Jeden vaječník a jeden vejcovod. Půjde otěhotnět? Zkušenosti?

nikolaa123
16. dub 2020

Ahoj holky,
Prosím o radu a zkušenost s přítelem se snažíme o miminko.. Je mi 28 ve 24 jsem prodělala operaci kde mi byl odstraňen vejecnik a vejcovod na jedné straně + z druhé strany mi trošku z vejecnik odebrali takže mám cca 80%.. Co mi říkal doktor tak mi to jen odstrihli ale nechali mi to tam 🤷🏻‍♀️.. Vaječník a vejcovod moc tomu nerozumím.. Při čem mi zjistili vrozenou vadu dělohy prý je jako srdíčko.. Prodělala jsem bohužel i dvakrát operaci čípku kde mi trošku vzali. V době než jsem prodělala laparskopi tak jsem nemela moc pravidelnou MS po té se to hodně zlepšili brala jsem antikoncepci teď už ji cca dva roky neberu.. Teď mi posledních pár měsíců chodí Ms opravdu v čas... A přítelem jsme šli do poradny ke mi napsal ovitrelle leden a únor a bohužel nic.. Teď vzhledem situaci paní doktorka nikoho nepřijímá takže teď bohužel nic ale s přítelem se dal snažíme... Můj dotaz zní dá se otěhotnět i když nemám jednu stranu?? Přirozeně? Má to nějaká taky? Děkuju za odpovědi ❤️❤️💯

tulipanek89
16. dub 2020

Moje kamarádka tak bez problémů otěhotněla. Ve stejném věku🙂

nikolaa123
autor
16. dub 2020

@tulipanek89 jee děkuju! ❤️

areh
16. dub 2020

Mamka taky má jeden vaječníky (druhý jí odstranili při operaci a neřekli jí o tom). A otěhotněla přirozeně. Ten jeden funkční přebral roli toho odstraněného.

maybe72
16. dub 2020

Mám dva důkazy, že i z jedné funkční strany jde otěhotnět... Kvůli srůstům mi museli odoperovat mimoděložní těhotenství, při operaci mi vzali i jeden celý vejcovod. Po operaci jsem porodila první lentilku ve 28 letech a ta druhá k nám našla cestu v mých 31 letech... obě těhotenství počaty přirozeně. ještě jsem k tomu cvičila metodu paní Mojžíšové. Takže ANO, jde to...🙂

nikolaa123
autor
16. dub 2020

@maybe72 děkuju moc 😊 zvedla do mi náladu 😊 snad se u nás taky zadari co nejdřív ❤️

nikolaa123
autor
16. dub 2020

@areh děkuju moc 😊❤️

maybe72
16. dub 2020

@nikolaa123 určitě se zadaří, chce to zaměstnat hlavu k něčím jiným, než je otěhotnění, já vím, že nám ženským to moc nejde... Na první lentilku jsme čekali dlouhých pět let, než se jí uráčilo za námi na svět... Otěhotněla jsem ve chvíli, kdy jsem se přihlásila na dálkové studium druhé VŠ, pak to šlo hned... přeju hodně zdraví, trpělivosti a šťastné konce čekání...❤

roxanalit
16. dub 2020

@nikolaa123 ahoj, taky mám známou, která má jen jeden vaječník, antikoncepci tuším nikdy nebrala jelikož neměla důvod (byla sama, žádný stabilní vztah), doktorka ji říkala,že ma malou šanci na otěhotnění, ale pak s "partnerem" měla několikrát pohlavní styk a podařilo se, sice jí bylo už přes 35, ale přirozeně ☺🍀 držím palce, hlavně je to i o psychice ,ta dělá hodně 🍀

mbart
16. dub 2020

Ahoj, otehotnela som prirodzene po troch mesiacoch od odobratia vajcovodu (mimodelozne tehotenstvo) ani nevieme ako 🙂))) bola som na kontrole a doktor povedal ze ovulujem z vajecnika bez vajcovodu ze bohuzial mame prist az za mesiac. A to som prisla ale uz tehotna 🙂))) takze urcite robi psychika vela... drzim paste aby to vislo aj vam 🙂

monkey81
16. dub 2020

@nikolaa123 jako bych cetla o sobe... otěhotněla jsem na prvni pokus v 35 takze v pohodě

terka80
17. dub 2020

otehotnela sem s jednim vejcovodem po dvou letech a ted se snazim o druhe uz rok a verim ze se brzy zadari 😁 kdyz to slo jednou pujde to znovu

nikolaa123
autor
17. dub 2020

Holky moc vám všem děkuji a zároveň vam moc gratuluji k Miminku ❤️❤️ ani nevíte jak moc jste mě uklidnili děkuji vám ❤️💯