Graf bazální teploty. Kdy byla ovulace?

karol1807
29. bře 2023

Hezky den, muzete mi nekdo poradit s grafem? Toto mereni bylo zvlastni, protoze i po vyznacene ovulaci jsem mela teploty celkem nizke. Dva dny poklesy teplot a cekala jsem tedy zitra MS, misto toho mi dnes teplota vyskocila zpet nahoru. Byla jsem na wc a ma papire lehce ruzove, cekala jsem tedy, ze se mi rozjede MS a zatim nic. Je tedy mozne, ze by byla ovulace az 16.,17.DC?

lencaa11
29. bře 2023

@karol1807 ano možné to je

karol1807
autor
29. bře 2023

@lencaa11 dekuji. Akorat nerozumim tomu poklesu dva dny pred. Normalne mam pokles teploty a v ten den zacina MS.

teenyel
29. bře 2023

A co rika TT? Spineni v dobe MS je dost bezne. Pokud tam neni nejaka nemoc, co by zvysovala pravdepodobnost zvysene BT, tak by to i pripadalo v uvahu.

karol1807
autor
30. bře 2023

@teenyel dnes se teplota porat drzi nahore, zkusila jsem test, ale je negativni. Ja v podstate nespinim, bylo to jen po utreni na wc, svetle ruzove a ja si rikala, ze se mi uz rozjede ms, dala si intimku, ale nic se nedelo.

lipline
30. bře 2023

@karol1807 ještě mě napadla varianta ovulace18 nebo 21Dc a nidace 25Dc = špinění a pokles, ale je to věštění z křišťálové koule 😉 tohle prostě bohužel ukáže jen čas 😉

karol1807
autor
30. bře 2023

@lipline posledni sex byl 13dc, to mi prijde nepravdepodobne.

madbetka
30. bře 2023

12DC ovulace teplotou potvrzená určitě není.
Za první den vzestupu bych brala 18DC. Jsi tak dnes teprve 10DPO, to je na případný test ještě celkem brzy.

lipline
30. bře 2023

@karol1807 ajo, na to sem už nekoukla... to je pravda...

karol1807
autor
30. bře 2023

@madbetka ja si to taky myslim. Ten 13.dc mi teplota stoupla, ale pak bylo mereni zvlastni. Merila jsem treba trikrat za sebou, protoze najednou byla teplota zase nizka. A zapsala teplotu, ktera se objevila aspon dvakrat. Taky jsem na sobe citila, ze na me neco leze.

teenyel
30. bře 2023

Je tam urcite moznost, ze ovulace byla pozdeji, 17, 19, 20, 25DC. Ale pokud nebyla nejdele 17DC, tak bych s tehotenstvim nepocitala. Kazdopadne ja mela podobně graf, taky mi x holek tvrdilo, jak mi to FF vyznacilo blbe a ze ovu neprobehla. Ja si byla jista, ze ano a vazne to tak bylo, protoze jsem ten mesic otehotnela. A podle FF 9DPO jsem uz mela ducha na testu. Takze FF byva obvykle celkem spolehlive. Ale kdo vi, kdyz se nedelaji i OVU testy, tak ta spolehlivost jen z jednoho ukazatele nemusi byt uplne 100%.

karol1807
autor
30. bře 2023

@teenyel ja se priklanim k tomu, ze byla pozdeji, nez FF oznacil. Kdyby ne, uz bych mela MS. A myslim si, ze i kdyby byla ovulace 17.DC, tak oplodneni ze sexu 13.DC by byla velka haluz. Predpokladam tedy pozdejsi ovulaci a tim padem se mi posunula MS a stoupla teplota. Jedineho brouka v hlave mam ze vcerejsiho zaspineni po wc, protoze to se mi bezne nestava. Ale uvidime, pockam asi podle dalsich teplot a pak bych pripade udelala test. Z tveho grafu je patrna ovulace a take mas dobre zaznamenane pozitivni ovu testy. A pokud clovek nejak ma pravidelnejsi cykly, tak se od toho da odpichnout.

teenyel
30. bře 2023

@karol1807 uvidis, jak to bude dal. A me spousta holek tvrdila, jak je to anovulacni a kdyz uz, tak ze ovulace byla az nekdy 22DC. Ja vedela, ze ne. Ale naslo se spousta tech, co mi to rozporovalo. Je fakt, ze to zprvu moc na poovulacni teploty nevypadalo.

karol1807
autor
31. bře 2023

@teenyel on asi clovek tak nejak podle svyho pocitu tusi, ale potrebuje takovy utvrzeni. Tady se najde opravdu hodne lidi, kteri umi dobre poradit a pak se najde i par urejpanych. Jinak teplota se i dnes porad drzi nahore. Ale moje klesa tak dva dny pred MS, tak porad je cas na to, aby klesla. Rekla bych tedy do pondelka, kdyby ovulace byla posunuta.

teenyel
31. bře 2023

@karol1807 a ty mas cykly pravidelne? Kolik dni mas normálně? Ono kdyby se vzaly v potaz 2 podminky (najdou se vyjimky, kdy se ta pravidla uple nedodrzela obe), tak 1. BT je 3 vyssi po 6 nizsich, 2. BT vzroste alespon o 0,3 (nekdo tak velke rozdily ale treba pravidelne nema). Pokud by se tohle vzalo v potaz, mohla byt ovulace az treba 25DC. Docela bych tipovala, ze kdyz bude jeste treba zitra teplota takhle nahore, FF mozna prehodnoti a vyznaci jindy.

karol1807
autor
31. bře 2023

@teenyel vzdy se mi stridaji dva cykly, kratsi a delsi. Ten kratsi je rozmezi 26-28 a potom ten delsi je max.31dni. Delsi cykly nemam. Ja mam ty predovulacni teploty 36.2,36.3 a stoupa mi opravdu jen o 0.2. Koukala jsem na grafy z minuleho cyklu a tam byla ovulace 17.dc a presne za 14dni MS. Jen jsem predpokladala, ze tento cyklus bude ten kratsi. Ten 13.dc mi teplota na dva dny stoupla, ale potom jsem namerila treba 36.3, 36.4. Prislo mi divny, ze bych podle bolesti nepoznala ovu. Fakt je ten, ze mam v grafu poznamku 18.dc bolest podbrisku. Ale ten me uz asi 3 dny boli porad.

karol1807
autor
31. bře 2023

Delala jsem tento cyklus 2 testy a na vsech mam doted takovy stin druhe carky, uplne slaby. Po limitu jsem klasicky testy schovala do krabicky. Ale netusim, zda to muze byt nejaky naznak po takove dobe.

teenyel
31. bře 2023

@karol1807 tak budu drzet palce, aby ovu byla ten 17DC. Pise se, ze spermie je oplodnenischopna az 5 dni, tak kdo vi, treba se stesti usmeje 🙂🍀

klpoiu
31. bře 2023

Klidně ten pokles teploty a růžové špinění mohlo být nidační.

zrzkazvysociny
21. lis 2023

Ahoj holky, měřím první měsíc bazální teploty, v červnu po roce snažení jsem přišla v 10tt o mimčo, zkoušeli jsme IVF a neúspěšně. Tak jsem si řekla že zkusím bazální teplotu. Proběhla tento měsíc ovulace?

jaja01k
21. lis 2023

@zrzkazvysociny Podle grafu bych řekla, že ne.