Graf bazální teploty, byla ovulace?

slunicko1991
28. zář 2015

ahojte holky potřebuji radu s grafem 🙂 nevím si sním vubec rady myslite že byla ovulace? a nějak mě vyděsila 5dní stejna teplota...tak to sem měla jen v těhu že my stala teplota několik dní...jenže tady si nejsme jista že ovulace byla.jinak mam 3-4 dny spoždění...děkuji za každou radu 🙂

valentovapetra
16. črc 2019

@myjusiatko nějaký slabý byl, ale je u mě fakt nepatrný🙂

hermij
16. črc 2019

@valentovapetra Bohužel nejsou splněny podmínky pro potvrzení ovulace dle metodiky STM. Ta poslední teplota měla být vyšší, aby byla ovu potvrzena, možná proběhla 13/14.DC a k tomu potřebujeme ještě jednu teplotu k potvrzení (12.DC by se nepočítal podle pravidla "špice"). Četla jsem komentáře, ale záznam hlenu by měl být i v té tabulce pro přehlednost. Nemusí být hlenu mnoho, ale jde nám o kvalitu - zda je bílý krémový, anebo víc skelný, průhledný, zda je nějak tažný (jde poznat na toaleťáku), anebo zda byl při utírání po čůrání pocit "kluzka", jakože toaleťák sklouzl po oblasti rodidel... a podobně 🙂 Také chybí záznamy okolností - čas měření, příp. noční buzení, kojení apod. ;)

valentovapetra
16. črc 2019

@hermij hlen byl spíš bílý a krémový , měřím vždy ráno po probuzení cca v 6:00...občasné vstávání k malému jednou v noci..

myjusiatko
16. črc 2019

@valentovapetra podle teplot jeste ovulace neni potvrzena. A teda ani dle hlenu nevypada.

hermij
16. črc 2019

@valentovapetra Z hlenu kdyžtak nevěš hlavu. Bílý krém může být Tvůj vrchol hlenu, pokud jinak míváš hlenu méně. "Bílkový hlen" není podmínka plodnosti ;) Ale je dobré na hlen koukat (na toaleťáku, na kalhotkách, před koupáním mrknout "dolů", netřeba někam strkat prsty). Kdybys chtěla produkci hlenu zvýšit, můžeš koupit pupalkový olej (v tmavé lahvi, skladovat v lednici) a dávat denně 1-2 čajové lžičky. Zvýší produkci hlenu, ověřeno.

juliemichal
16. črc 2019

přikládám můj graf,i podle ovu testů to vypadá na 2DPO 😀 pokud se nepletu 😀

hermij
16. črc 2019

@juliemichal jj, vypadá, ale třeba ještě jedna vyšší teplota, aby se potvrdilo uvolnění progesteronu, tedy že ovulace proběhla.

juliemichal
16. črc 2019

@hermij to ano to vím,takže jsem zvědavá na zítřek hah 😀 😀 před cca 4 roky jsem dlouho měřila 😀 akorát mě udivují ty teploty před ovulací 😀

valentovapetra
16. črc 2019

@hermij děkuju moc za radu 😊😊

hermij
17. črc 2019

@juliemichal Sleduji se symptotermální metodou čtvrtý rok a teploty se mění. Nikdy jsem neměla tak vysoké předovulační teploty jako poslední měsíce. A to se nic nezměnilo (technika, teploměr, zdraví). Občas víc stresu. netřeba přihlížet k absolutním hodnotám, ale jde o celu křivku a další zaznamenané informace 🙂

juliemichal
17. črc 2019

@hermij já právě mám pořád takto vysoké teploty,předtím jsem měřila půl roku a stále tak vysoké teploty 😀 😀 nikdy jsem neměla nízké hah 😀 😀 a máš pravdu jde fakt o celou křivku grafu 🙂 🙂 u mě to teď vypadá takto,tak jsem zvědavá jak to bude vypadat nadále 😀 😀 a jestli budu mít 3 fázový graf anebo jen 2 fázový 😀

myjusiatko
17. črc 2019

Kdyz uz davate ty grafy. 🙂 ja jsem zvedava kdy konecne. :D pouzivam jako antikoncepci.

juliemichal
18. črc 2019

holky co znamená ta dnešní teplota? :-O když mi spadla teplota pod čáru jak jsem si kdysi měřila tak ten den anebo na druhý den mi došla ms,ale na ms to je ještě brzo :-O

myjusiatko
18. črc 2019

@juliemichal zkousite dalsi? Muze to byt implantacni pokles. Nebo proste jen nejaky vykyv. Zitra to podle me zase vyskoci.

juliemichal
18. črc 2019

@myjusiatko ano právě,že se snažíme třetí měsíc o čtvrté miminko 😀 😀 no bylo by to pěkné,kdyby to byl implantační pokles 🙂

hermij
18. črc 2019

@juliemichal Implantační pokles je terminologický nesmysl 😅 (nechce se mi tu zdlouhavě vysvětlovat fyziologii cyklu a činnost hormonů)... a docela častý omyl, čtu to tu často.
Nyní již máte potvrzenou ovulaci a jste 4.DPO. Dál se měřit nemusíte. Dvojfázická křivka stačí, trojfázická není potřeba, nemá ji každá těhule, tak není třeba se sledovat a zbytečně se tím stresovat ;) TT zkoušet nejdříve 13.DPO, dřív nemá cenu, anebo až když nedorazí očekávaná MS.

hermij
18. črc 2019

@myjusiatko Na to se hezky kouká, Kindaru mám moc ráda 🙂 Vypadá to na přípravu těla na ovulaci, soudě dle výskytu hlenu ;)

juliemichal
18. črc 2019

@hermij super moc děkuji za vysvětlení 🙂 no já si chci nejdřív testík udělat tak za těch 10 dnů 🙂 vím,že to dřív nemá cenu 🙂 i kdyby tam třebas něco bylo tak to může odejít s ms.měla jsem to několikrát co jsme se snažili ty 4 roky o posledního prcka 😀 😀

myjusiatko
18. črc 2019

@hermij jojo, akorat ja mam ten plodny vzdycky pres tyden a kazdy den cekam rano jestli uz a porad nic. :D ale dnes uz bylo 36,55. Tak snad. I kdyz hlen porad je, takze porad je moznost, ze to zase rano klesne🤦‍♀️ Kojim a je to treti cyklus po porodu, takze je to jeste natazene.

avorka
6. lis 2021

Dobry den, prosím zkušené o radu, kdy myslíte že proběhla ovulace? Podle mého názoru den před ovulaci vyznačenou aplikaci🙂 děkuji.