Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

matysikovad
12. bře 2016

@blablabla26 ja taky ne ;-D 😀 mela by ho Zaradit mezi grafy na merenibtx 😀 jako odstrasujivi graf kojici a nachlazene a presto se snazici otehotnet 😀

juliemichal
12. bře 2016

@werunka prosím prosím není to divné,že se mi stále krátí LF? ☹ ☹ když dojde dnes ms tak LF budu mít 11 dnů nebo 10 dnů?nechápu první cyklus po potratu jsem měla LF 13 dnů a teď to vypadá takto ☹ ☹ ach jo už mě to fakt nebaví ☹ ☹ LF jsem mívala 15 dnů ☹ ☹

matysikovad
12. bře 2016

@juliemichal uz mas ms?

juliemichal
12. bře 2016

@matysikovad nene zatím nemám,ale jak mi klesne BT pod čáru tak mi dojde hned ms ☹ ☹ no min cyklus mi přišla ms druhý den po tom pádu pod čáru ☹ ☹ jako já to fakt nechápu jak se mi takto sama od sebe může krátit LF ☹ ☹ ☹

matysikovad
12. bře 2016

@juliemichal hm treba neprijde, zkousela jsi necim natahnout p
Lf?? Treba gynexem?

blablabla26
12. bře 2016

@juliemichal tak to je vážně divný teda ☹

juliemichal
12. bře 2016

@matysikovad nene nezkoušela.právě jsem si myslela,že první cyklus po potratu tu LF jsem měla díky tomu potratu.. a,že se mi to vrátí do normálu ☹ ☹ ale ono ne,ještě se mi tento cyklus LF zkrátila o 2 dny ☹ ☹ nechápu jak toto potrat mohl způsobit ☹ jsem úplně bez nálady ☹ ☹

@blablabla26 to ano to je ☹ ☹ já to taky vůbec nechápu ☹ uvidíme co mi na to napíše Verunka ☹ ☹

blablabla26
12. bře 2016

@juliemichal třeba by ten gynex stál za zkoušku,jsou to v podstatě přírodní kapičky,žádná chemie...ale aby ti to nerozhodilo cyklus ještě víc 😒

cassi246
12. bře 2016

@juliemichal I potratem se cyklus může rozhodit, protože hladiny hormonů se během otěhotnění, a následně vyloučení radikálně měnily - rostly a klesaly, a to dost výrazně, takže to není nic divného. Luteální fáze se také obecně může zkrátit stresem, zvýšeným vypětím sil v daném cyklu (=honěním se), a též rozhozenou psychikou. Na podporu prodloužení luteální fáze se také doporučuje pupalkový olej.

cassi246
12. bře 2016

Holky, ještě mě tak napadá, jestli nehážete vše jen na sebe. Jestli také vaši muži se snaží žít zdravě, sportovat nebo aspoň procházky, nesedět s notebookem na klíně, nosit volné trenky 🙂 čili nezahřívat si intimní partie - dělat prostě vše pro to, aby ty jejich spermie byly "zdravé a dravé", schopné vajíčko oplodnit 🙂 Můžete mít cyklus sebekrásnější a teploty sebevětší a luteální fáze dlouhou až za rožek, ale jestliže spermie (pokud nějaká je) je líná a slabá, tak z toho bohužel nic nebude 😉 😀 Vždy jde o společnou plodnost páru!!!

jankadvor
12. bře 2016

Ahoj holky. Prosím, nevíte některá co se to děje? To se mi ještě nestalo 🙂 Díky

nita1984
12. bře 2016

@cassi246 manžel je v tomhle zodpovědný. Také podle toho jeho spermio vypadalo. A snažit se umí i na.povel, takže tady je to na mě 😀

mikejla_a
12. bře 2016

@jankadvor úplně normální stoupnuti teploty po ovulaci 😉 nic divného

cassi246
12. bře 2016

@jankadvor Buď bude teplota růst dál a potvrdí se ovulace, nebo to je výkyv kvůli nějaké okolnosti - pozdější měření, stres, nachlazení, nevyspání .... a pak zas teplota klesne dolů 🙂

matysikovad
12. bře 2016

11dpo

martina16horysek
12. bře 2016

@matysikovad krásný dušik 😉 tak ať sílí 😉

mikejla_a
12. bře 2016

@matysikovad jeee no vidíš! jupiii 😉 gratuluji

dasa.77
12. bře 2016

@matysikovad tak tohle rozhodně NENÍ jen dušík....supeeeer 😉

matysikovad
12. bře 2016

@martina16horysek
@mikejla_a
@dasa.77 holky já jsem na mrtvicu, manžel mě donutil koupit test, dva dny před tím sněhobílo

dasa.77
12. bře 2016

@matysikovad a na mrtvici jsi z čeho,že čekáte druhé vytoužené miminko? 😀

matysikovad
12. bře 2016

@dasa.77 ze to vubec klaplo 🙂 porad tomu neverim, ze to za teto situace vubec slo,nebo ten graf byl fakt sileny

mikejla_a
12. bře 2016

@matysikovad přesně jak u mě, 9dpo nic a 11dpo duch 😀 jak dlouho jste se snazili?

myjusiatko
12. bře 2016

@matysikovad tak to je huste! Ten graf bol uplne divny a ono toto. :D gratulujem. 🙂

nita1984
12. bře 2016

@matysikovad gratulace veliká, veliká

juliemichal
12. bře 2016

@blablabla26 no tak toho se taky obávám,že by mi to taky rozhodilo ještě víc než to mám teď ach jo ☹ ale ms zatím nedošla....

@cassi246 moc děkuji za vysvětlení 🙂 takže si myslíš,že časem po tom potratu se mi to zase upraví? 🙂 a určitě si něco zkusím koupit buď ten olejíček co jsi mi poradila anebo ten gynex 🙂 ale mrzí mě to ach jo ☹

@matysikovad strašně moc gratuluji,taky bych chtěla ☹ ☹ ☹

cassi246
12. bře 2016

@juliemichal Obvykle se na všechno dává 3 měsíce 🙂: ať už se tělo samo srovnává 3 měsíce, či pak 3měsíční kůra s pupalkou. Jestli jsi teprve první nebo druhý cyklus poté, tak je brzy vyvozovat nějaké závěry. Vyšší hladina jiných hormonů byla potřebná k ovulaci, jiných k otěhotnění, jiných k potvrzení těhotenství, dalších k výživě a růstu miminka - to vše náš mozek a orgány zvládaly spontánně, bohužel pak došlo k poklesu, bylo to vše trochu jako na horské dráze a tělo si s tím poradí 🙂 Pokud by to trvalo déle, dá se tělíčku pomoci přirozenou (přírodní) cestou. Také jsem si tím prošla mezi 1. a 2. dítětem. Vím, že by chtěl člověk, aby se to spravilo hned, ale lepší je opravdu ty 3 měsíce počkat, myslím, že je pak i fyziologicky větší šance na otěhotnění 🙂

juliemichal
12. bře 2016

@cassi246 jsi hodná děkuji 🙂 no právě jsem si myslela,že to už je ok,protože jsem byla na UTZ po tom potratu a bylo to všechno v pořádku... no takže jsem si myslela,že to je ok a bude vše v pohodě.potratila jsem v lednu v rozmezí 9-10tt nebo v kterém jsem byla.. otěhotněla jsem v listopadu. a dozvěděla jsem se 14.1 že jsem o to malé přišla... takže to mám nechat ještě tak měsíc nebo 2 měsíce tak a potom dojít třebas za dr?zatím dnes ms ještě nedošla... zeptám se tě prosím ještě tak nemůžou mi takto skákat teploty,protože jsem začala chodit do práce? a teď 4 dny v kuse pracuji a zítra budu taky v práce,takže změna prostředí a nic moc se ani nevyspím.mám různé směny.takže nevím zda to nemůže být i díky toho....

cassi246
12. bře 2016

@juliemichal Určitě to také působí, na psychiku i pokud se nevyspíš, tak to na teploty vliv mít může. Také čas měření hraje roli. Pokud se třeba noc předtím nevyspíš, tak k té teplotě ráno si napiš tuto okolnost a pokud to bude nějaký výkyv, tak se dá jakoby do závorky a do vyhodnocování se nepočítá. Taky si piš časy měření, ty by měly být tak do hodiny podobné. Jak už je to víc jak 1 hodina, tak to může mít na naměřenou teplotu vliv. Pokud je člověk třeba po noční, vyspí se a změří třeba v 11 hod. Pak se sleduje linie teplot, které si měřil vždy po noční a vyspání kolem 11 hod a linie teplot, které si měřil např. v 5 ráno, když šel na ranní směnu. To už se takto špatně vypisuje a vysvětluje. To by chtělo spíš se pak sejít s poradcem a konkrétní graf spolu projít a vyhodnotit.
Tak uvidíš, třeba LF delší a nebudeš muset nic řešit 🙂 Ale jak píšeš o té práci - nevyspání a stres - může mít krátkodobě na cyklus vliv a třeba si na to za měsíc zvykneš a spraví se to samo 🙂 Tak nevím, jak to říkají doktoři dnes, ale mně bylo řečeno před 5ti lety, že mám po potratu počkat s dalším snažením 3 měsíce 🙂 A je fajn, že jsi dle Mudr. v pořádku. 🙂

chelsi
12. bře 2016

Tak posílám svůj třetí cyklus od vysazení HA. Znovu jen shrnu, jak jsem na tom: Na konci srpna 2015 jsem vysadila prášky, v té době jsem byla na pravidelné prohlídce a už jsem si nenechala dát HA. První cyklus byl 37 dní, další 89 a teď jedu třetí. Zatím to vypadá, že bude ještě delší než ten předchozí. Od začátku ledna do konce února jsem pila každý den půl litru čaje z kontryhele, pak jsem přestala. Nepozorovala jsem žádný rozdíl a dva měsíce mi přišly už dostatečně dlouhá doba. Za ty dva a půl měsíce jsem prodělala nemoc, občas vstávala brzo, občas pozdě, občas byla ve stresu z práce.. proto různé výkyvy k teplotě. Ale ovulace stále nikde a příznaky nějaké se blížící také zatím nic. Maličko uvažuji už o tom, že bych koupila nějaké doplňky stravy na podporu ovulace (nosifol, inofolic...?), ale nechce se mi zatím za to moc utrácet.

juliemichal
12. bře 2016

@cassi246 moc děkuji jsi hodná 🙂 no mi doporučili 2 cykly počkat 🙂 teď to je druhý cyklus takže další měsíc by jsme se mohli začít snažit,ikdyž se snažíme už od 6ti nedělí 🙂 jj do tohoto grafu si zapisuji časy v kolik si měřím BT a vždy si ji měřím přesně 🙂 ale mívám raní a odpolední a potom i vsuvku 🙂 ale jsem docela unavená a moc se fakt nevyspím.zajímavé je,že mi ms zatím nedošla.