Duphaston a špinění - co to může být?

kajunka01
7. únor 2019

Ahoj holky dr mi naordinovala na srovnani cyklu 15-25dc duphaston 1-0-1, dnes je to 26dc vcera jsem mela naposled vecer prasek a dnes dopoledne zaclo spineni neni to krev spis jen hnede svetle spineni, co to muze byt?? Dekuji

hermij
9. únor 2019

@kajunka01 Klidně nežádoucí účinek. Co jsi chtěla srovnávat, že na to jdeš hromadou hormonů 🙈

nita1984
9. únor 2019

@kajunka01 takhle to funguje. MS přijde po vysazení.

@hermij Není to žádný nežádoucí účinek. Takhle to má fungovat.

hermij
9. únor 2019

@nita1984 Souhlasím, že má přijít MS, ale hnědé špinění není menstruace, to tu paní řeší. Ano, mnoho žen před MS špiní, ale pokud to tu paní řeší, tak jsem si to vyložila tak, že je to pro ni neobvyklá situace.

nita1984
9. únor 2019

@hermij rozhodně to není nežádoucí účinek. Naopak, pokud nemá pravidelný cyklus, je tam nějaký problem, např stará sliznice. Která může odcházet právě v podobě tmavého spineni, tmavě krve.

kajunka01
autor
21. únor 2019

@hermij
@nita1984 ms se mi rozjela asi po 1-2dnech a skocola po 6-7dnecha musim rict ze super ani zadne bolesti a to jsem po cisari trpela driv dnes zacinam brat dalsi davku tak uvidime

kajunka01
autor
23. únor 2019

@nita1984
@hermij holky tak jsem zacla brat prasky ve stredu a vcera jsem to dostala neni ro spineni ale krev pritom je to 16dc :( co mam ted delat? Brat to dal?? V pondeli zavolam dr

hermij
23. únor 2019

@kajunka01 Kájo, přečti si příbalový leták. Já bych radila okamžitě vysadit a nikdy se k tomu nevrátit. Ani jsi nenapsala, s jakým cílem ti byl Duphaston nasazen, takže nemáme skoro žádné informace. Jsou to umělé hormony. Pokud sis předtím myslela, že jsi v nějaké hormonální nerovnováze, tak teď v ní rozhodně jsi. Umělé hormony bohužel nejsou schopné nahradit ty naše vlastní. Tím, že je přijímáš, tak tvé tělo samo přestává ty endogenní hormony produkovat, protože receptory jsou obsazené těma umělýma. Počítej, že se tvé tělo bude čistit z té dávky umělotiny, takže je možné, že nyní pár cyklů nebude moc příjemných a rozumných. Vím o této problematice dost na to, abych si toto troufla napsat. Duphaston je v některých případech dobrá volba, ale už jen podle toho, jak jsi tu naznačila užívání, tak upozorňuji, že byl nasazen zbytečně a špatně. Víc informací bohužel chybí. Máš vlastní rozum, vlastní cestu. Zkus dr., pokud této cestě věříš. Já zastávám názor, že bychom měly znát své vlastní tělo a s doktory bychom se měli jen radit. Chybí nám ale zájem o vlastní těla a zdraví, takže lékařům nakonec baštíme všechny žvásty. Jsem zdravotník a chodím na konference, kam chodí i lékaři. A když nám přednáší zastupitelé farma firem a chválí všechny své přístupy do nebes, tak málokoho už v praxi napadne si ty postupy ověřovat, anebo vůči nim být kritický. Na to lékaři ve své praxi nemají čas, když se valí pacient za pacientem :( I pokud nemáš zdravotní vzdělání, tak stačí přečíst příbalový leták a neznámé výrazy hledat prohlížečem. Je tam všechno. Jak se má užívat, k čemu je, co za hormony obsahuje, jaké jsou nežádoucí účinky. Ať se to brzy spraví (až už chceš spravit cokoliv).

kajunka01
autor
24. únor 2019

@hermij beru na srovnani cyklu, ms nedochazela i klidne 14dni a pak jsem musela na vyvolavacky :( pred synem jsem ho taky brala na srovnani cyklu a pomohl mi zadny problem nahodil mi i ovulaci, zitra zavolam dr a uvidim dekuju :(

hermij
25. únor 2019

@kajunka01 Kájo, ale přece nejsme stroje 🙂 🙈 Nemusíme mít učebnicové lunární cykly. Ano, s ohledem na cyklus měsíce je to super věc, ale žijeme v době plné umělého osvětlení, takže naše cykly už dávno 28 denní nejsou. 🌜 Takové je má jen 30% žen (číslo z provedeného výzkumu). Takže to, že MS nedorazí znamená, že nedorazila, anebo se opozdila ovulace, takže prostě dáváme tělu čas, aby mohlo v klidu zdravě odovulovat a až po ovulaci cca. do 10-16 dorazí menstruace. Chybí nám základy o fungování našich těl, pak jim nerozumíme a myslíme si, že je něco špatně :( Celou dobu studia nás lékaři učili, jak řešit problém, ale už málokdo řeší příčinu, naše západní medicína staví spíš na těch potížích jako důsledcích. Taky léčím západními postupy, ale poznání je zase o dost dál a nemůžeme se držet dřívějších "pravd" 🙊 Bohužel, jak jsem psala, ne všichni lékaři se chtějí dál vzdělávat, anebo na to nemají čas, či jazykovou výbavu. Jiní jsou už starší a proč by něco měnili v zavedené praxi :( Já bych poradila vysadit a začít naslouchat svému tělu. Když pak zjistíš, že něco nefunguje, pátrej s pomocí odborníků proč a pak podstupuj léčbu 🌷