Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

aktakd
27. led 2019

Dobrý den, BT merim prvni cyklus a snazim se porozumet grafu. Momentalne jsem z nej zmatena. Opravdu probehla ovulace, jak je naznaceno? Matou me nynejsi teploty, ktere klesaji. Nebo uz prijde MS? Dekuji za nazor zkusenejsich.

fatal_error
27. led 2019

Tak ze by? Megadlouhej cyklus, ale ovulace nakonec mozna byla.

fatal_error
27. led 2019

@aktakd jak dlouhy mivas obvykle cykly?

aktakd
27. led 2019

@fatal_error To je prave takovy slozity. Nikdy jsem je nemela pravidelny, a kdyz uz tak treba kolem 40 dnu. Jenze za posledni mesice toho bylo hodne: zhorseni stitne zlazy, tehotenstvi, revize, vyvolavaci injekce a ted polykam nosifol. Po revizi jsem to nedostala 3 mesice, proto ta injekce a Nosifol.

fatal_error
27. led 2019

@aktakd podle me ovulace jeste nebyla, vydrz a mer dal. aplikace ti ji pak presune. s tema cyklama soucitim. koukni na muj graf, to je taky tragedie. 🙂

aktakd
27. led 2019

@fatal_error Divam se, taky pekny 😀 clovek kdyz to studuje, tak vidi takovy pekny ukazkovy grafy a rika si, jak je to vlastne jednoduchy. No a pak vidi ty svoje, nahoru a dolu..a je v haji.

hermij
27. led 2019

@aktakd Vydrž :D První měření záznam bývá často úplný omyl přírody :D :D Člověk vidí ty ukázkové, jak píšeš, a pak se začne s nadšením měřit a "co to je?" :D Až přijde krvácení, tak to znovu nahraj a uvidí se. Já bych tam té vyznačené ovulaci i měřila. Co okolnosti měření? neměřila jsi najednou dřív, než na začátku?

@fatal_error Pecka, nádhera ♥ Ovulace cca. 33. DC, takže nyní jsi 6.DPO. držím pěsti ;)

fatal_error
27. led 2019

@hermij díky. akorát to má háček, že beru entizol (preventivně kvůli operaci, na který jsem byla ve čtvrtek) a ten je na začátku těhotenství zakázanej, zvyšuje riziko potratu 70x, dle pubmedu. co se má stát, to se stane, uvidíme. hlavně že aspoň ta ovulace no. 🙂

aktakd
27. led 2019

@hermij Tak uvidime, necham se prekvapit. Je pravda, ze posledni noci se vic budim kvuli synovi (nachlazeni, teplota), ale neni to nic dramatickyho, ale treba to vliv ma. Jinak nemerim na minutu presne, ale +- 30 minut (dle syna).
A jsem překvapena, jak me to mereni a zapisovani bavi. Clovek hned vi na cem je. Nechapu, ze jsem se tomu tak branila 😀

fatal_error
27. led 2019

@aktakd +- 30 minut je jeste ok. co jsem koukala, tak nektere zeny si vysledek upravuji tak, ze za kazdou hodinu navic prictou 0,1 nebo naopak odectou. treba priklad - vsedni dny vstavaji v 7, ale o vikendu v 9, tak si u soboty a nedele odectou 0,2. ale nebude to 100%, to je jasny.
taky prave bojuju s tim, ze se v noci budim. treba posledni mesic vstava syn 3x, z toho by se clovek fakt potento, protoze sice merim vicemene ve stejnou dobu, ale po odlisny dobe spanku v kuse, coz taky hraje roli. :/
co ovulacni testy, ty zkousis nebo ne?

aktakd
27. led 2019

@fatal_error Tak s tim vstavanim to mame podobne, navic jeste chodim v noci na zachod. O tom odecitani teplot jsem slysela, ale zatim si v tom nechci delat zmatek, tak zapisuju jak to je a pripisu si k tomu poznamku.
Testy nezkousim. Dost jsem se tady docetla, ze to neni uplne presny, tak jsem se radsi zamerila na teplotu. No uvidime. Ale jsem rada, ze jsem zacala merit. Docela jsem se toho bala, ale je to fajn. A ty si delas testy?

fatal_error
28. led 2019

@aktakd taky chodim na zachod, treba i vickrat, ale jak ted syn vstava cca 3x, tak si dojdu v ramci toho a zily mi to uz netrha. ty mi trha to vstavani k rvoucimu klukovi, ale neda se nic delat. 😈👎 kdyz jdu jen na zachod, zvladnu to v polospanku, kdyz musim obstarat syna, tak se zcela proberu, takze naruseni spanku level hruza. 🙂 jak mas stary decko?
testy nejsou spatny, ale taky nejsou 100%. myslim ze kdyz nemas pravidelny cykly, tak se nedoplatis. spis si myslim, ze u nas, co to mame takhle rozhozeny, je lepsi soulozit min jednou za 3 dny, tim si to jakoze pojistit a merenim teploty si pak overit, zda ovulace byla. ty testy jsem ja osobne uz asi vzdala, treba tenhle cyklus jsem mela ozitivni 2x a ani jednou pak dle teploty k ovulaci nedoslo. pritom jsem vyplacala 2 baleni. bylo to 3. a 13. ledna, pak uz jsem se na ne vykaslala.
jestli te to mereni teploty bavi, tak supr. jen si nekam na papirek nebo do aplikace pis ty jinakosti, treba zes byla nastydla, nebo zes spala extremne blbe a tak.
a moc drzim pesti! 🙏❤

aktakd
28. led 2019

@fatal_error Syn má necelý dva roky, za normálních okolností jsou už noci v pohodě a spí skoro celou noc (bohudíky!), ale teď je nachlazený a v noci je vzhůru každou chvíli.
Takhle to prakticky máme, spíme spolu co dva dny a teplotama si jen kontroluju cyklus. Takhle jsem z toho cyklu divoká a ještě kdybych to měla porovnávat s ovu testama, by mě asi kleplo 🙂
Ty odlišnosti si určitě píšu. Dnešní doba je super, že to všechno můžeš naházet do vychytaných aplikací. Mě doktorka už dřív přesvědčovala o měření BT a dávala mi k tomu vytištěný tabulky, do kterých jsem se stejně nemohla vejít (teplotou a délkou cyklu) a tak si malovala svoje, což byl fakt vopruz a rychle jsem to vzdala, ale dneska s aplikací je to pohoda 🙂 A právě mě na tom baví sledovat, jak ten cyklus funguje nebo nefunguje. Já jsem si říkala, že mě to bude stresovat, ale je to právě naopak. Najednou mám přehled a je to fajn. Vidím, kde by potenciálně mohl být problém. Díky! 🙂

fatal_error
2. únor 2019

Ahoj, uz jsem tu zas. Tak co, to je uz divny, ne? V utery jdu do caru, ale stejne prosim o nazor.

hermij
3. únor 2019

@fatal_error Co je na tom zvláštního? Nevím, co ve FF znamená "E" - jako vaječný bílek? To by bylo divné, že se objevuje i poovulačně, ale jinak to vypadá dobře, pokud dnes nedorazila MS, tak je dnes 13.DPO.

fatal_error
3. únor 2019

@hermij jj, e je egg a byl to presne ten nezamenitelny hlen, navic tolik dnu po sobe, nechapu. zvlastni mi prijde, ze je i ta nejvyssi teplota takhle nizko, nemerim v ustech, kde by nizsi byt mohla. nebo myslis, ze to staci? ms nic, ale na testu dnes rano sneho bilo. u syna jsem mela prvni carky 12 dpo a koncem zari, kdy to pak nevyslo, tak taky 12 dpo.

hermij
3. únor 2019

@fatal_error Taky ještě záleží, jestli bylo nechráněné milování, to pak není hlen, ale zbytek ejakulátu, který vypadá jako vaječný bílek. V neplodném období po ovulaci se rychleji odlučuje. A ano, 12.DPO už bývá pozitivní test :( Tak uvidíte.
Nevím, co za vyšetření už máte či nemáte za sebou, ale nenechte si namluvit, že neovulujete. Ovulace probíhá, jen jsou cykly delší. Ano, máte v kalendářním roce méně příležitostí, oproti ženám s kratšími cykly, ale není to vyloženě patologický znak (může mít souvislost s hypothyreózou, cukrovkou, nerovnováhou hormonální - testosteron, prolaktin, progesteron... atd.). A samozřejmě může být potíž na straně muže. Můžou při vyšetření hodně zjistit a s mnohým pomoct, jen se nenechte manipulovat, že 28denní cyklu je něco zdravého a správného. Je tu v diskuzích mnoho žen, které sdílí informace o svých cyklech a ačkoli je mají 28denní, tak jsou velmi nezdravé - teploty hrozně skáčou, krátká poovulační fáze, objevuje se dlouhé nezdravé špinění v cyklu, neprodukují plodný děložní hlen, nedostatečně jim narůstá sliznice, anebo naopak nadměrně... jsme tajemné a záhadné 🙂 Stejně jako celá ta věc s početím :D Velké tajemství přírody, které nemáme (a naštěstí nikdy nebudeme mít) plně pod kontrolou. Vždyť i úspěšnost IVF je jen 30%. Úspěšnost KET kolem 60%. Přirozené metody početí uvádí 80% a výš, ale na úspěch se čeká někdy déle. Neobdarovaní manželé mohou volit jinou cestu - adopce, pěstounství... je z čeho vybírat ať tak, či onak 🙂 Přeji vám, ať kráčíte šťastně po té vaší cestě a podaří se to, co vás s mužem nejvíc obohatí ;)

fatal_error
4. únor 2019

@hermij děkuju za odpověď. sex mám přeci v grafu uvedenej, to PM je sex večer.
zejtra ráno mám termín konzultace v CARu, tak jsem na jednu stranu ráda, že uvidí moje cykly v plné parádě. 🙂 v létě 2015 mi gynekoložka nabrala hormony a prej "jak před přechodem", takže norethisteron a jinak už to neřešila, pak už jsem půl roku chodila jen na vyvolávačky. nicméně mám syna, toho jsme počali v lednu 2017 a teď na konci září jsem byla 2 tejdny těhotná, resp. odešlo to 12 dnů po vynechání, nebo spíše teda 12 dnů po prvním pozitivním testu, takže já vim, že ovuluju a že nejsem neplodná, jen ty cykly stojej za vyliž prd**. sice pozdě, ale ovuluju. no, každopádně dneska teplota zase stoupla o bodík vejš, čípek tvrdej a zavřenej. už na to tenhle cyklus prdim a uvidim zejtra v CARu, co se mnou udělaj.

annanoskova
6. únor 2019

Zase čekání jestli to klaplo nebo ne, ještě 6 nekonečných dní... Od ovulace bych potřebovala mít v břiše okénko, abych věděla na čem jsem.. Zatím co se týče teploty stoupáme po schodoch🙂 Jinak ke grafu od 11dc plodný hlen, 13dc ovulační bolest na jedné straně podbřišku která 14dc ještě zesílila... Snažím se myslet pozitivně, ale občas je to hrozná depka...

ufounek
7. únor 2019

@annanoskova klídek, máš ukázkovou křivku, zbytek už je o štěstí, držím pěsti😘 mam ted podobny a jsem stastna, ze leze teplota konecne nahoru, at uz se udrzi nebo ne 😊

annanoskova
7. únor 2019

@ufounek Moc děkuju🙂 to tenhle měsíc je to krásná křivka o proti těm minulým. Doufám doufám doufám, že to konečně dopadne. Pár dní mě teď docela bolí podbřišek jako by mi tam dloubalo. Tak uvidím jestli si tam konečně vydloubalo ten správný důlek 🙂

hermij
7. únor 2019

@annanoskova
@ufounek Holky, jen bacha na správné počítání poovulační fáze, abyste zbytečně nedělaly TT brzy. Oběma vám to ty aplikace vyhodnotily špatně. Ani - 1.DPO až 17.den cyklu a ufounek - 1.DPO 29.1. nebo až 1.2., nejsou dobře vidět hodnoty. To vše za předpokladu, že jste obě měřily zhruba ve stejnou ranní hodinu po probuzení. TT dělat nejdřív až 12.DPO (dřív byste zbytečně plašily pro negativitu :( )

annanoskova
7. únor 2019

@hermij Podle teploty bych taky řekla že ovu byla až 16dc, ale podle toho jak se chovalo mé tělo jsem si jistá tím kdy u mě ovu proběhla;) Nevím proč teplota další dva dny stagnovala ale tak však nejsme stroje🙂 Tato aplikace nevyhodnocuje podle teploty, je to jen prostý menstruační kalendář do kterého se dá zapsat teplota i příznaky;) na vyhodnocení ovulace podle teploty mám teď jiný nástroj/přístroj takže měřím vždy ve stejnou dobu a vyhodnocení nechávám víceméně na něm, přeci se s ním nebudu hádat:D tím že si zapisuji různé příznaky tak to po pár dnech a ohlédnutím se z5 zapadlo hezky do sebe..U sebe teď beru měření teploty, jako jednoho z pomocníků ne jako jedinou bernou minci jak poznat ovulaci a taky mi hlavně záleží na tom jestli vůbec proběhla a že když už nic jiného aspoň něco ve mě funguje správně:D Moc ti ale děkuji za názor🙂

fatal_error
8. únor 2019

Holky, mám dotaz, co si myslíte o korekci teplot podle času? Myslím o hodinu dřív - přidat 0,1 a napak o hodinu déle - odečíst 0,1. Prý je to možnost, ale není to 100%. Jde mi o to, že když hodinu rozdíl nechám raději být, ale třeba hodinu a čtvrt/hodinu a půl rozdíl v měření už upravím, čili u měření o hodinu a čtvrt/půl dříve přičtu 0,1 a u měření o hodinu a čtvrt/půl déle odečtu 0,1, tak ten graf hned vypadá líp.

Já prostě s malym dítětem nedokážu měřit ve stejný čas. :/

hermij
8. únor 2019

@fatal_error Měř podle možností, ideálně ještě v posteli po probuzení. raději si zapisuj do excelovské tabulky nebo na papír, abys tam mohla zapsat čas měření, příp. nějakou poznámku (ne/vyspání, nemoc dítěte, vlastní nevolnost, nemoc...). Není třeba nic přičítat, ani odečítat. Oficiální metodika toto nepodporuje. Při vyhodnocování se prostě koukne na hodnoty a časy a časy se kdyžtak zohledňují.

ufounek
8. únor 2019

@hermij dekuji, take bych to tipovana toho 29. nebo 1.2. Pro me je papir nepraktickej, zapominam to tam psat😁mobil mam s sebou porad, tak to tam cvaknu treba az cestou do prace☺ ovu mi to to znaci podle toho, co si vyberu, ted tam mam prumer za posledni cykly, tak jsem to ted trochu predbehla.. cervena cara je kurzor. Bohuzel jsem ted 3. Den nastydla, tak nevim, jestli ty hodnoty nejsou trochu zkreslene...

aktakd
8. únor 2019

@hermij Dobrý den, mohla bych se zeptat, co byste doporučila na podporu cyklu? Já s tím bojuji tak nějak od dospívání, hodně dlouhý cykly, nepravidelnost a tak. Před porodem, resp. před otěhotněním mi pomohl Sarapis, pak kotvičník. Momentálně piju Nosifol a tak to nechci překombinovat, ale všimla jsem si v jedné z diskuzí, že jste psala i o vhodné stravě? Mohla bych poprosit o více informací. Děkuji moc.

hermij
9. únor 2019

@aktakd Sarapis Plus+ je obecně super, pokud nemáte alergii na včelí produkty. Případně za studena lisovaný pupalkový olej (vnitřně na lžičku 2 denně), anebo pupalka v kapslích. Pupalka umí harmonizovat cyklus ve prospěch vybalancování hladin estrogenů a progesteronu. Mateří kašička v Sarapisu podporuje činnost progesteronu. Záleží, kde je zakopaný pes. Máte záznamy? Klidně mi pošlete do zprávy. Dlouhé cykly a nepravidelnost... jak moc dlouhé? Nemáte polycystické vaječníky? Anebo zvýšené hladiny prolaktinu? Dělali Vám hormonální screening? Klidně do sz.

beth92
3. bře 2019

Ahoj holky 🙂 moje prvni mereni, tak se chci jen zeptat, jestli je normalni, ze teploty takhle litaji? Merim kazdy den ve stejnou dobu, jen ty prvni hodnity jsem si opsala v jeden den z jineho grafu, proto ty bile krouzky 🙂

hermij
3. bře 2019

@beth92 Jo, je to normální. V jaké dutině měříš? Nebereš nějaké suplementy nebo ženské bylinky? Kdyby se tento cyklus zadařilo a měla jsi 7.3. či později pozitivní TT, tak sem znovu napiš, ať ti poradíme, jak postupovat dále u gynekologa a vypočíst si správně termín porodu, aby tě doktoři nehnali kvůli pozdní ovulaci na zbytečná vyšetření či strašili postižením :( Mimi bude kalendářně mladší, než jim vypočítává program v počítači. Prostě technologie 21. století 😅