Duphaston prý nemá vliv na ovulaci, máte zkušenost?

prisscilla
2. dub 2014

Ahojky děvčata,
mám prosbu, jak už píšu, obnovuji diskuzi na toto téma. Něco jsem tu našla, ale vše už je delší dobu nečinné.
V pondělí mi Dr. napsala Duphaston, na srovnání cyklu. Snažíme se o miminko a MS mám nepravidelnou. Co mě mate je to, že mi řekla, že vůbec neovlivňuje ovulaci a hlavně to, že mi napsala 1 - 0 - 1 od 11. do 25. DC zatím na tři měsíce, to znamená 15 dní. Kdekoliv jsem v diskuzi na toto téma narazila, tak vždy měla děvčata předepsaných pouze 10 tablet a až někdy od 15. - 16. DC. A také je tu hodně názorů, že blokuje ovulaci. Mě řekla pravý opak, že vůbec nemá vliv na "přírodní" ovulaci. Řekla mi, že mám zkoušet OVU testy, kdy a jestli OVU přijde. BT měřit nemám, protože Duphaston ji prý zvedá.
Tak jsem z toho nějaká zmatená. Má tu někdo podobnou zkušenost a může prosím poradit?¨Děkuji moc.

blondynka400
10. dub 2014

@v_erunka86 jak může vědět že máš sliznici v pohodě když ta se zjisťuje v době ovulace a pak po ní? 😕 I kdžy ono se dá otěhotnět i v podstatě bez ní, já jsem dobrý příklad 😀
Tož každopádně hodně štěstí 🙂

prisscilla
autor
11. dub 2014

Ahojky děvčata, tak mám čerstvé zprávy o Duphastonu, ségra před chvilkou volala, ptala se mi jejího MUDr.(mimochodem, je čerstvě těhotná – neplánovaně, doma dvě holky 15 a 10 let a je jí 37, a to je jen měsíc, co přestala brát HA – to se tak někdo má ).
Takže Duphaston prý absolutně žádný účinek na ovulaci nemá. Nepodporuje jí, ale ani neblokuje. Takže otěhotnět můžu prý úplně normálně ani nevadí to, že ho beru už od 11.DC. Dále jsem se dověděla, že OVU testy jsou úplně zbytečné, protože, když ho dělám dopoledne, tak může být negativní a večer pak pozitivní, což nezjistím, protože si další budu dělat zase až další den dopoledne, což už zase bude negativní, takže OVU jednoduše propásnu. Nejlepší je sledovat hlen a čípek. Ale v tom já absolutně plavu. A BT je nesmysl měřit, protože tu prý Duphaston zvyšuje. Tak teď babo raď Ale každopádně se v pondělí hezky na všechno vyptám mojí doktorky a hotovo.

werumka
11. dub 2014

@prisscilla To je tedy řádná hovězina, co pronesl ten lékař (teda kromě toho, že Duphaston zvedá teplotu). Slyšel někdy o gestagenní antikoncepci?
http://www.antikoncepce.cz/antikoncepce/prehled...
Gestagenní antikoncepce spočívá v nepřetržitém podávání progesteronu, čímž se mimo jiné blokuje ovulace.
Také bych lékaři doporučovala podívat se na obrázek menstruačního cyklu ženy. Ne nadarmo je tam zakresleno, že progesteron výrazně stoupá až po ovulaci 🙂 http://cs.wikipedia.org/wiki/Menstruační_cyklus
Nic proti tomu lékaři, ale chodit bych k němu moc nechtěla 🙂

prisscilla
autor
11. dub 2014

Weru, já vůbec netuším čemu věřit a co dělat. Všude slyším, že ovulaci blokuje. Moje doktorka tvrdí, že ne. Ségry doktor taky. V pondělí jdu ke své MUDr, ale pochybuji, že když mi jednou řekla, že ji neblokuje, že podruhé řekne, že jo.Tak nevím co dál. Jenže jak zjistit ovulaci při tom Duphastonu. BT zvyšuje, hlen prý zahušťuje a na čípku to nepoznám, navíc jsem v září po konizaci. Jo a OVU testy jsou prý na nic.Ach jo.

werumka
11. dub 2014

@prisscilla Ovulační testy na nic nejsou, mám s nima bohaté zkušenosti. Musíš akorát správně zvolit citlivost (stejně jako u těhotenského testu). V Duphastonu sice není progesteronu tolik, ale pořád to navyšuje jeho hladinu v organismu a ten se bude chovat jako v druhé polovině cyklu (tj. zhoustne hlen, stoupne teplota, čípek se prodlouží). Pokud bys standardně ovulovala třeba 13.,14. den cyklu, tak už je folikul dost velký na to, aby ten duphaston nasazení o dva dny dříve tu ovulaci zablokoval (může, ale nemusí). Ale pokud ovuluješ později (třeba až ten 18. den cyklu), tak ten 11. den se ten folikul teprve tvoří a roste (cca 2mm denně, musí dorůst cca 20mm, aby praskl). A když pak v době, kdy folikul teprve roste nasadíš progesteron, tak se ten folikul s největší pravděpodobností vstřebá. Když si někdo měří bazální teplotu, tak po ovulaci díky progesteronu stoupá. Ale během 24-48 hodin může dojít ještě k jedné ovulaci (tj. zdvojené ovulaci) - stává se to, když dozrají dva dominantní folikuly a oba jsou zralé, po tom prvním prasknutém se začne tvořit progesteron, ale ten druhý ještě během těch několika hodin stačí prasknout také.

prisscilla
autor
11. dub 2014

@werumka a co mám tedy dělat ☹ ☹ ☹ ?