Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
Koukala jsem na net na tu Republiku a našla jsem tenhle článek:
http://www.vieraevents.cz/blog/index.php/2009/n...
ale píšou tam, že tančírna je otevřená až od září.... jinak že restaurace už jede... tak třeba otevřeli dřív, každopádně je to na dobrém místě v centru a zní to lákavě 🙂
Nikare: Najdu ti v diskuzce, kdy jsi začala psát o příznacích a ovulka byla o pár dní dřív. 😉 😅
ally... ja to tam videla jen pres den a to se to zda byt jako normalni hospoda... nocni zivot zkusim prozkoumat v ten ct a pak dam hlasku... ale myslim, ze s maminkou bys klidne zajit mohla, pry tam hraje denne ziva muzika, tak byste si aspon udelaly damsky poslechovvy vecirek s nejakou bastou... 🙂
Jojo, nehlidat, nemerit, netestit.... uz se vidim za tri nedele, jak ob dve hodiny pobiham s papirkama na zachod... ono se to fakt snaz rekne, nez udela...
Akorat... ja si zaplatila clenstvi na www.Fertility Friend.com, bylo to skoro na cely rok, a ted mi zbyva poslednich 50 dnu, ja myslela, ze budu davno tehu a vono h..... pardon.... takze ano, v patek o svatbici budu 10dc, tak v luxusnim hotelu Zavis zacneme se snazenim. 🙂 Chteli jsme si to prodlouzit a jet tam uz ve ct, ale pak jsme zjistili, ze ten hotel stoji na noc dva litry, tak jsme to zavrhli a pujdeme misto toho nekam do sveta... tak jsem chytla depku, ze ta svatba bude mco hogofogo a ze nemam co na sebe - do niceho se nevejdu. 😢 Budu muset zkusit nejaky vyprodej, ale velrybi velikosti obvykle uz nemaji. ☹
Taky bych zašla někam zapařit asi až budu mít dovču tak někam vyrazím bez manži ale...
Jinak ja vlastně nebudu ani testovat ode dne očekávané ms protože jsme na dovči a testíky si brát nebudu a ms určo dorazí a z dovolené budu mít houbelec....
Nika - notak to aspoň máš jistotu, že jste to prostě nemohli proišvihnout 😀 tak to je prostě tutovka a jak píše Aranelka, reklamace netřeba 😉
Holky s tím testováním - ono je to vlastně jedno - už teď je to daný - buď tam bude a nebo ne (což nepřipouštím 😉 ) - ale taky se radši nechávám v nejistotě a s nadějí, že by to mohlo vyjít, dokud to jde... 😅
ally... ja tenhle clanek taky cetla, ale nedocetla... tak tedy zatim jen na papu a od zari na trsytrs... 😎
Holky, prece jsme si slibily, ze v srpnu najdeme vsechny //, tak co tu blbnete, ze by to nekomu mohlo nevyjit. 😅
Ale máte pravdu holky když má miminko přijít příjde za každou cenu,mesinka taky tuplovala že se to určitě nemohlo stát a je teď krásná těhulka prostě až příjde ten správný čas příjde i miminko k nám 🙂
Klári tak jo - počkám na čtvrteční hlášení 🙂
Já vim, že se to snáz píše než udělá 😀 vždyť se znám... 😀
S tím členstvím - taky jsem si říkala, že letos v létě už budu nastopro těhu - ne-li už těsně před porodem... a taky h.... nojo, člověk míní... 😅 V autě v rádiu hlásili, že Petrovi Jandovi se narodila dcera - no hergot fix, jakto že takovej chlap fakt už hodně v letech plodí o106 a my se tady s tím plácáme už v průměru rok??? 🙂
Ty jsi fakt tele, Klárko, s těma velrybama!!! 😀 Se šatama na svatbu je to vždycky potíž - sehnat nějaký opravdu pěkný a né moc extra drahý, je prostě problém... Ale teď před švagrovou svatbou jsem narazila na úžasný slevy v Jannisu a měli tam krásný šatičky, tak jsem si koupila hnedka troje, ať mám zásobu - až se budou brát manžovi kamarádi (příští rok to začne) 😉 😀
ally... no jo, na zizaly, to se to nakupuje... ja bych si musela koupit taky troje a pak je sesit k sobe. 😀
V nasem okoli je to letos uz druha svatba. Ta prvni byla v pohode, jednak to bylo dost neformalni, a druhak jsem tam zpivala, takze jsem byla schovana na kuru a bylo jedno, co mam na sobe. 😉 Ted budu videt a krom toho se netesim na setkani s jednou kamaradkou, ktera je hyperaktivni sportovkyne, a vzdycky mi rika, ze jsem tlusta, at s tim neco delam... tak to bude idealni informace ke svatebni hostine... 😠
Jo a s tim Jandou, to se mu to plodi, kdyz je jeho zene 27. Jsme holt stary, no, kamosko. 😝
Klárko - žížala no nevim, to bývalo tak před rokem, teď po tom clostilu... no ale to je fuk
Jéé ty zpíváš? To je hezký 🙂
Ta kámoška je teda pěkná blbka, co se do tebe naváží - každej má přece jinej metabolismus... vím to moc dobře, můj táta měl ve svém štíhlejším období 140kg a brácha je po něm a má pořád přes 100kg... i kdyby se rozkrájel, prostě nebude hubenej... tak ať si každej hledí svýho! To jsem se zase rozčílila... 😀
Jak jako starý??? A co Basiková? Csáková? Lopezka? 😀 Nejsme starý!!! Já se třeba cítím na 27 😀 😀 😀
Klári, už toho nech s tou velrybou. Určitě ti to bude moc slušet a nějaké šaty ve skříni najdeš-bude pekelné vedro,tak něco lehounkého. 🙂
A s tím fertilem-je to vip členství dobrý? Já používám jen to normální.
A ty se neboj-50 dní ti bohatě stačí-za 20-22 už tam budeš kreslit ++++. 🙂
Na tu kačenu se vypr...-tohle fakt nesnáším vnucovat někomu svoje moudra o tom jak by co měl, když jsem nikdy neměla stejný problém. To je jako bych já radila někomu kdo se snaží přibrat. 😠
Koukej se na svatbě pořádně nadlábnout a pěkně si to užít-sportovkyni navzdory.
Jestli zase bude opruzovat, tak ji řekni jasně něco s tím udělám - jdsi dá další špičku. 🙂
tak a dost pesimismu-jak píše Klárka-řekly jsme letos v srpnu, tak prostě v srpnu a hotovo-prostě 31.8 tu bude 7 // testíků ( no spíš asi 30, protože jak se znám tak bych dělala v případě // testík každý další den. 🙂 😅
A howk-domluvila jsem. 😀
Teda ještě ne-o stařenkách už taky ani slovo-když to vezmeme v průměru nás 7 tak jsme v nejlepším věku pro těhu. 🙂
Ara... my te tu nemit, tak nevim, co bychom si pocaly... tak hlavne, abychom uz pocaly. 😉
Holky vy mě tu nemít tak by jste byly ochuzeny o ty pitomosti co ze mě furt padají a to by byla věčná škoda. 😝 Já jsem takovej pitominkomlejn a ještě k tomu zasekávací. 😅
Myslím,že už mě zase příšerně hrabe. 😀 To kdyby tak byl příznak. 😀
Jestli je, tak jsem těhu už celejch dlooouhejch 13 měsícůůů 😀 😀 😀 (...neměla jsem už dávno rodit...? 😀 )
No tak, přece se tu nebudeme ptretahovat o to, kdo z nas vymysli vetsi pitominu... 😀 Skoda, ze sem nechodi muj muz, ten by byl horky favorit... 😀 Jeste stale nam nedorazily penize, takze momentalne nas kapital cini 19 korun plus nejake flasky piva... jak se vyjadril, nastesti vcas investoval do lahvi, takze jeste par dni v pohode vydrzime... 😎
Jupiii.....
Zdar děcka 😀 . Já z vás snad spadnu ze židle 😀 😉 . Jste mi pěkně zvedly náladu, dnes mám toho v práci nad hlavu a tak to bude vypadat celý týden. 😝 😅
Tak a vše ostatní jsem zapomněla, snad jen, že jste nebo budete všechny těhu, to je jasný 😀 😀 😵 .
KLárko tak my jsme už pěkně v mínusu. Ale v ledničce snad máme i něco jiného, jak zimu 😀 .
No, consti, my jsme minus 20 tisic v kontokorentu a neni uz kam sahnout... prvniho mely dorazit penize ze zruseneho stavebniho sporeni a stale nic... vydrzim do zitrka, pak tam volam... v lednici mame olej, kapky do nosu a zbytek rajcat... ale prezijem, v nejhorsim se zpumprdlikujeme tema kapkama. 😠
Klárko 😀 😀 . Jasně, kapky musí stačit. Když nic, tak budete mít aspoň dobrou náladu 😀 😎
Jasne. A vcera vecer jsem jeste v jine skrini objevila vajecnak. Myslim, ze vecer budeme mit o zabavu postarano. 😵

Nikare, jestli vydržíš do so, tak jsi hvězda, ale je fakt že to o moc dřív asi nemá cenu.
Já budu ráda když dám ten čtvrtek-mám cukání při každé cestě na záchod. Prostě slabá ženská. 😉
Ally, Nika nic reklamovat nebude muset, protože to jinak můžeme my ostatní zabalit-tolik příznaků na ráz nebudu mít nikdy.
Holky tak tanečků se vám zachtělo-to já mám smůlu-M. je totiž tanečníma nedotčenej a tyhle pohyby mu prý nedělaj dobře. 😀
Já bych se třeba naučila mužský part-joo a šla za pána ve fraku. 😅
Klárko-tvůj popis taneční hodiny je opravdu netradiční, ale myslím že se moc díváš na horory-pěkná ženská žádný vorvaň.