moc mrzí, ale jak píšeš, je dobré, že do Tebe nemusí sahat a tělo se s tím vypořádalo samo. Nevěš hlavu, mělo to tak být, tak to tak je, ale na druhou stranu chápu, že je Ti z toho smutno. Ale jsi zdravá a za měsíc zase hurá na to. Moc držím pěsti!!
@kleopatra35 jejky, to je děsný, to je mi líto...tak držím palečky, at se brzo povede mimísek 🙂
Děvčata, děkuji za povzbuzení, snad bude líp....není všem dnům konec...jednou to musí vyjít... 😒
@kleopatra35 přesně tak...a protože říkají, že rok 2O11 je rok plodnosti..tak tenhle rok se nám všem zadaří 🙂
@kleopatra35 ajaj, to je smutny, ale neves hlavu, hura s nami do dalsiho kola!!!
Jak tak koukam, asi bude neco na tom, ze se ma testovat az 14 dni po zpozdene ms 😖
@kleopatra35 smutný ☹ ☹ ☹ Ale bude dobře...a brzy budou // a už se ten mimís mamky nepustí...teď pár dní hezky odpočívej a až budeš mít pocit, že jsi připravená, hezky s chutí do snažílkování... 🙂
ahojky my jsme dnes oznámili rodičum z obou stran,že za měsíc jdu na laparku jelikož se rok snažíme. všichni byli v šoku-samozřejmě v milém.prý jak jsme to ja tak dluho vydržela tajit,ted nezbyva nic jen držet palečky 🙂
@michelina1 Ahoj beruško,jsem moc ráda,že jsi konečně na příjmu. U nás nic nového,akorát jsme 2 dny vynechali snažilkování,nechali jsme dozrát spermijky a hlavně,už jsme byli vyskákaní,jako zajíci. Padla na nás únava. S mým tělem se tedy dějí věci,pobolívá mne v podbřišku,dnes na vaječníkách a měla jsem lepivý hustý výtok,jako bych měla mít ovulku,tak jsme na to hned hupli. Co kdyby náhodou,že? Jinak já už se strašně těším na testování,kéž by tam byly //. Moc bych si přála,aby se i u tebe potvrdilo těhotenství a mohly jsme pak ty krásné téhulkování prožívat společně psaním deníčků. Doufám,že se svatba vydařila,počasí přálo a zůstaly jen krásné vzpomínky. S testováním asi vydržím az po spožděné MS. Dnes jsme si s miláčkem udělali radost a koupili si do bytečku robotický vysavač Roomba 581. Místo na Tv jsme čučeli,jak perfektně uklízí. 3 velké místnosti za hodinu a bez jediného smetí. Mohu jen doporučit. Tak máme radost,že ušetříme spoustu času. Beru,té dovolené se neboj. Pořádně si ji užijte.
@jessulka pánejo koťátko, ty jsi andílek 😉 Moc za vše děkuju 🙂 ... no jenom ta svatba je zítra - tuhle sobotu, asi jsem to tam blbě napsala 😀 takže už jsem na nervy... včera jsme nacvičovali první tanec 😀 budeme mít na tu písničku z filmu Duch - unchained melody 🙂... No tak ten vysavač ti upřímně závidím 😉 musí to být parádní 🙂... Jejda vy jste museli být roztomilý při tom koukání na vysavač, ale chápu to 🙂... Dneska nemůžu už od 4 spát, hrůza a v 5 mě z postele vyhnal šílený hlad %-)... No já myslím, že jsi těhulka - a ten výtok to nebyla ovulka, ale těhu výtok - má být hustý, aby jako chránil čípek 🙂 😉... kéž by to vyšlo!... Kdy (ne)máš mít MS??? U mně by měla přijít nejdéle přesně za týden... Dnes mě víc rozbolely bradavky, tak možná to je dobré znamení 🙂... jéé kéž by nám to vyšlo spolu - to by bylo úplně super - posílat si fotečky, psát zážitky 🙂... Za tu podporu s dovolenou moc moc děkuju - potřebovala jsem to - a máš pravdu - jak se říká: Těhu není nemoc 🙂 ... ale co plaším, nejdřív musím počkat na testík 🙂
@michelina1 Á tady je někdo ranní ptáče. Dobré ránko sluníčko 🙂 přeji Ti krásný den. Také to ne(mám) dostat za týden,tak nám přeji,aby jsme tam měly // a bylo všechno v pořádku celé těhulkování. Také se moc těším na to,jak bychom to spolu prožívaly. Já jsem si koupila knížku Co čekat v radostném očekávání,ať vím,do čeho jdu. Tobě moc přeji,aby jste robotický vysavač našli s mužíčkem mezi svatebními dary. Je to paráda mít takového chytrého pomocníka. Mne to ušetří hodinu času. Byli jsme roztomilý,to máš pravdu,ale náš kocour asi víc,ten za ním chodil,uskakoval,tak má alespoň nějaké spestření. Tak doufám,že vám na svatbu vyjde počasí,u nás se to od středy pokazilo tou bouřkou. Je divnej tlak,včera jsem byla unavená. Na tu dovolenou mysli jen v tom dobrém. Musíš být jen opatrnější,dávat na sebe víc pozor. Ale zase je to hezký pocit,když už bys věděla,že jsi těhu,že ten prďolka vycestuje s vámi. Není to nemoc,máš recht.
Ahoj holky - kleopatra - to mě moc mrzí ☹ ale jak píšeš není všem dnům konec a určitě se zadaří příště. U nás to vypadá tak, že manža je na služebce a ž do příští soboty a já čekám ovulku okolo pondělka, takže zase nic. 😠
@kleopatra35 to mě moc mrzí, tak ať jsi co nejdřív fit a hurá do dalšího snažení ☹ bude zase dobře.. 😉
@kleopatra35 Je mi to líto, ale ono to vyjde, uvidíš 😉 Já dneska zjistila + ovu test, takže max. do dvou dnů je ovulka tady 🙂 Já ji mám až 22. - 23.DC, ty bláho 😀 No, a zítra dopo jedeme na návštěvu ke tchánovcům a budeme tam i spát, by mě zajímalo, kdy a kde tam na to vlítnem 😀 😀 😀
Ahoj holky, dnes jsem byla v pěknym presu, tak se na vás dostávám až teď.
@kleopatra35 Tak to mě moc mrzí, kamarádka byla ve stejné situaci a brala to dost s nadhledem (až mě překvapila) řekla, že je to sice hrozný pocit, ale že bere to pozitivní na tom a to jest, že ví, že jim to jde! a teď je asi v 9 týdnu, takže hlavu vzhůru, po měsíční pauze to vyjde 😉
Za chvíli jdu dom, i když počasí nic moc, tak se těším, užijte si víkend a všem, které mají ovu v dohledu přeju skoku zdar 😀
tak se nám počasíčko dnes nějak pokazilo a to manžílek jede na sraz veteránu,přes noc 😖 ale pokud budu mít nějakou ovulku tak asi až kolem 20.ani nedělám ovu test,ale říkala jsem si,že si začnu asi měřit BT,i když to jsem kdysi dělala a nic moc,ono jak kdy se malej vzbudí,ale říkám si,že snad zy kapky něco srovnají nebo aspon ty homeopatika,tak se uvidí
ale já bych chtěla zažít jednou ten pocit a prostě mít zpoždění,udělat testík a na něm najít // a pak to ukázat manžílkovi
@kleopatra35 - jé tak to mě teda moc mrzí. To snad není možný, tohle už se tu snad stalo každému. Tak ať už se to příště neopakuje a mimi vydrží 40 týdnů 😉 .
Ahojk, holky, zdravím vás tady, ale jen tak na rychlo, dočetla jsem, co jsem nečetla a za chvíli mízím dát squash 🙂 Tak se tady mějte prozatím fajně, opatrujte se a snažte se!!!! ;)
Kleopatra: to je mi velice lito,ale jak se zde pise,je super vedet,ze tehulkovani jde! 😉 takze preji hodne zdaru do dalsiho snazeni 😉
Jinak u nas nic noveho,dneska jsme v praci koncili driv,tak jsem mela radost,ze rovnou jedeme domu... A kousek od Palmovky do nas zezadu vlitnul motorkar ☹ nastesti se mu nic nestalo,odnesla to motorka a my mame rozbite zadni svetlo a poskrabany auto ☹ no ale sok jak nam cuknul s autem,sam motorkar vazil tak 100 kg...
Joooooo a vysavac mame taky a na baraku ho teda veeeelice ocenuji,je to milacek rodiny!!! 😉
Holky moje milý, tak u nás se snažení odkládá tak o rok až 2, po domluvě s mužíkem, dnes nám finálně potvrdili nový podnájem od srpna, ale cenově vzrosteme o 4,5 tisíce, tak jsme se domluvili, že s mimi ještě počkáme, jak to budeme všechno zvládat finančně ted s tim novym bytem, zapluju do pracovního procesu i kdybych neměla dostat slíbené místo a vezmeme si hypotéku na vlastní bydlení, pak hned hupsneme na mimi...štve mě to, hrozně, ale co se dá dělat...budu doufat, že mimi nám pak půjde jak lusknutím prstu...ale pokud neva, občas sem zajdu a budu Vám tady všem držet palce!!!!
@moncicak.as to zni rozumne, protoze s dvema detma by se vam pak hypo brala hur 😉 a jsi mlada, tak mas cas 😉
@moncicak.as to mi je líto ☹ ☹ ☹ Určitě se tady ale často ukaž!Tvoje vtipný komentáře mě baví a vždy mi zvednou náladu... 🙂 Je fakt, že o 4,5 tis. je to dost..to je fakt hodně, je to znát...tak držím palce, ať to dopadne dobře s prací a pak i s hypo..my jí brali na pozemek..vyřizování jsme začli asi měsíc před svatbou...byly to takový nervy, že jsme s manžílkem krásně do svatby zhubli - nervama...Tak ať vše vyjde a brzy si k vám mimi cestu najde 😉
@maxi.smile Děkuju 🙂 Určo sem budu chodit koukat, jak tu krásně přibývají // 🙂 A budu tiše závidět.. 🙂 Která tu chce 2 - 3.mimi? 😀 😀 😀 s kym se tu sejdu tak za ty 2 roky jako snažilka? 😀 Do nové práce jdu v lednu 2012, to mi končí rodičák, tak uvidíme, jak to půjde...ještě musim dát výpověď ve stávající práci, to bude keců od šéfa.... 😒

@marcelkap no, to asi jo, moc se pozorujeme. Ale já to všechno přikládám k vysazení HA.....tohle všechno jsem mívala, když jsem ji nebrala.....uvidíme, snad to za měsíc bude lepší.