Gynekologická prohlídka a sex. Je vhodné ho mít před prohlídkou?

piggy123
19. lis 2019

Ahoj. Jsem objednaná na preventivní prohlídku ke své gynekoložce. Už víc jak rok jsem tam nebyla. Má pořád plno a je těžké u ní sehnat volné místo. A zrovna na termín prohlídky mi vycházejí plodné dny. Ovulační testy sílí a my se snažíme o miminko.

A tak se ptám, zda-li je vhodné či nevhodné mít pohlavní styk den/dva před prohlídkou? A nebo mám prohlídku přesunout na jindy? Jenže na nový termín budu muset zase čekat hrozně dlouho...

babanci
19. lis 2019

Proč bys nemohla mít pohlavní styk před prohlídkou u doktora? On to neví a je mu houby do toho, cos dělala večer před tím. 😀

tereza4244
19. lis 2019

Sex před prohlídkou vůbec nevadí. 🙂

hankaviki
19. lis 2019

@babanci jde o to, pokud ji budou dělat stěr z čípku tak tam budou i spermie a výsledky mohou být neprůkazné

pink_unicorn
19. lis 2019

No já jsem se mu vyhýbala, protože nevím jak tam jsem "postavená", ale i po vysprchování to ze mě teče i dva dny 😀 Ale ve vašem případě, kdy se usilovně snažíte, se to dá pochopit a určitě se tě nebude štítit...

babanci
19. lis 2019

@hankaviki Fakt tam můžou ještě i druhý den být? Já jsem taková kachna máchavá, že já se vykoupu večer a ráno a už tam nemůže být opravdu vůbec nic. 🙂

babanci
19. lis 2019

@hankaviki Ale když se asi lidi množí, tak se k tomu jinak přistupuje. 😀

hankaviki
19. lis 2019

@babanci tak tazatelka se nemůže přece potom vymachat, vymachala by ty spermie, o který jí jde.

astyna88
19. lis 2019

Muj gynekolog to nemel rad,protoze spermie pak zkresluji vysledky cytologie. Takze vzdy dva dny pred sex nebyl. Me to prijde i trapny,kdyz pak ze me tece jeste sperma a gynekolog si toho samo vsimne....

astyna88
Autor odpověď smazal
Zobraz
babanci
19. lis 2019

@astyna88 Holky, koukám, že jak jsem stará, tak jsem neznalá. Asi to bude tím, že celý život používáme prezervativ, jen 3 x ne a máme 3 děti. 😀

astyna88
19. lis 2019

@babanci

Tak to jsme na tom podobne 😀😀😀😀 na kondomy nedam dopustit.

babanci
19. lis 2019

@astyna88 My jsem si i v těch 3 případech řekli, že si dáme bacha. Asi jsem byli roztěkaní. 😀

leymea
19. lis 2019

Ja bych to neresila, maximalne bych ji rekla, ze se snazite o miminko a mas plodne dny tak jste meli sex. 😉 kdyby byl problem tak Te preobjedna 😉

ariadna12
19. lis 2019

@piggy123 no pokud to bude s ochranou, sex bych klidne mela. Lekar je profik a i kdyby se mu zdalo ustroji nedavno pouzite, nic nerekne. To sperma by mohlo vadit.

hankaviki
19. lis 2019

@ariadna12 s ochranou těžko počnou dítě

ariadna12
19. lis 2019

@hankaviki to je mi jasne😁. Holt si bude muset vybrat plozeni nebo gynekologii. Za mne by bylo nejlepsi se preobjednat.

tynka9
19. lis 2019

Nevím, jestli si toho tenkrát lékař všimnul nebo ne, ale nic neříkal... a po 14 dnech jsem se objednávala znovu se 2 čárkami na testu, po 10 měsících snažení... tak třeba to taky vyjde 😀

klea81
19. lis 2019

2 dny v pohodě, den před se nedoporučuje, ztěžuje to diagnostiku

krtcice
19. lis 2019

Tak tohle mě teda fakt nikdy nenapadlo řešit... mám sex kdy chci, neomezuju se 😀

hankaviki
19. lis 2019

Jsem netušila, že tahle poučka o tom, že se před prohlídkou na gyndě, nemá souložit, kvůli spermiím, je tak neznámá/nepochopená.

klea81
19. lis 2019

@krtcice před cytologii se to tak říká, aby se v laboratoři nemuseli zdržovat vylučováním spermií ze vzorku, den bez sexu nikoho nezabije a je to ohleduplnejsi, k zubaři taky nechodíš s plnou pusou jídla 😁

klea81
19. lis 2019

@astyna88 asi tak 😇u zubaře taky nechci mít v zubech maso, tak proč mít spermie v pochvě 🤔

klea81
19. lis 2019

@babanci ano, jsou hluboko, pokud si neděláš přímo výplach, tak tam rozhodně část zůstane

amazonkajanik
19. lis 2019

Když jsem to příteli říkala, stejně mě k tomu přesvědčil 😂 ale doktor mi na to nikdy nic neřekl. Ať mi dělali starou cytokogii,nebo tu novou do roztoku, tak v pohodě. Jen jednou jsem musela 2x po sobě a to první byla na sklicko a bylo mi řečeno, že mám, a tu zkratku už nevím, ale mělo to znamenat " nejasné výsledky " a druhé do roztoku naprosto čisté a to jsme před styk neměli ani v jednom případě

loylii
19. lis 2019

@piggy123 já ziram... přece jeden večer se to dá vydržet... bez sexu ne? Mě by bylo teda na gynde trapne... jdu tam vždy vymydlena a stejne mi je nepříjemné, když Dr má obličej od mého orgánu 5cm🙂)) ps: jestli se o mimco snažíte a není ti přes 40 let, tak je jedno jestli to vyjde tenhle měsíc nebo další ne? Prevence je důležitá a úplně neobjektivní, když tam člověk půjde s ne úplně čistým štítem😉 to tam ani nemusíš chodit...... a vyprávět to lékaři na místě mi přijde úplně nejtrapnejsi... víte pane doktore, to není infekce, to je sperma........... to bílé😉)

piggy123
autor
19. lis 2019

Právě, že mě to taky přijde nevhodné a trapné, kdybych tam šla den či dva po sexu. Jenže je mi 30 a už se snažíme téměř rok a navíc mám hrozně nepravidelné cykly, takže to není jen tak...
Jen mě zajímalo, jak to dělají ostatní dámy. Koukám že je to tak půl na půl 😂 Občas si říkám, chudáci doktoři, nikdy neví, jaké překvapení na ně vybafne 🙈😂

loylii
19. lis 2019

@piggy123 normálně 24-48h před prohlídkou si dam od sexu pokoj ne? Preventivka je jednou za rok, tak se to pokušení snad dá vydržet ne? A jestli ma někdo nepravidelný cykly tak o to vic... Jako nechtela bych byt doktor na gynde... fakt, ze ne😉

krtcice
19. lis 2019

@klea81 měla jsem za život 3 gynekoložky a žádná nic neříkala. Pokud vás baví se omezovaz, prosím 🙂

mamio
19. lis 2019

@piggy123 zavolala bych sestře a zeptala se ji at řekne co a jak.. Spíš nez trapný, bych se bála zkreslenych výsledků...

krtcice
19. lis 2019

@hankaviki upřímně čtu to dnes poprvé tady. Je mi přes 30, mám 3 děti a vystřídala jsem 3 gynekoložky, plus pár na pohotovostech a žádná nikdy nic takového neříkala.