Co vám pomohlo k otěhotnění?

jirinkavavruskova
28. čer 2017

Dobrý den maminky, chtěla bych vas poprosit o radu. Už dva roky se snažíme s přítelem o miminko a zatím bez úspěchu. Skousela jsem kyselinu listovou,femibion na podporu otehotneni. Podle Dr je vše v pořádku. Chtěla bych se zeptat co pomohlo vám k otěhotnění jsem uz opravdu zoufalá☹ děkuji moc za odpovědi

yelowangel
28. čer 2017

Donuť doktorku ať tě vyšetří pořádně, hormonální profil, UTZ, průchodnost vejcovodů atd...tohle se mě moc nezdá. A partnerovi žádanku na spermiogram. Nebo se rovnou objednejte do CARu tam vám všechna vyšetření udělají taky a pak se sami rozhodnete podle předložených možností jak dál postupovat. 2 roky už je opravdu dlouhá doba.

hani007
28. čer 2017

@jirinkavavruskova asi blbost se na to ptat a asi ste to zkouseli, ale stejne.. ovulaci si si hlidala? My se snazili taky dlouho, i kdyz ne az tak moc a pak jsem se nekde docetla, ze zenska je plodna si jen 14hod v mesici. Tak sem si koupila ovul.tycinky a hned prvni mesic se to s nima povedlo.

aklin
28. čer 2017

Mě se podařilo otěhotnět po 2,5 letech, když jsem se upnula myšlenkou, že mi 100 % pomůžou v CAR, a taky mi hodně pomohlo, když jsem prožila duševní kolaps (to je trochu jiná kapitola).

atomovekotatko
28. čer 2017

Ovulacni testy+mereni bazlni teploty+v den ovulace mel manzel upito 😀 😀

lotosek
28. čer 2017

Mně naštěstí stačil jenom manžel, ale co třeba hormonální jóga?

https://www.youtube.com/watch?v=-knkCVmZxu8
jirinkavavruskova
autor
28. čer 2017

@hani007 ovulaci jsem začala kontrolovat teprve teď. Dala jsem na radu doktora který mi řekl ,ze az to přijde tak to přijde. Ptala jsem se uz doktora i na vyšetření kvůli plodnosti a bylo mi zdeleno ze je ještě brzy na nějaké vyšetření , tak nevim.

jirinkavavruskova
autor
28. čer 2017

@lotosek děkuji a určité se podívám a vyzkouším. Uz jsem opravdu zoufalá můj gynekolog mi tvrdí ze jsem zcela v pořádku tak nevím kde je chyba

atomovekotatko
28. čer 2017

@jirinkavavruskova a co spermiogram jako samoplatce? Kdyz teda mudr rika ze je jeste brzo

jirinkavavruskova
autor
28. čer 2017

@atomovekotatko asi nejspíš budu muset příteli domluvit aby šel na spermiogram pokud tedy nebude proti on je takový ze toho není zastáncem a nevěří ze by mohl byt problém i u něho

normalnimatka
28. čer 2017

no nevěří, že by moh bejt problém u něj.... asi by to nepotěšilo jeho egíčko, ale bohužel taková je realita....sedavej styl života, ženský hormony v pitný vodě, vyšší věk.......to všechno dělá svý. nevim teda kolik příteloj je, ale ani to nemusí nutně souviset s věkem.
dva roky není brzo na další vyšetření. zkus na doktora zatlačit, příp. najít jinýho, přístupnějšího řešení.
ještě to zkuste hlídat fakt tu ovulaci...já nevim no. pochybuju, že je žena plodná jen 14 hodin v měsíci, to by otěhotnění byla fakt velká náhoda.

msimankova
28. čer 2017

@jirinkavavruskova příteli rozhodně domluv, dítě snad chcete oba? Tenhle přístup, že chyba je jen u ženy je tak mimo, ty jejich ega...

kachiiina
29. čer 2017

@jirinkavavruskova Zdravím...Minulý měsíc to byly dva roky co se s manželem snažíme o miminko...zatím bez úspěchu. Mimo to že manžel pije kotvičník, já kontryhel apod....máme za sebou hormonální profil, spermiogram, já laparoskopickou operaci průchodnosti vejcovodů + stav dělohy... Následně teda mi byl jeden vejcovod odebrán, jelikož byl neprůchodný...Na operaci jsem byla před měsícem, načež mi tedy bylo gyn. řečeno, že bychom se měli ted snažit ještě cca půl roku přirozeně, druhý mi řekl že by už nečekal. A my už tedy čekat nechceme, jelikož konkrétně mě už z toho začíná těžce hrabat :D Objednala jsem nás na asistovanou reprodukci a zkusíme IUI....Snad to někam povede...dle lákaře jsme v pořádku, tak tomu jen trošku pomůžeme 🙂 Přeji každopádně hodně štěstí 🙂

kachiiina
29. čer 2017

@jirinkavavruskova Jooo a ještě jsem chtěla dodat že můj bývalý gyn. mi po roce snažení, co jsem chtěla podstoupit nějaká ta vyšetření plus spermiogram , řekl, že máme čas tak 3 roky a že spermiogram je pro muže stresující a podobné kecy...Hned jsem změnila gynekologa...tam měli úplně jiný a ochotný přístup, hned žádanky atd. ...Pár se po roce neúspěšného snažení začíná považovat za neplodný, takže vyšetření je na místě...Záleží jen na Vás, zda ho chcete či nechcete absolvovat 🙂 Radím si stát za svým.... 🙂

jirinkavavruskova
autor
29. čer 2017

@kachiiina děkuji 🙂 ano premyslim ze zmenim doktora s tímhle to opravdu nemá cenu. A že vyšetřením si také budu stát uz jsem z toho opravdu zoufala. Můj lékař ma celkové jiné názory než jini gynekologove

kachiiina
29. čer 2017

@jirinkavavruskova Určitě uděláte dobře...takhle by jste se nepohla z místa...testy Vás svým způsobem i uklidní, budete vědět na čem jste a dostanete se trošku do pohody...Sice přechodně, ale přece :D držím palce... My ted doufáme v IUI zázrak, tak snad :D

babanci
29. čer 2017

@kachiiina Tak souhlasim s ním jenom v tom, že to je pro muže stresující. Tomu teda věřím. Dokonce znám partnery, kde žena tak tlačila, že mužský utekl.

kachiiina
29. čer 2017

@babanci Jj to máte určo pravdu, ale zase myslím, že to je individuální....s manželem jsme si o tom promluvili, souhlasil s tím a chtěl to podstoupit...Stresující je to jak pro muže, tak pro ženy když musí něco takového vůbec podstupovat :D a z druhé strany dr. to může být u dupy :D

konik4525
29. čer 2017

slyšela jsem, že rok snažení je dostatečná doba po které se začínají dělat testy na plodnost atd., má gynekoložka mi chtěla dávat vzhledem k diagnoze polycystick.vaječníků žádanky na spermiogram pro přítele klidně i po 3 měsících snažení, bylo mi po 30 tce... takže asi věděla, že nemá cenu na nic čekat, udeřila bych na gynekologa, nebo ho hned změnit. Nám se to nakonec povedlo přirozeně, užívala jsem nosifol, pila kontryhel, nějaky čaj na ovulaci, měřila jsem se... a myslím 3. měsíc se zadařilo, a v hlavně jsem měla myšlenku že to nepůjde ...a šlo 🙂

swetlusska
30. čer 2017

Změnit doktora, určitě! Plodné dny jsou fakt jen cca 1 den v měsíci, takže nepromeškat! a neplýtvat silami🙂. Nám to takhle po roce vyšlo, ikdyž nás už posílali ke všem čertům a buhví kam ....

martulaz78
30. čer 2017

@jirinkavavruskova muze byt u partnera....osobni zkusenost

lorakv
1. črc 2017

@jirinkavavruskova Ahoj, jsme na tom stejně. Téměř dva roky se snažíme. S tím, že jednou se zadařilo a nepovedlo ☹ proto doktoři nechtěli řešit neplodnost. Ted to konečně začínáme řešit!
Nevím co ti dr. říká, ale po roce snažení by tě měl vyšetřit. Kolik je ti let? Protože nad 33 prý dokonce řeší už po půl roce.
My s manželem ted začali brát fertility blend pro páry, ale je to spíš takový pokus .... nevěříme tomu, ale za vitamíny nic nedáme.
Za poslední dva roky jsem vypila i mnoho kotryhelu a maliníku, ted už mám pocit, že na to nemám sílu, že to k ničemu není...

alca666
1. črc 2017

@normalnimatka
"pochybuju, že je žena plodná jen 14 hodin v měsíci, to by otěhotnění byla fakt velká náhoda."
Ale ono to tak víceméně fakt je. Po uvolnění vajíčka je asi maximálně 24 hodinové okno na jeho oplodnění, pak už to nejde..... jasně, že plodných dnů je víc, protože to je dané tím, že ty spermie si na vajíčko můžou počkat. Ale opravdu ta doba, kdy je možné vajíčko oplodnit, je takto krátká.....

@jirinkavavruskova
Pokud to dva roky nejde, tak je opravdu čas na vyšetření. Jako prvnís e většinou zjišťuje, zda máš vůbec ovulaci (doktor pravidelně sleduje vaječníky přes UTZ - chodíš třeba obden celý měsíc...) a pak se obvykle dělá ten spermiogram, protože je to neinvazivní vyšetření - všechny ostatní už jsou totiž u ženy invazivní a provést je jen proto, aby se zjistilo,ž e chyba je na mužové straně, je dost kontraproduktivní.....
Jinak my se snažíme 8 měsíců. Jsem navíc v Německu, takže už vůbec netuším, jak to v případě neúspěchu probíhá dál........ Takže Tě naprosto chápu, drž se.

jirinkavavruskova
autor
1. črc 2017

Holky moc vám děkuji v pondělí ihned menim doktora a zacnu to uz opravdu řešit a budu si stát za svým ,přítel konečně souhlasil ze na spermiogram půjde a ja se také necháme vypsat na vyšetření snad nám pomohou i kdyby nám řekli ze jsme v pořádku aspoň Budu mít jistotu ze ma opravdu smysl se snažit

lorakv
2. črc 2017

Holky, všechny tu píšete o tom jak je ovulace jen pár hodin, ale dle lékařů to stačí i před ovulací. jako že když budete mít styk ob den, tak si ani ovu měřit nemusíte.

bigbig
2. črc 2017

@jirinkavavruskova Změnit gynekologa určitě, mě moje doktorka říkala že pokud neotěhotním do půl roku začneme to řešit. A určitě nic nezkazíš když budeš pít kontryhel, cvičit podle L.Mojžíšové (tohle cvičení dělá zázraky) a manželovi budeš dávat Selzink, to jsou vitamíny tak celkově na imunitu ale hodně to zlepšuje spermie. Taky může brát b-komplex. Nemusí to nijak narušit jeho mužské ego, jsou to fakt vitamíny nejen na spermie které mu určitě neuškodí.

alca666
2. črc 2017

@lorakv
"Holky, všechny tu píšete o tom jak je ovulace jen pár hodin, ale dle lékařů to stačí i před ovulací. jako že když budete mít styk ob den, tak si ani ovu měřit nemusíte. "
Ano, spermie teoreticky můžou v těle vydržet, jak dlouho je ale dost individuální, záleží na kvalitě spermií a i třeba na plodném hlenu ženy..... I proto je styk v době ovulace prostě víc na jistotu (spermie nemusí přežívat tak dlouho). Každopádně biologicky je prostě okno pro skutečné oplodnění (splynutí vajíčka se spermií) opravdu jen pár hodin....

honey2007
7. črc 2017

Ahoj holky, chci vás všechny moc podpořit na vaší cestě k vysněnému miminku. My jsme se snažili o mimi skoro 2 roky bez úspěchu. Prošli jsme si s manželem dost těžkými zkouškami, nejprve jsem měla problémy já (skoro půl roku bez ovulace), pak manžel (spermiogram s nízkým počtem spermií - 2 mil/ml). Byli jsme 3x na inseminaci, ale bez úspěchu.
A tak jsem si řekla, že na to už kašlu, trvalo mi to fakt dlouho, než jsem se dostala do fáze "Jsem smířená, že je to tak, jak to je a věřím, že tak je to pro nás nejlepší." Ale stálo to za to, protože za měsíc od tohoto vzdání se, se nám podařilo otěhotnět přirozeně! Jsem už v 5. měsíci a miminko je zdravé a já neuvěřitelně šťastná.
Co myslím, že mi pomohlo:
- manžel bral na podporu několik měsíců vitaminy a doplňky (spermiogram se pak o něco zlepšil, ale stejně nám tvrdili, že je jedno, jestli je spermií 2 mil nebo 5 mil)
- já začala brát Gynex (to mi dost zkrátilo mé dlouhé cykly a druhý měsíc poté jsem otěhotněla - těžko říct, zda díky Gynexu)
- ale hlavně nebrat miminko jako prioritu a energii směřovat sama do sebe, do toho, co miluju, co mi dělá radost
- věřit, že si miminko vybere samo správný čas a pochopit, že my to nijak urychlit nemůžeme
- přestat poslouchat pesimistické řeči gynekoložky, že výsledky jsou hodně špatné, já už nejsem nejmladší (bude mi 30) a že jedinou cestou je umělé oplodnění
- užívat si sex pro sex a ne jako dělník v továrně na miminka
- vizualizovat si, že jsem těhotná a cítit za to vděčnost
HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEM, HOLKY!

biedronca
10. črc 2017

Také se snažíme, o naše první mimi, od dubna. Jsme mladí (28 let), nekouříme, ja piju kontryhel, oba bereme listovku, dělám OVU testy. Zatim se nedaří... Je to v hlavě, přeji si to, ale všichni rikají,že to je jeste brzo a mame jeste rok na snažení. Kéž by se šlo na to snažení vykašlat nejen slovně,ale i v hlavě. A do toho mi před 2 lety rekla kartářka, že problém s otěhotněním bude případně bude rizikové těhotenství. Je to nastaveno v hlavě, tělo to tak bere a tady je ten problem. Neměla jsem tam chodit....

volfici
10. črc 2017

@jirinkavavruskova a jak to doktor ví, že jsi v pořádku? Nechal ti udělat hormonální profil, poslal partnera na spermiogram? Pokud ne, tak ti nemá na základě čeho tvrdit, že je všechno OK....
Jo, už čtu, že budeš měnit doktora, správný krok, protože tenhle si zjevně ulehčuje práci. Držím palce!!!

jirinkavavruskova
autor
10. črc 2017

@volfici ano v pondělí jsem objednána k jinému gynekologovi se kterým to budu řešit. Můj doktor jen podle utz tvrdil ze jsem v pořádku ze az to přijde tak to přijde ze je prý zbytecne posilat tak brzy na vyšetření. Bohužel si az moc ulehčuje práci