Fertilityfriend. Technické problémy a dotazy

len
19. pro 2006

Ahoj všichni, existují tu už témata Měření bazální teploty a BT-online, ale připadá mi, že jistá skupina dotazů se stále vrací k tomu samému a odpovědi na ně se opakují.

Jedná se o prográmek ke tvorbě grafů na www.fertilityfriend.com

Rozhodla jsem se proto založit tuhle diskuzi, kde by se řešily jenom technické problémy a dotazy, v úvodu se pokusím zodpovědět na ty nejčastější otázky, na které se ptá většina těch, které s fertility začíná nebo těch, které si svou Angličtinou nejsou příliš jisté 🙂

len
autor
15. lis 2009

Určitě to není jednoznačné (taky to FF vyznačil jen čárkovaně, není si jist) - počkala bych ještě, je dost dobře možné, že to časem celé přehodnotí.

danielapro
22. bře 2010

Podadí mi někdo? Ve FF se mi v kalendáři jeden den označil červeně, v grafu ale nic. Co to znamená?

ivkaj
22. bře 2010

Nemohl by to být termín předpokládané MS?

danielapro
23. bře 2010

ivkaj> myslím, že ne. na ten datum mi připadá 16DC... jinak děkuji, alespoň někdo mi napsal...

brundi
17. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem taky konecne rozchodila FF a nahazela do nej nejaka sva data, z nich dva cykly jsou prakticky ukazkove, s potvrzenou ovulaci (ostatni nemam kompletni).
Maly "problem" je, ze se s FF o den rozchazime v urceni presneho data ovulace. Prikladam odkaz na sve grafy a prosim o nazor: http://www.fertilityfriend.com/home/2e3b02
Na strance jsou oba grafy cyklu 31 a 33 a jejich srovani podle zacatku cyklu (31-zeleny a 33-fialovy). Podle ovulace by srovnani bylo o den posunute, ale FF mi tam nedovolil vlozit dve srovani podle ruznych parametru.
Oc jde: U cyklu 31 jsem puvodne sama urcila datum ovulace na 14. den, ale FF urcil 13. den (2. den po vrcholu hlenu). Musela jsem mu zde dat za pravdu a pripada mi 13. den pravdepodobnejsi i vzhledem k propadu teploty pred OVU. Ovsem u cyklu 33 je velmi podobny prubeh a FF urcil den OVU az na 14. den (3. den po vrcholu hlenu), i kdyz charakter krivky je velmi podobny, jen ten propad pred OVU neni tak vyrazny. Ja bych dala OVU take na 13. den - koresponodovalo by to i s vyskytem nejplodnejsiho hlenu - OVU u obou cyklu 2 den po vrcholu.
Vim, ze den sem nebo tam obvykle nehraje vetsi roli, ale vzhledem ke kratsim cyklum (prumer 25, ale obcas i 23), by to uz u nekterych cyklu mohlo znamenat i prilis kratkou lutealni fazi, tak se snazim v tom mit jasno. A pak taky ze jsem hnidopich a proste me to zajima a je mi divne, ze by se z kompletnich a poctivych dat nedala OVU urcit jednoznacne.
Diky za rady a postrehy. 🙂

brundi
17. dub 2010

Jeste bych k tem merenim dodala, ze cyklus 31 je mereny klasickym kapalinovym teplomerem, proto ty vykyvy jsou trosku vetsi - mereno s presnosti max. 0,05 a ten 33 mereny digitalnim s presnosti na 0,01 (no vime jak to je u tech digitalnich... 😉)

tynucha
11. črc 2010

Ahoj holky, mám u fertilityfriend zaplacené VIP account, které již nebudu potřebovat. Kdybyste ho některá chtěla, písněte, přenechám vám ho. Je tam 58 předplacených dní a účet mám pozastavený, takže dokud se do něj znovu nepřihlásím, tak tam tech 58 dní pořád bude 😉 Možná to VIP jde i převést na nějaký jiný účet, to ale nevím jistě. Tak kdybyste o to měla některá zájem, ozvěte se.

navia
29. zář 2010

Ahoj, používám FF již delší dobu, ale nedávno jsem měla na pár dní VIP a asi jsem si nějak nastavila natvrdo jeden den v srpnu... pořád když se přihlásím jsem na něm. Nevíte jak to zrušit? Já bohužel neovládám Aj☹

pehamek
9. led 2011

mohl by mi někdo napsat jak sem vložit svůj graf? Podle návodu, co je tady mi to nějak nejde. Když kliknu na sharing a potom na home page setup se mi žádná adresa v okýnku nezobrazí☹

jania023
16. led 2011

Ahoj som novacik na FF a mam problem z grafom..moja stupnica konci na 36.7 a dalej nic ked mam teplotu vyssiu ako 36.7 uz sa to tam nezapise..bodky v grafe sa mi nespajaju do jednej krivky 😒 Neviete niektora co s tym??
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php?in...

pehamek
16. led 2011

@jania023 ten odkaz, co jsi sem vložila, tak je nefunkční. Jinak by mě pořád zajímalo, jak sem vložit odkaz na kalendář:-/

jania023
16. led 2011

@pehamek ahoj mne ten odkaz ide tak ja neviem ci som urobila niekde chybu..

pehamek
16. led 2011

Jéééé, tak už jsem na to přišla. Je to Sharing - Home page setup a pak musíte ještě dole kliknout na create home page setup a pak už v okýnku Your Charting Home Page Web Address: máte svou adresu🙂

pehamek
16. led 2011

@jania023 Ono je to asi tím, že jsi v kalendáři přihlášená, že. Kdyžtak sem vlož odkaz podle návodu co jsem sem psala.

jania023
16. led 2011

@pehamek ano bola som rihlasena mas pravdu ale uz je to ok mozes pozriet a daj mi vediet co si o tom myslis

pehamek
16. led 2011

Jinak toto je můj graf. http://www.fertilityfriend.com/home/2b4356
Ta přerušovaná čára je pravděpodobná ovulace jestli jsem to dobře pochopila, takže když bych kontrolovala i čípek, atd, tak by čára byla nepřerušovaná?

pehamek
16. led 2011

@jania023 hele tak to pořád nefunguje. Musíš ten odkaz vložit takle:
Sharing - Home page setup a pak musíš ještě dole kliknout na create home page setup a pak už v okýnku Your Charting Home Page Web Address: máš svou adresu, kterou sem překopíruješ.

jania023
16. led 2011

@pehamek ok skusim

pehamek
16. led 2011

@jania023 ono se ti to jako ani nepropojuje?? To je nějaký divný. Tak toto se mi teda nikdy nestalo. Bylo by asi lepší, když by se k tomu vyjádřil někdo, komu se to buď stalo nebo je v tomto zkušenější. Taky doporučuju pročíst návod hned na začátku této diskuze. Mně to hodně pomohlo..

jania023
16. led 2011

@pehamek no ved ze sa to ani nepprepojuje a ani ta teplota nieje normalne zapisana..poznam este jednu kocku co sa tiez zaregistrovala len nedavno a ma ten isty problem

pehamek
16. led 2011

@jania023 no to teda fakt nevím čím to je. Asi jsem ti moc nepomohla. Ale třeba se tady vyjádří někdo, kdo se v tom fakt vyzná..

jania023
16. led 2011

@pehamek ahoj predsa si mi pomohla🙂pozrela som na na uvod diskusie a tam som to nasla ...ked som zapisovana teplotu tak som oddelovala desatinnu ciarku botkou nie ciarkou a stalacila som tlacitko vynechana tak preto sa to tam nespajalo ale uz je to ok..dakujem🙂

pehamek
16. led 2011

@jania023 jééé, tak to jsem ráda. Tak pěkný měření a ovulaci zdar🙂

sussanah
16. led 2011

@pehamek ahoj, ani kdybys poctive sledovala hlen a cipek, tak bys nemusela mit plnou ovu caru. Ono to proste z tech teplot neni storpocentni, obzvlaste kdyz je pokles, pak 2-3dy narust a opet pokles na ovu (ja to tak taky mivala), tak to nejde z naprostou urcitosti rict, protoze ovu jsi mohla mit i ten 8dc, jen u nekoho je narust progesteronu mirnejsi. Ale spis to bude ten den, ktery vyznacil FF.

pehamek
17. led 2011

@sussanah Ahojky, díky moc za vyjádření. Měřím první měsíc, tak teprve pátrám a zjišťuju co a jak. Jinak ale čistě teoreticky aspoň podle toho grafu u mě ovulace probíhá, je to tak? Jinak jsem měřila a měřím každý den v 6 ráno a ze začátku mě zarazily malé - nízké teploty. Všude co jsem se dívala na grafy, tak holky mívaly teploty vyšší, ale ono záleží v kolik měří.

sussanah
23. led 2011

@pehamek tak vidim, ze nakonec to asi ta ovu byla 🙂 Teploty jsou sice nizke, ale to muze byt mnoha faktory, napr problemy se stitnou zlazou. A taky zalezi na casu samozrejme. Kazdopadne na prvni graf si myslim, ze vcelku hezke vysledky 😉

pehamek
24. led 2011

@sussanah Děkuju moc🙂 No včera v jiné diskuzi jsem tady s holkama řešila spíš to, že jsem dostala ms po 23 dnech, což jindy mám cyklus 26-28. Doktor mi říkal, že jakmile bych měla mít cyklus kratší než 25 dnů ať se stavím. Jenže to bude tím, že si doktor myslí, že mám ovu 14.DC a že mám moc krátkou luteální fázi (vlastně ani nevím jak dlouhá by měla být a co už není "v normě"). Nicméně budu ještě jeden nebo dva cykly měřit a uvidím. Jinak měřím každý den v 6 ráno, tak proto možná ty nízké teploty. Jinak se štítnou žlázou jestli mám problémy nevím, ale snad ne.

sussanah
29. led 2011

@pehamek no lutealni faze by mela byt alepson 12 dnu pro otehotneni, a to jsi v tomhle cyklu mela uplne presne. Ale jak rikas, z jednoho cyklu se zavery delat nedaji, pockej 2-3m a pak se uvidi, jestli je cyklus ok 🙂

pavcik
27. dub 2015

Ahoj holky, trochu to tu oživím....

Prosím, mám dotaz ohledně založení druhého grafu na fertility....MS byla min měsíc 28.3, ale dodnes se nedostavila, těhotná nejsem, test jsem si dělala, teplota klesá.
Jen nevím, když je to dnes 31 jestli mám stále psát teploty do původního grafu či zavést nový graf???

Díky