Dlouhé cykly. Jeřáb ptačí, kontryhel, kdy a jak použít?

sabrine23
13. lis 2013

Ahoj Holky, snad se tu najde někdo, kdo má, nebo měl stejný problém jako já... Po vysazení antikoncepce mám dlouhé cykly, momentálně jsem 42DC MS nikde ... ☹ jsem z toho zoufalá, rádi bychom miminko, ale s takovou... koupila jsem po přečtení spousty diskuzí Jeřáb ptačí, kontryhel, ale nevím, kdy a jak co používat, poradíte?

klariss01
13. lis 2013

Ahoj, mívala jsem MS pravidelnou, změnou práce a stresem se mi to celé rozházelo... mívala jsem cykly 34, 38, ale i 43 dnů... O dítě jsme se snažili zhruba rok a půl, nějakou dobu jsem si dělala ovluační testy - každý den, zhruba v půlce cyklu... stejně se mi povedlo otěhotnět, až když jsem "to vzdala" a jak se říká, nechala to koňovi 🙂
Každopádně to pořeš s gynekologem, měl by tě pořádně vyšetřit a hlavně vyloučit závažná onemocnění (nechci malovat čerta na zeď, ale můžou to být různé nádory, záněty a podobně). Neváhej ani minutu...

naomi6
13. lis 2013

@sabrine23 Ahoj, já po vysazení HA nedostala měsíčky vůbec. Chtěla jsem to nechat na přírodě, pila jsem různé čaje - kontryhel, jeřáb ptačí, gynex..... nic nepomáhalo. Asi po 3 měsících bez ms jsem už to nevydržela a šla na gyndu. Doktor mi nasadil nějaké léky na srovnání cyklu, pak po nějaké době snažení se zjistilo, že nemám vůbec ovulaci, tak mi nasadil clostil a hned první cyklus se povedlo miminko. Takže já bych to řešila radši hned s doktorem, než se trápit sama s bylinkami, které nemusí zabrat. Držím palce! 😉

eeen
13. lis 2013

@sabrine23 ahoj, tak to jsme na tom stejně, po vysazení HA první cyklus ukázkový 28, druhý už 35 a teď jsem 37 a nic ani MS a ani pozitivní test...taky přemýšlím co s tím...

sabrine23
autor
13. lis 2013

Holky díky, já to s dr. řeším, zatím jsem byla na UZ a ten byl v pořádku, stěry mám také v pořádku a byly jsme domluvené, že 14den cyklu dorazím na kontrolní ultrazvuk kvůli ovulaci, abychom určily kdy tedy je a zda vůbec ... zatím teda čekám, kdy to dostanu, když do pondělí ne, zavolám a skočím na vyvolávačku... nebo nevím.... nakoupila jsem si čajík, protože jsem četla úžasné recenze a chtěla zkusit sama na srovnání.. no uvidíme.. jen jsem chtěla vědět, zda v tom nejsem sama.. a jestli je tu někdo kdo taky bojuje s kým si o tom můžu popovídat 🙂

sabrine23
autor
15. lis 2013

holky poradite jeste?od 35Dc jsem mela 3dny co jsem slabe spinila a od te doby nic,furt cekam na Ms, ty 3 dny asi za Ms povazovat nemam,ze?

martinano89
1. led 2014

ahoj, já mám po vysazení HA cyklus cca 42 dní. tentokrát to bylo už i 53 dní. Začala jsem pít Kontryhel teprve před 4 dny, tak uvidíme, jestli budou nějaké výsledky. ale po novém roce jdu na gyndu, tak uvidíme co doktor na to...