Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 ale to sa neberie podla navodu ako je tam pisane, lebo to sa berie len 5 dni...

tam na krabicke je dlhodobe davkovanie pre zeny v menopauze, ale tu ide o to aby sa vyprudokovalo a vyrastlo pekne sojove vajicko. 🙂

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 to prve, fytosoja forte. ja zacinam zase od zajtra na 3 DC 🙂

betina1984
1. lis 2010

@lauritka, ja myslím, že s tým vyrastaním problém nemám, ale mne sa nedostane von. Som tu dávala ovu testy. Na 14 DC som mala pekné čiarky, ale nie rovnaké a na druhý deň žiadnu. Mám dojem, že ovulka aj chcela byť, len sa vajíčko nemohlo predrať von cez zhrubnuté vaječníkové steny. Tam bude problém. Mne možno vajíčka dozrievajú, len nejdu von.

betina1984
1. lis 2010

@lauritka a dá sa to kúpiť aj bežne v lekárni? Ty môžeš skúšať hocičo, lebo máš pravidelné a vcelku krátke cykly. Ja ich mám nekonečne dlhé, musím ho využiť čo najlepšie a nie strácať čas s hlúposťami. Napríklad aj ten Gynex, stál ma 22 Eur, ospevovaný tu do nebies a je na dve veci. Tak ho už len doberiem, lebo mi je ľúto tých vyhodených 22 Eur.

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 no mozes mat zhrubnutu stenu, ale to by museli potvrdit na usg. mozes mat aj nizku hladinu LH...

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 gynex ti nezabral vobec ?? hmm fytosoja v lekarni stoji okolo 8 eur a vydrzi ti no az na par kapsul na dva cykly.

betina1984
1. lis 2010

@lauritka, keď je PCO, tak to väčšinou tak býva, že je zhrubnutá následkom tých cýst. Môžem mať všeličo možné. Preto si v duchu nadávam, že som ho nedotlačila hneď v septembri, aby mi spravil HP, už som mohla vedieť, na čom som. Možno mám zvýšený prolaktín a na to sú iné lieky.

betina1984
1. lis 2010

@lauritka, nezabral, asi nemal v čom. PCO mi neodstráni, menzes mi nedošiel bez Agolutinu, ani ovulka, nekontrolovateľne priberám. Už neviem, čo zo sebou robiť.

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 no skus este tu soju, inac mozes napisat minewke na emimine, ona mala tiez problemy so stitkou, takze sa vyzna v tej problematike, dali jej lieky a otehotnela.

betina1984
1. lis 2010

@lauritka, hej a mala tiež PCO? Ona mala možno len ten problém so štítkou, ja ich mám niekoľko, čo mi bráni otehu...

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 neviem, ale a PCO mas potvrdene usg?? lebo je rozdiel medzi PCO a syndromom PCOS...

betina1984
1. lis 2010

@lauritka, samozrejme. Robil mi USG a povedal, že to mám na oboch vaječníkoch a dokonca mi to aj ukazoval, je to také ako keby perlový náhrdelník.

betina1984
1. lis 2010

@lauritka a aký je v tom rozdiel?

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 no tak to ja presne neviem, vie to soldi, ale lekari radi vyslovuju tuto diagnozu a pritom to moze byt len docasne. skusim napisat soldi aby to tu dosla napisat. 😉

betina1984
1. lis 2010

@lauritka som to našla na tejto stránke, všetky známky a symptómy úplne na 100% sedia. Ako vystrihnuté na mňa:

http://www.bizy-bee.com/holky/zdravi/99-syndrom...

lauritka
1. lis 2010

no a co ti hovoril lekar ? nenavrhoval liecbu ?

betina1984
1. lis 2010

@lauritka, no však mi dal že bože Clostil, a aj to najnižšiu dávku. Fortecortin som musela vysadiť, lebo som sa cítila ako v prechode a to je asi tak všetko. Zajtra, pozajtra by mi mal oznámiť termín do CEGYSu v TN, hádam mi tam pomôže.

lauritka
1. lis 2010

@betina1984 no uvidis, co ti tam povedai, ale tiez sa snazia vyvolat ovulku. cize sojou nic nepokazis, skusit treba. 😵

betina1984
1. lis 2010

@lauritka, no veď o to mi ide, aby mi ju vyvolali. A keby ten môj primitívny doktor si nesedel na kábli, tak mi ju mohol vyvolať aj on. Neviem, na čo čaká. Budúci cyklus by mi mal robiť folikulometriu, tak mu hneď nakážem aj Pregnyl pichnúť, aj keby som si ho mala hradiť sama.

betina1984
1. lis 2010

@lauritka a myslím, že ak mi dá hneď aj termín, tak tú sóju asi nestihnem. Dnes som 22 DC, na vyvolávačku by som mala ísť na 36-37 DC, tak asi sa skôr dostanem tam, ako na vyvolávačku.

soldi
1. lis 2010

@betina1984 ahoj betina 🙂

lauritka mi pisala, ze sa Ti mam ozvat ohladom pco 🙂
mna moja dokyna tiez strasila touto diagnozou, tak som si pozistovala par relevantnych udajov. tieto internetove clanky su velmi povrchne pisane, ani sa Ti to neoplati citat.

v jednom napr. pisali, ze ked ma zena chlpky pod pupkom, ze to automaticky znamena pco a to je strasna hlupost 😀

inak, je tu aj tema o pco.

nasi doktori sa velmi radi odvolavaju na tuto diagnozu., ked nevedia kam z konopi. musis si uvedomit, ze bezny gynekolog sa nespecializuje na liecbu neplodnosti, tzn. ze jeho defacto nezaujima pricina, lieci len dosledky, ako v Tvojom pripade. jemu je jednoduchsie Ti predpisat clostil, nez rozmyslat, preco neovulujes.

ako uz lauritka pisala, je rozdiel medzi pco PCOS, co je syndrom pco. pcos je stav trvaly, dany od narodenia. pco je stav docasny, vyvolany napr. stresom.

hormony sa menia kazdy cyklus, cize kazdy cyklus je iny.
hlavne priznaky pco su: hirzutizmus (chlapost), nadvaha, zla plet, neprv. ovulacia, alebo anovulacia.

oficialne sa ale diagnoza pco stanovuje na zaklade niekolkych HP, niekolkych utz a na zaklade diagnostickej laparoskopie.

ja som mala raz na utz vela drobnych folikov a v HP som mala zvyseny testosteron a prolaktin. cize bezny gyn. by mi hned povedal, ze pcos. ale u mna to bol stav docasny, vyvolany stresom.

ak by si mala original pcos, tak su viacere moznosti liecby a clostil medzi ne urcite nepatri a osobne Ti ho nedoporucujem brat.
preco?
po prve preto, ze foliky mas aj bez neho a ak mas zhrubnutu stenu vajecnikov, tak Ti ale vobec nic nepomoze, je to uplne zbytocne.
po druhe preto, ze moze Tvoj stav zhorsit a vyvolat OHSS.- hyperstimulacny syndrom.

postupovala by som u Teba tak, ze by som v prvom rade sla na laparku, kde Ti urobia drilling vajecnikov. vacsinou sa potom organizmus da dokopy a do troch mesiacov zena otehotnie.

po druhe by som doktora poziadala o testy na inzulinovu rezistenciu, ktora byva casto pricinou pcos. vtedy sa nasadi metmorfin, ma podobne vysledky ako laparka, vacsinou po nom zena otehotnie do troch mesiacov.

urcite diagnoza pco nie je dovodom zufat si, hlavne, ak ju nemas poriadne potvrdenu.
v nasej teme sme mali 5 kociek s touto diagnozou. vsetky su tehu. 2 po laparke, 2 po metmorfine a jedna dokonca bez liecby 😵

ak mas otazky, kludne sa pytaj.
vacsinu tychto informacii mam z odbornych lekarskych clankov, takze neboj, nekecam len tak do vetra 😀

hadam som na nic nezabudla 🙂

lauritka
1. lis 2010

@soldi dakujem. 🙂

soldi
1. lis 2010

@lauritka jasne, rado sa stalo, len neviem ci sa to bude chciet niekomu citat, ked je to take dlhe 😀

lauritka
1. lis 2010

@soldi betinna si precita. ja by som jej to tak dobre vysvetlit nevedla 🙂

vrkocka
1. lis 2010

@lauritka snazime se 5mesic

lauritka
1. lis 2010

@vrkocka tak to nic nie je 😉 do roka a pol sa ti to urcite podari 😅 aj to vela hovorim... 🙂

vrkocka
1. lis 2010

no to uz budu v praci a to jsme pave nechteli,,chtela jsem navazat a pokud to neklape,,,tak to zatim nechame,,,ale proto to mozna nejde,,,protoe to chci ☹

mrnous1
1. lis 2010

@marikac ahoj dnes som 10.DPO a testla som ale s ovulačným testom a vyšiel mi tienik čiarka a to som testovala o 5:06 ráno a na tehotenskom teste nič (viď fotoblog). BT včera bola 37,00 a dnes 36,99. 🙂 Tak neviem, len potichúčky dúfam. 🙂

rebelie
1. lis 2010

@lauritka Hlen je něco mezi lepivý a bílkovitý, ale klasický bílek to ještě není... Jinak já čekám, že ještě klesnu, a pak teprve půjdu nahoru, ale kdo ví... Tak uvidíme, manžel jeden na víkend pryč, tak doufám, že ovu do pátku přijde...

rebelie
1. lis 2010

@vrkocka Všichni chceme a přesto sem tam některá z nás otěhotní, tak snad není chtění zas takovou kontraindikací těhotenství 😀