Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
Dobré ránko,
@jessulka Můžu mít otázku na tělo? Proč používáš "mocinky moc", kde se to používá? Co to je za výraz? Kolik ti je let? 😀 Z toho jazyka a zdrobnělin, co se tu občas používá, se mi úplně kroutěj nehty na nohách. Promiňte mi upřímnost 😀 Vždyť se to všechno dá napsat normálně.
@miselinka2 obrovska gratulace... at se drzi zuby nehty 🙂 a at v poradku dojdete k porodu :_)
ahoj holky, teda vás dočítat mi dává čím dál víc zabrat 😀 koukám, že se tu rozebírala váha.... já mám taky dost kil na víc ale tolik to neřešim... rozhodně nebudu držet diety ted, když se snažíme, ale tento měsíc to na // není 😒 snažili jsme se na začátku plodných, a ted je manža každou chvíli pryč tak pochybuju ☹
Téda, holky, tady jsou to furt samá kila, kašlete na kila, stejně se brzy všechny zakulatíte 😀 😀 😀
Jinak, já nemám ráda jak gramatické chyby ani zdrobnělinky, u ostatních je mi to ale fuk, ať si píšou, jak jim to vyhovuje, jen manža a nejbliží rodina to má zakázaný mi říkat a psát 😀 😀 😀
U nás nic nového, mi ani kdybysme chtěli mimi nemůžeme udělat, Tedík to sabotuje 😀
Ovulku už mám za sebou, tak ted jen čekat na MS a furt dokola...jsme se domluvili s manžou, že se jako budeme snažit o mimi, ale jako bude ,,stříkat" ven, a po nějaké ,,vhodné" době nám jako dojde, že tudy to nejde a půjde dovnitř 😀 😀 😀
Ale je pro mě důležitý, že mi tělo fuguje, jak má, antinu brát nebudu, hold budeme používat občas pláštěnky, nebo si dávat bacha, po celou dobu 😀
@moncicak.as Já jsem vysadila HA v březnu. Od té doby jsme si dávali bacha. Neotěhotněla jsem. Teď už jedeme od června na čisto, tak uvidíme, zda se zadařilo 🙂
Ahoj,
zdravím vás všechny a taky bych se ráda přidala do klubu 🙂 , vysadila jsem antikoncepci a necháme teď tomu "volný průběh".
Kontryhel a listovku si taky koupím, zatím neberu žádné vitamíny a ani nepiju čajíčky.
@bublinka1980 Ahoj a vítej mezi námi. Dnes udělej přepadovku v lékárně a kup vše potřebné. Také přeji krásné snažilkování a brzké // na testu.
@jessulka Díky za pěkné přivítání 🙂 Do lékárny to nemám daleko - mám ji hned za domem. 🙂 Taky Ti přeju ať se snažení vydaří. Já tady zatím prolouskávám diskuze a jsem ráda, že jsem našla tuhle.
ahojky holky...berou Vaši mužové též nějaký vitamínky...když se Vám nedaří otěhotnět ? mi teda nic, protože přítel prý má spermijky v pořádku
@bublinka1980 Mockrát děkuji. Určitě se toho hodně dozvíš a načerpáš spoustu informací. My jsme totiž pěkné drbny 😀 Chce to jen číst, číst a číst, popř. se radit. Nebudeme s našimi problémy přece zatěžovat muže. Od toho tu jsme my, abychom si pomáhaly a dodaly si plno šancí. Tak hurá do snažení.
Ahoj děvčata, tak jsme s gynekologem řešili, proč může dojít k samovolnému potratu...chtěla jsem vědět, kde jsem třeba i já udělala chybu...je pravda, že nikdo mi přesný důvod nepoví, ale mimo spousty důvodů, proč se tak děje, mi lékaka řekla, že je možné, že mohla být spermie s vajíčkem spojena ke konci ovulky, kdy už to vajíčko není tak kvalitní a odumírá...no koukala jsem na to docela nevěřícně..už jste něco podobného slyšely??
@kleopatra35 ahojky, tak tohle jsem teda neslyšela..a taky přesně nevím proč k samovolnému potratu dochází
@bublinka1980 Ahoj, vítej mezi námi a ať se vám brzy zadaří.
Jinak co se té zumby týče, tak se mnou chodila paní ještě v polovině 6. měsíce a absolutně v pohodě. Dr. jí řekl, že pokud se při zumbě cítí dobře i jako těhotná, tak ať klidně chodí. Samozřejmě vynechávala již hodně tepově vysoké akce, ale jinak odtančila téměř celou lekci......
@kleopatra35 mě řekl doktor, že by to nebylo zdravé těhotenství, prostě nebylo by mimi v pořádku, tak se ho tělo zbaví samo, měla jsem na něj asi 100 otázek, jestli to mohlo být stresem, jestli jsem měla víc odpočívat, jestli to a to . . .. a on mi řekl, že pokud se to má udržet, tak se to udrží a že se to dříve nevědělo, protože se nedělali testy, ultrazvuky . . .žena měla zpoždění a pak to dostala silněji a bolestivěji a ani nevěděla, že potratila
@jinka09 Ptala jsem se doktora (když jsem ještě brala HA), zda se nemůže něco stát, když bych třeba vzala antikoncepci a náhodou byla těhotná, zda to může nějak ublížit...a taky mi řekl "pokud se to má udržet, tak se to udrží".
Nevíte jak je to s jízdou na rotopedu? 😕
@bublinka1980 ten rotoped bude asi působit jak na koho, ale kamarádka chodila na rotoped pravidelně, víc jak jeden a půl roku, 3x týdně!!!! Suprově zhubla v pase, ale ty stehna!!!! Prý je to z toho, čemuž věřím, zpevnila si dost svaly na nohách a nožky teda nabobtnaly. Sice je to svalová hmota, ale že by z toho byla odvázaná, to fakt není. Mě by rotoped asi nebavil, to radši sednu na kolo a jedu ven......
Ahoj holky, gratuluju tehulkam!!!! Dneska jen nakukuju, mela jsem hodne litani a sportu, at jdou dolu ta kila 😀
Dobre ranko, hlásím, že ms pořád nedorazila. Jsem 17DPO a teplota se pořád drží nahoře 😉
Ahoj holky - tak podle MS kalendáře mám mít ovulku od 18.7. - a ten den jsem taky pociťovala bolest v podbřišku - manža mi dorazil dnes brzy ráno ze služebky tak jsme na to hned huply. Myslíte že by jsme ještě mohli stihnout plodné dny? Měl dorazit až v pátek, ale chudák pospíchal jen kvůli mě - aby jsme to stihly..... 😀 Takže teď mě čeká "králičí" týden..........

Dobré ráno 🙂
@eleonor jů tak to je krásný, myslela jsem na tebe, jak je na dovče a kdy se nám přihlásíš, že je to ofiko 😵
Oponuju s tím, že kila jsou jen problém ženských, i chalp může mít kila navíc a být z nich nešťastněj, manža jednou držel "masovou" dietu - je v podstatě proteinová, princip je v tom, že jíš pouze maso - jakékoliv, v jakékoliv míře, ale musí se k tomu pít multivitamín nebo něco, co ti dodá energii(bez cukru) a při tom se cvičí - posiluje, prostě pohyb. Tělu dodáš protein, takže nebere ze zásob svalové hmoty, bere tuk, ... tak nějak to je, už nevím přesně, ale za 14 dní shodil asi 15kg!!! Pak už člověk nemůže maso ani vidět a samozřejmě tato dieta má největší účinek při prvním pokusu - ale při snažení bych to moc nedoporučovala, aby nebylo tělo vysílené a pak nedošlo třeba k potratu nebo tak ...