Gynex kapky a kontryhelový čaj

verca93
4. srp 2017

Ahoj. Snažíme se o miminko půl roku. Chtěla bych se zeptat zda někdo nemá zkoušenost s kontryhelovým čajem a gynex kapkami. Můžu oboje užívat zároveň? Nebo zda máte jiné zkušenosti po kterých se vám povedlo otěhotnět. Děkuji za všechny rady a zkušenosti

syrinxka
4. srp 2017

Já pila akorát kontryhelový čaj na srovnání cyklu, mimi se podařilo po 7měsících. S Gynexem zkušenost nemám. Ale řekla bych, že nejvíc zabralo přestat na to tolik myslet. Přišlo to v době, kdy jsem se na to snažení vykašlala a řekla si, že si budu teda zatím spíš užívat bezdětného života a nakoupila si různý relaxační procedury a najednou dvě čárky na testu.

yvarp
5. srp 2017

Mě gynex okamžitě srovnal menstruaci, kontryhel jsem taky pila, vždy od menstruace do ovulace. Otěhotnět se nám podařilo cca po roce a třičtvrtě, ale my měli problém u manžela - výsledek spermiogram byl 0% šance na přirozené početí (málo spermií, žádné pohyblivé vpřed, porucha zkapalnění), no nasadili jsme vitamíny, čínskou medicínu a sex 2x po sobě (rada od praktika čínské medicíny) a zadařilo se 😃

aneven
5. srp 2017

Podle mě není problém v užívání těchto přípravků paralelně. Mně osobně gynex pomohl. Prala jsem se s anorexií a měla velkou podváhu, přesto, dokud to ještě bylo možné, mi gynex pomáhal poměrně dost dlouho udržet menstruační cyklus...Kontryhelový čaj je prý vynikající na děložní sliznici (zvlášť pokud nedorůstá a je nízká) a pomáhá při bolestivé menstruaci. Na zpravidelnění cyklu mně osobně nepomohl.

scruffy
5. srp 2017

My se snažili půl roku, nemáme tedy ale žádné zdravotní potíže, pila jsem celou dobu kontryhel, jedla Mamavit, dělala si ovulační testy a pak když jsem nasadila Gynex, tak se tuším po 2 měsících zadařilo. Takže klidně nasaďte i ten Gynex, ničemu to neuškodí.

janea823
6. srp 2017

Mi zase bylo řečeno nekombinovat-Gynex jiz obsahuje kontryhel. Nesprávné užívání dokáže i ublížit. Já po revizi pila kontryhel čaj, pak jsem nasadila kapky (ale to mi nevyhovovalo, protože jsem mela troje a každé jine užívání). Nakonec jsem brala kys.listovou a Gynex.otehotnela jsem druhy mesic užívání (jestli to bylo tim nebo ne, nevim, i kdyby to bylo jen placebo, jsem za to rada🙂 rozhodne bych se poradila treba v bylinkarstvi...

verca93
autor
8. srp 2017

A jak jste užívaly ten gynex?

aneven
8. srp 2017

To dávkování je asi hodně individuální - záleží na hmotnosti atd. Pokud máš 50 kilo bude asi dávka jiná, než když máš třeba 100 kilo (ilustrační příklad ;) ). Má se užívat 3 týdny, někdo začíná prvním dnem MS, ale není to podmínkou a pak se dělá týdenní pauza. Já užívala zpočátku tuším 3-3-3 kapky (ráno, v poledne, večer). Nejdřív začni nižšími dávkami, aby sis ověřila snášenlivost, jsou to "jen" bylinky, ale člověk nikdy neví, na co je přecitlivělý nebo alergický...Takže si zkus třeba jeden den kápnout 3-4 kapky jednou a víc nic. Pak postupně navyšuj. Tohle chce trpělivost a testovat, jak tělo reaguje...