Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

svaska
18. říj 2018

@vendelinka08 Děkuji, právě můžu pro to udělat maximum a stejně nic není jisté. Moc se na všechno zase těším, na druhou stranu mám daleko větší strach ze všeho.

snazimese
19. říj 2018

Krasne odpoledne, mam dotaz ohledne sveho grafu, ktery prikladam: cim muze byt zpusobeny dnesni pokles? Merila jsem jen asi o pul hodiny pozdeji nez obvykle, spala jsem dobre a minimalne 5 hodin za stejnych podminek jako vzdy. Docela me to znervoznilo, minuly cyklus jsem mela pokles jen 4 DPO, coz je pry zpusobene nejakym hormonem a pak teplota zase vyskocila nahoru. Dekuji za odpoved 🙂

janickazabicka
19. říj 2018

Ahojky holčičky sice nevím od koho ale tuším že od vás a tak chci poděkovat za srdíčka 😘😘 dekuju všem 😁

janickazabicka
19. říj 2018

Jinak dnes jsem byla sepsat první papíry do nové práce. Takže snad už alespoň tohle vyřešeno.
Jinak včera v noci jsme skoro nespali večer mě chytl zub a Bolel až do rána usnula jsem mezi 2 až 3 hod. Fakt mazec. 😥 zítra jdu na pohotovost tak snad to ošetří

snazimese
19. říj 2018

To mi tady nikdo opravdu neodpovi?? :(

svaska
19. říj 2018

@snazimese Ahoj, težko říct, ale vzhledem k tomu, že ovulace asi porběhla tak nezbývá než věřit, že to zase stoupne (třeba nidace?? 🙂), a musí to stoupnout do MS daleko 😉 to hrozný čekání a čekání

snazimese
19. říj 2018

@svaska ahoj. Jj ovulace probehla ten 17 dc (ovulacni bolesti i hlen byl), do ms mam jeste 7-8 dni

hermij
19. říj 2018

@snazimese Sleduji se symptotermální metodou 2 roky a takovéto poklesy mívám často a běžně i bez těhotenství. Neřekla bych, že musí být konkrétní důvod. Taky jsem už hledala odpověď a nikdo ji nenašel :D Stres, nevyspání... pravidelně po dva roky? :D Takhle se chová ale i nidační pokles, tedy uhnízdění oplodněného vajíčka, ale jak jsem psala, nespoléhala bych na toto tvrzení. Někdy se při nidaci vypustí pár kapek krve. A pak samozřejmě začínají počáteční příznaky těhotenství... první pozitivní TT by měl být tak 10-12 dní po ovulaci, spolehlivě ale až 18 dní po.

snazimese
19. říj 2018

@hermij dekuji za vysvetleni 🙂 me to jen zmatlo, protoze jsem spala dobre a pomerne dlouho. A i kdybych spala hur, mela bych naopak spis vyssi teplotu, to jsem u sebe uz tak nejak vypozorovala 🙂 do ms mam "jen" 7-8 dni, tak uvidim 🙂

snazimese
27. říj 2018

Krasne odpoledne. Chtela bych se zeptat, zda je normalni, abych mela pri ms treti den stabilni bt (36.7), kdyz mi den pred ms klesla (36.5)? Vcera mereno po nocni po spanku 6,5 hod a dnes tez po nocni, spanek cca 5 hodin. A musim jeste podotknout, ze dnes mam 3 den MS, ktera je velice slaba, dnes je to spis jen jako silnejsi spineni..
Dekuji za kazdy nazor 🙂

modrypitrisek
27. říj 2018

@snazimese No normální to pro mě není, ale možné je všechno. Test zkoušelas?

hermij
27. říj 2018

@snazimese Pokud jste dnes třetí den, tak jste měla velice krátkou luteálku :( Pupalka × Sarapis Plus+ × vit. B, C, selen, zinek... vyberte si, ale něco z toho rozhodně doporučuji. Jinak při ms měřit netřeba, až od ms do potvrzení ovulace. Není to bežné, ale už jsem pár záznamů, kde byla BT i při ms výš, viděla. Nicméně pokud pro Vás slabá ms není běžná, tak třeba.... někdy ženy zpočátku těhotenství špiní 🙂 Test už by mohl být spolehlivý cca. od 10. dne od ovu.

snazimese
27. říj 2018

@modrypitrisek nn jeste nezkousela. Chci pockat, az to prejde a pak bych tt zkusila

snazimese
27. říj 2018

@hermij je slaba a i jina nez nornalne, ale ms to je, odchazi i sliznice.. Dnes budu porizovat Pyridoxin, tak uvidim zda to prinese ocekavane ovoce 🙂

joripage
27. říj 2018

@snazimese no nechci brát iluze ale takhle jsem to měla minulý cyklus, pak se i ukázal duch na tt a tři dny na to už tam nebylo nic a menzes se rozjela naplno...

snazimese
27. říj 2018

@joripage to neni brani iluze 🙂 ja uprimne ani neocekavam, ze bych mohla byt tehu, kdyz odchazi s krvi i sliznice,tak naivni nejsem 🙂 me slo spis hlavne o to, proc muzu mit zvysenou bt pri ms. Sice vim, ze je mozne mit ms a pritom byt tehu, ale nepredpokladam, ze je to muj pripad 🙂

modrypitrisek
6. lis 2018

Holky, mám tady nějaké ovulační testy, co mi zbyly, než budu dávat na bazar, nabízím tady Vám. Těžko se mi určuje cena, protože nikde žádné nevidím prodávat :D ale aspoň podle toho, co jsem našla na ebay jako nejlevnější nabídku (100ks/253Kč) bych nabídla ty svoje následovně: 112ks za 250,-Kč včetně obyčejné pošty. Kdyžtak písněte prosím do zprávy (a neděste se, když hned neodpovím, nejsem tady uplně denně 😇😇). Krásný den všem 🙂 🍀

janickazabicka
6. lis 2018

@modrypitrisek ahojky a prosím pošleš fotku těch testu? Dá se na ně spolehnout? 😊

modrypitrisek
9. lis 2018

@janickazabicka Jsou to tyto, Jani, jestli Ti to pomůže. A jestli se dá spolehnout, no, já s nima fungovala. Jsem drobátko megaloman, tak jsem jich udělala opravdu hooodně, a párkrát jsem trefila i vadný, možná dvakrát, třikrát za celou dobu, ale tak nic se neděje, no, jsem udělala nový pak a jede se dál...

plloza
11. lis 2018

Ahoj holky, jsem po revizi a cekam na svou prvni porevizni ms. Zacla sem merit BT, abych mela prehled, co se s telem deje. Byla jsem pred 14ti dny na kontrole u dr a ten mi rekl, ze cyklus je anovulacni ze podle utz ovulace nebyla a nebude. Teplota se ale vykreslila uplne jinak a stale se drzi. Stalo se vam, ze by teplota takle vydrzela nahore i bez probehle ovulace? Prikladam foto grafu. Dekuji

hermij
11. lis 2018

@plloza Cyklus je krásně ovulační, na doktora se vyprdněte. Oni jak nevidí po menstruaci dozrálé folikuly, tak hned ubližují slovy "nemáte ovulaci" :( To víte, za zdravou ženu nemají penízky a prevence se proplácí pojišťovnou za levno. Kdyžbyste to chtěla víc prokonzultovat, klidně mi napište sz. Doporučuji měřit dál (kdyžby dorazila ms, stačí začít až po krvácení), protože je možné, že i další cyklus bude delší a z křivky se pak dá dle ovulace vypočítat termín porodu, který by od doktora mohl být zavádějící. Oni furt počítají s 28denními cykly a ovu 14. den... přitom takto to má jen 30% žen v ČR (dle výzkumu). držím pěsti 🙂

plloza
12. lis 2018

@hermij Dekuji za odpoved, jen me prekvapilo, ze mi toto dr rekl, kdyz jsem tam vlastne byla den po ovulaci dle grafu...tak uvidime. Hlavne, ze uz snad prijde ms.

hjaninka
18. lis 2018

Hezké dopoledne, bohužel jsme 20.9 ve 25tt přišli o miminko, šlo o zauzleny pupečník 😞 Již jsme se začali snažit a měřím si BT. Je v tom ale dost velký guláš. Měla jsem asi zdvojenou menstruaci.... Nebo šlo možná o ovulační krvácení... Netuším. (Krvácení po potratu cca 4, 5tydne, poté týden klid a týden silná menstruace... Poté opět týden klid a slabší menstruace 4dny). Každopádně se při tom druhém krvácení znovu snížila teplota. Dělala jsem ovulační test 11DC od té druhé "menstruace" a byla tam slabá čárka, 12DC už tam nebyla vůbec žádná čárka, takže možná ovulace již proběhla 9-10DC? Co si o tom prosím myslíte? Přikládám foto. Moc dekuji

hermij
18. lis 2018

@hjaninka Pokud jste měřila každé ráno zhruba ve stejnou dobu po probuzení a jsou tedy hodnoty platné, tak ovulace proběhla až 14.11. Otázka, co z toho byla menstruace :-/ Mně se dřív stávalo, že jsem krvácela pár dní, pak stop a odkrvácela jsem o pár dní později, u vás je situace umocněna potratem, kdy se sliznice očišťuje. Nicméně proběhla krásná ovulace a už se nemusíte měřit. Nyní jen vyčkávejte, zda dorazí krvácení, či ne. Pokud od 15.11. do 18i dní nedorazí menstruace, tak jste nejspíš těhotná 🙂 Nejdříve testy zkoušejte 27.11., dřív to moc nemá cenu. Kdyžby dorazila ms brzy, do toho 27. listopadu, tak by byla krátká luteální fáze, ale nezoufat, jistě se zase zadaří 🙂 Nasadit viz. Bkomplex a B9 (listovka) a držím pěsti ;)

hjaninka
18. lis 2018

@hermij jeee taková krásná odpověď. Hrozně moc děkuji ❤️ Nejste nahodou doktorka někde u Břeclavi? 😁 Teď jsme se přestěhovali a budu hledat nového gynekologa... Mam totiž možná větší trauma z přístupu doktorů a úřadů, než ze samotné ztráty miminka. Samozřejmě to trošku zlehcuju...ale je to dost smutné. Moje gynekolozka z Brna se zachovala opravdu ostudne. Kyselinu listovou beru už asi od týdne po potratu a jelikož mi hrozně padaly vlasy tak mám např. Biotin, zinek, hořčík... Ale když přestaly padat tak jsem je vysadila.

hermij
19. lis 2018

@hjaninka Ty vitaminy jsou všechny ok 🙂 Jen doporučuji vyvarovat se ženských čajů,ty bývají na konkrétní problémy a pokud žena přesně neví, kde je zakopaný pes, nemusí být moc k užitku. Nějakou schopnou gynekoložku z břeclavska neznám, držím pěsti s hledáním a snažením 🙂 Kdyby pak dorazila ms, tak zase měřte od konce menstruace do potvrzení ovulace, aby se z toho pak dal pěkně vypočítat termín porodu ;)

hjaninka
19. lis 2018

@hermij Ještě jednou moc děkuji 🙂 udělal se mi opar, jsem už 2 dny taková nejaka nemocna, teplota 36.8-36.9.... Popichava mě mírně v podbřišku a cítím se taková nafoukla. Takže to vypadá celkem slibně 😊 ale spíš počítám s tím, že to chvíli potrvá a tělo se musí srovnat. Jinak za dobrým empatickym lékařem budu klidně jezdit do Brna 🙏 vlákem to mám 30 minut 😉

janickazabicka
21. lis 2018

Ahoj holky po delší době. Konečně jsem to dostala. Minulý cyklus 44 dní nechápu to. O 10 dní se mi to posunulo. Ale teď už budu mít po ms. Tak pojedeme na novo. I když tentokrát jsem z přestávkami špinila už od 39 dc. Vždy jen kapka a pak třeba 2 dny nic. Pak zase. Snad tento cyklus bude lepší 😍

hermij
22. lis 2018

@janickazabicka Jani, to se občas stane a je to normální. Stres, to snažení, únava, málo vitaminů a minerálů... prostě multifaktoriální záležitost. Nicméně, berte ohled na fakt, že pokud přišla MS 44.DC, tak ovulace proběhla až mezi 30.-35.DC, ju? Boříme mýty 28denních cyklů s ovulací 14.DC. V Česku byl pár let zpátky proveden výzkum a pouze 30% žen má 28denní cykly. A nemusí být zdravé. Zato ten Váš 44 denní mohl být zcela zdravý s proběhlou ovulací 🙂 Jen není tabulkový dle učebnic gynekologie, ale to neznamená, že je něco špatně. Prostě je jen delší.
To špinění před menstruací se mi nepozdává, zkuste zvýšit přísun potravin s vit. z řady B, C a hořčíkem, příp. suplementy v tabletkách. A samozřejmě listovka je základ (tj. vit.B9). Hodně zdaru 🙂

romi10
23. lis 2018

Čo hovoríte na môj graf? Som v tom nová 😊