Cysta na vaječníku. Dá se poznat?Nějaké příznaky?

nikolaa123
20. dub 2020

ahoj Holky 🙋🏻‍♀️
Mám dotaz prosím dnešním dnem mám 12 dni spozdeni MS měla dorazit 10.4. a bohužel nic ovulace byla 27.3.(sex 28.3 a dále) = testy negativní snad všechny co jsou 🙂 s přítelem se snažíme o miminko.
příznaky - bolí mě občas břicho není to nic co by se nedalo zvládnout sem tam zaboli jako před MS ale nic..
Mám strach abych neměla cystu.. bohužel jsem prodělala cca 5 let zpátky operací jde mi byla odstraněn vejcovod a vaječník..
A teď mám strach abych neprošla o další.. poznala jste nějaká že máte cystu?? nebo jak vám bylo když jste cystu na vajecniku měli? děkuju za každou odpověď. doktorce jsem volala už minulý týden a i dnes ale odmítá mě vzít prý jen akutní případy a mám si zavolat až začátkem Května 😏 o přesto že ví že jsem přišla o jednu část tak je jí to jedno je tam je jednou týdně vzhledem k situaci... Proto se obracím za vámi ❤️ moc děkuju

lenickamimi
21. dub 2020

@nikolaa123 ahoj no já měla cystu před 3 roky na levém vaječníku ale i přesto jsem otěhotněla bohužel 4 týden samovolně jsem potratila protože jsem vůbec neměla tušení že můžu ještě být těhotná měla jsem dost těžkou práci tahala jsem těžké pytle s odpadem 😣 no a pak jsem začala krvácet a v nemocnici mi mi bylo sděleno že jsem byla těhotná a že mám velkou cystu na levém vaječníku asi tak za 3 měsíce mě objednali na operaci a laparoskopicky mi to odstranili ale řekli že vaječník tam nechali že jsou teď oba v pořádku protože jsem se ptala jestli můžu mít ještě děti před tím jsem měla MS dost bolestivé a často se mi vůbec nedostavila po operaci se to krásně upravilo tak se snažíme s manželem dál 🙏

lenickamimi
21. dub 2020

@nikolaa123 pokud to je tvé doktorce jedno tak bych asi změnila lékaře přeji hodně štěstí ať se dočkáš miminka 🍀🍀

e7
21. dub 2020

Já měla cystu. Píchalo mě v levém podbřišku (tam byla cysta) a šlo mi to až do třísla. Postupně se to zhoršovalo hlavně, když jsem zvedala těžké věci nebo v práci polohovala klienty. Bolelo to i v klidu když jsem ležela. Vydržela jsem to měsíc s těma bolestma, myslela jsem si, že s menstruaci to odejde a ono nic tak jsem se objednala a akorát co tak jsem neměla tahat těžké věci. Jenže shodou okolností jsem zkolabovala tak jsem skončila na pozorování v nemocnici a potom následovala PN asi na měsíc než cysta zmizela s menstruací. Ta ovšem byla bolestivá neskutečně 😣 cysta odešla a mam klid. Cysta byla 6x5 cm takže žádný prcek. A menstruaci jsem i při té cystě dostala přesně na den. A teď už jsem ve 4 měsíci 🤰.

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@lenickamimi ahoj moc děkuji za odpověď ❤️ a držím palce ať se co nejdřív povede miminko 😊🙏🏻

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@e7 ahoj moc děkuju naštěstí takový stav nemám 🙏🏻 a snad doufám že ani nebudu.. Moc ti gratuluji k Miminku 🥳❤️❤️

aklin
21. dub 2020

Taky jsem ve stejné situaci jako ty. V lednu jsem přišla o vejcovod a vaječník, v březnu o vejcovod kvůli 9,5 cm velké cystě. Příznaky velkého nárustu nebyly vůbec žádné, až těsně před hospitalizaci jsem měla opravdu velké bolesti - sotva jsem chodila. To jsem si říkala a to bude malé velikosti. Během vyšetření šok.
Nyní je cysta pro mě velkým strašákem. Nedávno se mi opět udělala cysta. Cystu jsem ucítila hned jakmile se mi udělala - bolest a tlak na stejném místě. Cystu jsem poznala i podle toho, že mě ta bolest vystřelovala do stehna. S jistotou jsem věděla a doktorka jen potvrdila. A ještě cysta je doprovázená špiněním. Doporučuji ti thiamin 4 krát denně. Za dva týdny se zmenšila o 1 cm.

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@aklin ahoj to mě mrzí opravdu 😔 a když si měla poprvé cystu měla si MS nebo?

aklin
21. dub 2020

@nikolaa123 měla jsem jít na první IVF. Dostala jsem prášky, abych měla MS načasovanou. Ano, MS přišla načas díky těm tabletám.

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@aklin ty brdo

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@aklin mám také strach miminko bych moc chtěla.. a bojím se teď te cysty 😔 posledních cca 6 měsíců chodila MS opravdu v čas teď nic.. 😏

aklin
21. dub 2020

@nikolaa123 pociťuješ nějaké bolesti a tlak na vaječníku? I tak si kup thiamin, tím nic nezkazíš.

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@aklin ne ne nepocituji jen občas bolest jako Kdyby měla dorazit MS.. koupím určitě děkuju za radu ❤️

aklin
21. dub 2020

@nikolaa123 tvoje doktorka ma laxni pristup. Vím, ze je ted situace na prd, ale najdi si novou. Davno jsi mela dostat agolutin. Pokud se snazite rok, zkusila bych CAR.

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@aklin takhle doktorka právě se stará k neplodné páry chodíme tam kvůli tomu... 😏 rovnou sem u ní zůstala jako i u své doktorky.. prý je jednička pomocí o dítě ale jakou doktorka na jiné problémy stojí za prd o tom sem se teď přesvědčila.. zítra ji zavolám stím že mam bolesti a že potřebuji vyšetřit. Tak snad mě vezme... 😏

aklin
21. dub 2020

@nikolaa123 jasne. Zahraj to tak, aby te vzala jako akutní pripad.

nikolaa123
autor
21. dub 2020

@aklin Přesně není den abych na to nemyslela 12 dni spozdeni je už dost.. 😏 Dám vědět jak jsem dopadla 🙏🏻😊 a děkuju ❤️ (omlouvám se občas za to psaní ale ten telefon si dělá co chce) 😁

aklin
22. dub 2020

@nikolaa123 ahojky, jak jsi dopadla?

nina004
22. dub 2020

@nikolaa123 Ja mam 2,5cm cystu na vajecniku a keby mi to dr na sone nepovedala,tak by ma to ani nenapadlo. Nemam ziadne priznaky. A MS mi meskavala vzdy,tak to som nejako neriesila.

nikolaa123
autor
22. dub 2020

@aklin ahoj dneska sem volala doktorce ta řekla ať jedu na pohotovost... tak sem jela cystu neviděli naštěstí prý tam nic na vajecniku neni naštěstí úplně sem si strašně odechla... 😊😊 ale mám zvětšenou děložní sliznici tak mi vzali krev na HCG... tak si mám odpoledne zavolat jestli budou výsledky... ale testy mám Negativní

nikolaa123
autor
22. dub 2020

@aklin tak i krev negativní tak zavolat už doktorce ať mi píchne injekci

aklin
22. dub 2020

@nikolaa123 uf, oddechla jsem si. Skoda, ze to nepotvrdilo těhu.

nikolaa123
autor
22. dub 2020

@aklin děkuju ❤️ škoda taky sem nad tím přemýšlela že by to bylo fajn snad se nám co nejdřív zadaří 🙏🏻🙏🏻❤️

alfavita
28. kvě 2020

@aklin Na co je prosím thiamin? Mám cystu 4cm a už půl roku se snažíme o miminko a doktorka teď rozhodla po tom co přítel šel konečně na testy a jsou super, ze se podiva na mě... a ze za měsíc na laparo... ze ji vyndaji a podívají se jestli není poškozeny vejcovod, ze by ho případně vyndali... a rovnou mrknou i na druhy a kdyby nebyl ok tak taky půjde a pak už jen IVF... je mi 38 a půl (IVF platí pojišťovna do 39.narozenin jak mi stále všichni doktoři připomínají...) a tak se děsím aby na to nedošlo... navíc mi chtěli udělat laparo do prázdnin a bohužel i přes moje upozornění mi termín vychází do ms kterou mi chtějí posunout norethisteronem 😱... a po operaci 3 měsíce bez snažení... hledám jakoukoliv možnost jak se operaci / IVF vyhnout...

aklin
29. kvě 2020

@alfavita thiamin je vitamin B1. Pomohl mi když jsem měla 3 cm cystu. Bere se 4 krát denně. Ja ho beru i teď preventivně.

lenickamimi
29. kvě 2020

Zdravím vás děvčata prosím o radu v sobotu odpoledne kolem 3 hod mi ovu test digital vyšel max pozitivní i se smajlikem foto posílám chtěla bych se zeptat když byl už takto pozitivní tak ovulace kdy by měla proběhnout 😏

lenickamimi
29. kvě 2020
lenickamimi
29. kvě 2020

A ta druhá otázka je to možné mít takto pozitivní ovu test dvakrát po sobě s odstupem 2 dní protože jsem zkusila pro kontrolu ještě v pondělí odpoledne ve stejnou dobu a byl už negativní tak jsem si myslela že ok ovulace již proběhla ale pak večer kolem 20 hod byl znovu maximálně pozitivní a další dny Teda už zeslabl úplně do ztracena co si o tom myslíte děvčata mohla být dvojitá ovulace takhle za sebou děkuji za názory ♥️

alfavita
30. kvě 2020

@aklin díky moc, zkusím!!!