Snažení. Jak to vše funguje?

6. lis 2023

Zdravím, s přítelem se teď budeme snažit o dítě. Nerozumím ani ovulační testům, můžete mi prosím říct jak to vše funguje? Nechci se moc sledovat ani nic takového, ale chci aby nám to vyšlo..
25.10 mi začala menstruace a skoncila 30.10.
Kalkulačka mi ukazuje že mám plodné dny, ale ovulační test je negativní. Co jsem četla někde, tak má být ovulace 14 dní od cyklu? Takže to sedí že už se můžeme snažit od zítra? Děkuji za veškeré info

hanaalb
6. lis 2023

Cca 14-18 den cyklu. Pozitivni je, kdyz jsou obe stejne nebo kontrolni silnejsi. Po poz.testu ovulace prichazi 24-48 hodin. Takze nejlepe sex v den poz testu a za dalsich 48hodin

lencaa11
6. lis 2023

Aplikace je jen na zapisování ovulační test se má dělat od konce Ms do doby než je pozitivní a ovulace může bejt kdykoliv ne jen 14 dní od cyklu každá to máme jinak

chybadel
6. lis 2023

Pokud se teprve začínáte snažit tak poradím NEPŘEMÝŠLET, NEŘEŠIT.. proste pokud budete pravidelne sexovat třeba i více v polovině cyklu tak se povede hodně dělá psychika.. pokud to není snažení více jak půl roku- rok tak bych to nechala volně bez nějakých testů ovulačních

me_druhe_ja
6. lis 2023

Já mám dvě děti a nikdy jsem neudělala ani jeden ovulační test. 😀 ani přesně nevím, kdy ovulaci mám. 😀
Tohle res, až vám to po nějakém čase nepůjde.
Teď prostě sexujte dle chuti bez ochrany. 🙂

lauriak
7. lis 2023

Zatial by som neriesila ovulaciu, testy a podobne. Ak budes mat sex ob den tak ovulaciu nemozes minut 😉 My sme pri prvom snazeni mali sex len ked bola chut a otehotnela som prvy mesiac.

linusha
7. lis 2023

Za mě vůbec si neříkejte od teď se snažíte, hlava umí v tomto směru vše zdržovat protože se blokne. Užívejte si kdykoliv budete chtít. Co se týče ovulacnich testu na to je času dost. Ale fungují tak že ovulace je když testovací čárka je stejně silná nebo silnější než kontrolní. 24-48 h od toho je vhodné mít sex. Počítejte s tím že pokud nějakou dobu berete antikoncepci tak po vysazení chvíli trvá než se tělo dá dokupy.

bejuna29
7. lis 2023

jak dlouhý máš cyklus? kolik dní? 28 nebo víc? a pravidelný nebo nepravidelný? plus mínus stejný počet dní nebo to skáče? to je základ pro odhad, kdy cca může být ovulace a plodné dny. pokud máš pravidelný cyklus, pak doporučuju po skončení menstruace sexovat prostě obden do další menstruace a do ovulace se na tuty trefíte...