Ovulační test. Jak funguje?

3. kvě 2021

Ahoj, může mi někdo poradit jak ovulační test funguje? Dnes jsem poprvé zkoušela a nevím za jak dlouho čekat ovulaci 🙂 je to devět dní od menstruace

wladimira
3. kvě 2021

Tak to bude nejspíš už po ovulaci 🤨

terka80
3. kvě 2021

dnes si 9 dc?musis testovat kazdy den dokud nebude druha carka stejne silna nebo silnejsi nez ta prvni

autor
3. kvě 2021

@terka80 ano 9DC. A až bude stejně silná, tak ovulace bude ještě ten den nebo až ten následující?

ema90
3. kvě 2021

Po pozitivnim ovulacnim testu nastava ovulace do 48hodin.
Nikdo vam nerekne kdy to bude presne.
A vse je napsany v navodu na pouziti.

vero987nika
4. kvě 2021

Ahoj, oficiální postup je ten, že cca od 5. Dne po MS se testuješ každý den. Ovulační testy sice vypadají stejně jako těhotenské, ale fungují trochu jinak. Ovulační test detekuje přítomnost hormonu LH, který ale produkuješ pořád a důležité je kolik. Tehotensky test detekuje HCG a to prostě když tam je, tak jsi těhotná takže i malý duch je pozitivní test. Ovulační test si tedy dělej každý den ve stejnou dobu, ideálně i ráno a večer, protože dokonce i za půl dne se muže hladina výrazně změnit. Test si vždy vyfoť a schovej ať můžeš porovnávat a sledovat jak sílí/slábne. Učebnicový ovulační den je 14. den cyklu. Jakmile je čárka stejně silná nebo silnější než kontrolní, do 48 hodin dojde k ovulaci, to je doba kdy se nejvíce snažit. Pokračuj v testování ještě pár dní abys viděla jak hladina zase klesá. To je oficiální postup, a teď moje vlastní zkušenost ... 😆 testovala jsem 2x i 3x denně, Ovulační test jsem NIKDY neměla ani z poloviny tak silný jako kontrolní čárku. Přesto k ovulaci vždy došlo vždy 15. den. Vím to jistě, protože jsem takto tři měsíce po sobě otěhotněla. První dvě biochem. těhu (odešly s menstruací) a třetí je zrovna ve 34. týdnu 😁 vím i přesně den, protože mě vždy lehce bolela jedna strana podbřišku v den ovulace. No a můj spolehlivý "návod" na otěhotnění byl sex každý den, od 10. Do 20. Dne cyklu 😆😆 vyšlo to třikrát po sobě takže ... 🤷🏻‍♀️😆 samozřejmě pokud má někdo atypický cyklus tak má i jindy ovulaci a musí ji nějak najít. Mrzí mě že jsem si neschovala fotku z poslední ovulace jak ty testy vypadaly. Jde totiž o to, že někdo jako já muže produkovat nižší hladinu toho LH hormonu a k ovulaci přesto dojde a ten test může vypadat jako negativní, důležitá je ale ta vlna. To že ten test pár dní sílil a pak zase začal klesat. Snad jsem tě ještě víc nezmátla 🙈😁

terka80
4. kvě 2021

od 12-24 hodin probehne.

autor
4. kvě 2021

@vero987nika Děkuju! To mám radost. Aspoň mám zas další naději 😁 dnes jsem si dělala další ovulační test a je teda ještě slabší než včera, takže jsem tohle potřebovala slyšet 😁

vero987nika
Autor odpověď smazal
Zobraz
vero987nika
4. kvě 2021

Tady jsem našla obrázek jak by to mělo zhruba vypadat 🙂 CD znamená cycle day, tedy den cyklu. Každý den tam má dva testy, ten 10. Den je hezky vidět rozdíl mezi ráno a večer 🙂

autor
4. kvě 2021

@vero987nika Tak to jdu zítra nakoupit testy, to aby se vydělávalo jen na ně 😂 a děkuju ❤️

zvladarova
4. kvě 2021

Přijde mi, že dnešní test je stejný jako ten první 🤦🏻‍♀️ Je nějaký vůbec pozitivní? Děkuji.

prcccek
8. kvě 2021

Já bych se chtěla zeptat. Koupila jsem ovu testy a je to napsáno, že vzorek by měl být pokojové teploty. Jak jste to dělaly nebo děláte? Vycurate se a necháváte to někde stát nějakou dobu 🤔 nebo to neřešíte 😃

zerog
10. kvě 2021

@prcccek to moc neresim