FSH hormon. Je to ok?

europa00
21. zář 2020

Holky třeba je tady někdo kdo těm hormonálním profilům rozumí...našla jsem si něco na netu, ale snad to chápu dobře...tak jen pro ujištění, doktorka tam dnes není, mám jen vysledky

2dc. mi brali krev je mi 37 let, FSH mi vyšlo 7.1 IU/L

to je dobré že??? jako že ještě nejsem do starého šrotu 🙂 ha ha ve srandě myšleno, ale chápu správně že mám celkem dobrou zásobu vajíček?
ted mám zdravotní problemy a nevím kdy se vyřeší, tak jsem chtěla vedět jestli mi vůbec realne zbývá nějaký čas co se tvorby vajíček týče..díky za postřehy

loylii
21. zář 2020

@europa00 amh je směrodatné.. ale stejne jsou to čísla jen pro lékaře. Mě řekli, ze mám v 37 letech 0,3 což je zoufale málo a jsem adept na darována vajíčka. A od te doby chtěne i nechtěně těhotná 3x, naposled v 41 letech.

uzivatelkapetra
21. zář 2020

Spíše záleží na poměru fsh x lh, kdy by fsh mělo být cca dvakrát vyšší (už si to ale moc nepamatuju). Fsh způsobuje růst folikulu.
Pokud chceš vědět jak jsi na tom se zásobami, tak si nech vzít amh

europa00
autor
21. zář 2020

@uzivatelkapetra ahaa to nevím jestli mi vzali ☹

uzivatelkapetra
21. zář 2020

@europa00 myslím, že to pojišťovna neproplácí, tak to bys asi věděla 😀

kocila
21. zář 2020

@europa00 AMH si žena platí sama a to je ta hodnota,kolik máš ještě rezervu vajíček..

majili
22. zář 2020

@europa00 tady jsou cca jak by měly vypadat hodnoty FSH a LH
LH:
*menstruující ženy

- folikulární fáze 2,40 – 12,60 U/l

FSH:

*menstruující ženy

- folikulární fáze 3,50 – 12,50 U/l

europa00
autor
22. zář 2020

@majili aha takže jsem oik ..ja myslela žew to prave určuje zásobu vajíček...protože ovulací mám každy měsíc..takže to mi je stejne k ničemu a musím si zpalatit ten AMH...díky

darinka46
24. zář 2020

Ahoj moje amh je 0,02 v centre mi povedali ze jedine s darovanymi vajickami . To pred 3 mesiacmi a dnes som v 7 tyzdni 😊 moj gynekolog povedal ze uz som 10 zena ktora mu povedala o nizkom Amh a darovanych vajickach ze si to tie centra vymysleli a je to taky tahac na peniaze .

loylii
25. zář 2020

@darinka46 nápodobně. Já mám 0,3 a přirozene dvojcata po roce a půl měření. Tak bych měla byt skoro na nule.

europa00
autor
25. zář 2020

@darinka46 ahoj to ja se zase nebojím..ovuluji v podstatě každý měsíc..ale zatím..potřebuji vyřešit zdravotní problemy pak bych radap odstoupila natini ivf..z dvodu že nýmem vejcovody...jen jsem chtela vedět kolik cca casu mám jakou mám asi zásobu vajiček...kdyby to uzdravovaní trvalo ještě nějakou dobu

darinka46
14. lis 2020

@europa00 ovulovat mozes kazdy mesiac ale nemusi tam byt vajicko , to moze byt napriklad raz za 3 mesiace