Co vše jste zvažovaly před snažením o dítě?

uztotakbude
28. pro 2013

Ahoj. Zakládám tuto diskusi spíš pro zajímavost. Chci znát názory co nejvíce maminek, nebo budoucích maminek, nebo snažilek...prostě vás všech. Co vše jste zvažovaly, když jste se uvažovaly o tom, že byste se začaly snažit o dítě? Myslím jaké proměnné vstupovaly do vašeho rozhodování o tom, zda už ano, nebo ještě ne. Myslím obecně vše, od majetkových poměrů, přes zdraví, věk, partnera, rodinné vztahy. Prostě co vše ovlivnilo vaše rozhodnutí?

pankafe
12. únor 2014

@uztotakbude Tak jak to vypadá? Zadařilo se? 🙂

uztotakbude
autor
13. únor 2014

@pankafe Nemůže se zadařit, protože se stále ještě nesnažíme 🙂

kocicinka
13. únor 2014

@uztotakbude ale v pase máš "snažíme se otěhotnět"

uztotakbude
autor
13. únor 2014

@kocicinka ???? A???? Co jiného tam mám mít? Jsme ve fázi plánování. Prostě spolu teď bez ochrany nespíme. Řešíme bydlení apod. a během pár měsíců se začneme snažit.

kocicinka
13. únor 2014

@uztotakbude Ježišmarja tak se pořád tak nenasírej. To je neskutečný. Už sem nepáchnu. 😝
BTW v pase nemusíš mít taky nic 😝

lucikpraha
13. únor 2014

Tak já mám na půl srandovní a napůl i dost smutnej příběh... Otěhotněla jsem celkem neplánovaně po 5 letém vztahu,bydlely jsme v podnájmu a jelikoš jsme nechtěly přivést naší malou na svět do podnájmu hledaly jsme bydlení neměly jsme ale moc času tak jsme bez většího rozmyslu koupily chatu u které je školka moc daleko atd takže prodáváme a bydlíme zatím u rodičů a až prodáme tak už víme na jistotu že chceme byt ve městě ve kterym i manžel chodí do práce ale jsem ráda i tak za to že máme malou na světě a že jsme tolika nepřemejšlely, jinak by jsme miminko neměly asi nikdy...

pankafe
13. únor 2014

@uztotakbude Aha, ptám se právě proto, že jsem zabrousila zpátky na tuto diskuzi a všimla jsem si, že tam máš to "snaží se". Tak jsem myslela, že už máte bydlení vyřešené a zkoušíte to.

uztotakbude
autor
13. únor 2014

@pankafe Snaží se tam mám od doby, co jsem se přihlásila na Modrého koníka. Protože jsou tam jen varianty Nechci říct, Čekáme miminko, Snažíme se a Neplánujeme v blízké budoucnosti. Z těchto možností je nejblíže pravdě Snažíme se. Protože nevím proč bych to nechtěla říct, mimčo nečekám, ale plánuji ho. 😀

uztotakbude
autor
13. únor 2014

@kocicinka Já ale nasraná nejsem 🙂 Jen mi připadala tvoje poznámka o tom, že mám v pase to a to trošku mimo, viz. to co vysvětluji výše. O tom, že bych tam nemusela mít nic nic nevím. Je tam rolovací okénko a v něm asi něco být musí.

kocicinka
13. únor 2014

@uztotakbude nemusíš tam nic mít. Spousta lidí tam nic nemá. Já jsem tam taky dlouho nic neměla. Prostě se to nevyplní.
Nevím, proč by ti měla moje poznámka připadat mimo, co je na ní tak divného. Ale i kdyby bylo, fakt reaguješ někdy dost zvláštně- podrážděně a dotčeně, jako by se stalo nevím co. Věci se dají říci i slušně..

uztotakbude
autor
13. únor 2014

@kocicinka Nejsem si vědoma toho, že bych řekla něco neslušného. Neužila jsem žádný sprostý ani hrubý výraz. Mne zase připadá, že je tu dost maminek velmi vztahovačných a berou věci jinak, než byly myšleny.

uztotakbude
autor
13. únor 2014

@kocicinka Aha, už jsem na to přišla. Ona je to ta varianta "Nechci říct". Já myslela, že když to zvolím, tak se tam bude i ukazovat "Nechci říct". Nevěděla jsem, že to pak zůstane prázdné.

pankafe
13. únor 2014

@uztotakbude Jojo, to je asi ono 🙂 Taky to tam mám, protože zatím není pravda ani jedna z možností, které jsou na výběr.

kaaacaaatkooo
16. únor 2023

Plán: Škola - svatba - dům - mimčo. Byly priority.
Realita: škola - svatba - 4 roky zkoušení - dům - mimčo z IVF 🙂
A jsem šťastná, že to tak dopadlo, v zásadě podle plánu. 🙂

Nejdůležitější je, abyste to cítili stejně.