Grafy BT. Vložte své taky
Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)
Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky
Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉
Stručné shrnutí
- Měření bazální teploty se běžně sdílí přes online nástroje FertilityFriend a wunschkinder.net a k interpretaci slouží i návody na modrykonik.cz a merenibt.xf.cz.
- FertilityFriend a wunschkinder často udávají odlišné dny ovulace; FertilityFriend může ovulaci nesprávně vyznačit a uživatelky ji někdy určují ručně.
- Do BT grafu významně zasahují změna teploměru nebo slabá baterie, nemoc či horečka, alkohol, cestování a posun měřicího času; slabá baterie se v diskuzi popisuje jako „teploty nízké, konstantní“.
Nejčastější otázky
Q: Jak vložit odkaz na graf z FertilityFriend, aby se zobrazoval v příspěvku?
A: Na FertilityFriend klikněte na "Sharing", pak "Home page set up" / "create ur own chart" a zkopírujte adresu z horní řádky (CTRL+C) a vložte ji do příspěvku (CTRL+V); tento postup popisují uživatelky v návodu.
Q: Proč FertilityFriend a wunschkinder ukazují jiný den ovulace?
A: Oba programy používají odlišné algoritmy a pravidla pro vyhodnocení BT a sympto-termálních údajů, v diskuzi je několik příkladů, kdy FF posunul den ovulace (např. po zadání 37,0 °C posun z 13.DC na 21.DC) a uživatelky ovulaci ručně opravovaly.
Q: Jaké faktory nejčastěji zkreslí BT graf?
A: V diskuzi jsou konkrétně zmíněny: změna teploměru, slabá baterie v digitálním teploměru (projevuje se nízkými konstantními teplotami), měření v odlišném čase (např. 6:00 vs 7:00), měření orálně vs vaginálně, nemoc/horečka (příklad: horečka 38,8 °C pak 37,1 °C), alkohol (příklad nárůst o ~0,5 °C) a cestování/nerovnoměrný spánek.
Q: Kolik grafů FertilityFriend zobrazuje bez placení VIP?
A: Podle příspěvků FertilityFriend zdarma zobrazuje aktuální cyklus a předchozí cyklus; více než dva grafy vyžaduje placené VIP členství.
Q: Jaké doplňkové metody uživatelky v diskuzi zaznamenávaly společně s BT?
A: V diskuzi se uvádí pozorování hlenu a polohy čípku, sliny pod mikroskopem (ferning / „kapradinky“), ovulační testy a zaznamenávání příznaků; některé měřily vaginálně, jiné orálně.
Závěry z diskuze
Shoda
- - Odkaz na online graf se po vložení obvykle sám aktualizuje a stačí vložit jednu adresu pro celý cyklus.
- - Měření musí být konzistentní (stejný teploměr, stejná metoda, stejný čas), jinak graf ztrácí vypovídající hodnotu.
Sporné názory
- - Některé uživatelky považují FertilityFriend za spolehlivý nástroj, jiné uvádějí, že FF chybuje (přesouvá den ovulace) a preferují wunschkinder nebo ruční určení ovulace.
Otevřené otázky
- - Lze algoritmům online nástrojů (FertilityFriend, wunschkinder) plně důvěřovat při označení dne ovulace?
- - Jak dlouho vyčkávat s těhotenským testem podle BT, když teplota krátkodobě stoupne nebo klesne (implantační pokles)?
Zmíněné značky a firmy
FertilityFriend, wunschkinder.net, modrykonik.cz, merenibt.xf.cz, Mooncup
Zmíněné produkty a metody
měření BT, měření orálně, měření vaginálně, digitální teploměr (slabá baterie), ferning / sliny pod mikroskopem / „kapradinky“, pozorování hlenu a čípku, ovulační test (LH), Puregon, Clostilbegyt, Clomid, IUI, laparoskopie, mooncup, implantační pokles, změna teploměru, alkoholové ovlivnění teploty
Místa a osoby
Jeseníky, Irsko, Wales, polární kruh
@juliemichal Ahoj kočko díky za optání. Teď zrovna nic moc jelikož my objevily 4cm cystu, to znamená že tento cyklus nic nebude a dal mi prášky jestli tu cystu rozeženou a kdyby ne tak budu muset jít na laparoskopii tě cysty. A z toho mám docela lufta. 🥺🥺
@janickazabicka ajaj kočko tak to mě mrzí ☹
ale neboj,taky jsem byla na laparoskopii ohledně cysty,vůbec to nebolelo,tak se toho vůbec neboj a zároveň by ti i mohl udělat průchodnost vejcovodů,kdyby jsi šla na tu laparoskopii.
@juliemichal na té už jsem byla, kontrolovali to kontrastní látkou. A oba plně průchodné. Takže to je v pořádku. 🍀 Uvidíme nasadíme bylinky od Tiande a snad to vyzenu 😁
@juliemichal pane jo tak to teda gratuluju. Konečně se povedla co?
Jinak mě cysta zmizela tak jsem byla ráda.
@janickazabicka tak to je moc dobře,že už cysta zmizela ♥ ano ano neplánovaně holčička 😀 možná kdyby jsme se o kluky nesnažili,tak bych měla třebas třetí nebo čtvrté holčičku 😀 ale kdo ví 🙂
@janickazabicka Ahojky Jani, jak jste na tom? Já jsem byla na 3 IUI, nebo spíš měla jsem jít tento měsíc, ale dle doktora ovulace není nebo už proběhla, tak k IUI nedošlo a jaké bylo překvapení když jsem dva dny zpět našla druhou čárku na těhotenském testu😀 Takže nakonec po cca 2,5 letech se zadařilo přirozeně. Tak snad se tam mrška bude držet a bude vše ok....Tak snad už i vám se začne dařit!
@leilinkaa Ty jo tak to je super, to moc gratuluju.y měli jít na 4 iui ale kvůli práci jsme to nestihli. A vypadá to že mi takové štěstí neměli. A myslím že brzy přijde. I když teda pleť úplně katastrofální ale to bude rouškou a tenhle cyklus mě tak strašně bolely prsa a to pravé že strany a pálilo, že já.si říkala ZE to snad musí vyjít a bohuEl na testu prd.
@janickazabicka na vas Jani casto myslím a preji at vam to vyjde ! Snad se i na vas usmeje stesti ... pristi tyden v patek jdu na kontrolu prvni, zak snad bude vse v poradku 🙏
@leilinkaa děkuju moc jsi zlata. Když to nevyjde do prosince kdy máme první sezení u Apolináře, tak asi půjdeme už do ivf. Stejně nám už bude scházet max. Poslední pokus na iui a pak už stejně do toho ivf musíme.
Tak uvidíme.
Jinak držím palečky 🍀
@janickazabicka tak verim ze ivf by mohlo vyjit. 🙏🙏 Kamosce ted vysel prvni pokus. Budu na vas myslet, a urcite davej vedet 🙂 drzim palecky







@monib66 jsem zrovna 8dpo a řeším podobnou věc. Jestli vždy dojde k poklesu teploty vlivem nitace. Nikde sem nenašla odpověď. Zatím u tebe vypadá graf dobre 😊 jak dlouhou mas LF ?