Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

lenickan
autor
24. led 2008

Vydrž tak do 35 dne?
Nebo klidně testni, taky bych měla problém vydržet🙂 vždyt za to člověk nic nedá....

irisenka
24. led 2008

Asi si cestou z práce koupím testík a rozhodnu se, jestli ho použiju nebo ne. Původně jsem měla v plánu počkat aspoň do příštího týdne, ale když už ho budu mít koupený a pokud se to do rána nerozhodne samo, tak nevím jestli vydržím 😅

lenickan
autor
24. led 2008

iri: já to úplně chápu🙂 ale třeba to bude těhu ale tak brzy se na testu ještě neukáže. Tak zítra a v neděli 🙂

roniver
24. led 2008

No holky já mám tento měsíc zpoždění už třetí týden a taky jsem testovala a pak nevěřile,že tem je jen jedna čárečka..teď jsem dostala vyvolávačku a čekám na nový začátek cyklu.Normálně jsem promrhala celý leden čekáním bez snažení 😝 a taky bez MS a ovulky 😖 ,ale je fakt,že po Clomhexalu jsem měla vždy cyklus jen 28dní..jinak se v červnu vdávám,tak do té doby se mám čím zaměstnat,ale potom to bude krize jako blázen,jestli zase nic 😔 asi se pak objednáme zrovna v Brně do CAR..Iri a měříš si bazálku?

irisenka
24. led 2008

Roni, neměřím, ze začátku mě to nenapadlo, pak jsem v cyklech měla docela hokej, takže jsem si říkala, že to stejně nemá cenu a teď nevím, uvidím, třeba časem. Ale přiznám se že kdybych měla myslet na to, že mám každý den ve stejnou dobu měřit, tak už by mi asi úplně hráblo. Takhle mám problém se trochu odreagovat ne tolik na to nemyslet 😅 Do jakého CARu v Brně chodíš nebo bys chodila? Já do Heliosu.

roniver
25. led 2008

IRI já ještě nevím,do jakého CAR v Brně.To se rozhodnu potom a ty jsi v Heliosu spokojená?Jinak já měřím bazálku jen před mrchou,jak je vysoká,tak je naděje,ale v den kdy klesne vím,že to dostanu za dva dny a to je spolehlivější než těhu test 😉 ,proto jsem se ptala..

evamik
25. led 2008

Ahoj holky, můžu se přidat? Pročítala jsem si tady tu diskusi (začínám brát clostilbegyt), ale vůbec nechápu, že vám nasadili horm. léčbu, aniž byl váš manžel na spermiogramu!! To se přece dělá první, aby se vyloučila neplodnost u muže, ne?!

irisenka
25. led 2008

evamik - na spg muž zatím nebyl protože když je zcela jasně problém na mé straně - tedy PCO a vůbec neovuluju, je třeba s tím něco dělat tak jako tak. Ale je jasný, že dlouho čekat nebudem 😉

roniver
26. led 2008

Ahoj Evi,má doktorka mi taky nasadila prvně hormony na vyvolání ovulace,protože jsem měla pár měsíců bez ovulky,trpěla jsem hodně na cysty a měla velké zpoždění,tímto se mi cyklus krásně upravil a jak mi je pak vysadila,už mám zase měsíc zpoždění 😢

evamik
26. led 2008

Irisenka: Jasně, chápu, ale stejně bych s tím neotálela... 😉
Roniver, držím palce, ať se Ti to srovná! A co Tě čeká teď?

roniver
28. led 2008

No já bych měla nasadit znovu Clomhexal,ale začínám přemýšlet,že to neudělám a dám ještě šanci přírodě.Víte mám plnou hlavu svatby a svatební cesty a raději bych to celé absolvovala netěhotná 😉 ,ale nezlobila bych se,kdyby mimík přišel.Takhle to prostě nechám na štěstí a po svatbě se do toho znovu opřem 😉

evamik
28. led 2008

Roniver: Myslím, že to je rozumný... Třeba se zrovna zadaří "nechtěně" 😉

roniver
30. led 2008

Akorát je mi holky divný,že už je to týden od té injekce a pořád nic,nevíte za jak dlouho by měla mrcha přijít po vyvolávačce?

evamik
30. led 2008

Roniver, to nevím, ale po týdnu už bych tam asi zavolala!

sisidani
30. led 2008

Krásný večer 🙂
Chtěla bych se k vám přidat. Beru první cyklus clomhexal, před tím jsem brale clostilbegyt.
Jsem strašně unavená a utahaná, tak nevím jestli z těch léků, ale vy jste psaly taky že jste unavené.

Jinak se strašně divím, že vám pan doktor neudělal, další vyšetření. Já toho už absolvovala spoustu, než mi nasadil léčbu. Tyto výsledky jsem měla za měsíc, včetně manželova spermiogramu, což si myslím, že je velmi důležité.
A i když doktor zjistí příčinu neplodnosti u vás je důležité mít ten spermiogram, člověk nikdy neví jestli je to vpořádku. Já tady na různých diskuzích četla že někdy je problém u obou. Nechci vás strašit, ale zkuste si o tom promluvit s doktorem.

terkytka
30. led 2008

ahojky,
my už máme spermiogram za sebou, úplně v pořádku, takže chyba je u mě, brala jsem tři cykly Clostilbegyt a teď beru první cyklus taky Clomhexal. Sleduje Tě doktor každy měsíc ultrazvukem? Mě ne, ovulku mívam, ale minulý měsíc až asi 47.den a teď jsem 31. DC a ještě nebyla. Zajímalo by mě, jestli by se to dalo něčím upravit a posunout.

roniver
31. led 2008

Ahoj holky,no mne tedy doktor sleduje a ovulka vždy byla,kromě Clomhexalu mám ještě Duphaston který nasazuji 16DC,předtím mi ještě během začínající ovulky píchne pregnyl.Jinak Sisi my také máme spermiogram hotový a léčili jsme se se zánětem,který se na výsledcích partnera projevil.Jinak co je s Irisenkou,psala,že bude testit a už se pak neozvala.. ☹

evamik
31. led 2008

Terkytko, to že Tě dr. nesleduje při stimulaci, mi připadá dost zarážející. Mně přímo říkali, že se to MUSÍ sledovat, zda neprobíhají ve vaječnících nějaké nežádoucí změny, a navíc jinak než utz nemůžeš bezpečně poznat, že máš ovulaci! Kam chodíš??

terkytka
2. únor 2008

ahojky, chodím do gyncentra na Chodov. Ja bych byla ráda, kdyby mě sledovali, ale nemůžu je nutit. Byla jsem na folikulometrii pouze při třetím cyklu a to mi vysledovali ovulaci kolem 45. dne. Že probíhá, vím i podle BT a bolestí, spíš bych chtěla zkrátit cykly a posunout ovulaci dopředu. První dva cykly jsem ji měla celkem normálně, při třetím se to takhle prodloužilo a teď jsem 34.DC a ještě nebyla. Už jsem vysadila i Femigard, který jsem při těchto dlouhých cyklech brala, svádím to na něj. Poslala jsem dotaz ohledně Femigardu přímo MUdr. Vydrovi a ten mi odpověděl, že se Femigard s Clostilem nemají brát dohromady, že se jejich účinky kříží. Ale spoustu holek to dohromady bere a vyhovuje jim to. Uvidím, jestli ovulka dorazí. Doberu ještě dvě dávky Clomhexalu a pak už asi půjdeme rovnou do Gestu. Nového doktora hledat už nebudu. Nemá to smysl.

evamik
2. únor 2008

Ty jo, mně to připadá fakt divný... Pokud jsi z Phy, tak si myslím, že byl nebyl problém najít někde něco lepšího - kde by se o Tebe líp starali...

sisidani
2. únor 2008

Ahojky 🙂
Terkytka, mě to připadá divný, že tě doktor nesleduje jak ti rostou folíky, já chodím každý měsíc na folikulometrii. A jsem ráda, že tam chodím. A cykl mám tak 30 dní .

roniver
3. únor 2008

Holky ale někdy je lepší,když to člověk neví,užívá si milování podle chuti a ne podle toho,jak to řekne doktor,že je ovulka,to psychice vážně nedodá a mě osobně to připadlo hodně stresující.já jsem nakonec ten clomhexal dnes nasadila,konečně jsem to dostala a tak to ještě s ním zkusím,ale na UTZ nepůjdu,prostě ten 15DC na to skočíme a pokusíme se si to užívat a bu´d se trefíme,nebo ne,ale při všech těch procedůrách dřív to byla vše tak plánované,že se ani nedivím,že to nevyšlo.Psychika je holky v tomto nejdůležitější!!

terkytka
3. únor 2008

no nevím, jestli mi to psychicky pomáhá nevědět, kdy je ovulka, vůbec nevím, kdy ji při dlouhých cyklech čekat,takže se snažíme na to vlítnout každý druhý den, abychom nic nepropásli, ale asi brzo odpadnu 🙂

evamik
3. únor 2008

Roniver, tady ale nejde jen o stanovení ovu, pokud bereš clomhexal, tak Tě musí sledovat, jestli se Ti třeba netvoří cysty a jak na něj reaguješ!

paraple98
3. únor 2008

Evamik - já brala Clomhexal 14 cyklů a doktor mně sledoval jen první 2, pak usoudil, že tělo reaguje výborně a už jsem na UTZ nechodila...ale pravda taky neotěhotněla, ale my máme špatný SPG, takže chyba je spíš v tom 😒 😉

evamik
3. únor 2008

14 cyklů?!?! Ty jo, vždyť všichni říkají, že se to má brát tak max 4?!?!

sisidani
4. únor 2008

Ahojky
Mě doky musí sledovat, protože podle toho plánuje IUI, a bez toho by to jaksi nešlo.

roniver
4. únor 2008

Sisíku a na IUI chodíš ke svému gyn.dr. anebo do CAR?Zajímalo by mě,po jaké době mne tam pošlou,snažíme se marně už rok 😖

irisenka
4. únor 2008

Ahoj baby 🙂 ,
dlouho jsem se sem nedostala - bylo nějak moc práce. Jen jsem Vám chtěla zahlásit, že v mězidobí jsem si odbyla mrchu, mám v sobě další várku Clomhexalu, jsem 11DC a dnes půjdu na UTZ. Tentokrát mi Clomhexal vůbec nic nedělal. Čekala jsem zase známé návaly horka a nic. Teda vlastně mě akorát trochu pobolívaly vaječníky.
Odpoledne dám kdyžtak vědět, jak se to vyvíjí 😉

sisidani
4. únor 2008

Roni my už se snažilkujeme od 9/06. Mám za sebou spoustu vyšetření. Doktor dle výsledků zjistil, že jsem byla bez ovulace a tak mi nasadil nejdřív clostilbegyt, jednou jsme to zkoušeli bez IUI, ale nepovedlo se, potom jednou s IUI, taky bez úspěchu. Tak mi změnil léky (clomhexal) a ještě na dorůstání děložní sliznice estrofem. Teď ve čtvrtek mám jít na folikulometrii, tak uvidím co mi doky řekne tentokrát.
Jinak do žádné CAR nechodím, vše provádí dotor u sebe v ordinaci. Nemusím nikam dojíždět.
Po tom clomhexalu se mi ale hodně točila hlava, nejsem na něj zvyklá.