Graf, prosím o pomoc 🙂 Jak to je?

modrasek6
12. črc 2020

holky prosím Vás, chci se zeptat, já tedy měřím teplotu od 11DC🤒 (poprvé). tam dole 🙂. S tím, že měřím každé ráno 4:15, protože chodím na směny (ranní/odpolední) tak nastavuji budíka. Dneska se mi, ale stala jedna věc, nějak jsem zaspala budík😴 nebo nevím, ale měřila jsem si až ráno kolem 9h, takže netuším zda tu teplotu 36,9 mám brát v potaz nebo ne??.😨 Jestli to vadí, je to meřeno hned po probuzení jako vždycky, akorát v jinou hodinu :( Vadí to? Bude to mít vliv?...

No a druhá otázka, pokud to mít vliv nebude tak se mi ukázala ovulace na 18DC. Je to tak? Já tomu nějak nerozumím, a netuším ani podle čeho se to dá vypočítat.😕 A jestli je to tak, tak mě to zarazilo, myslela jsem si, že ovu mám tak 15DC🙊.

A třetí otázka, pokud je všechno podle grafu ok, tak poslední věc si říkám, pokud by to vyšlo bude čas na to, aby se to udrželo? Jestli ta fáze není krátka, jestli ano dá se s tím něco dělat? :(

moc děkuji za Vaše zkušenosti, poznatky a komentáře 🙂

bejuna29
12. črc 2020

@modrasek6 změna podmínek měření může mít vliv, ale není to něco, co ti pozmění tvůj graf a probehlou ovulaci (si myslim) Lutealni fáze jak bude dlouhá se z tvého grafu nedá odhadnout... to až případně pokud bys dostala MS, tak se počítá od ovulace k prvnímu dni MS měla by být víc než 10 dní a max bývá tuším 15 dní... jak dlouhý míváš běžně cyklus, kolik dní?

blondynka400
12. črc 2020

@modrasek6 pozdějším časem měření bych se netrápila, když to bylo hned po probuzení. Ovu proběhla, osobně bych byla pro 16 nebo 18 DC. Jak bude dlouhá luteální fáze těžko říct, teď bych se tím určitě netrápila, že bude krátká. Jestli tedy nemáš pravidelné cykly třeba 22 dní, tam by bylo jasné, že je něco špatně 🙂

modrasek6
autor
12. črc 2020

@bejuna29
@blondynka400

díky holky za objasnění 🙂. cyklus mám dlouhý 29dní +,- den. Tak uvidíme zda se zadařilo. A myslíte podle teplot, že teda ovu byla? (já vím, asi to není 100%) Jako hleny jsem měla, ale taky jsem četla, že některé holky měly hleny, a stejnak nic nebylo😕. někdy si říkám, že je lepší nehledat a radši čekat jestli mrcha příjde nebo ne🙂

blondynka400
12. črc 2020

@modrasek6 ani sebelepší graf ti ovulaci nezjistí, protože neumí poznat, zda byl skutečně dominantní folikul a v něm dozrálé oplození schopné vajíčko.
Spíš ti tak cca umí napovědět, kdy asi ovulace probíhá, což je dost často jindy, než si myslíme.
Za mne je lepší to neřešit a počkat, ale ono se to lehce řekne a těžko někdy udělá....

bejuna29
13. črc 2020

@modrasek6 podle mého byla a dokonce si myslím, že podle teplot ten 15. Az 17. den.
I když proběhne ovulace, nemusí se zadarit...je tam spousta faktorů... kvalita vajíčka, spermie, prostředí...
nemyslím si, že je zbytečné BT měřit, protože to je nejlepší ukazatel ovulace...a člověk aspoň ví, že ovuluje...zbytek už je holt na přírodě...

modrasek6
autor
13. črc 2020

@bejuna29 ano to mi je jasné, jestli proběhla ještě neznamená, že se zadařilo 🙂. Já právě byla u dr. a říkal mi ať si začnu měřit teplotu, aby viděl zda dochází k ovulaci, aby pak viděl co dál. Manžela poslal na spermiogram, ale ten tam jde až někdy na konci srpna. Jen mě zajímalo, jak je to s tím meřením. Ten můj dr mi to nějak neměl chuť vysvětlit, asi neměl svůj den 🙂. Ale je fajn, že se najdou lidi co to vysvětlí co s tím mají zkušenosti a nemají s tím problém to vysvětlit 🙂.

blondynka400
13. črc 2020

@modrasek6 většinou mi přišlo, že jsou doktoři spíš proti měření BT 😀 Jestli se tento měsíc nezadaří, můžeš to přístě zkombinovat s ovulačními testy. Když dáš dohromady tyto dvě metody, je to pak skoro jistota, že je to ok a i ten den se zpřesní. Já tedy mívala grafy na BT jasné to jsem měřila časově různě. Ale mne to bavilo, než že bych se na to nějak upírala a pak jsem to v jednu dobu chtěla taky používat jako antikoncepční metodu 😀

bejuna29
13. črc 2020

@modrasek6 jukni sem http://merenibt.xf.cz
Ja rok měřila jen ze zájmu...jak to vlastně funguje a tam mi to prislo všechno jasně a pochopitelne vysvětleny...
Nejlepší varianta je pak kombinace měření BT (To ti potvrdí, že ovulace proběhla a kdy) a ovulacnich testu, ktery ti hlasi, ze se ovulace blíží. Já ještě sleduju hlen a čipek...ale to není pro každého 🙂
Zapisuju do aplikace fertility friend, kde se mi pak sama ovulace vyznaci dle hodnot

modrasek6
autor
13. črc 2020

@blondynka400
@bejuna29

Díky holky za rady. Mrknu na to. A pokud se ne zadaří tak zkusím příští měsíc pořádně ty testy.

kachna001
13. črc 2020

@blondynka400 to ale není vůbec pravda, pokud máš symptometrální metodu naučenou a pořádně zmáklou a nejsou nějaké nestandardní podmínky, tak teplota je důkazem toho, že ovulace prokazatelně proběhla... Takže to, co píšeš není pravda, graf dokáže ukázat ovulaci

blondynka400
13. črc 2020

@kachna001 píšeš to sama, pokuť nejsou nestandardní podmínky. A to je přesně to, co jsem psala. Vše může proběhnout "jak má" , teplota ukázkově vroste, ono dokonce i ovulační testy můžou být pozitivní, ale na konci procesu jaksi chybí kvalitní dominantní folikul a tedy vajíčko schopné k oplození. Tedy neproběhla řádná ovulace. Neříkám, že to je často, ale BT prostě není 100%.

kachna001
13. črc 2020

@blondynka400 nebudu se hádat, nicméně si za svým stojím... U ovulačních testů jistota není, u dobře čitelného grafu ano

blondynka400
13. črc 2020

@kachna001 já taky ne, mysli si co chceš 🙂 Těch případů znám ale relativně dost. Ale jasně, můžeš říct, že to dotyčné neměly pořádně naučené a zmáklé 😀 😀

kachna001
13. črc 2020
pellullinka
13. črc 2020

čas měření má vliv na teplotu, pokud už proběhla ovulace, tak to není jednou, až tak důležité.... ale pokud chceš, aby to mělo smysl, dej si na to pozor.

marla86
13. črc 2020

@modrasek6 vliv to mit nemusi, ale nejspis ma, tuto teltu proste vynechte ;) je sulezite.mit.spravne udaje, ne udaje za kazdou cenu kazdy den, i kdybyste.merila.obden, spravne, graf ovulaci vyznaci ;;) kdyz si nejate jista, radsi ten den nezalisujte 🙂

modrasek6
autor
13. črc 2020

@marla86 ano stalo se to jednou, jinak měřím ve stejnou dobu, nejhorší je to, že třeba ani nemám dostatečný spánek, třeba jako teď jelikož mám budíka na 4:15 protože takto stávám na ranní, jenže při odpolední musím zůstat v práci do půl noci 2x v týdnu a prostě mě přijde že to moc smysl nemá, ale nevím nejsem doktor. Chtěl to, já mu to říkala, ale přes to chce. Abych si ji měřila. Tak tedy měřím, ale podle mě musí být teploty skresleny. Ale třeba ne. Každopádně po té vysoké teplotě jsem měla hned druhý den 36,95, to už je měřeno ve 4:15.

modrasek6
autor
14. črc 2020

Tak jsem si měřila dnes po ani ne 3h spánku, kdy jsem se pořád budila teplotu měla 36,66 🤕 den před tím byla přitom 36,95 a před tím Teda ta 36,91. A schválně po probuzení o půl 8 kdy jsem ten spánek měla delší byla 36,82. To bylo měřeno jen ze zvědavosti. Do grafu jsem si napsala tu 36,66. Ale prostě si myslím, že to moc smysl nemá to měření, když nemám před tím dostatečný spánek a klid😠

modrasek6
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
marla86
14. črc 2020

@modrasek6 ja byt tebou, tak si krome grafu pristi mesic delam jestd ovulacni testy,taky nejsou stoprocentni, ale kdyz to spojis dohromady, snad z toho neco vykoumas 🙂 ty se delaji odpoledne nejlip ;)

modrasek6
autor
14. črc 2020

@marla86 jj, příští měsíc to zkusím

modrasek6
autor
17. črc 2020

Ahoj holky, prosím o radu co si o tom mám myslet. Proč ten skok dolů teplot? Může mít na to vliv odpolední směna, kdy jsem chodila domu po 22:30 a než jsem usla bylo tolikrát i 24:00 +,-. V ponděli jsem byla dokonce na přesčasu do půl noci, takže jsem usla někdy až v jednu ráno takže v úterý ve 4:15, kdy měřím byla najednou teplota 36,66 a jde to dolů, protože ten spánek mám tak 4h, tak nevím může to mít vliv? A pak ráno kdy se probouzím 7ráno, kdy je spánek delší, tak teploty se mi drží kolem 37 +,-, takže opravdu nechápu co si mám o tom myslet, (neříkám, že to beru v potaz, ale ze zvědavosti jsem to chtěla zkusit když je delší spánek) zkusila jsem to takto od středy i po probuzená delšího spánku a teplota byla okolo 37c. Takže nechápu jestli je to normální ten skok nebo ne, jestli má smysl se měřit nebo ne? Co si o tom myslíte holky?

bejuna29
17. črc 2020

@modrasek6 jak dlouhou míváš lutealni fázi víš? Tzn počet dní od ovulace do MS? Jestli byla ovulace už 15ty den...tak ses právě 11DPO a pády teploty by mohl začít příchod MS... anebo to fakt ovlivní ten čas měření... těžko říct...takovou zkušenost nemám...

modrasek6
autor
17. črc 2020

@bejuna29 abych pravdu řekla, tak nevím tohle je moje první měření a zajímáni, jestli vůbec ovu mám. No mě zarazilo, že hned už 23dc už šla teplota dolů, já myslela, že chvíli se drží nahoře. Tak uvidím každým dnem ji čekám no. 😢

bejuna29
17. črc 2020

@modrasek6 ja to vždy měla tak, že jak spadla teplota, tak jeste ten den max druhý den přišla MS...a vždycky to bylo 14 dní od ovulace. Jinak ta lutealni fáze by měla být těch 10 dní minimálně, kratší už je problém, protože vajíčko nemá čas se uhnizdit..a max trvá snad 16 dní...tak uvidíš...

kachna001
17. črc 2020

@modrasek6 podle mě byla ovulace 15DC a proto jde teď teplota dolů, blíží se MS