Chci miminko, ale bojím se okolí

cherry_cola5
30. bře 2015

Ahoj holky, mám dilema ... hrozně si s přítelem přejeme miminko, ale mám strach z toho co na to řekne okolí - nejvíce teda moje rodiče ☹ v květnu mi bude 22 let a rodičům přijdu dost mladá na to mít děti. Já děti miluju a od 16 ti let chci mít děti jako hodně mladá maminka a vždycky jsem si myslela, že mě to pustí ..ale nestalo se tak ..... . Když vidím dítě je to pro mě pocit jako kdybych na zemi našla kufřik s půl miliónem. Jen když jsem se před mamčou zmínila (omylem), že jsem po 8 letech vysadila HA ( navíc jsem jí vysadila trochu i ze zdravotních důvodů) ..tak se málem zbláznila, že nebude moct ani spát a že bude každý měsíc ve stresu aby sem to dostala. No tak jak bych si pak měla užít to těhotenství když už teď takhle šílí ? Vím, že jsem dospělá a je to už moje věc (bylím sama s přítelem - jsme dostatečně zajištění,mám odpracováno), ale pořád vůči nim cítím určitou zodpovědnost. Nevím co dělat :(

anjelita
30. bře 2015

Oni se mozna taky boji aby nakonec nemuseli vsechno tahnout ze svyho v pripade ze nebudes tak dobre zajistena jak si myslis, mozna si chteji uzivat bezstarostnych let kdyz uz jsi jim odrostla misto toho aby se starali kazdy vikend o vnoucata, jak to u vetsiny byva zvykem. Mozna maji taky problem s tim ze nejsi vdana a ze bys zustala na miminko sama (clovek nikdy nevi). Nejlepsi je o tom vsem si s nima v klidu promluvit. Prece jenom oni o nas vedi uplne nejvic a zkusenosti maji 2x tolik, jejich rady bychom meli brat v uvahu. Ve 22 letech je na mimco fakt jeste hodne brzo z pohledu ostatnich, ale jde o to jak to sama citis. Ja se nikdy nerozplyvala nad detma a ty pises ze to citis uplne naopak, takze kazdej je jinej.

barunkastastna
30. bře 2015

Já něco podobného řešila taky, podotýkám v 25 letech!!!
Když jsem doma slyšela, nedejbože, že otěhotníš!!
A stalo se, s partnerem jsme spolu byli už pár let...
Když jsem ji to řekla, kupodivu se zachovala hezky..
uvědom si, že je to tvůj život, nikdo ho za tebe žít nebude...
Takže směle do toho a na řeči ostatních kašli!

seila88
30. bře 2015

Ahojky, na rodiče bych ted nedala...oni te vždycky uvidí jako jejich malou holčičku i kdyz ti bude 40... Dej na svoje srdce, pokud jsi připravena a chcete oba dva tak bych se vůbec ničeho nebála... Uvidis ze nakonec budou nesmírně stastny 🙂 Me se dítě narodilo, plánované tři měsíce před 22 narozeninama a všichni byly moc radia jsou když ho můžou nuhnat a chovat☺

zuzka3112
30. bře 2015

@cherry_cola5 je hezké, že v dnešní době cítí někdo odpovědnost k rodičům... nepročetla jsem příspěvky, ale myslím, že pokud jsi ty připravená, tak bych se neptala rodiny, jestli už jsou oni zralí na to být prarodiči... Je to vaše volba a nebrala bych příliš ohledy na okolí, kdo co tomu řekne...

mandarinkka
30. bře 2015

Mě přijde 22 let jako ideální doba pro první dítě, vůbec mi to nepřijde brzy🙂 Navíc když se chystáte začít snažit od září, tak než se vám zadaří a miminko se narodí, tak ti bude 23 nebo 24 a to už snad nikdo nemůže nic říct🙂 Pochopila bych, že ti to mamka rozmlouvá, kdybys dělala školu, bydlela u rodičů a chtěla dítě, ale když bydlíte s přítelem, pracujete a jste samostatní, tak není důvod vám do toho mluvit. Já jsem se kdysi zmínila před tchýní, že dítě chceme tak ve třiadvaceti a už začala s tím, že dneska je zbytečný takhle pospíchat, máme radši cestovat atp, takže pak už jsem o tom před ní nikdy nemluvila. Po svatbě jsme oznámili, že čekáme miminko, nadšení se moc nekonalo, ale nic neříkala a teď už se s tím srovnala a dokonce se těší🙂 Takže pokud jste si vy dva jistí, že miminko chcete, tak bych to s ostatníma neřešila, určitě se s tím pak srovnají a budou se na vnouče těšit🙂

martinahost
30. bře 2015

prvýkrát som otehotnela ked som mala 24 rokov, ale my sme najprv plánovali svatbu aj ked zopár týždnou pred svatbou ,som zistila že som tehotná( vydávala som sa už ako tehotná) Ešte pred tým než som otehotnela a pred svatbou som stále počuvala od mami, že neže si urobíte decko, že ešte máte čas, si mladá, užívaj si života lebo to potom budeš lutovat a to isté bolo aj zo svatbou, že som hlupa že sa chcem vydat, že to bude uplne iné atd atd. Tiež sme chceli miminko, tak aj tak sme si urobili po svojom 😉 a mame som povedala že to bola nehoda 😉 aj ked sa mi blbo oznamovalo mamine tesne pred svatbou že som tehotná, boli aj slzičky a bála som sa že mi začne vyčítat že či sme nemohli počkat až po svadbe a že ešte máme čas a podobne. ale vzala to perfektne že bude babka, už aj oni chceli byt starý rodičia, ale nečakali to odo mna, ale od staršej ségry ( no prebehla som ju).. Ked už bola dcérka na svete, tak mi povedala že nikdy si ma nevedela predstavit ako matku, že sa bála ako to zvládnem a že aj ona si poplakala ked som jej povedala že som tehotná... Hold, bola som stále mamičkina malá holčičika a dlho ma aj tak brala a odrazu je z malej holčičiky matka 🙂 Aj ked sme začali rozprávat o tom že chceme druhé, tak tiež som zopár krát počuvala, že nech nemáme druhé, že nám stačí jedno a načo nám dve, ale aj tak sme si zase urobili po svojom a mama to už vedela ,že aj tak urobime tak ako my budeme chciet....

teenyel
30. bře 2015

Mě bylo teď v lednu 23, v létě čekáme prcka, také jsem si říkala, co na to řekne mamka, ale víceméně - co by mohla říct. Je to můj život a já to tak chci. Jsem ráda, že budu mladá maminka, jsem názoru, že budeme mít k sobě blíž. Absolutně mě netíží, že se dnes "nosí" mít dítě po 30 a ne po 20. Vdávala jsem se ve 21 letech, všichni na mne koukali jak na šílence....vrstevnice si chtějí užívat, já už si užila a vím co chci 🙂 Některé to tak máme, tak se neboj, pokud to tak s přítelem chcete, nemusíš se nikoho prosit o svolení. A tvá radost bude i radostí rodičů, pokud to v rodině funguje normálně 🙂 Joo, jinak u nás dost funguje argument, že mojí mamku nikdo nebude ani typovat na babču, že si to v jejím věku nikdo nedovolí a že si bude moct na plno užívat vnoučátka 🙂

pavlapl
30. bře 2015

já už jsem ve 22 letech měla první dceru. Na okolí se vyprdni a dělej to co chceš. Já jsem si vždy dělala vše po svém a když jsem chtěla 3 dítě tak moje matka měla taky blbí keci, ale mě je to jedno ať si remcaj je to můj život.

barunkastastna
30. bře 2015

@teenyel navic my mlade mamky se postarame a jeste si stihneme uzit, v ramci moznosti 😀

snow111
1. dub 2015

@cherry_cola5 jsem na tom dost podobně 🙂 Mě je teda 24 a manželovi 27 a mamka a tchan s tchýní to vůbec nechápou že bychom třeba mohli chtít děti. Ted jsem si vzali hypošku a prý ji máme nejdřív splatit a pak si pořídit děti 😀 😀 😀 Kašlu na ně. Vím co chci a manžel taky. Byt máme velkej, peníze taky. V květnu mam státnice a už pracuju víc jak půl roku. U náš se teda hlavně budoucí babičky bojí toho že budou babičky, já jsem jedináček a manžel je nejstraší a tak ještě nemaj vnoučata ale myslím že věkově už na to mají věk. Tchanovi je 52, tchyni 48 a mamce 45.

Kdy se začnete snažit?

cherry_cola5
autor
1. dub 2015

@snow111 tak to jsem opravdu ráda, že v tuhle dobu nejsem sama 🙂 u nás rozhodně není problém v tom, že by mamča nechtěla být babička - už je totiž 4násobná 😀 ... spíš mám pocit, že se bojí, že to nezvládnu, že si neužiju spoustu cestování atd .. takový ty kecy co říkaj všichni 😀 ... to asi znáš sama... Já prostě děti miluju.. jelikož jsem tancovala a potom i trénovala prťata tak jsem byla mezi dětmi furt 🙂 a ještě mám 4 sourozence a jsem 4 nástobná teta 🙂 S přítelem jsem šťastná, je o tři roky starší než já (25), rodiče ho zbožňují, máme byt, přítel má skvělou práci a ještě líp placený koníček - takže jsme zajištěný, já mám práci také - dnes je to přesně rok co pracuju takže všechno uplně skvělý ... jen ty rodiče mě trápí .. táta ten ani netuší, že mám takové myšlenky.. vůbec totiž nevím jak by zareagoval, ale asi by mi neměl co vyčítat když měl prvního syna v 18 😀 .... jinak jsem už vysadila HA a přerušujeme, ale od září by jsme tu mršku chtěli pustit dovnitř... stejně to třeba nevyjde na poprvé 🙂 alespon už mi bude těch 23(kdyby se zadařilo v září)a měla bych už odpracované dva roky 🙂 a co se týče přítele tak ten děti taky chce (možná ještě víc než já ) 😀

snow111
1. dub 2015

@cherry_cola5 My začneme v květnu možná v červnu 🙂 Mamka to vůbec nechápe a to jsem manželé :D Taky mi přijde, že si myslí, že si musím užívat, cestovat a pracovat. Ona pracovala od 17 a já až od 23. Nepřipadám si nějak ochuzená. Už jsem taky někde byla a diskotéky nechodím asi 4 roky 🙂 maximálně nějaká domácí sešlost a to mi zase tak chybět nebude, když nebudu pít. Manžel má dobrou práci a já taky takže peníze jsou taky v pohodě. Už jen doklepat tu školu a jdem na to 🙂 Prášky jsem vysadila už před dvouma rokama. Proč čekáte na září?

sofie1984
13. zář 2015

Ahoj,lepsi dřív nez pozde.My s přítelem se přes rok snažíme a nic. Je nam 30.Jestli jsi zajistena tak co resit ... je to jen tva vec 😉

matttes
13. zář 2015

Me je 35. Cekam 2. Miminko prvni pred peti lety. Na prvni jsme cekali 3 roky na druhe rok. Kdybych si momohla v pristim zivote vybrat tak bych se rozhodla mit dite o 10 let drive. Cim jsem starsi tim je vsechno tezsi zvladat. Takze kdyz se na mimi citis jdi do toho.

simi1510
19. zář 2015

Tak mně bude 27, příteli je 31 a jsme spolu 8 měsíců. A doma rodince přijde brzy, že bychom měli po tak krátké době, co jsme spolu, mít dítě (resp. že bychom chtěli). 😒 ale mám skvělého chlapa, který mě miluje, jsem pro něj vším... a navíc cítím, že s ním to dítě, děti, chci 🙂

craki
19. zář 2015

@snow111
@cherry_cola5 Holky, jdete do toho a na ostatni kaslete 🙂 Nam se mimco narodilo v 26 a je to tak akorat. Budouci babicky byly prvni nadsene, ale pak jim doslo, ze budou babicky tak trochu sklesly.. Ale srovnaly se s tim a ted se na maleho pokazde tesi 🙂 A to ja do prace nestihla jit, byt nemame, jen manzel ma nadstandartne placenou praci, takze ani kecy o zajisteni nebyly... A kdyby byly, co uz, je to nas prcek a nejak se o neho postarame ne? Navic zijeme 120km od nich, takze zadne kazdo vikendove hlidani nehrozi.. A ze si neuzijem cestovani? V breznu se na pul roku stehujeme do Brazilie. I s prckem. Bude mit necely rok. Takze asi tak 🙂

simi1510
19. zář 2015

@craki tak to máš krásný! A ať se vám daří v Brazílii! 😉

zulitvi
19. zář 2015

Abych řekla pravdu, tak jsem ráda, že jsem porodila v 21 letech. Samozřejmě se našlo pár rejpalu a tak. Ale lepší teď, pokud je na to rodinka pripravena, než pak se rok stresovat, že otěhotnět nejde. A cestovat můžu klidně až mi bude 40.. S prckem jezdíme na výlety, s kamarády se scházíme normálně, dokonce chodí i v dobách, kdy je malej vzhuru, at si ho uzijou, babička občas pohlídá, takže na ples nebo jinou zábavu se taky dostanem........

snow111
20. zář 2015

Tak já už jsme ve třetím měsíci. Školu jsem dodělal, v práci smlouva na neurčito, bydlení už dávno naše tak na co čekat. Pristi tyden budeme oznamovat rodině, tak jsem zvědavá co řeknou, ale nečekám radostnou reakci.

andrisek123
20. zář 2015

@cherry_cola5 Hele mě je 21 a přítelovi taky 🙂 jsme spolu 4 roky a miminko právě čekáme a plánovaně 🙂 oba jsme šťastní 🙂 a rodiče nakonec taky 🙂 Už teď nám říkají, že doufají, že budou moct sem tam hlídat 🙂
pokud se na to cítíte, tak bych nečekala 🙂

gracinka7
20. zář 2015

Pokud jsi soběstačná a zajištěná, já bych neváhala. Je to rozhodnutí vás dvou a nikomu dalšímu do toho nic není.
S manželem jsme spolu 9 let, svatba byla před rokem a můj táta to do teď nerozdýchal. Pořád má nějaké řeči o zkaženém životě a tak. O vnouče se zatím nezajímá. Uvidíme, až bude na světě.

profiss
20. zář 2015

Ahoj, četla jsem jen tvůj úvodní příspěvek, tak se předem omlouvám, jest-li budu mimo mísu 🙂 Mě to přijde, jako, kdyby si ty byla u svých rodičů neplánovaná ( nebo jest-li máš starší sourozence, tak oni) . Většinou takový postoj mají lidé, kteří si myslí, že jim dítě zkomplikovalo život. Potom je úplně jedno, kolik ti je a oni svůj postoj budou mít i nadále. Psala jsi, že ti je 22. Kolikrát to trvá než se podaří otěhotnět , pak 9 měsíců čekání, tak se klidně může stát, že budeš rodit v 25. Takže moje rada je, jest-li se na rodičovství cítíte, tak jděte do toho. On Vám nikdo neřekne, kdy je na to správná doba.

nikolab20
20. zář 2015

Já jsem porodila miminko měsíc po 22 narozeninách a mohu říct, že to bylo to nejlepší rozhodnutí které jsme s přítelem udělali. Rodiče byli nadšení a to mám mladé rodiče (42 let). Malého neskutečně milujou. Je pravda, že oni nestačili ani vyjít že cviku, protože moji nejmladší sestře bude 6 let. Je pravda, že okolí se na to dívalo jako, že určitě to nebylo plánované

barulina
20. zář 2015

@evulina77 třeba protože na to lidi nemaj finance, jeden z důvodů a ne každý chce jít jen na matiku a podepsat to. Třeba. A já se zeptám jakou ochranu svatba tvoří pro dítko?

eva518
20. zář 2015

je to váš život - tvůj a partnera a ne tvých rodičů. Oni se taky nikoho neptali, když si tě pořizovali. jsi dospělá, pokud spolu bydlíte, oba byste rodinu chtěli a máte zázemí v podobě příjmů, apod. tak se vykašli na okolí a dělejte co chcete vy dva. Ale jak tu někdo psal, ať se nejdřív vezmete - myslím, že je to dobrý nápad. Ať si každý říká o svatbě co chce (že je to jen papír apod.), tak je to závazek a pro dítě je rozhodně lepší, pokud si váhu vztahu uvědomují oba dva i na základě toho, že se nemůžou už jen tak sebrat a jít a ne jen, že se tak spolu dohodli.. Protože prásknout dvěřma, když s někým "jen" žiju a nebo když musím pak řešit rozvod, majetek u soudu apod. to je sakra rozdíl a nutí to lidi více přemýšlet a dělat kompromisy než když je to jinak. A také - rodina by měla mít kromě společného bydlení i společné příjmení. Hlavně dítě to ocení, když nebude muset říkat, jak se jmenuje maminka a jak tatínek (znám to dobře z práce..) Přeju hodně štěstí ať máte to, co si přejete