Clostilbegyt, máte zkušenosti?
Doktorka mi jej předepsala, protože se u mě vůbec neobjevuje ovulace.... máte zkušenosti?
Stručné shrnutí
- Clostilbegyt (clostil) se používá k indukci ovulace u anovulačních cyklů a standardní režim v diskusi byl 1 tableta denně 5.–9. den cyklu s ultrazvukovým monitoringem folikulů kolem 11.–13. dne.
- Z diskuze vyplývají časté nežádoucí účinky: psychické změny včetně depresí (někdy již 4. den), nafouknuté břicho, návaly a závratě; také bylo hlášeno prodloužené špinění nebo krvácení a někdy nutnost zvýšení dávky na 2x1 nebo 3x1 tabletu.
- Lékařská praxe uvedená v diskusi zahrnovala požadavek na spermiogram partnera před léčbou, použití Pregnylu nebo Ovitrelle k vyvolání ovulace a podporu luteální fáze Utrogestanem nebo Duphastonem; některé pacientky po stimulaci pokračovaly k IUI nebo IVF.
Nejčastější otázky
Q: Jak se Clostilbegyt obvykle užívá a kdy mám jít na kontrolu ultrazvukem?
A: V diskusi nejčastěji uváděli režim 1 tableta denně 5.–9. DC a kontrolní ultrazvuk kolem 11.–13. DC, někdy 11.–14. DC; při větším růstu folikulů lékař podá Pregnyl nebo Ovitrelle.
Q: Jaké jsou běžné vedlejší účinky Clostilbegytu?
A: Uživatelky hlásily psychické změny včetně deprese (někdo už 4. den), nafouknuté břicho, návaly horka, motání hlavy, bolesti prsou (často při současném užívání Duphastonu) a prodloužené špinění či krvácení.
Q: Zvyšuje Clostilbegyt riziko vícečetného těhotenství?
A: Ano, v diskuzi bylo upozorněno na zvýšené riziko vícečetného těhotenství; konkrétně byla zmíněna dvojčata po vyšší dávce a varování, že může hrozit i vícečetné těhotenství nad dvojčata.
Q: Musí se před nasazením Clostilbegytu vyšetřit partner (spermiogram)?
A: V mnoha případech lékaři požadovali spermiogram partnera před zahájením stimulace; někteří lékaři však Clostilbegyt předepsali bez něj, názory se lišily.
Q: Co dělat, když po stimulaci vznikne cysta nebo dlouhodobé špinění?
A: Diskutující doporučovali ultrazvukové sledování folikulů, měření velikosti (ve zmíněném případě byl folikul 30 mm považován za cystu) a konzultaci s lékařem; v některých případech se zvažuje přerušení léčby nebo další vyšetření včetně laparoskopie.
Q: Lze Clostilbegyt koupit bez lékařského předpisu a kontrol?
A: V diskuzi většina uživatelek a jedna odpověď důrazně uváděla, že se Clostilbegyt nemá užívat bez lékaře, protože lékař musí provést vyšetření a kontrolu (recept/HP/ultrazvuk).
Závěry z diskuze
Shoda
- Clostilbegyt se používá k podpoře ovulace u žen s anovulačními cykly.
- Ultrazvukové monitorování růstu folikulů a případné použití Pregnylu/Ovitrelle jako spouště jsou běžná doporučení.
- Požadavek na spermiogram partnera před pokračováním léčby je v praxi často kladen.
Sporné názory
- Někteří lékaři předepisují Clostilbegyt hned bez spermiogramu, zatímco jiní trvají na spermiogramu před léčbou.
- Některé pacientky otěhotní už po 1 cyklu s Clostilem, jiné uvádějí žádný efekt i po 3–4 cyklech a zmiňují potřebu pauzy po 3 měsících.
Otevřené otázky
- Jak dlouho zvyšovat dávku Clostilbegytu před přechodem na IUI nebo IVF, když není efekt po 3 cyklech?
- Jak často se po stimulaci tvoří klinicky významné cysty a kdy je nutná intervence (laparoskopie)?
- Jaký je přínos současného podávání léků na snížení glykemie (zmíněno jako „prášky na snížení cukru“) ke zvýšení efektivity Clostilu?
Zmíněné značky a firmy
Clostilbegyt, Pregnyl, Ovitrelle, Utrogestan, Duphaston, Femibion 800, Nosifol, Provera, Agolutin, FertilityFriend, CAR
Zmíněné produkty a metody
Clostilbegyt (clostil), Pregnyl, Ovitrelle, Utrogestan, Duphaston, Femibion 800, Nosifol, Provera, Agolutin, spermiogram, ultrazvukové monitorování folikulů, IUI, IVF, chromopertubace, laparoskopie, ovulační testy, měření bazální teploty, vyvolávací injekce
Místa a osoby
CAR, FertilityFriend
@mikracek 🙂 Jo myslela. Posledně se nám to povedlo taky na první pokus s Clostíkem, ale bohužel to nedospělo do konce ☹ Tak teď si držíme pěsti 🙂 a tomu bobiškovi pořád připomínáme, že se musí teď snažit s vývojem on 🙂
Ahoj holky. s přítelem se už 2 roky snažíme o mimi když jsem chodila k bývalé doktorce tak mě poslala do špitálu na chromopertubaci a zjistili mi že už mi funguje jeden vaječník. sice už mám 11 letou dcerku, ale ta má jiného otce a s nynějším partnerem chceme druhé. Po operaci jsem musela 4 měsíce chodit na vyvolávačku abych dostala menstruaci, protože ona snad ani nic jiného neumí jen píchat vyvolávačky :( tak jsem změnila doktora a napsal mi prášky a po 3měsících jsem měla pravidelnou ms ted mi právě předepsal Clostilbegyt .ted to beru první měsíc a nevím jak vy ale co beru ty prášky tak bych to dělala pořád :D Mám o 8 let mladšího přítele a ten už se směje že mi nestíhá :D měli jste to taky tak? Jestli né tak jsem asi chytla 2 dech :D tak jaké máte zkušenosti 🙂
Nám pomohl, neměla jsem ovulaci, začala jsem brát Clostilbegyt, vzala jsem jednou a teď jsem ve 27.týdnu 🙂 .. snažili jsme se rok.
@petssematary to my už se snažíme 2 roky a pořád nic. Spermo..je dobré a dr mi ted říkal, že ovu taky mám tak mi napsal ten clostil...beru to už jako poslední možnost, doufám, že už to výjde 🙂
@ragi272 hodně jsem trpěla na cysty, špatné nepravidelné periody, ovulace vůbec.. Zkoušela jsem i různé přírodní "zlepšováky" a nic.. samozřejmě je to individuální a podle mě i hodně o psychice.. takže jsem se na dva měsíce od plánování miminka odpoutala, upnula jsem se na plánování svatby, pohlídala jsem si jen ten správný jeden den kdy se měla po clostíku dostavit ovulace a zadařilo se 🙂. Takže držím palce!
Ahoj, 🙂
Ja jsem vysadila po 8 letech HA a nastala nepravidelna menstruace bez ovulace, mivam cyklus cca 45-50 dni. U Dr jsem byla 8.1 stim ze jsem asi 2 dny lehce spinila ale nic jineho,podle toho zkusila odhadnou ze by to mohla byt menstruace a tak mi nasadila clostik,brala jsem ho jako 3-8 den cyklu 2 tablety za den a ted jsem byla jako 11 den cyklu na ultrazvuku a folikuly zadne takze nic a ted jsme domluvene ze pokud se do 4.2 nedostavi menstruace, vyvola mi ji injekci a nasadime opet clostik stim ze ho budu brat 3 za den. Vim ze prispevku je tu doct ale chci se zeptat zda mel nekdo dosti podobnou zkusenost? Chtela bych vedet jake jsou sance.. ?Porad si rikam ze se na to nesnazim myslet ale dnes jsem byla celkem zklamana :( dekuji za reakce
Ráda bych vám dodala optimismus. Snažili jsme se o mimi skoro dva roky. Pak mi dr. předepsala Clostik a místo menstruace jsem konečně našla na testu \\. Clostik zabral hned napoprvé!!!
Ahoj holky, chodím do Car a tam mi napsali clostík a k tomu ještě prášky na snížení cukru i když cukrovku nemám (Mělo by to clostíkovi pomoct v jeho práci) Jinak tedy folikulíky mi narostli, rovnou dva a o víkendu se máme snažit, tak jsem zvědavá...clostil jsem brala před rokem a nepomohl mi ani k tomu aby se folikulíci zvětšili, Dnes hned při prvním cyklu je to takhle...asi ty léky na cukr jsou zázračny.. 🙂
Ahoj holky,tak co se tyce clistiku,je to zazrak,po dvou letech jsme nasli // 🙂 Hned napoprve..!! Tak drzim pesticky!!
Zdravím holky, mám 1 krabičku clostilbegytu a 3 krabičky utrogestanu, pokud byste některá měla zájem. Akorát v jednom platíčku pár prášků chybí. Když tak se ozvěte, domluvíme se.
Ahoj holky..prosim vás.. Udělala se vám někdy cysta po clostilbegytu? Jeden cyklus a druhý s ním to bylo zase ok? Měla jsem druhý cyklus a místo ovu cysta ☹ je naděje, že další cyklus ale až cysta zmizí může být zas vše ok? A třeba se i zadaří, já vím těžko říct každé tělo je jiné ale jestli máte některá takové zkušenosti? Při té cyste mě už nějak opustila naděje, že to dal ještě půjde ☹ a hrozí laparo..ze to třeba není jen ovulací ☹
Holky je tu někdo či chlap mel spermio pod hranicí normy a stačili jen hormony ženě?
@rejni a jak jsi poznala, ze mas po clostylu cystu? já ho ted brala první cyklus, ovulace jak vysita,sex taky nacasovanej..akorát ze tehu testy negativní a mám ted divný boleni a tlaky v podbřišku a na vaječnících, občas tam i neprijemne píchne..u dr.jsem ještě nebyla,nechci byt za hypochondra,ale tenhle stav neznám..díky za odpověď!
@123snazivka Byla jsem na ultrazvuku 16Dc jak folik roste jestli roste a kdy bude ovu.. Folik byl jeden a už měl 30mm..a od 30 už se bere jako cysta.. Řekl, že k ovulaci se nemůže vyjádřit..že buď byla nebo spíše vůbec a zůstala z ní ta cysta.. Ale teď mě skoro nic nebolí..sem tam malý tlak na straně kde by měla cysta být.. První cyklus jsem měla velké bolesti kolem ovu, tehdy byla..a po jsem taky více cítila podbříšek než teď.. Tak cystu vůbec nemusíš mít.. Držím palce ať se zadaří 🙂
Dobrý den maminky mate skušenost ma problem z ovu takze som dostala clostik beru ho 2 cyklus 1cyklus nevyšel dostala som nejaku virozu a 39teploty prujem a blití obrovske kreče a vse som pripisovala viroze a ted to beru druhy cyklus a som 18DC v 15dc som bola na UTZ a bol 18mm folikul tak mi na 17DC predpisal Ovitrelle a myslela som ze tam nic nebude lebo ma nic nebolelo ale den po utz som zacitila uz krče a navaly tepla mam často to beru v pohode ale ted sem 2den po tom ovitrelle a bolesti a kreče mam dole take ze nemuzu ani zakašlat ani kychnut som nie slabej natury rodila som prve normalne a bolo to uzasne a malo bolestive, podla mna hodne bolesti som zvladla a zvladam ale to co mam teraz je na zblaznenie boli to neustale s malimi prestavkami a nepretrzite budi ma to i ze spani ... mate s tym skusenost ma to tak boliet aj ked je vsetko v poriadku ?
Ahoj holky, my se snazime s pritelem rok, ted jsem dostala clostik a utrogestan, ale vubec me nepozval na zadny ultrazvuk, jen mi rekl, ze se kolem 13DC mame snazit. Tak jsem z toho ted zmatena, kdyz ctu, jak jste vsechny chodily na UZ :(( Tak si asi alespon budu delat doma ty ovu testy, co?


@hribecekbeztecek teda pokud jsi myslela tt 🙂