Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

pincola
13. lis 2015

@werumka Přesně, kdyby mu pacientka donesla 4 grafy zpět, tak by alespoˇn mohl říct že sice BT tolik nevěří, ale že přece jen má určité podezření na to a to. Ne že jí takhle odbyde.

mika251
13. lis 2015

@werumka ja si myslím presne to isté, každá žena by sa mala naučiť merať si BT, a ubudlo mi mnoho mnoho nešťastných žien, ktoré nemožu otehotnieť, pretože sa urputne snažia 14 DC a od 15 DC berú Utrogestan, ktorý im naordinoval doktor, ktorý si ide podľa svojej zažitej lajny :(

Na druhej strane ich chápem, pretože nie každá žena si meria BT správne a potom sú z toho rozne skrelené výsledky - a on ten doktor nevie, či tá pani čo tu pred ním sedí, to má v malíčku a meria fakt poctivo a dobre, alebo je to tá, ktorá si v stredu popoludní zmeria teplotu a keď je nad 37 tak si myslí, že je tehotná.

Proste je to ťažké pre obe strany. Počkám si na MS a objednám sa k doktorke na hormonálny profil. Stejne ma chcela za mesiac vidieť, aby skontrolovala, či je všetko v poriadku tak dúfam, že sa spolu dohodneme na nejakom spoločnom postupe.

werumka
13. lis 2015

@pincola
@mika251 Ve své podstatě ale ten doktor i ta žena mají spoustu možností, jak si zjistit, jak se teplota měří a co je potřeba dál sledovat. Stačilo by, kdyby té ženě dal nějakou malou brožurku a řekl jí, že si má tři měsíce měřit a pak se na to podívají. Takových doktorů je ale strašně málo. A ženy jsou často nedočkavé, protože to není styl - dáme hormon za měsíc jste těhotná. Je to trochu mravenčí práce, ale podle mě přináší ve výsledku mnohem víc ovoce.

padly_andel
15. lis 2015

Tak já sem jasná ☹

lendule2
15. lis 2015

Holky, chci se spíše ujistit. Je velký rozdíl, když se měří v 5:00 a nebo v 8:00? 🙂 Já vím, že to je asi hloupá otázka. Všude jsem četla pravidelnost, atd. Jen si to potřebuju ujasnit. Díky 🙂

mika251
15. lis 2015

@lendule2

určite je, u mňa na 100% funguje pravidlo - čo hodina naviac, to 0,1 stupňa nahoru.

pekkaa
15. lis 2015

@lendule2 souhlasim s mika251!

mika251
18. lis 2015

Holky, v tehotenstve sa už BT asi nemusí merať že? Ja sa priznám že mám hrozný problém prestať, je to proste automatika, rovnako ako si ráno umyť zuby 🙂 Som 18 DPO, už týždeň viem, že som tehotná, ale stejne ráno meriam a ešte mám aj nervy, čo to náhodou neklesá...
Ako dlho po zistení tehotenstva ste ešte merali?

pekkaa
18. lis 2015

@mika251 ja som prestala, ked som uz mala krasne dialnice.. ale zase som sa uistovala este obcas tak, ze som robila tehotenske testy, az kym som nesla v 7mom tyzdni k doktorovi 🙂

mika251
18. lis 2015

@pekkaa no dialnice mám od pondelka, ale stejne mi to nedá... Asi mi proste neostane nič iné, len ten teplomer upratať z dosahu postele 🙂

valeri10
19. lis 2015

Ahoj holky tak jak jste na tom? Mě clostil posunul ovu. Místo 20. den bude cca 15. den. Dnes jsem byla u zastupující lékaře a viděl dominantní folikl 22 mm. Je na druhé straně než min. cyklus, ale stejně mě pořád bolí jen ta jedna strana (i když tam není folikl). Měřím teplotu teprve tři dny a zatím se žádný skok nekoná tak možná budu mít ukázkový graf 😀

valeri10
19. lis 2015

Holky teď jsem si zase něco chytrého přečetla. Když je folikul moc velký tak nepraskne a udělá se z něj cysta a může to být přehnaná reakce na clostil. Měla jsem si asi raději nechat píchnout pregnyl ne?

crazynaa
19. lis 2015

@valeri10 ja jsem dnes 11 dc v po jdeme na ten spermio, tak doufam, ze ovu dojde tak v utery, kdyz musi mit do pondeli celibat 😀 nebo to hold tento mesic prosvihnem 😀 jinak ja mam tento cyklus strasne navaly,ale fakt mazec. Budim se v noci nekolikrat s navalem horka ☹

werumka
19. lis 2015

@valeri10 Ahoj, 22mm už je folikul těsně před explozí 🙂 Pregnyl je potřeba ve chvíli, kdy bys neměla dostatek LH. Je to prostě uměle vyvolaná ovulace. Pokud ale vše funguje jak má, tak folikul normálně praskne sám. Je možné, že zítra, nebo pozítří už teplota vyletí.

valeri10
19. lis 2015

@werumka no jak jsem psala, jsem si zase něco přečetla a byla z toho paf. A co když nepraskne? Ovu mám normálně cca 20. den a teď to vypadá na 13.-15. den po tom clostilu

valeri10
19. lis 2015

@crazynaa Až takové navály jo? To já mám taky, ale tak den a pak nic. A bereš nějaké léky teď?

werumka
19. lis 2015

@valeri10 Však to odpovídá - po Clostilu to takhle chodí. U něj hrozí spíš to, že dozraje víc vajíček naráz. Ale jestli máš jen jeden dominantní folikul, tak se neboj. Jestli máš ovulační test zkusila bych ho dneska. Pokud by neprasknul, tak by v následujících třech dnech zůstávala teplota stejná a nestoupla by. Každopádně cysty se vlivem progesteronu zase ve většině vstřebají, takže se neboj 🙂

valeri10
19. lis 2015

@werumka no mám takový pocit, že mluvil v množném čísle, ale byla jsem tak paf, že si nejsem jistá. Přeci jen nový doktor tak mi nebylo úplně ok. Ale byl hrozně hodnej a vše mi vysvětlit na tom utz

werumka
19. lis 2015

@valeri10 Ono jich je viditelných většinou víc, ale dominantní jen jeden. Ostatní jsou moc malé a vstřebají se po ovulaci. Neboj, bude to ok 😉

crazynaa
19. lis 2015

@valeri10 ted ne, jen ten Clostyl jsem mela. Mam do ovu vzdy navaly 🙂 pak dobre. Ovu mivam 17-19DC

valeri10
19. lis 2015

@werumka na ovu testu nemam ani ducha.ti je divne ne?

valeri10
19. lis 2015

@crazynaa jsem te chtela předběhnout s ovu a asi nic.na testu ani naznak.a to jsem vždycky mela ducha ktery silil

werumka
19. lis 2015

@valeri10 On mohl být teoreticky pozitivní i předvčírem... uvidíš, může zesílit skokově. Já včera měla jen náznak druhé čárky, takřka nic tam nebylo a dneska ta druhá čárka málem vypálila test, jak je silná.

crazynaa
19. lis 2015

@valeri10 já se modlím, at nepříjde dřív, takže předbíhej 🙂 já kupuju ovu testy dr max a mám tam ducha pokaždé 🙂

valeri10
19. lis 2015

@crazynaa taky to byl dr.max.pred tim jsem mela jine a vzdy ducha tak jsem vždycky vedela ze se to blíží. Dnes mam od vecera bolesti tak uvidim co teplota

valeri10
19. lis 2015

@werumka no asi jo ale kdyz bych mela test pozitivní zitra tzn.ze ovu prijde do 48 hodin tak kam mi ten folikul az naroste? Ja chci byt ucebnicovy priklad ovulace

werumka
19. lis 2015

@valeri10 No, to už moc růst nemůže... praská někdy při velikosti až 25 mm, ale to je spíš málokdy. Většinou je to kolem těch 20 mm. Pokud bychom ale tuhle možnost připustily a počítaly, že roste 1-2mm denně, tak může prasknout zítra, nebo taky za 3 dny. Mohl ale třeba prasknout během dnešního odpoledne a to už bys test pozitivní neměla... Spíš uvidíš podle teploty. Pokud by prasknul dneska, tak to zítra teplota ukáže.

valeri10
19. lis 2015

@werumka ajo ja jsem myslela ze test ukaze neco i po prasknutí. Tak to je asi jak u koho.tak uvidím rano co teplota

werumka
19. lis 2015

@valeri10 Mně už třeba většinou neukáže - zeslábne to hrozně rychle. Ale je to individuální.

valeri10
20. lis 2015

@werumka tak teplota pořád dole 36, 5.to jsem zvedava co zitra🙂