Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

riana12
3. bře 2011

@ftinka chcela som vcera presuvat, bo som myslela, ze mi zacala MS... ale este nic, tak som to dala prec... uz som to kontrolovala, nic navyse tam skrtnute nemam, len FF je hotovy z mojho grafu... asi som mu narucala vsetky doterajsie statistiky 😀 😀

sarafortuna
3. bře 2011

@marikac , tak nech bije dlho dlho dlho .... 😉 😉 😉
ja nič. som 9DC tak uvidíme či príde ovulka... ☹ ☹ ☹
minule som bola chorá, tak som nebola na odber HP na 13.DC...
tak som išla na konci cyklu, ale som už krvácala - takže odber na kvázi 22.DC bol ale odber na 2.DC - doktorka povedala že mám prísť tak-či-tak.. u mňa sa dokafráva všetko čo sa dá... ani HP sa nedá robiť v normálnom cykle... 😖
takže asi bude treba zopakovať odber na 13.DC a hádam potom sa už dr. rozhodne pre nejakú liečbu...

včera som bola na hemoške na odbery - prvý krát v živote mi bolo zle z odberu krvi... zabudla som sa niečoho aspoň trošku ráno napiť a sestrička mi zobrala 10 skúmaviek ☹ ☹ ☹ tak sa trochu svet točil a bola som biela jak krieda, tak ma tam trochu obskakovala s pohárom vody 😉 trapas, ešte že nebol nikto v čakárni... takú školácku chybu som spravila, že som sa ničoho nenapila. 😅 😅 😅

marikac
3. bře 2011

@sarafortuna ale to sa ti vobec necudujem. Ja som rano pred odberom aj pila, aj napriek tomu, ked mi vzali tych 12-13 skumaviek krvi, vyzerala som ,akoby ma prave vzkriesili. Este aj mrtvoly mali lepsiu farbu vtedy,isto.
Bez HP sa lekarka nevyjadrila "len tak" , ze nejake podozrenie na to a to......?

sarafortuna
3. bře 2011

@marikac , nie.... prečo by mala niečo hádať... 😉 😉 😉 😉
odhadnutých diagnóz už mám dosť...!! ona potrebuje fakty 😉 😉

romea
3. bře 2011

@marikac srdečne gratulujem a držím palce, bude to dobré uvidíš 🙂))))

marikac
3. bře 2011

@sarafortuna chapem. Ale skor som myslela,ci nemala nejaky podobny ,alebo rovnaky pripada a vyslovila to nahlas. Ale fajn,ze hlada fakty a priciny. Malo je takych lekarov. Dobry vyber! Hlavne nech ti je napomocna.
@romea dakujem moja. Snazim sa tomu verit. Vzdy s takou malou dusickou idem k dr. a vychadzam ako najstastnejsi clovek z cakarne.... tebe sa ako dari? Uz coskoro budete poznat pohlavie...ze?

kamillka100
3. bře 2011

ahojte, mozem sa opytat...... pri brani clostilu som mala ovulovala stale len na pravom vajecniku, stale mi vyrastol len tam folikul a bolest som citili len na pravom, ale tento mesiac som bez clostilu a uz od 11DC ma boli ale zase len pravy vajecnik, moze baba ovulovat stale len na tom istom vajecniku???? nemali by sa vajecniky striedat??? tento mesiac neidem na folikulometriu a zaujimalo by ma 😒

sarafortuna
3. bře 2011

@marikac , aj si ma hneď zapísala do svojho debilníčka medzi "trombofiličky"... vraj to vôôôôbec netreba podceňovať a v pohode mi to mohlo spôsobiť ten predošlý potrat.. mňa to už vytáča, že každý lekár má na rovnakú vec INY, SUBJEKTíVNY názor...
Tiež sa teším, že nerobí žiadne ortiele, ako tí pred ňou.. vyjadrí sa až po HP a chce spraviť aj folikulomtriu...tak hádam, pomôže.

marikac
3. bře 2011

@sarafortuna mne na hematologii po mojej krasnej zbierke mutacii dali aj na papieri v lekarskej sprave....ze ucast na aborte pravdepodobna.......

sarafortuna
3. bře 2011

@kamillka100 , mali by sa striedať, no nemusia sa... to je asi to isté akože má baba ovulovať na 15DC...

romea
3. bře 2011

@marikac to poznám, mňa ešte stále občas chytí panický strach či je všetko v poriadku (napr. pred 2 dňami, krpček sa skoro celý deň nemrvil, mamina ma ukľudňovala že asi spí alebo je otočené dovnútra). Akurát včera som dobrala posledný duphaston, tak dúfam, že to bude ok, keď som ho brala aspoň trošku mi to psychicky pomohlo (také placebo efekt na dušičku). Odpočítavam dni do každej poradne 🙂 🙂 🙂 a keď mi merajú tlak mám ho u doktora poriadne vysoký ale už vie že sa vždy bojím (doma mávam dobrý). Manžel je so mňa trošku na nervy (som mu povedala, že ak to vydrží tak dostane odo mňa okrem miminka aj metál). Veľmi sa tešíme, že čo sa ukrýva v brušku, budúci tata by chcel dievčatko, a ja ja len chcem aby sme boli zdravý a dotiahli to do úspešného konca. Na budúcu poradňu už by sme mali vedieť, ak sa bude chcieť ukázať.

Veľmi vám tu všetkým držím palce a často vás čítavam 😉

sarafortuna
3. bře 2011

@marikac , no ale ja som bola na hemoške vtedy v 7 tt - je pravda, že plod už vtedy odumrel-chudáčik môj - ale ona stále že iba B6, listovka a B12 - injekcie až od 20tt...
tak teraz asi zmení rétoriku - keďže jeden MA za mnou... idem k nej na kontrolu až cca o 2 mesiace keď budú výsledky.

ale tiež to zobrala UŽ TERAZ vážne, lebo nám dala aj vyšetriť protilátky, aj štítku mne, a + podrobnejšie tie moje mutácie.
to sa fakt musí niečo stať, aby tí lekári začali konať... veď tu odišiel život - síce nenarodený , ale bez počatia tu na tomto svete nikto nie je... a nehovorím o mojej psychike 😔 😔 😔

romea
3. bře 2011

@marikac ozaj aj tento krát ste použili pre seed gel? 😅

všetkým dievčatám ho odporúčam - ja si myslím že okrem alchemilky, sarapisu mi pre seed pomohol 🙂

sarafortuna
3. bře 2011

@romea , veď ono od toho snažilkovania si v podstate tie naše detičky užívame.... teraz stresujeme, že kde sú a či prídu, potom keď sú v brušku, že či sú OK a potom to pokračuje celý život...

ja som včera pozerala Modré z neba .. mne to nerobí dobre na srdce - ja to veľmi prežívam... všetky príbehy boli na infarkt - a vždy revem jak stará baba... videli ste to niekto?

sarafortuna
3. bře 2011

@romea , ja sa bojím, že keby môj muž videl že si to dávam, tak chytí nervy... môj nejako nemá porozumenie.. ja sa s ním neviem ani o tom snažilkovaní porozprávať, mi tým veľmi ubližuje... 😔 😔 😔

kamillka100
3. bře 2011

@sarafortuna vazne sa nemusia striedat???? ☹ bojim sa, ze ci nebudem mat nieco s lavym vajecnikom

tiburcia
3. bře 2011

@marikac to je super, srdíčko je základ, už bude jenom dobře 😵 😵 😵

sarafortuna
3. bře 2011

@kamillka100 , a všetky 3 folikulometrie ukázali že ovuluje iba jeden...??
ja totiž neviem identifikovať ktorý ma viac pichá pri ovulke... skôr ma pichá a boli len pravý, ale občas pichá raz tu a raz tam... ja to s istotou neviem, že kedy ktorý...

kamillka100
3. bře 2011

@sarafortuna no pri prvej som mala urcite ovulku na pravom, pri druhom som mala tiez asi na pravom, lebo som ho citila a bol tam mensi folikul a na tretej folikulometrii som mala na 100% ovulku na pravom a tiez som citila bolest len na pravom, tak ja ozaj neviem , no trochu si ma potesila, ze nemusia sa striedat a budem verit, ze to nie je nic vazne a ze ozaj to je len ovulka 😉

romea
3. bře 2011

@sarafortuna poznám to, môj manželík sa najprv so mnou o tom nechcel rozprávať, ale keď to prišlo do takého štádia že sme sa stále hádali museli sme sa porozprávať, lebo neviem ako by to skončilo
(to sme si aj povedali), potom to pochopil. Veď on nechcel ísť ani na spermiogram a pri tom výsledky mal ukážkové. Priznal sa mi že aj jeho to štvalo, len oni to nejako nevedia dávať najavo a nemajú tendenciu to rozoberať. A pre seed gel? to sa mu páčilo, kto maže ten jede, neboj to prekusne 😀

marikac
3. bře 2011

@romea ano, zase pre seed, som rada,ze aj tebe pomohol.

sarafortuna
3. bře 2011

@romea , tak uvidím...
na krv išiel v pohode - veď som mu vybavila "doprovod manželky",teda mal voľno celý deň. A večer som si pred spaním vzdychla, že sa bojím či nám v tých testoch niečo nevyjde, tak ma hneď ohriakol, že "čo tu teraz splietam." tak ma naštval a bolo po chuti na sexík...
ja prosím Pán Boha o silu to vydržať 😉 , ja viem, že chlapom to ide na nervy, no trochu empatie s vlastnými manželkami by im nezaškodilo 😖 😖

sarafortuna
3. bře 2011

@marikac ,
@romea
možno fakt niečo na tom bude... a mali ste problém s hlienom predtým?
lebo mi v tomto problém nemáme... len by to mohlo pomôcť spermošom prežiť

pehamek
3. bře 2011

@lauritka No já to vydedukovala z toho, že normálně by se tam nedostaly ty spermie vůbec, protože jsou špatné, ale když je tam posuneš, tak jim vlastně nic nezbyde než se dál probojovat. Je to blbost, já vím. 😅

sarafortuna
3. bře 2011

@pehamek , ono sú to naše dohady, na základe logiky, ale niektoré veci tak nefungujú...
ale je to pravdepodobné, čo hovoríš, lebo možno v pošve je pre nich ZLE prostredie a nehnú sa mrciny, a v maternici je už prostredie LEPŠIE a tam už ako tak prelezú...
ktohovie že čo sa tam deje... by som to chcela niekedy vidieť...
mohli by natočiť celovečerný film... aká je cesta ku vajíčku...

marikac
3. bře 2011

@sarafortuna myslim,ze u mna problem bol s hlienom,niekedy......ale skusali sme ho kvoli jeho vlastnostiam

sarafortuna
3. bře 2011

tak ja pouvažujem o ňom.. štatistika vyzerá dobre..
hoci nemáme štatistiku tých čo ho používali a nepomohlo 😉

pehamek
3. bře 2011

@sarafortuna No jak to tak vidím, tak nic posouvat nebudu a nechám to náhodě. Kdo ví, co bych si tam posunula 😒
Jejda s tím celovečerním filmem jsi mi připomněla film Kdopak to mluví jak tam hraje Travolta. Jsou toho filmu asi 3 díly. Pamatuju si, že jsem se na to koukala jako malá a říkala jsem si, že je docela vtipný jak se spermie dostává k vajíčku.To jsem v té době nevěděla, jaká to bude věda až budu chtít dítě.

sarafortuna
3. bře 2011

@pehamek , to veru.. taká jednoduchá vec a tak zložitá... 😉 😉 😉 😉

lenik_25
3. bře 2011

Ahoj holky, jak se dneska máte? Mně tady chrchlá dítě, ale jako že fakt tuberácky. Byli jsme u doktorky a na průduškách to nemá, tak aspoň že tak. Mám doporučený jeden sirup na kašel, tak mu ho dneska pojedu koupit do města.

Jinak jsem 22 DC a 7 DPO a teplota se čtvrtý den drží stále v lajně na 37,0.